Обласна бібліотека для юнацтва

імені Василя Симоненка

Social Icons by Dreamstale 33Social Icons by Dreamstale 6Social Icons by Dreamstale 17  

baner m

Прозорро - публічні закупівлі

 

Бібліотека обслуговує користувачів:

Пн-Пт з 1030 до 1830

Нд з 1000 до 1800
У літній період щодня

з 1000до 1800

Вихідний день Субота

 Адреса:

м. Черкаси
вул. Надпільна, 285
18000

Місцезнаходження бібліотеки на карті

<< < серпня 2015 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Помилка
  • JFolder::files: Шлях не є текою. Шлях: images/stories/21.09.2015
  • JFolder::files: Шлях не є текою. Шлях: images/stories/11.09.2015

2015

Четвер, 22 жовтня 2015

Юнацька бібліотека першою зустріла молодих літераторів України

molodi literatory9 жовтня 2015 року стартував новий проект "Міст: літературні Черкаси",, організований ініціативною групою Черкаської обласної організації НСПУ. Він передбачав трьохденний візит літераторів віком від 18-35 років із різних куточків України з метою знайомства із творчим життям міста.
У рамках проекту Черкаси гостинно зустріли 20 молодих літераторів із Запоріжжя, Львова, Тернополя, Рівного, Києва.

Детальніше...

Read more

Четвер, 15 жовтня 2015

Презентація книги Таїни Краєвської «Випробування жінкою»

12 жовтня 2015 року черкаську бібліотечну спільноту у обласній бібліотеці для юнацтва ім. В.Симоненка зібрала зустріч із письменницею і журналісткою із Білої Церкви Таїною Краєвською (Тетяною Братченко).
Авторка публіцистичних книжок «Дотик до чужої долі», «Покликання», книжок для дітей «Казки про малят і звірят», «Бабусині оповідки», гумористичної збірки «Шосте почуття», повісті «Портрет циганки», збірки оповідань «Лабіринти долі» і збірки віршів «Самотній скрипаль» презентувала свою нову книгу «Випробування жінкою».
Розповідь про кохання молодого сільського хлопця до богемної столичної жінки, труднощі і перешкоди, які він долає, сучасні соціальні проблеми і пошуки втраченої духовності, національні традиції і пам'ятні сторінки з історії нашого народу зацікавила присутніх на презентації.
Своїми враженнями про книгу ділилися ті, хто вже її прочитав. На думку виступаючих, здавалося б суто жіночий роман, в якому авторка майстерно виписала романтичну історію, буде цікавим якраз чоловікам. Адже головним героєм роману є молодий чоловік, кохання якого до жінки сприяло його власному розвитку, перетворивши недосвідченого сільського хлопця у справжнього чоловіка – цілеспрямованого й відповідального. Своєю книгою письменниця повертає людину до своїх першовитоків, розкриває святість почуттів між чоловіком і жінкою, відносини між матір'ю і сином, брата з братом, вчить утвердженню сімейних цінностей, збереженню пам'яті роду, чистоті людських взаємин, вшануванню жінки взагалі та жінки-матері.
Роман Таїни Краєвської "Випробування жінкою"- це гімн коханню, піднесення любові до вершини людського буття . А ще у ньому оспівана велика шляхетність, порядність, людяність, культура почуттів, відповідальність і сила духу людини-творця.

IMG 3870 IMG 3880

Read more

Ключ до самопізнання особистості та її психологічна характеристика

На першому своєму занятті, яке відбулося 9 жовтня, члени соціально-адаптаційного клубу «Пізнай себе» за допомогою психолога Черкаського жіночого центру Дерябіної Юлії Олександрівни спробували знайти ключ до пізнання особистості.
У цьому навчальному році членами клубу стали студенти 2-а курсу гуманітарно-правового ліцею. Їм було запропоновано ряд цікавих тестів, які дали змогу пізнати власні риси характеру, що визначають індивідуальність кожного, та як ці знання можна застосувати в повсякденному житті.

IMG 3864 IMG 3862

Read more

Четвер, 01 жовтня 2015

«Відпочивай. Твори. Драйвуй у книгосвіті!»

