Обласна бібліотека для юнацтва

імені Василя Симоненка

Social Icons by Dreamstale 33Social Icons by Dreamstale 6Social Icons by Dreamstale 17  

Прозорро - публічні закупівлі

 

Бібліотека обслуговує користувачів:

Пн-Пт з 1030 до 1830

Нд з 1000 до 1800
У літній період щодня

з 1000до 1800

Вихідний день Субота

Адреса:

 oub_symonenko@ukr.net

м. Черкаси
вул. Надпільна, 285
18000

Місцезнаходження бібліотеки на карті

<< < січня 2019 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

2019

Середа, 30 жовтня 2019

Дніпро – головна водна артерія країни

Засідання екологічних студій на тему «Дніпро – головна водна артерія країни», яке відбулося 24 жовтня, мало на меті проінформувати молодь про важливу роль основного джерела водних ресурсів і головної воднотранспортної магістралі України та привернути увагу до його проблем.
Під час спілкування з студентами Черкаського комерційного технікуму пролунали відомі поезії та уривки з прозових творів про Дніпро. Голова Черкаської обласної організації Всеукраїнської екологічної ліги Наталія Фоміна окреслила основні проблеми водної артерії України та наголосила на важливості збереження цієї могутньої ріки для майбутніх поколінь. Наталія Максимівна зауважила, що за висновками вчених, Дніпро втратив свою здатність до відновлення.
Студенти також переглянули світлини Олександра Костирка присвячені Дніпру, ознайомилися з віхами творчого шляху автора та першим раритетним фотоапаратом «Смена».
Усі присутні були справді на одній хвилі та чітко усвідомили, що формування екологічної свідомості починається з кожного з нас.

IMG 8759 IMG 8800 IMG 8815

Read more

Вівторок, 15 жовтня 2019

Мудрість передвічна: вісім століть афоризмів в одній книзі

Прихильникам вічного і мудрого слова у рамках III-го Черкаського книжкового фестивалю 11 жовтня було презентовано книгу «Мудрість передвічна. Афоризми давніх українських мислителів ХІ - поч. ХІХ ст.».
Унікальне видання, автором якого є видатний український прозаїк і дослідник дав¬ньої української літератури, зокрема українського літературного бароко, Валерій Шевчук випустило видавництво «Кліо» до його ювілею.
Найповніше зібрання авторських афоризмів, що творились українськими філософами, письменниками, духовними особами впродовж XІ - початку XIX століть, презентував заступник директора видавництва Володимир Ярошенко.
Гість представив видавництво «Кліо», яке спеціалізується на створенні книг з вітчизняної та зарубіжної гуманітаристики та прагне створювати книжки, які задовольняють інтелектуальні та духовні запити найвибагливіших читачів. А потім більш детально розповів про саме видання, яке, за його словами, є по суті книгою духовно-інтелектуального буття українського народу за вісім століть.
Пан Володимир зазначив, що зібрані під однією обкладинкою концентровані думки давніх українських мислителів виразно свідчать про багатство та розмаїття культурної спадщини українського народу, глибокі джерела українського інтелектуалізму та його багатовікову залученість у загальноєвропейський контекст. У книзі зібрано перли міркувань про свободу, віру, ідентичність, які досі приховані від широкого українського загалу, але вони мають велике значення для усвідомлення українцями своїх духовних цінностей та історичної пам'яті.
На завершення зустрічі гість подарував юнацькій бібліотеці нову книгу видавництва «Кліо» - «Малі українські діарії VII – VIII століття».

