Обласна бібліотека для юнацтва

імені Василя Симоненка

Social Icons by Dreamstale 33Social Icons by Dreamstale 6Social Icons by Dreamstale 17  

baner m

Прозорро - публічні закупівлі

 

Бібліотека обслуговує користувачів:

Пн-Пт з 1030 до 1830

Нд з 1000 до 1800

Вихідний день Субота

 Адреса:

м. Черкаси
вул. Надпільна, 285
18000

Місцезнаходження бібліотеки на карті

<< < травня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

2018

Четвер, 20 вересня 2018

Тиждень краєзнавства 2018

TyjdenKraeznavstva2018

Cherkaschyna2018

Нове видання про Черкащину
презентовано молоді черкаського краю

19 вересня традиційний щорічний вересневий Тиждень краєзнавства «Я починаюсь з отчої землі» стартував у бібліотеці презентацією унікального видання «Черкащина: історія краю та його людності».
Численному зібранню, серед якого були учнівська і студентська молодь, вчителі і викладачі, бібліотекарі книгозбірень нашого міста, допитливі читачі, книгу представляли автори цього унікального проекту: його ініціатор, відомий дослідник літературної спадщини Черкащини, письменник, науковець, професор, завідувач кафедри української літератури та компаративістики Черкаського національного університету ім. Богдана Хмельницького Володимир Поліщук; співробітники кафедри історії України університету - доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри Віталій Масненко; доктор історичних наук Юрій Присяжнюк; кандидати історичних наук Костянтин Івангородський і Сергій Шамара, відомий черкаський археолог Михайло Сиволап.
Автори видання зазначили, що до проекту також долучилися співробітник кафедри історії України ЧНУ, кандидат історичних наук Юрій Михайлюк; тодішній студент Олексій Компанієць, який нині уже готується вступати до аспірантури; відомі черкаські краєзнавці, які, на жаль, не дожили до виходу книги – Микола Щербина і Степан Горошко.
Гості розповіли присутнім про ідею виникнення, концепцію та процес створення видання, відмітивши, що колектив однодумців зумів створити узагальнювальну історію Черкащини та знайти необхідний певний підхід, який дозволив побачити історію Черкащини концептуально, а не не з формального погляду. Вони зазначили, що у плані концепції було використано поширений у Європі та світі підхід – історичну регіоналістику (регіональну історію), що дає можливість побачити історичний процес, який поєднує Черкащину в окремий історичний регіон. Хронологічно ж видання охоплює весь період – від виникнення земної кулі до сьогодення.
Автори ділилися роздумами про те, що вони прагнули показати як наш край формувався територіально, продемонструвати, що його цілісність обумовлена як кліматичними та ландшафтними обставинами, так і тим фактом, що ця територія тривалий час була прикордонням (від давньоруських часів до кінця XVIII століття) із певною свідомістю. Козацтво, яке виникло на нашій території, будувалося на ідеї проживання в неспокійному регіоні. Та з часом наш регіон перетворився із прикордоння в центр України. Трансформація свідомості від прикордонної до осередньої відображає формування української свідомості в цілому. Особливу увагу вони звернули на людність, населення, на те, що Черкащина була одним із регіонів формування українського етносу, а ще на конкретні історичні постаті.
І хоч робота над книгою тривала чотири роки, починаючи з 2014 року, та напрацювання, представлені в ній, мають значно більшу хронологію: автори використовували свої наукові студії, над якими трудилися десятиліттями. При створенні видання ставка робилася на професійне ставлення до науки, позбавлення комуністичної ідеології. Також виступаючі зазначили, що завжди відкриті до спілкування і конструктивної критики.
Видана книга за обласною програмою книговидання, тож найближчим часом ознайомитись з нею матимуть можливість читачі бібліотек Черкащини. А популярний виклад матеріалу сприятиме її популярності серед молоді регіону, адже дане видання – відповідь на сучасні виклики та можливість переосмислити раніше знану історію.

IMG 3481 IMG 3452

Відео...