Bibliosutinky 2015

30 вересня, у Всеукраїнський день бібліотек, молодь нашого міста вкотре переконалася – у вечірній час, у невимушеній атмосфері бібліотечних залів можна з користю провести свій вільний час. При цьому збагатитися цікавою інформацією, отримати заряд позитивних емоцій і гарного настрою.
Цьогоріч, у день професійного свята, юнацька бібліотека ім. В.Симоненка разом із своїми партнерами, друзями і читачами провела молодіжні бібліосутінки «Відпочивай. Твори. Драйвуй у книгосвіті!»
Кожен, хто завітав до бібліотеки після 17-ї години і отримав символічну перепустку, взявши участь у грі-вікторині «Країна ерудитів», мав можливість стати учасником різноманітних заходів.
Для бажаючих прочитати свої власні та вірші улюблених поетів був відкритий Поетичний мікрофон. Охочі позмагатися на краще знання поезії стали учасниками інформаційно-розважальної програми «Поетичний серпантин». А прихильники поетичного слова отримали неймовірну насолоду на творчому вечорі «Я – лише сонет із незабудок» талановитого бібліотекаря Симоненківської книгозбірні, авторки чотирьох поетичних збірок Катерини Вербівської.
Мистецтву виготовлення квітів із фетру, ляльок-мотанок, домовичків-оберегів молоді люди навчалися на майстер-класах.
Справжніх любителів музики зібрали поетично-музичне соло вокального гурту «Буднітай» та пісенна мозаїка студентів Черкаського музичного училища ім. С.С. Гулака-Артемовського та молодіжного гурту «Шановні пішоходи».
Книгоманів, які прагнули поповнити свій багаж знань чекали книжкові новинки на імпровізованому бібліотечному книжковому ярмарку, розміщеному у бібліотечних вітринах та книжкові виставки у відділах бібліотеки. Багатьох здивувала і зачарувала виставка творчих робіт «Бібліотекар на дозвіллі». Нікого не залишив байдужими і міні-музей бібліотечних раритетів. Настільні ігри спонукали молодь проявити кмітливість. А виставка-продаж випічки студентів Черкаського вищого професійного училища ще й допомогла втамувати голод після уроків та студентських лекцій.
А ще юнаки і дівчата, які відвідали вечірню бібліотеку, могли поспілкуватися з гостями і своїми ровесниками за чашкою кави чи чаю.

Репортаж з місця події
Див. більше...

Read more

Вівторок, 22 вересня 2015

Із поетичної світлиці Василя Симоненка

BH

~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 1_10484~~~~~~~~~~~~~~~ SH

Тиждень краєзнавства
„Я починаюсь з отчої землі”
21-28 вересня

 

Із поетичної світлиці Василя Симоненка

21 вересня стартував щорічний Тиждень краєзнавства „Я починаюсь з отчої землі", який започаткований обласною юнацькою бібліотекою 1999 року й проводиться у третій декаді вересня. Оскільки 2015 рік оголошений на Черкащині Роком Василя Симоненка, то бібліотеці видалося символічним відкрити Тиждень краєзнавства Симоненківськими читаннями біля пам'ятника письменнику.
Задум бібліотеки підтримали багато навчальних закладів Черкас. А тому, біля пам'ятника В.Симоненку зібралася молодь - учні спеціалізованих шкіл - № 33 ім. В.Симоненка та №17, загальноосвітніх шкіл № 7, 11, 30, колегіуму «Берегиня», професійного автодорожнього ліцею, студенти державного бізнес –коледжу, політехнічного технікуму, Черкаського національного університету ім. Б.Хмельницького. Юнаки і дівчата читали поезії Василя Симоненка за власним вибором - ті, які їм найбільше припали до душі.
Великий патріот України своєю творчістю - простою, зрозумілою і водночас глибокою, завжди актуальною й сучасною, й через багато десятиліть об'єднує молодь. Молоде покоління українців відкриває для себе Василя Симоненка – знову й знову.
Завершився захід флешмобом - читанням вірша Василя Симоненка «Де зараз ви, кати мого народу?».