IMG 8622 IMG 8643 IMG 8671

Read more

Вівторок, 01 жовтня 2019

50 відтінків осені у юнацькій бібліотеці

  30 вересня, у Всеукраїнський день бібліотек, у юнацькій бібліотеці було гамірно, весело і по-особливому затишно. Цього дня відвідувачі побачили незвичайну, надзвичайно привабливу, в осінніх тонах бібліотеку.
  Впродовж дня юнаки і дівчата здійснили цікаві екскурсії бібліотекою, ознайомились з книжковими новинками і взяли участь у вікторинах. А у вечірній час завітали на молодіжну бібліовечірку «50 відтінків осені».
  Увагу привертали виставка живописних робіт молодих художників на
тему осені «Осінній блюз», виставка світлин члена обласного літературного об'єднання ім. В.Симоненка Людмили Трибушної «За лаштунками осені», книжкова викладка «У кольорі осені», виставка-інсталяція «Чим хата багата», книжкові виставки «50 книг, які варто прочитати восени» і «Осіннє рандеву». Поринути у справжню осінню казку та зберегти спогади про неї у своїх світлинах бажаючим допомагали фотозони, оформленні у різних відділах.
  Зустрічали відвідувачів працівники книгозбірні літературним міксом «50 книг, які варто прочитати восени» та «50 позитивів осені», а потім кожен обирав собі вподобану локацію.
  У відділі абонемента літературні ворожіння пропонували дізнатися про свої осінні бажання. Молоді люди також мали можливість за чашкою кави поспілкуватися з «Живою книгою», в якості якої був молодий викладач, давній і активний читач бібліотеки.
  Творчі учасники вечірки у відділі мистецтв долучилися до майстер-класів з виготовлення овочів із фетру «Дари осені» і створення їстівного букета «Горіхово-калиновий мікс». А ще насолодилися карвінгом на гарбузі від різьбяра, члена Національної спілки майстрів народного мистецтва України Миколи Старова.
  У відділі читальних залів відбулось урочисте нагородження переможців
конкурсу відеопоезії «Поезія на ходу» (конкурс-селфі), оголошеного наприкінці літа та всі бажаючі приєдналися до музично-поетичного вернісажу «Осіннє рандеву».
  Як завжди порадували учасників дійства своєю випічкою студенти Черкаського вищого професійного училища.
  Юнаки і дівчата, які відвідали вечірню бібліотеку, мали змогу невимушено спілкувалися з творчими особистостями і своїми ровесниками й за чашкою кави. Багато з них відкрили для себе юнацьку книгозбірню по-новому.

Відео>>

IMG 8141 IMG 8156 IMG 8255 IMG 8262

Read more

П'ятниця, 20 вересня 2019

Тиждень краєзнавства

Заставка

Душа скарби прадавні береже 

  Тиждень краєзнавства 2019 року стартував творчою зустріччю, присвяченою 65-річному ювілею Черкаської області. Її називають наймолодшою в Україні, але завдяки працьовитим і талановитим людям про Черкащину знають далеко за її межами. У нашому краї народилися, творили і нині творять багато відомих особистостей - істориків, економістів, політиків, митців.
   Про роль і місце малої батьківщини у житті кожної людини говорив з молоддю голова Черкаської обласної організації Національної спілки краєзнавців України, кандидат історичних наук, професор ЧНУ ім. Б. Хмельницького Василь Мельниченко. Цікавою і змістовною була його розповідь про передумови створення і історію розвитку області, яка супроводжувалась відеопрезентацією світлин із місцевих архівів. Василь Миколайович також ознайомив присутніх з історією створення і досягненнями обласної організації Національної спілки краєзнавців України, яка цьогоріч святкує свій 30-річний ювілей. Він зазначив, що завдяки краєзнавцям наступні покоління мають можливість глибше пізнавати історію своєї рідної землі.
  Знайомство юнаків і дівчат з літературною історією краю продовжив голова Черкаської обласної організації Національної спілки письменників України, доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри української літератури і компаративістики ЧНУ ім. Б. Хмельницького Володимир Поліщук. Володимир Трохимович більш детально зупинився на історії заснування обласної краєзнавчої премії імені Михайла Максимовича, якій у цьому році виповнюється 25 років. Він наголосив молоді, що премія заснована з метою підтримки краєзнавства як важливого засобу громадянсько-патріотичного виховання та заохочення дослідників історії Черкащини до нових і важливих здобутків у галузі краєзнавства. Згадав Володимир Трохимович і про непересічну постать Михайла Максимовича, видатного українського науковця, енциклопедиста, фольклориста, історика, філолога, етнографа, чиє ім'я й носить премія.
   На заході разом з гостями молоді люди згадували видатних діячів тих населених пунктів, де проживають вони чи їхні батьки.
   Святкового настрою зустрічі додавали українські пісні у виконанні Ольги Білокінь.