Сонцю сповідниця

IMG 3488 IMG 3496 IMG 3501

19 вересня Тиждень краєзнавства продовжився презентацією творчості талановитої поетеси, композиторки, виконавиці Юлії Белінської (Пльотки).
Осіннє надвечір'я зібрало у бібліотеці шанувальників сучасної пісні, романсу та джазу. Гостя презентувала авторське нотне видання ліричних пісень та романсів під джазовий акомпанемент Олени Леонової «#пісні#романси#джаз», до якої вміщено пісні на слова українських, в тому числі черкаських, авторів. Завдяки музиці поетичні твори увиразнюються, наповнюються внутрішньою силою, набувають потужного розкрилля, адже авторка дуже тонко, вишукано і елегантно доносить до слухача глибину поетичних рядків і створює симбіоз Музики і Слова.
Присутні на заході - студентська молодь, друзі, рідні та шанувальники пісенного мистецтва насолоджувались піснями і романсами у виконанні мисткині та її сина Даніїла, а ще отримали цінні поради від Юлії як від психолога і композитора. Крім того, гостя запропонувала молодим людям свої особисті консультації у зручний для них час.
Закінчився творчий вечір відчуттям окриленості від пісенної творчості Юлії Белінської.

Розсипані терноцвіти Сергія Руднєва

21 вересня наш земляк - поет, прозаїк, публіцист, композитор, музикант, автор-виконавець пісень., лауреат обласної літературної премії ім. В.Симоненка (2012р.) та багатьох міжнародних та регіональних поетичних і пісенних конкурсів та фестивалів Сергій Руднєв святкував би свій 75-й річний ювілей. Та доля розпорядилася інакше, минулого року він відійшов у вічність. .
20 вересня, напередодні ювілею митця, у Симоненківській книгозбірні на вечір-спогад, присвячений йому, зібралися письменники, друзі, рідні, студентська молодь та шанувальники творчості.
Звучали спогади про Сергія Руднєва письменників Людмили Тараненко, Наталії Горішної, Володимира Даника, літератора Ганни Синьок, режисера і актора Олександра Бондаренка. Композитор Таміла Чупак зворушила присутніх виконанням пісні, створеної митцем та власної пісні на його слова.
Впродовж вечора звучали вірші-присвяти Сергію Руднєву, а завершився він щемливими споминами про батька доньки Олени, яка пригостила всіх яблуками з його саду.

IMG 3519 IMG 3522 IMG 3640 IMG 3646

Періодична мозаїка Черкащини

IMG 3655Краще познайомитись із періодичними виданнями Черкаського краю, що є у фондах Симоненківської книгозбірні, 21 вересня учням колегіуму «Берегиня» допоміг бібліотечний квест «Періодична мозаїка Черкащини». Учасники квесту, поділившись на дві команди, здійснили подорож відділами бібліотеки, шукаючи відповіді на його питання.

Також юнаки і дівчата мали приємну нагоду поспілкуватись з головним редактором газети «Черкаський край» Тетяною Калиновською. Цьогоріч видання святкує свій 100-річний ювілей, тож Тетяна Станіславівна розповіла про історію газети, запросила усіх, хто мріє стати журналістом, завітати до їхньої редакції, згадала свій власний шлях у журналістику.
Наприкінці заходу найактивніші учасники квесту отримали невеликі призи від бібліотеки та в подарунок від редакції газети «Черкаський край» книгу творів Василя Симоненка «Україно, ти моя молитва».
Завдяки участі у заході юнаки і дівчата почерпнули для себе чимало нової цікавої інформації і отримали заряд позитиву.

IMG 3661 IMG 3669 IMG 3672 IMG 3683

Відео

https://youtu.be/VRQ07FsE-sI

https://youtu.be/DiYsVVQedEE

Історія Черкас у пам'ятниках

У всебічному пізнанні історії своєї малої батьківщини важливого значення набувають пам'ятники, пов'язані з подіями, що відбувались тут у різні історичні епохи.

Познайомитися з пам'ятниками, пам'ятними знаками, бюстами, погруддями та обелісками міста Черкаси студенти Черкаського політехнічного технікуму змогли 24 вересня на мистецькій годині «Історія Черкас у пам'ятниках».

IMG 3825

На цвинтарі розстріляних ілюзій...

