Обласна бібліотека для юнацтва

імені Василя Симоненка

Social Icons by Dreamstale 33Social Icons by Dreamstale 6Social Icons by Dreamstale 17  

baner m

Прозорро - публічні закупівлі

 

Бібліотека обслуговує користувачів:

Пн-Пт з 1030 до 1830

Нд з 1000 до 1800
У літній період щодня

з 1000до 1800

Вихідний день Субота

 Адреса:

м. Черкаси
вул. Надпільна, 285
18000

Місцезнаходження бібліотеки на карті

<< < квітня 2020 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

All articles

Середа, 16 березня 2011

14.03.2011

Відбулося чергове засідання Art-лекторію „Мистецькі автографи часу” за темою „Скарбниця світу – Лувр”.

Присутні на заході студенти Черкаського політехнічного технікуму поповнили свої знання з світової художньої культури, а також історії Франції. Адже нинішній музей Лувр, який колись був резиденцією французьких королів, зберігає безліч історичних коштовностей і артефактів.

Увазі юнаків і дівчат було представлено слайд-презентацію, яка ознайомила із найвизначнішими музейними експонатами: „Нікою Самофракійською”, „Венерою Мілоською”, коштовним каменем „Регент” та найвідомішими картинами художників – Леонардо да Вінчі, Рафаеля Санті, Рембрандта ван Рейна, Альбрехта Дюрера, Пітера Рубенса, Ніколя Пуссена та інших.

Зацікавили молодь також книги та журнали, представлені на книжково-ілюстративній виставці „Шедеври Лувру”.

 

IMG_4509   IMG_4510  

Read more

Під знаком Шевченка

 

До 197-ї річниці від дня народження та 150-річчя від дня смерті Т.Г.Шевченка  бібліотекою  проведено ряд культурно-мистецьких заходів, на яких побувала учнівська молодь загальноосвітніх шкіл №№ 19, 21, 22, 32, гуманітарно-правового ліцею, колегіуму „Берегиня”, Черкаської спеціальної школи-інтернату:

Озвучена книжково-ілюстративна виставка-мандрівка „Тарасовими шляхами”, завдяки якій молоді люди здійснили заочну подорож містами України, де перебував Тарас Шевченко та познайомились із поетичними та мистецькими творами, які були створені митцем в той період.

• Найцікавіші видання із фондів бібліотеки про життєвий і творчий шлях національного генія України були представлені бібліографічним оглядом літератури „Духовний велет України”. Під час огляду юнаки та дівчата взяли участь у Шевченківській вікторині, виявивши при цьому високий рівень знань про Тараса Шевченка як людину, поета, мислителя.

• „Мистецький скарб Великого Кобзаря”. Під такою назвою пройшла літературно-мистецька година, де молодь дізналась про внесок Шевченка-художника у скарбницю українського і світового мистецтва та головні мотиви його художньої творчості.

• З 50-річною історією Національної премії ім. Т.Г.Шевченка, сучасними умовами її присудження та черкащанами, що пошановані премією ознайомила озвучена книжково-ілюстративна виставка „ Шевченківській премії – 50”.

 

 

 

 
Read more

Середа, 02 березня 2011

28.02.2011

 

Відбулося чергове засідання клубу цікавих зустрічей «Візит» за темою «Глибин народних зоряна криниця».

На візит до студентів Черкаського державного бізнес-коледжу завітала член Національної спілки народних майстрів України, майстер вишивки Некраса Наталія Василівна. Молоді люди поспілкувалися з гостею заходу про своєрідність і оригінальність українського народу, який протягом свого існування  витворив особливу систему цінностей, звичаїв, світорозуміння, етнічних та естетичних форм і знаків.

Чудовою ілюстрацією під час розмови про українську пісню став спів народних пісень студентки кафедри менеджменту туризму готельного та ресторанного бізнесу Східноєвропейського університету економіки та менеджменту, солістки аматорського ансамблю української пісні «Веселка» міського клубу «Будівельник» Ольги Висоцької.