 

 

 

Від століття до століття: літературна Черкащина 

 

Під час літературної мандрівки 20 вересня учні колегіуму «Берегиня» знайомились з літературним процесом на Черкащині від найдавнішого часу по сьогоднішній день. А також молодь ознайомилася із творчістю письменників, які були і які є на сьогодні членами Черкаської обласної організації Національної спілки письменників України.

Фото літ. мандрівка

 

Державному архіву Черкаської області – 100!

Працівників архівних установ називають хранителями пам'яті минулих поколінь.

Наш Державний архів Черкаської області цього року відзначає вагому дату – свій 100-річний ювілей. За ці роки архів пройшов непростий шлях становлення. На сьогодні - це авторитетна й добре знана архівна установа не лише на Черкащині та в Україні, а і за її межами. За період свого існування архів створив потужну джерельну базу історії рідного краю.
Про історію розвитку обласного архіву, його документний ресурс, правила користування ним 20 вересня вела розмову із студентами гуманітарно-правового ліцею начальник відділу використання інформації документів Ольга Василенко. Свою розповідь Ольга Євгеніївна доповнювала змістовною відеопрезентацією.
Особливу велику зацікавленість у студентської молоді викликав перегляд копії грамоти польського короля Станіслава про надання м. Черкаси статусу вільного міста, датованої 1791 роком; копії зображення першого герба міста Черкаси; світлин нашого міста 60-70-х років минулого століття.
Після заходу молодь ще довго спілкувалася з гостею, зокрема, юнаків і дівчат зацікавила можливість вивчення власного родоводу за допомогою архіву.

 

 

Стежками рідного краю 

Стежками рідного краю уявно мандрували учні ЗОШ №11 та студенти Черкаського комерційного технікуму 23 вересня, виконуючи завдання однойменного бібліоквесту. Молоді люди довідались, де, за легендами, шукати скарби на Черкащині; згадали видатних краян, чиїми іменами названі вулиці міста Черкаси і розшифровували назву першого українського пароплава; складали картинки-пазли місцевих пам'яток і шукали Липівський орнітологічний заказник; дізнавались імена авторів пам'ятного знаку на в'їзді до міста Кам'янка і знайомились з поезією Петра Поліщука, присвяченою Софіївському парку та шукали відповіді у всіх відділах бібліотеки на багато інших запитань квесту.

 

 

 

Соборний парк: історія і сучасність 

Екскурсію одним із найстаріших парків міста Черкаси – Соборним 24 вересня здійснили студенти Черкаського комерційного технікуму. Екскурсанти не лише дізнались про історію цього зеленого куточка міста, а й ознайомились з розташованими на його території пам'ятниками - Чорнобильській трагедії, репресованим священикам, Святителю Луці, загиблим учасникам АТО та іншими, а також оглянули залишки паркових скульптур та атракціонів, якими колись славився цей парк.

 

 

 

Тобі, Черкащино!