IMG 3830 IMG 3842 IMG 3847 IMG 3854

25 вересня студенти Черкаського комерційного технікуму завітали до бібліотеки на вечір пам'яті репресованих земляків за сторінками книг «Реабілітовані історією», приурочений 80-м роковинам масових політичних репресій 1937-1938 рр.
Започаткована у 1992 році серія науково-документальних книг «Реабілітовані історією», яка розповідає про політичні репресії тоталітарного режиму, покликана відновити історичну справедливість, ґрунтовно висвітлити трагічні події в історії України, повернути їй незаслужено забуті імена державних діячів, науковців, митців, робітників і селян, вшанувати тих, хто боровся за свободу і незалежність України.
Даниною пам'яті черкащанам, що свого часу стали жертвами репресій, наразі є 10 томів регіональних книг «Реабілітовані історією. Черкаська область». Про них на заході розповідали заступник голови редакційної колегії черкаського видання, науковець, професор ЧНУ ім. Б.Хмельницького Володимир Поліщук; член редакційної колегії, головний редактор обласної газети «Черкаський край» Тетяна Калиновська; автор наукових статей і нарисів, що ввійшли до видання, заступник директора з наукової роботи Черкаського обласного краєзнавчого музею Тетяна Григоренко.
Гості заходу поділилися враженнями про свою роботу над вивченням документів в архівах, пошуком імен та дослідженнями доль репресованих земляків, розповіли молоді про конкретних людей, зламаних тоталітарною машиною. А ще, закликали юнаків і дівчат познайомитись з книгами та збагнути суть цієї найжахливішої за всі часи існування людства трагедії, яка торкнулася великої кількості родин, її наслідки для сучасних і прийдешніх поколінь.

ТОП-10 перлин рідного міста

Краще пізнати історію Черкас учні ЗОШ № 29 змогли 26 вересня, взявши участь у вуличному краєзнавчому квесті «ТОП-10 перлин рідного міста», який поєднав у собі інформаційно-пошукову гру з активною прогулянкою його вулицями.
Юнаки і дівчата дізнались чимало нової інформації про Соборну площу; бульвар Шевченка; вулицю Хрещатик; музей «Кобзаря» Т.Г. Шевченка; будинок купця Бєлахова, де на початку XX століття розміщувався перший міський кінотеатр; Блакитний палац - будівлю колишнього готелю «Слов'янський»; приміщення редакції обласної газети «Черкаський край», побудоване у 1914 році як Громадський банк; Черкаської дитячої художньої школи ім. Данила Нарбута, розміщеної у колишній єврейській гімназії; Черкаського обласного академічного театру ляльок – колишнього будинку лісничого; Палац урочистих подій - колишню садибу грабаря-підрядника Щербини.
Це інтелектуальне змагання спонукало його учасників до поглиблення знань з історії Черкас.

Мистецька палітра художників Черкас

Завершився Тиждень краєзнавства творчою зустріччю з молодими художниками Черкаського краю, організованою з нагоди 40-річчя утворення Черкаської обласної організації Національної спілки художників України.
Це потужне мистецьке угрупування нині об'єднує 53 творчі особистості. До спілки входять 2 народні художники України, заслужений діяч мистецтв України, заслужений працівник культури України, заслужений майстер народної творчості, 10 заслужених художників України.
На заході студенти Черкаського художньо-технічного коледжу познайомилися з роботами художників Черкащини - Миколи та Олександри Теліженків, Івана Фізера, Віктора Клименка, Надії Нікіфорової, Івана Бондаря, Миколи Бабака, Віктора Крючкова, Альберта і Неоніла Недосєко та інших майстрів. Їхня творчість вже стала здобутком національного масштабу.
На зустріч поспілкуватися з молоддю прийшли молоді митці Роман Кравчук - відповідальний секретар ЧООНСХУ та Марія Фізер, яка працює в галузі текстильного мистецтва. Молоді художники ділилися з студентами своїми думками про професію художника, роль спілки у їх становленні, свої персональні виставки та планами на майбутнє.

IMG 3941 IMG 3986 IMG 3951 IMG 4004

За доброю традицією впродовж Тижня краєзнавства юнаки і дівчата знайомилися із найцікавішими новинками краєзнавчих видань, які отримала юнацька бібліотека в 2017-2018 роках. бібліотечними виставками і виставками творчих робіт обдарованої молоді Черкащини, А ще змагалися у інтелектуальній вікторині «Мандруємо Черкащиною» та долучилися до проекту «Моя вишивана Черкащина», організованого працівниками Черкаського обласного краєзнавчого музею.

