Обласна бібліотека для юнацтва

імені Василя Симоненка

Social Icons by Dreamstale 33Social Icons by Dreamstale 6Social Icons by Dreamstale 17  

Прозорро - публічні закупівлі

 

Бібліотека обслуговує користувачів:

Пн-Пт з 1030 до 1830

Нд з 1000 до 1800
У літній період щодня

з 1000до 1800

Вихідний день Субота

Адреса:

 oub_symonenko@ukr.net

м. Черкаси
вул. Надпільна, 285
18000

Місцезнаходження бібліотеки на карті

<< < січня 2016 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Помилка
  • JFolder::files: Шлях не є текою. Шлях: images/stories/22.03.2016
  • JFolder::files: Шлях не є текою. Шлях: images/stories/25032016_2
  • JFolder::files: Шлях не є текою. Шлях: images/sutinki_2016
  • JFolder::files: Шлях не є текою. Шлях: images/stories/15032016
  • JFolder::files: Шлях не є текою. Шлях: images/stories/01.03.2016

2016

Понеділок, 04 квітня 2016

«Рядки мого вірша – то блискавки сині». Микола Шамрай

Щороку у Симоненківській книгозбірні традиційно відбуваються зустрічі з письменниками, пошанованими Симоненківською премією. 31 березня 2016 року така зустріч відбулася із лауреатом Всеукраїнської літературної премії ім. В.Симоненка 2015 року Миколою Шамраєм. Саме за збірку «Клятва грому» у номінації «Кращий художній твір» і було відзначено поета із Канівщини.
Поспілкуватися з лауреатом до бібліотеки завітали студенти гуманітарно-правового ліцею та професійного автодорожнього ліцею.
Під час зустрічі голова Конкурсної комісії з присудження Всеукраїнської літературної премії ім. В.Симоненка, письменник, літературознавець, професор Черкаського національного університету ім. Б.Хмельницького Володимир Поліщук поділився спогадами про спільне навчання в Черкаському державному педагогічному інституті і про витоки творчості Миколи Яковича. Окремо, Володимир Трохимович зупинився на аспектах творчості Миколи Шамрая і, зокрема, збірки «Клятва грому», за яку він власне і був удостоєний звання лауреата.
Невеличку мандрівку у світ поезії Миколи Шамрая учасники заходу здійснили завдяки віршам, які прочитали бібліотекарі та майстер художнього читання Ярослав Литвин зі збірок «Великодній дзвін» (1993р.), «Рвані дороги в долоні моїй» (1999р.), «Хресний вік» (2004р.), «Клятва грому» (2013р.).
Знайомство з останньою збіркою продовжив сам автор. Читання віршів Микола Якович перемежовував з виконанням відомих українських пісень під власний акомпанімент на гармоні.
Приємним сюрпризом для лауреата став подарунок від студентів і викладачів професійного автодорожнього ліцею - талісман-підкова на щастя та творче довголіття та біобібліографічний нарис «Сповідальне слово Миколи Шамрая», підготовлений працівниками Симоненківської книгозбірні.

IMG 6099 IMG 6051 IMG 6074 IMG 6085 IMG 6088 IMG 6097

Read more

Середа, 23 березня 2016

Тиждень дитячої та юнацької книги «Впусти книгу в серце» 2016

week of bookТиждень дитячої та юнацької книги
«Впусти книгу в серце»

З 22 по 29 березня 2016 року

 