24 вересня старшокласники загальноосвітніх шкіл №7. 11, 12 та студенти державного бізнес-коледжу стали учасниками вуличної акції «Тобі, Черкащино!», організованої юнацькою бібліотекою. Дійство, приурочене 65-річному ювілею Черкаської області, відбувалося на прилеглій території біля Центрального входу до Соборного парку, де створена досить незвичайна карта Черкащини.
Юнаки і дівчата, представляючи кожен регіон області, згадували ким і чим він славиться, згадували видатних діячів, найбільш значимі події і дати та визначні пам'ятки кожного району області. А ще демонстрували книги із фонду бібліотеки, які розкривають історію і сьогодення регіонів Черкащини.
Завершилась акція флешмобом «Я люблю - Черкащину!».
Проведений захід посприяв поглибленню знань молодих людей з історії і культури своєї малої батьківщини, а дехто відкрив для себе нову несподівану Черкащину.

Відео>>  Відео 2 >>

 

 

Герб моєї родини

   25 вересня у бібліотеці відбулося святкове дійство, а саме підведення підсумків і нагородження переможців II обласного конкурсу з образотворчого мистецтва для обдарованої молоді «Палітра Черкащини» на створення ескізу «Герб моєї родини». Метою конкурсу було спонукати юнацтво і молодь дослідити історію свого роду та сконцентрувати її в символі, емблемі – створивши герб своєї родини.
   Організаторами конкурсу, який був присвячений 65-річчю з часу утворення Черкаської області і стартував 16 квітня у бібліотеці, стали Симоненківська книгозбірня, Черкаська обласна громадська організація «Світовид» та Черкаський національний університет ім. Б. Хмельницького. Проводився конкурс за сприяння Управління в справах сім'ї, молоді та спорту і Департаменту культури та взаємозв'язків з громадськістю Черкаської ОДА, які завжди підтримують творчу ініціативу молоді.
  Серед присутніх на заході були учасники конкурсу - учні мистецьких шкіл, студій, гуртків, студенти кафедр дизайну, образотворчого декоративно-прикладного мистецтва коледжів та університетів Черкаської області віком від 14 до 20 років, їхні наставники і викладачі, члени журі, організатори - всі, хто дотичний, причетний до нього, або ж просто цікавиться мистецьким життям Черкащини.
  На конкурс було представлено 20 робіт, враженнями від яких ділилися члени журі - відомий історик, краєзнавець, голова Черкаської геральдичної спілки, автор книги «Гербовник і вексилумарій Черкаського краю» Толкушин Олег Генадійович та Заслужений художник України, викладач, доцент кафедри ОДПМ ЧНУ ім. Б. Хмельницького Олексенко Віктор Андрійович. Вони відзначили достойний рівень робіт і зазначили, що головним меседжем цього конкурсу було пізнання свого роду, своєї родини, родоводу. Бо рід – це той пазл, який складає цілісну картину держави. В свою чергу історія держави - це історична пам'ять кожної окремої родини.
  Перемогу у віковій категорії 14-16 років вибороли: I місце – Скирта Діана (Черкаська дитяча художня школа ім. Д. Нарбута); II місце розділили Скорина Софія та Резолюта Борислав (Art-студія «Глорія»); III місце –Дядченко Олександр (Шевченківська школа мистецтв). У віковій категорії 17-20 років перемогли: I місце - Малацай Денис (Черкаський художньо-технічний коледж); II місце – Шинкаренко Анна (Черкаський державний технологічний університет); III місце розділили Корнієнко Дар'я (Черкаський національний університет ім. Б. Хмельницького) і Шаповалова Анастасія (Черкаський державний бізнес-коледж).
Бібліотека вітає переможців і бажає всім учасникам конкурсу подальших творчих успіхів.

IMG 8014 IMG 8017 IMG 8038 IMG 8044 IMG 8070 IMG 8090 IMG 8095

За доброю традицією впродовж Тижня краєзнавства юнаки і дівчата знайомилися із найцікавішими новинками краєзнавчих видань, які отримала юнацька бібліотека в 2018-2019 роках. бібліотечними виставками і виставкою творчих робіт молодих художників краю, А ще змагалися у краєзнавчій вікторині «Фауна Черкащини».

