Обласна бібліотека для юнацтва

імені Василя Симоненка

Social Icons by Dreamstale 33Social Icons by Dreamstale 6Social Icons by Dreamstale 17  

baner m

Прозорро - публічні закупівлі

 

Бібліотека обслуговує користувачів:

Пн-Пт з 1030 до 1830

Нд з 1000 до 1800
У літній період щодня

з 1000до 1800

Вихідний день Субота

 Адреса:

м. Черкаси
вул. Надпільна, 285
18000

Місцезнаходження бібліотеки на карті

<< < серпня 2015 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

2015

Четвер, 19 березня 2015

Праця + Талант = Результат

Як реалізувати свої знання і вміння поза межами шкільного навчання? Як досягти вагомих результатів у всеукраїнських і міжнародних інтелектуальних змаганнях та громадському житті?

Відповіді на ці та інші питання учні колегіуму „Берегиня” мали можливість отримати 17 березня на черговому засіданні молодіжного об’єднання „СТИМУЛ” під час спілкування із студентом гуманітарно-правового ліцею, срібним призером Міжнародної олімпіади з історії, що проходила 2014 року в Естонії, Євгеном Коноваловим та ученицею загальноосвітньої школи № 19, заступником голови Черкаського осередку молодіжної громадської організації Фундації регіональних ініціатив Юлією Даценко.

Гості заходу свої розповіді супроводжували відеопрезентаціями про власну участь у різноманітних проектах та заходах.

IMG 1812 modified IMG 1810 modified IMG 1816 modified

Read more

Пізнай себе через віру

В наш час в Україні віруючі мають змогу вільно сповідувати свою віру. Адже українці завжди були людьми віруючими і це видно з традицій нашого народу.

Але серед молоді (та і людей старшого покоління) є чимало таких, які не досконало розуміють зміст і значення релігійних понять, часом найпростіших. Вони соромляться свого незнання і не знають з чого почати.

Оскільки віра займає значне місце в духовному житті кожної людини, то молодь хоче глибше пізнати й історію релігії, й основні її поняття. В цьому їм допоміг отець Василій – священник Української Православної Церкви Київського Патріархату на черговому засіданні соціально-адаптаційного клубу „Пізнай себе” 18 березня 2015р.

Ця розмова викликала багато запитань у молоді і отець Василій дав на них відповідь.

IMG 1826 modified

Read more

П'ятниця, 13 березня 2015

Імпровізація душі Лесі Корж

Гостею березневого засідання літературно-мистецької вітальні „У колі муз”, яке відбулося 10 березня стала молода черкаська художниця Леся Корж.

Мисткиня розповіла учасникам зустрічі про те, як твориться їй в різних видах та техніках мистецтва. З акварельними роботами художниці присутні ознайомились, оглянувши виставку „Холодне море. Імпровізація”, організовану у відділі мистецтв бібліотеки. А от роботи виконані в техніці батик вони споглядали переглядаючи фрагменти інтерв’ю, яке Леся давала під час відкриття персональної виставки „Пробудження” в обласному художньому музеї. Для багатьох виявилось несподіванкою, що художниця передає свої емоції не тільки фарбами, кольорами та тонами, але й віршами, які гармонійно доповнюють її картини.

IMG 1780 modified IMG 1798 modified IMG 1802 modified

Read more

Шевченківська листівка своїми руками

9 березня, в день народження Т.Г.Шевченка, в рамках Арт-лекторію „Мистецькі автографи часу”, у відділі мистецтв бібліотеки відбувся майстер-клас з виготовлення святкових листівок, присвячених Великому Кобзареві.

Молода художниця, член обласної організації Національної спілки художників України Леся Корж, навчала майстерності створення подарункових листівок членів скаутської організації „Пласт».

Проведений майстер-клас вкотре засвідчив, що образ Тараса Шевченка та його творча спадщина є цікавими і актуальними для сучасної молоді.