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Книга святкує ювілей

Щорічний березневий Всеукраїнський тиждень дитячої та юнацької книги під традиційною назвою «Впусти книгу в серце» стартував у бібліотеці 22 березня літературно-мистецьким святом «Книга святкує ювілей». Адже особливістю цьогорічного Тижня книги є можливість на багатьох його заходах знайомитися із книгами-ювілярами 2016 року.
Відкриваючи Тиждень, директор книгозбірні Олена Федоренко привітала молодь з цією подією, побажавши їм читати, отримувати задоволення від читання і, читаючи, намагатися вчитися все життя.
Познайомитись із багатьма книгами-ювілярами 2016 року, які уже десятки, сотні, а то й тисячу років крокують з людством крізь час і простір, юнакам і дівчатам допомогла відеопрезентація та цікава розповідь ведучої заходу Руслани Стокоз.
Серед ювілярів чимало книг письменників Черкащини, які достойно представляють наш край в українській літературі і, чиї твори високо оцінені читачами і літературною критикою. Зокрема, це й книги письменниці, науковця, громадсько-політичної діячки Валентини Коваленко, яка взяла участь у святі книги. Письменниця читала свої поезії, згадувала про свій шлях у літературу, спілкуючись з молоддю, ділилася роздумами про книги і читання та їх роль у житті кожної людини.
На вечорі деякі поетичні твори Тараса Шевченка, Лесі Українки, Василя Симоненка, Володимира Сосюри, Ліни Костенко, Людмили Тараненко зійшли зі сторінок книг-ювілярів і прозвучали віршами, які майстерно читали актори поетичного театру Черкаського національного університету ім. Б.Хмельницького «На горі» під керівництвом Ярослава Литвина та піснями у виконанні гурту «Сімнот» міського Будинку культури ім. І. Кулика, поетеси Олени Желєзняк, поетеси і композиторки Таміли Чупак.
Своєю гумористичною автобіографією із щойно народженої книги «Іди, синку, іди...» знайомив усіх присутніх черкаський письменник-гуморист Іван Дубінін.
А молодь продемонструвала знання екранізованих літературних творів, взявши участь у літературно-мистецькій вікторині,
Завершилось свято книги побажанням усім присутнім знайти у безмежному океані книг саме ті, які допоможуть їм бути Людьми.

                                          ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Тайм-діалог поколінь «Поет, пророк, людина – Тарас Шевченко»

Свої ювілеї у 2016 році відзначають деякі твори і окремі книги Тараса Шевченка. Так, цього року минає 170 років з часу написання славнозвісного «Заповіту» і поеми «Гайдамаки», 155 років з часу виходу «Букваря южнорусского» та 140 років – «Кобзаря», що побачив світ у Празі 1876 року.
Та з роками інтерес до творчості нашого національного генія, як і до його особистості лише зростає. В чому ж криється секрет його непересічності і геніальності, довговічності і актуальності його літературної і мистецької спадщини? Чому постать Кобзаря завжди так цікавила і цікавить не одне покоління українців – як старших за віком, так і зовсім юних?
Відповіді на ці та інші питання шукали 23 березня учасники тайм-діалогу поколінь під назвою «Поет, пророк, людина – Тарас Шевченко». Діалог вели старшокласники колегіуму «Берегиня», учні вищого професійного училища, аспірантка Черкаського національного університету ім. Б.Хмельницького Наталя Макій, науковець музею однієї книги «Кобзар» Ярослав Литвин із представниками старшого покоління - письменником, науковцем, доктором філологічних наук, шевченкознавцем Василем Пахаренком, викладачем світової літератури фізико-математичного ліцею Любов'ю Малигіною та заступником директора з наукової роботи Кам'янського державного історико-культурного заповідника, поетесою і композитором Тамілою Чупак.
Модератором тайм-діалогу виступила завідувачка відділу читальних залів бібліотеки Катерина Вербівська.
Кожен із учасників заходу висловлював свої думки і роздуми щодо місця Кобзаря у його житті, але всі учасники діалогу були одностайні в одному: щоб глибше пізнати Шевченка, треба сприймати його без пафосу, ярликів і штампів, вдумливо читати його твори і вивчати через них історію України, черпати із його творчості ту духовну силу, яка потрібна нам сьогодні як ніколи. Щоб краще зрозуміти Шевченка, насамперед, треба зрозуміти себе.
Як підсумок прозвучала думка Василя Пахаренка – Тарас Шевченко різний для кожного. І так повинно бути. Кожен має знайти і відкрити для себе свого Шевченка.
Емоційності заходу додали поезії та пісні на слова поета, виконані Ярославом Литвином і Тамілою Чупак.