IMG 8107 IMG 8110 IMG 8121 IMG 8010 IMG 8005 IMG 7726 IMG 7722 IMG 7717 IMG 7716 IMG 7709 IMG 7707

 

Read more

Приворот-зілля Валентини Коваленко

Приворот-зілля слова відомої черкаської письменниці, літературознавця Валентини Коваленко зібрало 18 вересня у бібліотеці побратимів і посестер по перу, педагогічну і бібліотечну спільноту, учнівську і студентську молодь, численних прихильників творчості на її творчий вечір з нагоди 55-річного ювілею.
Валентина Михайлівна кандидат педагогічних наук, член НСПУ. У її творчому доробку збірки поезій та прози «З любові», «Перевесла істин», «Приворот-зілля», «Вовчик», «Ненароджене сонце, або Великий піст Зінька Самгородського», «Трунок Сварожого рога», «Перелесниця», «Тобі б моїм поговорить вогнем», «Приворот-зілля. Зібране», ряд навчально-методичних посібників для вчителів та літературно-обдарованої молоді «На осонні слова», «Поетичний гербарій», «До щирця поетичного слова», «Роду криниця віща». Вона співавторка та авторка підручників з літератури рідного краю, досліджень про творчу лабораторію відомих письменників, автор-укладач багатьох тематичних збірників. Творчість письменниці пошанована рядом літературних премій.
Від письменницької громади ювілярку привітав голова обласної спілки Володимир Поліщук, відзначивши вічно живу, українську сутність і громадянську позицію її поезії, яка постійно набуває нових форм і площин.
Теплі, хвилюючі слова на адресу Валентини Михайлівни звучали від інших спілчан та вчителів і учнів колегіуму «Берегиня». Приємний сюрприз для іменинниці і всіх присутніх зробила видавець Юлія Чабаненко, яка представила обкладинку нової прозової книги письменниці «Втеча», що незабаром побачить світ у її видавництві.
Ювілярка ділилась роздумами про свою прозову творчість, з щемом згадала історію написання твору «Вовчик», розповіла про нові твори «Мій рай» та «Втеча», читала свої поезії. Щира розмова з аудиторією перейшла в діалог щодо її літературної і громадської діяльності.
Ліричного настрою зустрічі надали пісні на слова поезій Валентини Коваленко, проникливо виконані композиторкою і виконавицею Тамілою Чупак та музичне вітання від Заслуженої артистки України Наталії Мамалиги.
Завершився вечір на гумористичній хвилі авторськими пародіями на вірші авторки у виконанні пародиста Івана Дубініна.

 

Read more

Середа, 24 липня 2019

Я вийшов на свободу: Сергій Левченко

20-ті числа липня для багатьох стали із присмаком гіркоти, адже саме у ці дні минають сороковини з дня відходу у засвіти письменника Сергія Левченка. З цієї нагоди в бібліотеці ім. Василя Симоненка зібралися побратими по перу, друзі, шанувальники творчості, щоб ще раз торкнутися щемкого поетичного і прозового слова Сергія Прокоповича, згадати його життєвий і творчий шлях. Своїми спогадами поділилися письменники Людмила Тараненко, Володимир Поліщук, Наталя Горішна, Володимир Даник, товариш і краєзнавець Микола Борщ. Видавець Юлія Чабаненко якраз до сороковин випустила у світ останню - 21-шу, книжку автора «Сірий камінь», яку він підписував до друку і яка була роздана всім присутнім. На екрані демонструвалася велика кількість світлин, на яких зафіксовані творчі і життєві миттєвості письменника, які надавали відчуття його присутності і теплої товариської атмосфери. Тому, Сергій Левченко «... пішов на свободу» але залишився у Слові й у наших серцях.