Див. відео...
Див. більше...

Впродовж Тижня краєзнавства юнаки і дівчата стали учасниками цілого ряду заходів:

26 липня цього року музей історії Корсунь-Шевченківської битви відзначив 70 років від дня створення.
Сьогодні музей – складова частина великого й відомого не тільки в Україні, а й далеко за її межами Корсунь-Шевченківського історико-культурного заповідника.
З цієї нагоди 22 вересня в бібліотеці студенти гуманітарно-правового ліцею зустрілися з заступником директора Корсунь-Шевченківського державного історико-культурного заповідника – Овсієнко Л. Г.
Розповідь Лідії Григорівни була надзвичайно пізнавальною для молоді, оскільки надавала інформацію про історію створення музею однієї військової операції – Корсунь-Шевченківської битви. Говорилось також про хід цієї операції, про масштаб і значення її для перемоги України в Другій світовій війні, про учасників битви та місцеве населення, що пережило ті страшні дні.
Свою розповідь вона супроводжувала змістовною відеопрезентацією, що представляла музейні експонати: особисті речі воєначальників і рядових солдатів, фотознімки, листи, зразки зброї, одягу і речі тогочасного військового побуту.
Гостя запросила юнаків і дівчат відвідати музей, який не тільки зберігає історію, але й формує патріотичні почуття українців.

IMG 3352

23 вересня учні Черкаського професійного автодорожнього ліцею та Черкаського вищого професійного училища. здійснили екскурс в історію черкаського тролейбусу, який з'явився на вулицях міста рівно 50 років тому. Це стало можливим завдяки Анатолію Герасименкові – колишньому очільнику Черкаського тролейбусного управління (нині КП «Черкасиелектротранс»), а також Максиму Коцюбі та Валерію Мироненкові – активістам Громадської ради при КП «Черкасиелектротранс». Гості не лише розповідали про історію і сучасний стан тролейбусного руху у нашому місті, а ще й продемонстрували одну із серій багатосерійного фільму «Маршрути до обрію» про історію електротранспорту Черкас. Окрім того, Анатолій Гаврилович подарував бібліотеці два томи книги, створеної ним власноруч. Автор дав їй таку ж назву як і фільму. Книжка містить велику кількість документів та світлин.
Переглянути фільм можна за такими адресами:

https://www.youtube.com/watch?v=ZVF4Gz-H7gM
https://www.youtube.com/watch?v=5Og8WvHsoHE

IMG 3382 IMG 3398 IMG 3399

Див. більше...
http://chpal.edukit.ck.ua/news/id/1064
https://youtu.be/9VKwn1NBMHs

Майбутні фахівці у галузі туризму - студенти кооперативного економіко-правового коледжу, державного бізнес-коледжу, комерційного технікуму 24 вересня мали приємну нагоду поспілкуватися із заступником генерального директора з наукової роботи Шевченківського національного заповідника, кандидатом історичних наук С.А. Брижицькою. Зустріч відбулася з нагоди 90-річчя заповідника, яке відзначалося цьогоріч.
Світлана Анатоліївна ознайомила молодь із 90-річною історією заповідника та розповіла про нові і несподівані відкриття із життя Тараса Григоровича Шевченка, які останнім часом зроблені науковцями заповідника.

IMG 3411 IMG 3416

За доброю традицією під час Тижня краєзнавства юнаки і дівчата знайомилися із найцікавішими новинками краєзнавчих видань, які отримала юнацька бібліотека в 2014-2015 роках. 25 вересня впродовж дня учасниками презентації були учні гімназії № 31, спеціальної школи-інтернату та студенти політехнічного технікуму.

IMG 3423 IMG 3425 IMG 3430 IMG 3442

 

page

Презентація персонального сайта «Василь Симоненко»

В рамках року, оголошеного на Черкащині Роком Василя Симоненка, обласна юнацька бібліотека, що носить ім'я письменника, створила персональний сайт «Василь Симоненко» (www.symonenko.ck.ua).
Презентація проекту відбулася у бібліотеці 28 вересня за участі представників обласної влади, ЗМІ, громадських організацій, науковців, працівників бібліотек, освітян, молоді.