IMG 5717 IMG 5719 IMG 5720 IMG 5726

                                                                              ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Творчий вимір Миколи Теліженка

24 березня до бібліотеки на зустріч із молоддю завітав Митець з великої літери, заслужений художник України, член двох творчих спілок – Національної спілки майстрів народного мистецтва України та Національної спілки художників України, кавалер ордена «За заслуги» II ступеня Микола Теліженко.
Багатогранний талант майстра виявився в різних галузях мистецтва – графіці, монументальному живопису, дереворізьбленні, скульптурній пластиці, геральдиці. Та справжній прорив Микола Теліженко здійснив у розвитку витинанки, піднявши її від хатнього ремесла до образотворчої монументальності. То ж, не випадково в мистецьких колах його вважають президентом української народної витинанки.
Простий у спілкуванні, глибоко закорінений в національну традицію, пройнятий національним духом і національною ідеєю митець цікавий молодим українцям. Завдяки таким особистостям як Микола Теліженко, юнаки і дівчата відчувають гордість за Україну.
Микола Матвійович щиро ділився з молоддю цікавими фактами своєї біографії та запросив відвідати його персональну виставку, що експонується в обласному художньому музеї.

IMG 5739 IMG 5741 IMG 5757 IMG 5754

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Пристрасний українець. Василь Захарченко

2016 рік для письменника, лауреата Шевченківської премії Василя Захарченка є ювілейним – йому виповнилося 80 літ. 25 березня до бібліотеки на розмову із Майстром слова завітали, на чолі з директором, старшокласники і вчителі Городищенської загальноосвітньої школи №3, вчителі української літератури загальноосвітніх шкіл Черкаської області та бібліотекарі зі Шполи.
Василь Захарченко – яскравий представник славної когорти шістдесятників, який своєю творчістю впродовж багатьох десятиліть утверджує і захищає українську культуру, змальовуючи правдиву історію українського народу. Його ім'я зайняло достойне місце поруч із іменами Василя Стуса, Левка Лук'яненка, В'ячеслава Чорновола, Івана Світличного, Миколи Руденка. Як і вони, письменник не був обділений увагою «совєцького» режиму, відбувши покарання за «український буржуазний націоналізм». Ім'я Василя Захарченка на довгі роки було викреслено із української літератури, а книги вилучені із бібліотек і книгарень. І лише з настанням незалежності української держави слово письменника зазвучало на повен голос. На сьогодні видано 24 книги палкого захисника всього українського, особливо української мови.
Присутній на зустрічі письменник Григорій Діхтяренко, з притаманною йому глибокою вдумливістю, окреслив уроки, які дає читачам Василь Захарченко своєю творчістю і людськими якостями.
Сьогодні твори Василя Захарченка добре знають і читають різні покоління українців, про що й засвідчила зустріч у бібліотеці. Її учасники ділилися із письменником враженнями про його книги, задавали багато запитань та отримали щирі і відверті відповіді.
На завершення зустрічі Василь Іванович звернув увагу всіх присутніх на три основні фактори, які на його думку врятують Україну – державна незалежність, українська мова і мовлення та совість нації.

01 02 03

                                                                              ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

«Країна Журнал-І-я»

Цьогоріч свої ювілеї відзначають не лише багато книг, а й деякі періодичні видання. Серед них журнали: «Вокруг света» (155р.), «Знание-сила» (90р.), «Дивослово» (65р.), «Березіль» (60р.), «Сучасність» (55р.), «Хроніка-2000» і «Буковинський журнал» (25р.), «Країна знань» (15р.).
Краще познайомитись із цими та іншими журналами, що є у фондах Симоненківської книгозбірні, 25 березня учням колегіуму «Берегиня» допоміг літературний квест «Країна Журнал-І-я». Учасники квесту, поділившись на дві команди, здійснили подорож відділами бібліотеки, шукаючи відповіді на його питання.
Завдяки участі у заході юнаки і дівчата почерпнули для себе чимало нової цікавої інформації і отримали заряд позитиву.