1   IMG 3503 IMG 3504 IMG 3508 IMG 4007

 

TyjdenKraeznavstva2018 3

Read more

П'ятниця, 13 липня 2018

Зоряна далечінь Петра Линовицького

IMG 3184 IMG 3190 IMG 3233 IMG 3244

Відео

Летить кумедне доченя,
летить – щасливе і крилате.
«Татусю!
Нумо, здоганяй!»
... а я не знаю,
    як наздоганяти.

Саме цими рядками відомого талановитого поета й журналіста Петра Павловича Линовицького 12 липня розпочався в бібліотеці вечір його пам'яті з нагоди 75-річчя від дня народження.
Згадати творчість поета запросили працівники книгозбірні, які прочитали присутнім поезії із збірок ювіляра та голова обласної письменницької організації НСПУ Володимир Поліщук. Володимир Трохимович окреслив місце митця в культурному просторі епохи та охарактеризував багатогранність особистості Петра Линовицького як поета, журналіста, одного з активних організаторів літературного життя Черкащини в 1960-1990-х рр. – постаті неординарної, талановитої, енергійної, суперечливої – й у творчості, й у житейському бутті.
Спогадами про митця ділилися письменники Людмила Тараненко, Сергій Ткаченко, Сергій Носань, Валентина Кузьменко-Волошина, краєзнавець Микола Борщ, журналіст Микола Костецький.
Теплими щирими спогадами про брата й батька поділилися члени родини Линовицьких – брат Микола та син Любомир.
Приємною несподіванкою для присутніх у залі стала презентація нової книги Петра Линовицького «Вибрані поезії. Спогади про митця», яку представили Володимир Поліщук та видавець Юлія Чабаненко.
Завершився вечір також поетичними рядками Петра Линовицького, своєрідним заповітом нащадкам:

Мені багато на землі,
багато треба:
щоб озивались журавлі
з нічного неба,
щоб наливалася ріка,
як сила духа,
щоб зустрічалася рука
з рукою друга,
щоб сонце сходило з роси
на житнім полі,
щоб люди прагнули краси.
як хліба-солі,
щоб розквітало по трудах
пісень завзяття
і гріло пам'ять у серцях
живе багаття.

 

Read more

Бібліотека в ритмі літа

В період літніх канікул юнацька бібліотека як завжди активно долучилася до гармонійного і всебічного розвитку молоді Черкащини – учнів навчальних загальноосвітніх закладів області та юнаків і дівчат, які стали переможцями і призерами Всеукраїнських та обласних еколого-натуралістичних конкурсів, акцій, операцій та переможцями ІІ і ІІІ етапів Всеукраїнського конкурсу-захисту Малої академії наук відділень філології та мистецтвознавства, комп'ютерних та технічних наук. Всі вони поєднали відпочинок з цікавим навчанням у літніх таборах: дитячому закладі оздоровлення "Мрія", літньому оздоровчому таборі з цілодобовим перебуванням «Мальва» та літньому навчально-оздоровчому таборі з цілодобовим перебуванням «Еврика» на базі Черкаського обласного центру роботи з обдарованими дітьми Черкаської обласної ради. 

Для юнаків і дівчат проведено ряд пізнавальних і дозвіллєвих заходів. Вихованці таборів випробували свій інтелект, взявши участь у бібліоквесті «У світі англійської мови» та відеовікторині «За портретами – імена, за іменами – історія», познайомилися з митцями-лауреатами Шевченківської премії на мистецькій годині «Найвищий іспит на талант і патріотизм», стали учасниками книжкової презентації «У світ мистецтва через книгу», години толерантності «Бути людиною» та години корисної інформації "Недитячі винаходи дітей", здійснили літературну мандрівку «Від століття до століття: літературна Черкащина». А ще переглянули періодичні видання із фонду бібліотеки.

Бібліотечне літо триває.

IMG 3131 IMG 3165 IMG 3180 IMG 3251

Read more

Четвер, 21 червня 2018

Картини як ліки для душі

IMG 3087 IMG 3088 IMG 3089 IMG 3090 IMG 3091

Хобі – це те, чим люди люблять займатися у свій вільний час, і що наповнює їхнє життя певним змістом. Захоплення дає можливість людині відпочивати. А ще, займаючись улюбленою справою, людина задовольняє потребу в самореалізації, що безсумнівно, забезпечує її духовне зростання і надає її життю набагато більше яскравих фарб і позитивних емоцій.