 

IMG_4395 IMG_4390  

Read more

15.02.2011

Відбулося засідання молодіжного об’єднання «Стимул» за темою «Оптимізм як спосіб досягнення успіхів» за участю старшого викладача кафедри практичної психології Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького Дударенко Ірини Станіславівни.

Присутні на засідання студенти Черкаського комерційного технікуму з цікавістю взяли участь в обговоренні запропонованої теми. А наприкінці зустрічі, під впливом розповіді Ірини Станіславівни, серед присутніх не залишилось жодного песиміста, а значна кількість реалістів стала оптимістами!

Песиміст у кожній можливості бачить кризу, а оптиміст у кожній кризі – можливість!

 

IMG_4371 IMG_4370

Read more

Вівторок, 01 березня 2011

24.02.2011

Проведено День держави «Греція – колиска західної цивілізації» із циклу вечорів толерантності «Мистецтво жити поряд».

Студенти коледжу економіки і управління Східноєвропейського університету економіки і менеджменту познайомилися з історією, звичаями і традиціями, культурними надбаннями держави Греція. Жвавий інтерес у молодих людей викликала розповідь про цікаві аспекти із життя країни, запрошеної на захід представниці черкаської міської грецької громадської організації «ЕНЕСІ» – Пащенко Інни Валеріївни.

Після спілкування з гостею і ознайомлення з книжково-ілюстративною виставкою «Архіпелаг бога Сонця: Греція» у юнаків і дівчат з’явилося бажання  більше дізнатися про цю державу і відвідати батьківщину античного мистецтва.

 

IMG_4381    IMG_4384

Read more

Четвер, 24 лютого 2011

23.02.2011

 

 Відбулося засідання соціально-адаптаційного клубу "Пізнай себе" за темою „Духовний світ українства” за участі першого українського доктора культурології, професора кафедри української літератури та компаративістики Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Китової Світлани Андріївни.

Присутні на зустрічі студенти гуманітарно-правового ліцею та учні   10-А класу ЗОШ № 11 поспілкувалися із Світланою Андріївною, з цікавістю прослухали розповідь про безмежний світ духовної та матеріальної культури українського народу, її особливості в різних регіонах країни, в тому числі і на Черкащині.

Юнаки та дівчата ознайомились з книгами із фондів бібліотеки, автором яких є Китова С.А.: „Полотняний літопис України: семантика орнаменту українського рушника”, „Колядки та щедрівки в сучасних записах”, „Християнські засади українського весілля” та іншими виданнями.

Результатом зустрічі стало усвідомлення молодими людьми своєї причетності до долі країни, відчуття відповідальності за збереження і примноження її духовних скарбів.

 

IMG_4378 IMG_4377

 

Read more

Середа, 02 лютого 2011

28.01.2011

Літературно-мистецький вечір "Я воскрес, щоб із вами жити..." завершив цикл січневих бібліотечних заходів присвячених 76-й річниці від дня народження видатного українського письменника В. А. Симоненка.

Його життя і творчість небайдужі сучасному молодому поколінню. Це підтвердили й переможці Всеукраїнських конкурсів читців, учениці колегіуму "Берегиня" Циганчук Аліна та Жаровська Оксана. З їхніх уст на вечорі проникливо звучали неперебутні твори Василя Симненка.

На заході демонструвалися слайди фотографій та фрагменти з теленарису І. Дідик "Рожеві лебеді В. Симоненка", лунав живий голос поета у запису.

А завершальним акордом стала пісня "Синові" у виконанні учениці СПШ №17 Видовської Юлії.

Запрошені на вечір старшокласники ЗОШ с. Леськи Черкаського району, які не в перше відвідують заходи в нашій бібліотеці, з цікавістю гортали збірки поезій, що були представлені на книжковій виставці, шукаючи в них свої "духовні острови".

Read more

main page06.09.17

Персональний сайт
"Василь Симоненко"

pochesnyi znak

Визначені лауреати Симоненківської премії 2019 року

Детальніше...

 

Нові книги у бібліотеці