IMG 1771 modified IMG 1772 modified IMG 1775 modified

Read more

Я – ілюстратор

5 березня в обласній бібліотеці для юнацтва ім. В.Симоненка стартував міський конкурс „Я - ілюстратор”, присвячений 80-річчю від дня народження Василя Симоненка, який триватиме по 6 квітня 2015 року.

Його організаторами є Департамент освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради, управління у справах сім’ї, молоді та спорту Черкаської облдержадміністрації, Черкаська обласна громадська організація „Світовид” та обласна бібліотека для юнацтва ім.В.Симоненка.

Метою конкурсу є створення обдарованою молоддю Черкащини ілюстрацій до творів В.Симоненка, які увійдуть до збірки його поезій. Таку ілюстровану збірку планується видати у черкаському видавництві „Брама-Україна”.

У заході взяли участь учні мистецьких шкіл міста та студенти кафедр і відділень мистецького спрямування черкаських університетів та коледжів.

Під час спілкування з очільницею Черкаської обласної громадської організації „Світовид” Г.Ю.Чуприною та заслуженим художником України, визнаним авторитетом у царині книжкової графіки, В.А.Олексенком молодь отримала корисні поради щодо створення ілюстрацій до майбутньої книги.

Участь у конкурсі сприятиме розвитку творчих здібностей юнаків і дівчат та більш глибокому осягненню творчості великого патріота України.

IMG 1751 modified IMG 1755 modified IMG 1758 modified           Див. більше...

Read more

Вівторок, 10 березня 2015

«У слові моєму вмирає зима…»

У юнацькій книгозбірні, що носить ім’я Василя Симоненка, уже стало доброю традицією проведення творчих вечорів лауреатів Симоненківської премії.

27 лютого учні та студенти   різних навчальних закладів міста зустрілися із письменником із Києва Сергієм Пантюком, якого у 2014 році було пошановано Всеукраїнською літературною премією імені Василя Симоненка у номінації «За кращий художній твір». Звання лауреата письменник удостоєний за збірку поезій «Мовизна» (2014)» та роман «Війна і ми» (2011).

Засівати зерна слова у душі читачів Сергій Дмитрович розпочав у 1994 році поетичною збіркою «Таїнство причастя». Пізніше одна за одною світ побачили книги поезій автора: «Тінь Аріадни» (1994); «Храм характерників» (1996); «Володар вогню» (2000); «Цілунок блискавки» (2002); «Босяцький калфа. Вибрані поезії» (2005);«Смак Бога» (2009);«Неслухняники. Вірші для дітей» (2010); «Соло для дримби» (2012).

Окрім поетичних збіркок, виходили й прозові твори: «Сім днів і вузол смерті» (2007); «Як зав’язати з бухлом і курінням» (2009).

Письменник – упорядник антології «Аморалка» (2010) та поетичного збірника «Ніч еротичної поезії» (2011). Він друкувався у численних вітчизняних і закордонних періодичних виданнях. Його твори перекладено 12-ма мовами світу: англійською, албанською, болгарською, італійською, німецькою, російською, румунською, сербською, французькою, хорватською та іншими.

Сергій Пантюк є лауреатом Міжнародного літературного конкурсу «Гранослов» (1993),Всеукраїнського поетично-музичного фестивалю «Лір» (1995),премії імені Якова Гальчевського «За подвижництво в державотворенні»(2007); дипломантом Всеукраїнського конкурсу малої прози «Що записано в книгу життя», конкурсу романів, кіносценаріїв та пісенної лірики про кохання «Коронація слова» у номінації «Вибір видавців» - за роман «Сім днів і вузол смерті» (2009) та за роман «Війна і ми» (2011).

Під час зустрічі із молоддю черкаського краю Сергій Пантюк читав поезії зі збірки «Мовизна», ще не надруковані поетичні твори та уривки із роману «Війна і ми». В ході діалогу із учасниками зустрічі письменник   відповів на їх численні запитання.