                                          ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Книги - ювіляри 2016 року

До знайомства із книгами-іменинниками 2016 року 28 березня юнаків і дівчат запросив літературний калейдоскоп «Книги-ювіляри 2016 року».
Серед ювілярів такі найдавніші літературні пам'ятки як «Ізборник Святослава» (940р.), «Пересопницьке Євангеліє» (455 р.), «Острозька Біблія» (435 р.) та книги, що стали світовою класикою: «Божественна комедія» Данте (695р.), «Гамлет» (415р.) і «Макбет» (410р.) Вільяма Шекспіра, «Мандри Гулівера» Джонатана Свіфта (290р.), «Собор Паризької Богоматері» Віктора Гюго і «Червоне і чорне» Стендаля (185р.).
Почесне місце у когорті іменників посідають твори української класики: «Безталанна» Івана Карпенка-Карого(150р.), «Микола Джеря» Івана Нечуя-Левицького (140р.), «Гайдамаки» Тараса Шевченка (130р.), «Царівна» Ольги Кобилянської (120р.), «Лісова пісня» Лесі Українки (105р.).
Золоті сторінки у скарбницю світової літератури вписали «Останній із могікан» (190р.) і «Звіробій» (175р.) Фенімора Купера, «Граф Монте-Крісто» Олександра Дюма (170р.), «Біле ікло» Джека Лондона (110р.), «Золоте теля» Іллі Ільфа і Євгена Петрова (85р.), «Майстер і Маргарита» Михайла Булгакова (50р.).
Разом із цими книгами та багатьма іншими, що цього року відзначають свої ювілеї, виросло не одне покоління читачів. Із ними вони вчились бути мудрими, добрими, мужніми, людяними. І не дивлячись на поважний вік багатьох із них, вони завжди залишатимуться для справжніх поціновувачів книги вірними порадниками, щирими друзями і даруватимуть неперевершені хвилини насолоди від читання.

IMG 5877 IMG 5883

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

За портретами імена, за іменами – книги

Продемонструвати і поглибити свої знання творчості українських і, зокрема, черкаських письменників 28 та 29 березня молоді допоміг літературний відеоконкурс «За портретами імена, за іменами – книги».
Юнаки і дівчата впізнавали відомих українців за їх портретами, згадували їхні твори, читали напам'ять вірші деяких авторів. А підказками старшокласникам і студентам слугувала демонстрація уривків з аудіокниг та художніх і мультиплікаційніх фільмів.

IMG 5871 IMG 5874 IMG 5892 IMG 5895 IMG 5896

                                                                                  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Вечірній бібліобум

Завершальним заходом Тижня книги стали молодіжні бібліосутінки під назвою «Вечірній бібліобум», на які завітали всі, хто бажав провести свій вільний час безкоштовно з користю та задоволенням у вечірній бібліотеці. І при цьому збагатитися цікавою інформацією, отримати заряд позитивних емоцій і гарного настрою.
Учнівська і студентська молодь, черкаські письменники і митці, творчо обдаровані молоді люди, читачі бібліотеки, які відвідали бібліотеку після 17-ї години і отримали символічну перепустку, взявши участь у озелененні бібліотечного Дерева мудрості, мали можливість стати учасниками різноманітних заходів.
Бажаючі прочитати свої власні вірші та вірші улюблених поетів взяли участь у поетично-музичному слемі «Браво, поезіє!».
Охочі позмагатися на краще знання українських квіткових оберегів стали учасниками літературного квесту «Квітковий оберіг».
Мистецтву виготовлення ляльки Вінні-Пух та книжкових закладок із фетру молоді люди навчалися на майстер-класах.
А мистецтвотерапію «Слово і музика як ліки для душі» провела поетеса, авторка дитячих казок, виконавиця власних пісень Ганна Григорович.
Юнаки і дівчата, які відвідали вечірню бібліотеку, спілкувалися з гостями і своїми ровесниками за чашкою чаю.

