Обласна бібліотека для юнацтва

імені Василя Симоненка

Social Icons by Dreamstale 33Social Icons by Dreamstale 6Social Icons by Dreamstale 17  

baner m

Прозорро - публічні закупівлі

 

Бібліотека обслуговує користувачів:

Пн-Пт з 1030 до 1830

Нд з 1000 до 1800
У літній період щодня

з 1000до 1800

Вихідний день Субота

 Адреса:

м. Черкаси
вул. Надпільна, 285
18000

Місцезнаходження бібліотеки на карті

<< < квітня 2015 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

квітня 2015

Четвер, 30 квітня 2015

Збережемо пам’ять про подвиг

victory 2015 2У 2015 році відзначається 70 років Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, яка стала глобальним військовим конфліктом в історії Землі та причиною найбільших трагедій ХХ століття. Під час війни були здійснені найбільші в історії злочини проти людства.
Значний внесок у перемогу над нацизмом та союзниками Німеччини зробила Україна .
Про буремні події Другої світової війни розповідають книги, історичні розвідки, спогади ветеранів. Але особливо цінними для сучасного молодого покоління є живі спогади учасників Другої світової війни.
Такими спогадами про бойову юність, визвольні бої ділився 29 квітня у бібліотеці із студентами гуманітарно-правового ліцею ветеран війни О. Я. Нікітін.
Олексій Якович звернув увагу молоді на фронтову дружбу та взаємодопомогу, які допомогли вистояти і перемогти.
Подарунком для ветерана стали пісні воєнних років, які виконали студенти Черкаського музичного училища ім. С. С. Гулака-Артемовського Яна Крайня, Михайло Колінько та Олена Кирьянова.

IMG 2631 IMG 2613 IMG 2608

Read more

Шедеври літературного світу

Із кращими книгами 2014 - початку 2015 років – переможцями літератур-них конкурсів „Коронація слова", „Книга року ББС", рейтингу „Читають всі" студенти Черкаського кооперативного економіко-правового коледжу знайомилися 27 квітня під час заочної літературної подорожі „Шедеври літературного світу".
Юнакам та дівчатам були представлені кращі зразки української та світо-вої літератури. Особливо зацікавили молодь книги-переможці українських конкурсів. Такі як: „Вільний світ" Тетяни Белімової, „Привид безрукого ката" Андрія Процайла, „Далекий простір" Ярослава Мельника, „Людви-сар" Богдана Коломійця, „Обліковець" Марини Троян, а також, книги-переможці престижних зарубіжних премій – Нобелівської та Букерівської: „Гойдалка дихання" Герти Мюллер, „Варавва" Пера Лагерквіста, „Мене називають Чорний" Орхана Памука, „Карта і територія" Мішеля Ульбека.

IMG 2576 IMG 2571 IMG 2569

Read more

Середа, 29 квітня 2015

Народні свята: традиція чи мода?

Українська нація, котра своїм корінням сягає сивої давнини, дбайливо зберігає все, що називається народною пам'яттю. Це – народні свята, традиції, звичаї, обряди, пісні.
Звичайно, не все з традиційного набутку на сьогодні використовується українцями на практиці, чимало звичаїв, свят та обрядів на сьогодні втратили своє первісне значення. Сучасна молодь може дізнатися про них із літератури, яка широко представлена у фондах бібліотек.
То ж чим зараз для українців є народні свята – збереженням традицій чи даниною моді? Адже впродовж часів існування радянського суспільства багато українських традицій і обрядів було знищено, або викривлено їх зміст. Це робилося з метою викорінення із свідомості поколінь всього українського, того що засвідчує самоідентичність української нації.
Про це говорили представники старшого і молодшого поколінь 28 квітня під час тайм-діалогу із циклу «Книга очима поколінь».
Для старшого покоління, яке представляли голова черкаського обласного осередку Національної спілки народних майстрів України О.М. Мартинова, кандидат історичних наук, доцент Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького Боєчко В.Ф., завідувач відділу фольклору та етнографії обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи, солістка вокального тріо «Барви» Сайченко Н.М. та отець Володимир Свято-Троїцького кафедрального собору УПЦк народні свята є традиціями, які їм передали батьки і яких вони дотримуються.
Молоді ж люди – учні колегіуму «Берегиня», були схильні до думки, що для них народні свята, в більшій мірі, це – данина моді. Це пояснюється тим, що відбулися докорінні зміни життя в соціумі, в засобах зв'язку і спілкування тощо. Живе спілкування замінене спілкуванням віртуальним із широким використанням сучасних засобів комунікацій. А відтак, сьогодні молодь долучається до народних свят в осучасненому варіанті. Проте, багато з них володіють глибокою інформацією по темі діалогу, яку почерпнули із книг.
Діалог між поколіннями видався активним і цікавим для всіх учасників. І молодь, і старше покоління зійшлися в думці, що українцям необхідно пізнавати і розуміти велич своєї народно-традиційної культури, якій властиві одвічний гуманізм, всепрощення, доброзичливість, щира гостинність і яку необхідно передавати своїм нащадкам.