Відкриваючи презентацію, директор Симоненківської книгозбірні Олена Федоренко наголосила, що сайт має на меті надавати найбільш повну і достовірну інформацію, що стосується життя, творчості і увічнення пам'яті Василя Симоненка. Це суто бібліотечний проект - за підходом до відбору матеріалів та побудовою структури. В розробці сайта, що містить 8 розділів брали участь провідні фахівці бібліотеки на чолі з директором – Отамась В.В.,Чорнобривець В.М., Філахтова Н.М., Чеперис М.М., Вербівська К.І.,Лунська А.П.,Вовчанівська Н.М., Забеліна О.А., Іваницька Н.І.
Учасники презентації мали можливість ознайомитися із структурою сайта та висловити свої зауваження і пропозиції щодо його змісту. Адже автори проекту планують його розвивати та вдосконалювати.
Враженями про створений бібліотекою сайт поділилися політичний і громадський діяч, голова фонду «Рідна країна» Микола Томенко, генеральний директор ОДТРК Михайло Калініченко, письменник і літературознавець Василь Пахаренко, заступник начальника управління інформаційної політики Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Черкаської облдержадміністрації Олександр Кравченко, представники закладів освіти, бібліотекарі.
Під час презентації звучала поезія присвячена В.Симоненку Наталії Горішної у її виконанні. Власні пісні на слова Василя Симоненка виконували заступник директора з наукової роботи Кам'янського державного історико-культурного заповідника Таміла Чупак і молодіжний гурт «The Mort».
Презентацією персонального сайта «Василь Симоненко» завершився Тиждень краєзнавства 2015 року.

IMG 3458 IMG 3458 IMG 3473 IMG 3487 IMG 3485 IMG 3483

Див. більше...

У відділах бібліотеки було розгорнуто книжково-ілюстративні виставки:

IMG 3493 IMG 3495 IMG 3496 IMG 3499 IMG 3500

В дні проведення Тижня краєзнавства працівники сектору реєстрації користувачів бібліотеки організували краєзнавчу вікторину "Два духовних крила України". Відвідувачам бібліотеки, які брали участь у вікторині та давали правильні відповіді на поставлені запитання вручалися невеликі призи.