Див. відео

 

                                          ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
В дні проведення Тижня книги молодь черкаського краю також здійснила екскурсії бібліотекою, ознайомилась з новими надходженнями до книгозбірні та книгами-ювілярами 2016 року, представленими на книжково-мистецьких виставках, організованих у відділах бібліотеки; відвідала озвучені книжкові виставки і презентації, взяла участь у бліц-вікторинах та подорожі-вікторині молодіжною періодикою; приєдналася до мистецької мандрівки бібліотекою «Художники Черкащини – юнацькій бібліотеці».
Книгоманів, які прагнули поповнити свій багаж знань, чекали книжкові новинки на імпровізованому бібліотечному книжковому ярмарку, розміщеному у бібліотечних вітринах.

 

Крім того, відвідувачі книгозбірні перегорнули сторінки ексклюзивного календаря-загадки «Ювілейний», який також допоміг згадати відомі твори, що святкують свої ювілеї та отримали в дарунок книжкові закладки-поради.

IMG 5586 IMG 5588 IMG 5613 IMG 5618 IMG 5802 IMG 5805

~~~~~~~~~~~~~~~~~~1_10484~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Read more

Вівторок, 15 березня 2016

Декоративний світ Севастяни Федоренко

Впродовж березня у відділі мистецтв бібліотеки демонструвалася виставка творчих робіт випускниці кафедри образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького Севастяни Федоренко під назвою «Мій декоративний світ».
Севастяна захоплюється декоративним розписом інтер'єру, вивченням історії мистецтва та сучасного образотворчого мистецтва. Її роботи відзначаються яскравою декоративністю, насиченою палітрою кольорів, різноманітністю сюжетів.

 

Read more

П'ятниця, 04 березня 2016

Презентація книги про Шевченківській родовід

lysenko21 березня у юнацькій бібліотеці стартували традиційні щорічні Шевченківські березини. Цьогоріч вони розпочалися презентацією другого, доповненого видання книги нащадка великого роду Тараса Шевченка, голови правління Шевченківського відділення Всеукраїнського благодійного культурно-наукового фонду Т. Г. Шевченка Миколи Лисенка «Коріння Шевченкового роду», яке побачило світ 2015 року у львівському видавництві «Апріорі».
Микола Лисенко за фахом інженер-механік харчового виробництва підійшов до дослідження древа роду Шевченків з великим сумлінням і розкрив багато досі мало знаних гілок родоводу великого українського поета, життєписів нащадків, які внесли і свою лепту в історію України. За 30 років пошуку таких історій авторові вдалося досить глибоко розкрити генеалогічне древо Шевченкового роду ? понад 1300 осіб, серед яких немало видатних людей: художник Фотій Красицький, письменники Олександр Відоменко, Дмитро Красицький, Людмила Красицька, Даниїл Андреєв, академік Людвіг Боярський та багато інших. І хоч це найбільш вичерпна розвідка генеалогії українського поета, проте Микола Павлович не припиняє своїх пошуків. Цінність цієї книги підсилюють і відшукані автором давні родинні світлини, які до цього часу не друкувалися у жодному виданні.
Презентуючи збірку наукових досліджень Шевченківського роду студентській молоді, вчителям, шкільним бібліотекарям м. Черкас та області, Микола Павлович розповів про те, як писалася ця унікальна книга, супроводжуючи свою розповідь демонструванням ряду світлин. Автор зазначив, що доля розкидала рід Шевченків країнами близького і далекого зарубіжжя — Прибалтика, Україна, Російська Федерація, Франція, США, Англія, Польща, Японія, Австралія та інші. Та в центрі спогадів нащадків цього роду ? рідне село Шевченкове (колишня Кирилівка) Звенигородського району Черкаської області.