Своїм цікавим хобі – створенням картин за номерами, поділилася з відвідувачами бібліотеки наша постійна читачка Таня Мельник, яка працює бібліотекарем у Черкаській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 22.
Такі картини - своєрідні розмальовки-антистрес, що нині є модним трендом серед дорослих у всьому світі, всі бажаючі могли переглянути впродовж червня-серпня у відділі мистецтв. Ця легка форма арт-терапії допомогла відволіктися від шаленого темпу сучасного життя, зняти напругу і позбавитись від стресу.
Розфарбування за номерами - це відносно новий вид творчості. Це не фотошоп і не веб-дизайн. Це, по суті, таке ж звичайне написання картин, тільки за номерами. Полотно складається з пронумерованих секторів, які потрібно зафарбовувати фарбами по інструкції. Це робить художнє мистецтво доступним для всіх і кожного.
Це набагато простіше, ніж здається, і набагато цікавіше, ніж це можна припустити.

Read more

Середа, 13 червня 2018

Відеозустріч із земляком

12 червня на скайп-спілкування із земляком, поетом, цьогорічним ювіляром Марком Вейцманом, який нині проживає в Ізраїлі, до бібліотеки завітали черкаські письменники, краєзнавці, представники єврейської громади Черкас, вчителі і випускники Черкаської загальноосвітньої школи №8. Серед останніх ті, хто вчителював разом з Марком Ізраїлевичем та були його учнями.
Читацька аудиторія добре знає Марка Вейцмана як талановитого, оригінального поета, автора поетичних збірок: «Мой папа – ученик» (1975), «Счастливый билет» (1980), «Пора каштанов» (1983), «Шестой урок» (1986), «Спроси меня» (1988), «Понедельник день веселый» (1989), «Лирические приключения» (1991), «Моление о памяти» (1995), «Репортаж из Эдема» (1998), «Третья попытка» (2002), «Оператор сновидений» (2007).
Розпочав зустріч голова письменницької організації Черкащини Володимир Поліщук, який привітав поета з 80-річчям і представив йому присутніх на зустрічі.
Марк Ізраїлевич, в свою чергу, поділився спогадами про дитячі роки в Києві, роки навчання в Черкаському педінституті і зустрічі з Василем Симоненком та його вплив на власну творчість. Згадав поет і періоди перебування на Донбасі та навчання в Літературному інституті ім. Горького, роки життя в Черкасах і часи вчителювання в Черкаській школі №8, перші публікації і перші книги. А ще прочитав свої нові поезії і ті, що вже давно здобули читацьку прихильність.
Присутні активно долучилися до спілкування з Марком Вейцманом, вітали з ювілеєм, ділилися враженнями про його творчість, яка так гармонійно поєднала особистість лірика і фізика, читали його вірші.
На завершення скайп-спілкування Володимир Поліщук подякував поету за зустріч і житейську мудрість, яку він передав нащадкам.

IMG 3032 IMG 3035 IMG 3050 IMG 3053

Read more

Літо з бібліотекою: цікаво і корисно

Пора літніх шкільних канікул чи не найкраща пора для учнівської молоді. А щоб відпочинок був не лише приємним, а ще й корисним юнаки і дівчата проводять його разом з юнацькою бібліотекою.
4 червня у відділі читальних залів учні спеціальної школи-інтернату знайомилися із дитячими письменниками Черкащини і їх книгами та з приємністю спілкувалися з літераторкою, що також пише твори для дітей Наталею Бонь. Авторка читала свої вірші і прозові твори, ділилася літературними секретами при написанні саме дитячих творів.
Гамірно і весело у всіх відділах книгозбірні було і в дні проведення квесту «У світі англійської мови». Його учасниками стали члени англомовних пришкільних таборів загальноосвітніх шкіл № 2 і № 30 та гуманітарно-правового ліцею. Вони знайомилися з англомовною літературою із фондів бібліотеки, згадували і знайомилися з письменниками Великобританії та їх творами, відкривали цікаві факти з історії цієї країни. Квест став для юнаків і дівчат ще однією сходинкою до вивчення англійської мови.
Тож, бібліотека чекає всіх, хто прагне із задоволенням відпочити і поповнити свій багаж знань.