IMG 3366 IMG 3347 IMG 3350 IMG 3375 IMG 3371

~~~~~~~~~~~~~~~~~~1_10484~~~~~~~~~~~~~~~

Read more

П'ятниця, 11 вересня 2015

Тут все священне, все своє, бо зветься просто – рідним краєм

Виставка світлин під такою назвою на початку вересня відкрилась у відділі мистецтв.
Автор виставки – молодий викладач Черкаського політехнічного те-хнікуму Олександр Різник. Фотографія – його хобі. Олександр – перемо-жець Всеукраїнського конкурсу світлин «В об'єктиві я і книга» (2012). А наразі в його об'єктив потрапили дивовижні куточки природи Черкащини.
Виставка експонувалася до середини жовтня.

 

Read more

Середа, 02 вересня 2015

«Та все подолає в тяжкій боротьбі незламна моя Україна!»

dzvonyk1 вересня за доброю традицією працівники книгозбірні активно долучилися до проведення Першого уроку знань як в стінах бібліотеки, так і в навчальних закладах нашого міста.
Цьогоріч за ініціативи Департаменту освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації Перший урок у школах міста та області для старшокласників проходив за темою «Та все подолає в тяжкій боротьбі незламна моя Україна!»
Учні загальноосвітньої школи №8, спеціалізованої школи №13, колегіуму «Берегиня», студенти гуманітарно-правового ліцею і комерційного технікуму разом із бібліотекарями згадали славні сторінки історії України та літературні твори, в яких розкривається славетне минуле українського народу. Особливе місце на уроці було присвячене Героям України, які у різний час боронили й захищали її землі та подіям останніх років, які дають нам право зрозуміти: хто ми є сьогодні і чого прагнемо у майбутньому.
І хоча Україна на сучасному етапі переживає нелегкі часи, проте для більшості молоді пріоритетними є почуття національної гідності, готовність захищати Батьківщину від ворога, толерантне ставлення до інших народів, відродження звичаїв рідної землі. Це і вимога часу, і покликання душі.
Україна все переможе, вистоїть, якщо треба, вистраждає. І тоді, як пророчив Великий Кобзар, наступить мир і благополуччя:

І на оновленій землі
Врага не буде, супостата,
А буде син, і буде мати,
І будуть люде на землі.
               Т.Г. Шевченко «І Архімед, і Галілей...»

IMG 3048 IMG 3049 IMG 3054

Read more

Середа, 26 серпня 2015

Енергетика добра і краси

Таку назву мала виставка живописних робіт молодої черкаської художниці Лесі Корж, яка експонувалася у відділі мистецтв впродовж серпня. Це вже не перша виставка Лесі у стінах бібліотеки. Цього разу було представлено одну графічну та одинадцять акварельних робіт, які створювали у відвідувачів книгозбірні весняний настрій і святкову атмосферу.

Read more

Вівторок, 18 серпня 2015

Дивосвіт ляльки

Створення авторської художньої ляльки є порівняно молодим видом мистецтва у світі, йому не більше 50 років. Але у наш час воно набуло надзвичайної популярності. На відміну від ігрових, авторські ляльки створюють не задля гри, а з декоративною метою. Ці унікальні вироби приносять естетичне задоволення від їх споглядання, можуть бути частиною інтер'єру чи вишуканим подарунком.
Добре оволоділи майстерністю виготовлення авторських ляльок талановиті вихованці Art-студії «Глорія». Виставки їхніх робіт в різних техніках декоративно-прикладного мистецтва неодноразово організовувалися в юнацькій бібліотеці. Цього разу оригінальні ляльки вихованців студії, виконані в українському стилі, впродовж серпня-вересня демонструвалися у вітринах бібліотеки зі сторони вулиці Смілянської. А тому, з ними мали можливість ознайомитися всі перехожі.

IMG 2966   IMG 2971 IMG 2974 IMG 2975 IMG 2977 IMG 2979 IMG 2980

Read more

П'ятниця, 03 липня 2015

Українська молодь читає

Впродовж травня – червня 2015 року у відділі абонемента функціонувала книжкова виставка «Читацькі уподобання молоді», на якій були представлені книги, що визнані молодими читачами нашої бібліотеки, як найкращі.

Тут була і класика, яка завжди в моді, і пригодницька література, і фантастика, і книги про сенс життя та про кохання. Окремий розділ був присвячений книгам - переможцям Міжнародного літературного конкурсу романів, п’єс, кіносценаріїв, пісенної лірики та творів для дітей «Коронація слова». На виставці знайшов місце і список найпопулярніших серед молоді творів Любко Дереша, Люко Дашвар, Мирослава Дочинця, Міли Іванцової, Дари Корній, Ірен Роздобудько.

За час функціонування книжкової виставки з нею ознайомились близько 2600 користувачів бібліотеки різного віку.

Доповненням до виставки була скринька «А які книги порадили б Ви?». До скриньки юнаки та дівчата клали записки зі своїми порадами одноліткам. Серед них книги: Булгаков М. «Майстер і Маргарита», Толкін Дж. «Хоббіт», Коельо П. «Алхімік», Мітчелл М. «Звіяні вітром», Остін Д. «Емма», Бредбері Р. «Вино з кульбаб», Шкляр В. «Залишенець», Лис В. «Століття Якова», Матіос М. «Солодка Даруся», Паоліні П. «Ерагон», Дюма О. «Три мушкетери», Глуховський Д. «Метро 2033» та інші.

IMG 2908 IMG 2909 IMG 2910 IMG 2912

Read more

main page06.09.17

Персональний сайт
"Василь Симоненко"

pochesnyi znak

Визначені лауреати Симоненківської премії 2019 року

Детальніше...

 

Нові книги у бібліотеці

Прочитай! Це цікаво!

Лібер

Зображення Бейлі

сайп