Про необхідність впровадження наукового дослідження древа роду Шевченків в учбовий процес навчальних закладів на презентації говорила доцент, кандидат історичних наук, директор науково-методичного центру туризмології і екскурсознавства Черкаського національного університету ім. Б.Хмельницького Олена Костюкова. Адже, як зазначила науковець, кожна розповідь, кожен спогад по-своєму цікаві й повчальні. Через пам'ять роду вони передають неповторний дух минулого нашої української землі, доторкуються душею до коріння Шевченкового роду.
Книга буде цікава історикам, краєзнавцям, учням і студентам, вчителям і викладачам, а також всім, хто прагне не лише пам'ятати своє коріння, а й вивчати власний родовід.

IMG 5535 IMG 5547 IMG 5559 IMG 5553

Див. відео

Read more

Вівторок, 01 березня 2016

Школа + Бібліотека = Знання. Розвиток. Успіх.

Популяризації бібліотеки, її інформаційних ресурсів та налагодженню співпраці бібліотеки з навчальними закладами сприяють Дні ОБЮ ім. В. Симоненка в загальноосвітніх навчальних закладах міста.
Так, 25 лютого такий День бібліотека провела в черкаській загальноосвітній школі № 22. Традиційно для учнів і вчителів було організовано розгорнутий перегляд нових книг і періодичних видань із фондів обласної юнацької бібліотеки.
Крім того, в день відзначення 145-річного ювілею Лесі Українки, працівники книгозбірні представили книжково-ілюстративну виставку, присвячену життю і творчості української письменниці під назвою «Правдива іскра Прометея» та за участі учнів школи провели літературну годину «Усе знесла й перемогла...»: Леся Українка», де поезію письменниці читали юнаки і дівчата. А із пам'ятниками Лесі Українці і Тарасу Шевченку, молодь знайомилася на слайд-огляді «Увічнені в граніті і бронзі: Леся Українка і Тарас Шевченко».
Цього дня старшокласники також ознайомилися із книгами, що висвітлюють сучасну героїку подвигу, а для педагогічного колективу школи працівники книгозбірні представили інформаційний огляд нових надходжень літератури «Вчителю на допомогу».

Read more

Четвер, 25 лютого 2016

У ритмі танцю

IMG 5182

У ритмі танцюIMG 5190

Танго і фламенко, вальс і менует, гопак і буги-вуги – ці такі різні за характером танці оживають на виставці живописних робіт учнів Art- студії «Глорія» під назвою «У ритмі танцю», яка демонструвалася впродовж лютого у відділі мистецтв бібліотеки.
Виставка захоплювала багатобарвністю, емоційністю та насиченим колоритом.

Більше...

Read more

Вівторок, 26 січня 2016

Медіа - школа ФРІ в Черкасах

Черкаський міський осередок Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Фундація Регіональних Ініціатив» став організатором навчання медіа – школи у Черкасах. До участі у навчанні запрошувалася молодь не лише м. Черкаси й області, а й бажаючі з інших регіонів України.
Навчання розпочалося 23 січня в обласній універсальній науковій бібліотеці ім.. Т.Г.Шевченка, а завершилося 24 січня у читальному залі обласної бібліотеки для юнацтва ім. В. Симоненка. На заняттях молоді люди мали змогу покращити свою медіа-грамотність, познайомитися з організацією роботи молодіжного телебачення/ радіо, молодіжного ТВ - каналу в Інтернеті; освоїти навики копірайтингу; розвинути практичні навики створення соціальних плакатів; розширити знання про те, як написати прес-анонс та прес-реліз, а ще,- отримати знання про розвиток власних комунікативних здібностей.
Заняття проводили тренер із сучасних медіа Оксана Ланська, журналістка, поетеса, копірайтер Тетяна Козловська, журналіст Сергій Могилко (м.Черкаси), тренер із створення інформаційних плакатів громадської організації «Агенція Розвитку Громадянського Суспільства» Євген Бондаренко, розробник сайтів Євген Демченко (м.Київ).

IMG 5100 IMG 5093 IMG 5097 IMG 5106

Read more