 

Read more

Василь Симоненко очима молодих

У рік відзначення 80-річчя від дня народження Василя Симоненка у бібліотеці, що носить його ім’я, постійно звучить поетичне слово «витязя української поезії».

Так, 3 березня у книгозбірні зібралися учні колегіуму «Берегиня», студенти Черкаського національного університету ім. Богдана Хмельницького та члени літературної студії «Дебют», що працює при бібліотеці , на творчу вечірку молоді під назвою «Василь Симоненко очима молодих».

Юнаки і дівчата   ділилися думками про те, чим творчість Василя Симоненка сьогодні близька   молоді та читали свої улюблені твори із його поетичної спадщини . 

IMG 1715 modified IMG 1719 modified IMG 1725 modified  

Read more

П'ятниця, 27 лютого 2015

Знайомство зблизька

20 лютого у День Героїв Небесної Сотні та напередодні Міжнародного дня рідної мови у читальному залі бібліотеки пройшла творча вечірка, на якій студенти Черкаського професійного автодорожнього ліцею знайомилися зі своїми творчими ровесниками.  

На початку зустрічі присутні хвилиною мовчання вшанували подвиг учасників Революції Гідності. Небайдужість і уболівання за долю України, за її історію, культуру та мову висловили студенти ліцею Мізин Антон і Антоненко Олег, читаючи громадянську лірику українських поетів.      

Особливо проникливо звучали патріотичні поезії із уст авторів – членів літературної студії «Дебют», що працює при юнацькій книгозбірні, Коваль Анжеліки та Расулової Оксани, членів літературного об’єднання імені Василя Симоненка Ланської Оксани та Олійник Оксани, членів обласної організації Національної спілки письменників України - Галаєвої Оксани та Швед Ірини.

Завершилася творча вечірка переглядом виставки акварельних робіт молодої черкаської художниці Корж Лесі, яка експонується у відділі мистецтв бібліотеки.

IMG 1611 modified IMG 1613 IMG 1631 modified IMG 1637 modified modified

Read more

Понеділок, 23 лютого 2015

На вістрі слова молодих – Україна

Україна

                             На лінії вогню

  Чом ти, Україно, зблідла,           Я молюсь за твою долю!

  Ненько мила, ненько рідна?       І за кожну краплю болю,

  Стиснувши уста німі,                  За хустину чорну кожну

  Скільки житимеш в борні?          Відповість кат-брат безбожний!                        

                                                                                                             Ольга Коргут

   4 листопада підведено підсумки і визначено переможців обласного конкурсу патріотичних творів серед молодих авторів „Україна на вістрі слова”, який проводився Черкаською обласною організацією Національної спілки письменників України за ініціативи і сприяння голови Черкаської обласної ради Валентини Коваленко.Твори обдарованої патріотичної молоді Черкащини – переможців та учасників конкурсу ввійшли до збірки „Україна на вістрі слова”.Ознайомитися із виданням можна в нашій бібліотеці.

                                                                                                 Детальніше...

Read more

Добро починається з тебе

Усе своє життя, починаючи з дитинства, людина пізнає – що добре, а що погано. З часом ми усвідомлюємо, що світ тримається на небайдужих. І якщо небайдужим стане кожен із нас, тоді добро переможе зло. Про це говорили на черговому засіданні соціально-адаптаційного клубу „Пізнай себе” 19 лютого 2015 року учні спеціалізованої школи № 17 та засновник благодійного фонду „Час надії” Когут Лариса Олексіївна.

Лариса Олексіївна розповіла про ті добрі справи, якими переймається фонд. Учні теж виявили бажання допомогти. Вони принесли з собою іграшки для дітей з дитячих будинків, а також зголосилися і надалі не стояти осторонь чужої біди.

IMG 1605 modified IMG 1606 modified

Read more

main page06.09.17

Персональний сайт
"Василь Симоненко"

pochesnyi znak

Визначені лауреати Симоненківської премії 2019 року

Детальніше...

 

Нові книги у бібліотеці

Прочитай! Це цікаво!

Лібер

Зображення Бейлі

сайп