IMG 2581 IMG 2583 IMG 2580 IMG 2586

Read more

Вівторок, 21 квітня 2015

Молодь ілюструє Василя Симоненка

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

З виставкою ілюстрацій до творів В. Симоненка учасників міського конкурсу "Я - ілюстратор", присвяченого 80-річному ювілею письменника, бажаючі мали можливість ознайомитися у відділі мистецтв бібілотеки.

Read more

Волонтерство як добра воля

Волонтерство в Україні ще донедавна було не дуже поширеним явищем.

Усе змінилося після початку АТО на сході України. Небайдужі громадяни почали надавати посильну допомогу захисникам цілісності і незалежності України, а також тим жителям Криму і Сходу, які були змушені залишити свої домівки.

Про діяльність черкаських волонтерів і, зокрема, волонтерської ініціативи «Наш батальйон» розповіли студентам Черкаського кооперативного економіко-правового коледжу її координатори В’ячеслав Скічко та Ірина Сенченко на черговому засіданні молодіжного об’єднання «СТИМУЛ», яке відбулося у бібліотеці 15 квітня. Волонтери закликали молодь не бути байдужими та активно долучатись до волонтерського руху.

IMG 2321 IMG 2334

Більше інформації про волонтерські організації Черкас, які допомагають воїнам АТО та переселенцям дізнайся:

http://aktsent.com.ua/topically/4022-armiyu-obespechivayut-ne-generaly-a-volontery.html

http://v4asno.com/volonterski-centri-u-cherkasax-chogo-najbilshe-potrebuyut-bijci-ato/

http://nashbat.ck.ua/

https://www.facebook.com/pages/%D0%A1%D0%B0%D0%BC%D0%BE%D0%BE%D0%B1%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%BD%D0%B0-%D0%BC%D1%96%D1%81%D1%82%D0%B0-%D0%A7%D0%B5%D1%80%D0%BA%D0%B0%D1%81%D0%B8/522021977916116

http://volunteer.ck.ua/

http://procherk.info/news/7-cherkassy/31244-u-cherkasah-prezentuvali-go-volonter-cherkaschini

https://www.facebook.com/fond.chas.nadii

https://www.facebook.com/Spilna.Sprava.Cherkasy

https://www.facebook.com/pages/%D0%A6%D0%B8%D0%B2%D1%96%D0%BB%D1%8C%D0%BD%D0%B8%D0%B9-%D0%BA%D0%BE%D1%80%D0%BF%D1%83%D1%81-%D0%90%D0%B7%D0%BE%D0%B2-%D0%A7%D0%B5%D1%80%D0%BA%D0%B0%D1%89%D0%B8%D0%BD%D0%B0/553382914765255?pnref=story

Read more

П'ятниця, 17 квітня 2015

Оголошено переможців міського конкурсу «Я – ілюстратор»