Read more

Понеділок, 22 липня 2019

Чистий слід Сергія Носаня

1 липня Сергій Лукович Носань збирався відсвяткувати своє вісімдесятиріччя, та доля розпорядилася так, що він не дожив до нього кілька місяців і тому в ці липневі дні в Симоненківській книгозбірні зібралися його брати по перу, рідні, близькі, шанувальники творчості, щоб світлою пам'яттю згадати письменника і журналіста. Творча молодь, яка відпочиває в літньому навчально-відпочинковому таборі «Еврика» з цікавістю слухали спогади письменниці Людмили Тараненко, літературну розвідку Володимира Поліщука, спогади Івана Дубініна про уміння Сергія Луковича бачити кумедне у буденному. Письменниця і композитор Таміла Чупак освітила Кам'янський період у житті і творчості С.Носаня, а видавець Юлія Чабаненко розповіла про те, що Носань був першим письменником, якому вона видала книги і до сьогодні він «її не зрадив». Дружина Сергія Луковича Валентина Миколаївна говорила про твори, які були ним написані в останній місяць життя. Всі ще раз переконалися, що правий був письменник Анатолій Костецький, який писав про Сергія Лукича : «...отож слід на землі – чистий і чесний – вже вкарбовано».
За життя Сергій Носань переконував: «Ми доти залишаємося живими і духовно повноцінними людьми, допоки жива наша пам'ять...»
То ж – пам'ятаймо! Глибшаймо зі словом Сергія Носаня і вивищуймося із його Любов'ю.

Read more

Середа, 12 червня 2019

Стартувало бібліотечне літо – 2019

Традиційно початок літа в бібліотеці розпочинається екскурсіями,

знайомством з книжковими новинками і розважально-пізнавальними заходами для відпочиваючої молоді пришкільних англомовних та літніх оздоровчих таборів.
Цього року старт бібліотечному літу дали учні черкаської гімназії №9. Здійснивши екскурсію бібліотекою, юнаки і дівчата перевірили свої знання і ерудицію на знання англійської мови, активно долучившись до бібліоквесту «У світі англійської мови». А потім, відпочиваючи, із зацікавленням переглянули нові книги і періодичні видання.
Бібліотечне літо тільки розпочалось.  Приєднуйтесь!

Read more

Четвер, 16 травня 2019

Гість «Візиту» - Олександр Гордон

Гостем клубу цікавих зустрічей «Візит» 14 травня став український поет, прозаїк, перекладач, літературний критик, лауреат багатьох літературних премій і нагород Олександр Гордон.

Під час зустрічі письменник, який завітав до Черкас зі Львова, презентував студентській молоді свою нову книгу «Холодноярська мова».
А розпочала зустріч власними відеопоезіями за творчістю гостя літературний редактор книги, черкаська письменниця Наталія Горішна.
Пан Олександр читав вірші зі своєї нової книги, сповнені щемкою любов'ю до слова, свого народу, української землі та відповідав на численні запитання юнаків і дівчат про літературну творчість, переконання, уподобання і захоплення.
Зустріч з письменником стала важливим емоційним досвідом в процесі становлення світогляду молоді, заснованого на любові до своєї Батьківщини.

Read more

Середа, 15 травня 2019

Україна, Польща, Ми...

Польща - країна Європи з давньою історією, багатогранною культурою і красивою природою. В цій країні є колосальна кількість архітектурних та сакральних пам'яток, які ваблять туриста, тут проходить нескінченна кількість фестивалів, тут розташовані різноманітні природні заповідники і саме тут по-справжньому шанують національні традиції.
У цьому 23 квітня переконалися студенти Черкаського комерційного технікуму,
завітавши до бібліотеки на культурологічну мозаїку «Україна, Польща, Ми...». А краще пізнати країну молоді допомагала викладач Школи польської мови і культури "Uczmy si? polskiego" (http://www.polskamowa.fo.ua/) Ірина Ушкова. Студенти переглянули пізнавальний мультиплікаційний фільм про історію Польщі та разом з гостею вчили і співали відому польську пісню-реп. І як виявилося, порозумітися українцям з поляками зовсім не складно, адже мови наші споріднені.

Read more