Обласна бібліотека для юнацтва

імені Василя Симоненка

Social Icons by Dreamstale 33Social Icons by Dreamstale 6Social Icons by Dreamstale 17  

Прозорро - публічні закупівлі

 

Бібліотека обслуговує користувачів:

Пн-Пт з 1030 до 1830

Нд з 1000 до 1800
У літній період щодня

з 1000до 1800

Вихідний день Субота

Адреса:

 oub_symonenko@ukr.net

м. Черкаси
вул. Надпільна, 285
18000

Місцезнаходження бібліотеки на карті

<< < листопада 2016 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

2016

П'ятниця, 25 листопада 2016

Молодь читає Івана Франка

    23 листопада в юнацькій бібліотеці було  гамірно і велелюдно. Цього дня до книгозбірні разом із учителями завітали учні 9-11 класів ЗНЗ та приватної шкіл м. Черкас. Всі вони були учасниками  міського конкурсу декламування творів Івана Франка «Шукай краси, добра шукай!», організованого Черкаським міським методичним кабінетом установ освіти з нагоди відзначення пам’ятних дат - 160-річчя від дня народження та 100-річчя від дня смерті видатного українського письменника, Великого Каменяра - Івана Яковича Франка.

    Конкурс мав на меті залучити учнів до вивчення творчої спадщини Івана Франка, стимулювати бажання школярів дізнатись про особистість поета, відкрити для себе нові грані його таланту, звернути увагу на актуальність його літературних творів, а також сприяти формуванню духовних цінностей, розвитку творчих здібностей учнів, виховання в школярів любові до Батьківщини, підвищення їхнього загальноосвітнього та культурного рівнів.

     У конкурсі взяли участь 33 учасники. Головним критерієм оцінювання виступів буламайстерність володіння виконавським словом (художнім читанням). Тож, члени журі, до складу якого входили методист міського методичного кабінету установ освіти, керівники методичних об’єднань вчителів філологів ЗНЗ Соснівського та Придніпровського районів -  учителі української мови та літератури, бібліотекарі Симоненківської книгозбірні, черкаські письменники оцінюваливідтворення емоційної насиченості твору, уміння висловити своє особисте ставлення до виконуваного твору, передати зміст і настрій слухачам.

  Конкурсне журі відзначило високий рівень виступів багатьох учасників і визначило переможців. Ними стали:

     - у номінації «Як много важить слово» (вікова категорія 9-10 класи): Опарін Ілля і Натура Денис (СШ №3) – I місце; Негрун  Олександра (СШ №18), Стародуб Аліна  (ЗОШ №32) - II місце; Хоменко Дар‘я (гімназія № 9), Ніхоца Владислав (СШ №28), Мельникова Майя (СШ №27), Мінчукова Анастасія ЗОШ № 30), Жаркова Дар’я і Мисан Максим (ПЗШ «Перлина») – IIIмісце;

    - у номінації«Нам пора для України жить!»(вікова категорія 11 класи):Бринько Анастасія (ЗОШ №4) - I місце; Яременко Дар’я (ЗОШ №2),

Женжеруха Андрій (ПМГ), Гуменюк Сергій і Приліпко Віталій (гімназія №31) - II місце; Новіков Артем (НВК № 34), Тищенко Андрій (СШ №20), Мащенко Юлія (ЗОШ № 6), Литвинюк Богдана (ЗОШ № 21) - IIIмісце.

     Симоненківська книгозбірня також  відзначила деяких учасників в  імпровізованій номінації «Приз симпатій від бібліотеки». А вручила переможцям цієї номінації в якості нагороди збірки поезій В.Симоненка «Україно, ти моя молитва» директор книгозбірні О.А.Федоренко.

IMG 7758   IMG 7772   IMG 7784   IMG 7794   IMG 7815   IMG 7830   IMG 7843  головна

Read more

Заради нової України

Три роки тому сталася подія, яка кардинальнозмінила напрямок розвитку держави та суспільства, згуртувала свідомих, зрілих громадян - справжніх патріотів Батьківщини, яка ввійшла в історію як Революція Гідності. 