16 квітня у Симоненківській книгозбірні знову зібралися творчо обдаровані юнаки і дівчата Черкащини – учні мистецьких шкіл міста та студенти кафедр і відділень мистецького спрямування черкаських університетів та коледжів. Всі вони - учасники міського конкурсу «Я – ілюстратор», присвяченого 80-річчю від дня народження Василя Симоненка. Саме цього дня відбулось святкове нагородження переможців конкурсу.
Організувала такий конкурс бібліотека разом з обласною громадською організацією «Світовид» за підтримки Департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради і управління у справах сім'ї, молоді та спорту Черкаської облдержадміністрації. Метою конкурсу було створення творчою молоддю ілюстрацій до творів Василя Симоненка. Кінцевим його результатом стане видання збірки творів письменника, проілюстрованої роботами конкурсантів. Книга має вийти у черкаському видавництві «Брама-Україна».

Ідею конкурсу підтримали викладачі й керівники Черкаської дитячої шко-ли мистецтв, Черкаського міського багатопрофільного молодіжного центру, Черкаської дитячої художньої школи ім. Данила Нарбута, Арт-студії «Глорія», спеціалізованої школи № 20, Черкаського художньо-технічного коледжу, Черкаського державного бізнес-коледжу, Черкаського національного університету ім. Б.Хмельницького та Черкаського державного технологічного університету. Впродовж місяця, з 5 березня по 6 квітня, вони зацікавлювали, радили і допомагали своїм учням і студентам створювати ілюстрації.
Участь у конкурсі взяли 77 учасників, які представили 93 роботи. На жаль, ще 36 робіт через недотримання вимог до конкурсних робіт не були допущені до конкурсу.
Розглянувши конкурсні роботи, поважне журі, до складу якого входили відомі черкаські художники, видавці, митці і викладачі навчальних закладів мистецького спрямування, відзначило досить високий рівень майже кожної із робіт та визначило переможців. Ними стали:
- у старшій віковій категорії: студентка Черкаського художньо-технічного коледжу Смватян Сусанна (гран-прі), студентка Черкаського національного університету ім. Б.Хмельницького Дмитренко Тетяна (I міс-це), студентка Черкаського художньо-технічного коледжу Овчаренко Валерія (II місце). III місце розділили вихованка Арт-студії «Глорія» Томіленко Софія та студентка Черкаського державного бізнес-коледжу Тімакова Катерина;

Гран-прі IMG 2398 IMG 2400 IMG 2401 IMG 2406
- у молодшій віковій категорії: вихованка Арт-студії «Глорія» Тимошенко Віра (I місце), вихованка Черкаського міського багатопрофільного молодіжного центру Побережна Катерина (II місце), вихованка Черкаської дитячої художньої школи ім. Данила Нарбута Мусатенко Анастасія (III місце).

IMG 2407 IMG 2411 IMG 2412

Своїми враженнями про творчі роботи молоді ділилися заступник начальника управління у справах сім'ї, молоді та спорту Черкаської облдержадміністрації - начальник відділу молоді, сімейної політики та оздоровлення Олександра Пахуріна, голова журі - заслужений художник Ук-раїни, доцент ЧНУ ім. Б.Хмельницького Віктор Олексенко, завідувач відділенням дизайну бізнес-коледжу Валентина Музиченко, директор одного із провідних черкаських видавництв «Брама-Україна» Олександр Третьяков, голова громадської організації «Світовид» Ганна Чуприна.
Всі учасники конкурсу отримали дипломи , а переможці – ще й призи від управління у справах сім'ї, молоді та спорту Черкаської облдержадміністрації і книги в подарунок від бібліотеки. Окрім цього, всі конкурсанти отримали солодощі від кафе «Виноград».
Пісенний подарунок для всіх присутніх підготували студенти Черкаського музичного училища ім. С.С.Гулака-Артемовського, виконавши власні пісні на слова Василя Симоненка.
Участь молоді черкаського краю у конкурсі «Я – ілюстратор» стала для багатьох учасників конкурсу поштовхом для глибшого ознайомлення із творчістю поета, а для декого відкриттям свого Василя Симоненка.
А обласна бібліотека для юнацтва ім. В.Симоненка щиро вдячна всім співорганізаторам та учасникам конкурсу за активну участь у ньому.