Read more

Четвер, 24 травня 2018

Зустріч з молодою майстринею Тетяною Нафтель

Зустрічі з відомими митцями нашого краю, які проводяться в рамках літературно-мистецької вітальні «У колі муз» завжди викликають зацікавленість молоді.
Це ще раз підтвердила зустріч з молодою майстринею Тетяною Нафтель , яка створює неповторні, стильні речі за допомогою комп'ютерної вишивки.
Пані Тетяна не тільки розповіла про свій шлях в дизайні і вишивці одягу, а й продемонструвала моделі, в яких використана сучасна авторська вишивка.
Сукні та блузи-вишиванки, спортивні костюми, ляльки Тільди, «чарівні» мішечки з надписами, шеврони і емблеми – весь цей ексклюзив творить мисткиня у власній студії комп'ютерної вишивки «Срібний птах».

IMG 2553 IMG 2558 IMG 2559 IMG 2562

Read more

Понеділок, 21 травня 2018

Любов'ю створена краса

Таку назву мала виставка Ольги Курської, яка відкрилася 17 травня у відділі мистецтв бібліотеки.
В творчому доробку молодої черкаської художниці - 5 персональних виставок. Її роботи представлялись на понад 25 виставках, що презентували творчість професійних художників, майстрів декоративно-прикладного мистецтва, аматорів України.
Оля пробує себе в різних напрямках, стилях і техніках,але найбільше її приваблює сучасний імпресіонізм.
Її роботам притаманна позитивна енергетика, любов, легкість і свіжість.
Закінчивши ЧНУ ім. Б. Хмельницького ( кафедра образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва ) мисткиня вчить творити фарбами дітей та підлітків - викладає в художній студії «Сузіря» ПНЗ «Багатопрофільний молодіжний центр» ЧМР.

Read more

Середа, 25 квітня 2018

Як не помилитися у виборі професії. Ефективне працевлаштування

Проблема вибору професії і подальшого ефективного працевлаштування завжди гостро стояла перед молоддю.
Як правильно вибрати свою професійну дорогу, які особливості нервово-психологічного складу людини при цьому потрібно враховувати, які обов'язки бере на себе держава у проблемі працевлаштування молоді – ці та інші питання обговорювали 24 квітня на черговому засіданні соціально-адаптаційного клубу «Пізнай себе» студенти гуманітарно-правового ліцею разом із спеціалістом по профорієнтації Черкаського міського центру зайнятості Юлією Симошенко.

Read more

Понеділок, 23 квітня 2018

Переможець «ЧЕчитки» - 2017-2018 визначений

logo

Відкривати для себе нові імена в сучасній українській літературі черкащанам допомагає конкурс читацьких симпатій «ЧЕчитка», організований МГО «Книжковий маестро». Впродовж серпня 2017- квітня 2018 років він проходив вже вдруге.
Читачі Симоненківської книгозбірні активно читали, оцінювали і визначали краще книжкове видання року із книг:

«Харків 1938» Олександра Ірванця
«Детективна агенція «Буря і натиск» Владислава Івченка
«Ловець океану» Володимира Єрмоленка
                                  «Ожеледиця» Тетяни Брукс
                                         «П'ятеро як один» Назарія Вівчарика
                             «Земля загублених, або Маленькі страшні казки» Катерини Калитко
                                           «На кордоні ходять чорні пси» Олександра Шелепало
                            «Місячне насіння» Дари Корній.

Підведення підсумків та нагородження переможця конкурсу «ЧЕчитка» відбулося 22 квітня в рамках другого Черкаського книжкового фестивалю. Перемогу здобула відома українська письменниця Дара Корній.
book author

Із відгуків наших читачів на прочитані книги

Read more

main page06.09.17

Персональний сайт
"Василь Симоненко"

pochesnyi znak

Визначені лауреати Симоненківської премії 2018 року

Детальніше...

 

Нові книги подаровані Віктором Альтфедером

Маніфест тих,
хто прожили
чверть життя:
двадцятирічні про те,
хто вони

Переможець конкурсу
«Напишіть про мене книжку!»

viter zpid soncia

Путівник підлітка
до успіху

 

 

Книжковий калейдоскоп Черкащини

Вірші

з війни

IMG 0413

Детальніше