IMG 2364 IMG 2345 IMG 2362 IMG 2363 IMG 2383

Див. більше...
http://vycherpno.ck.ua/v-cherkasah-projshov-konkurs-ya-ilyustrator/
http://mrc.ck.ua/2015/04/v-cherkasah-projshov-konkurs-ya-ilyustrator.html
http://novadoba.com.ua/16751-u-cherkasakh-vyznacheno-peremozhcya-konkursu-ya-ilyustrator.html
http://ogp.ck.ua/novini/novini-kulturi/A012963E-F21F-5266-83CD-F34E5810405C/
http://cherkasy24.info/5701-kraschimi-robotami-yunih-cherkascv-prolyustruyut-knigu-poezy-vasilya-simonenka.html

Read more

Середа, 15 квітня 2015

Писанкові барви

Писанкові барви

Писанка - це символ Сонця, відродження, любові й краси. За віруваннями вона є джерелом зародження життя, початком Всесвіту.
Розписування Великодніх яєць стало своєрідним священнодійством, адже воно несе в дім злагоду, здоров'я, гармонію і красу.
Напередодні світлого свята Великодня юнаки і дівчата долучилися до цього захоплюючого і дивовижного дійства, яке організували 2 та 10 квітня працівники бібліотеки для своїх користувачів. На зустріч із старшокласниками колегіуму «Берегиня» до бібліотеки запросили художницю, майстра народної творчості Лідію Колесник, яка розповіла про традиції, пов'язані зі святом, зміст закодованих символів, особливості розпису Великодніх яєць та провела майстер-клас.
IMG 2293 IMG 2261
Мистецтву творення Великодніх писанок учнів козацького ліцею загальноосвітньої школи № 6 навчала член обласного осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України, керівник Зразкової художньої студії декоративно-прикладного мистецтва „Сходинки" Черкаського міського багатопрофільного молодіжного центру Галина Тимошенко.
Кожен учасник майстер-класів розписав свою писанку й із здивуванням зрозумів, що писанкарство підвладне всім, в кого чисті помисли і добро в серці.
Більше інформації про писанки та секрети їх творення молодь дізналася із книг, представлених на бібліотечних книжково - ілюстративних виставках.
А ще справжню насолоду відвідувачі майстер - класів отримали від перегляду Великодніх поштових листівок.

IMG 2303 IMG 2304

Read more

Понеділок, 13 квітня 2015

Хочу бути здоровим

Здоров’я – найбільший скарб кожної людини зокрема і суспільства в цілому.

Саме тому протягом століть люди замислювалися: як стати здоровим, міцним, як прожити довге і щасливе життя.

Впродовж розвитку своєї історії людство прийшло до висновку, що найбільше на стан здоров’я людини впливають такі чинники як навколишнє середовище, спадковість, медичне обслуговування і, звичайно, здоровий спосіб життя.

Саме про це говорили на черговому засіданні соціально-адаптаційного клубу "Пізнай себе" 9 квітня лікар-нарколог обласного наркодиспансера Карась Ніна Федорівна та учні загальноосвітньої школи № 17.

Крім того, юнаки і дівчата також ознайомились із літературою по темі засідання.

IMG 2297 IMG 2298

 

Read more

main page06.09.17

Персональний сайт
"Василь Симоненко"

pochesnyi znak

Визначені лауреати Симоненківської премії 2018 року

Детальніше...

 

Нові книги подаровані Віктором Альтфедером

Маніфест тих,
хто прожили
чверть життя:
двадцятирічні про те,
хто вони

Переможець конкурсу
«Напишіть про мене книжку!»

viter zpid soncia

Путівник підлітка
до успіху

 

 

Книжковий калейдоскоп Черкащини

Вірші

з війни

IMG 0413

Детальніше