Революція відбулася не лише в політичному житті країни. Передовсім вона відбулась у нас самих, у нашій свідомості. Це був надзвичайно важкий іспит для України, коли українці продемонстрували свою європейськість, гідність, своє прагнення до свободи.

   Згадати ті події учні колегіуму «Берегиня» та вищого професійного училища  змогли 22 листопада у бібліотеці на годині патріотизму  під назвою «Заради нової України». На зустріч  із юнаками і дівчатами прийшли провідні спеціалісти відділу історії XX – XXI ст. Черкаського обласного краєзнавчого музею Гарнага Валентин Павлович і Григоренко Тетяна Олександрівна та старший сержант  навчального центру Державної прикордонної служби України «Оршанець» Ростислав Анатолійович Черненко.

     Валентин Павлович Гарнага розповів про передумови, причини виникнення і рушійні сили  Революції Гідності, тогочасні події по всій Україні і, зокрема, на Черкащині, згадав земляків - активних учасників Черкаського Майдану та тих, хто віддав своє життя за кращу долю українців.  Свою розповідь гість супроводжував світлинами тих подій.

    Про те, як сьогодні українські воїни захищають східні рубежі нашої держави, в тому числі військовослужбовці навчального центру Державної прикордонної служби України «Оршанець»,  молоді розповів   Ростислав Анатолійович Черненко.

    Кожен із виступаючих закликав пам’ятати всіх тих, хто поклав своє життя заради нової України і бути справжніми патріотами України.

IMG 7710   IMG 7735   оловвна

Read more

П'ятниця, 11 листопада 2016

Національно-патріотичне виховання учнівської молоді – один із стратегічних напрямків роботи сучасних бібліотек

   Саме за цією темою  8 листопада 2016 року у юнацькій бібліотеці відбувся семінар-практикум шкільних бібліотекарів  загальноосвітніх навчальних закладів Черкаського району.            Завідувач відділу аналітико-методичної роботи та автоматизації  Надія Філахтова ознайомила слухачів із основними тенденціями  національно-патріотичного виховання учнівської молоді  в умовах сьогодення засобами бібліотечної роботи.  Із новими надходженнями літератури, що висвітлюють події Революції Гідності  та АТО, учасники семінару познайомились під час  інформаційного огляду літератури «Сучасна героїка подвигу», який провела провідний бібліотекар відділу абонемента Клавдія Петренко.

    В рамках  семінару було організовано творчі зустрічі із черкаськими письменниками Валентиною Коваленко та Валерієм Макеєвим.

    Письменниця, літературознавець, кандидат педагогічних наук  Валентина Коваленко презентувала друге видання авторського посібника для 5-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів «Роду криниця віща». На презентацію також завітали  видавець Юлія Чабаненко, у видавництві якої побачило світ  видання та виконавчий директор ГО «Футбольний клуб «Черкаський Дніпро» Сергій Телегін. Саме  за сприяння цієї громадської організації і вийшло друге видання посібника, яке у подарунок від автора отримала кожна шкільна бібліотека Черкаського району.

     Свої книги  «100 днів полону, або позивний «911»  та «Призраки  Президента» слухачам семінару презентував письменник, правозахисник, волонтер Валерій Макеєв.                   

     Присутні на семінарі також мали можливість ознайомитися з переглядом літератури «Книги для навчання та корисного дозвілля», що надійшла до бібліотеки протягом 2015-2016 років.

 

Read more

Вівторок, 25 жовтня 2016

Через бібліотеку – до знань, творчості, розвитку

Про роль і місце книги в житті шкільної молоді та шляхи привернення її до  читання йшлося  на семінарах для заступників директорів з навчально-виховної роботи та директорів загальноосвітніх навчальних закладів міста Черкаси, організованих Черкаським міським методичним кабінетом установ освіти та обласною юнацькою бібліотекою ім. В.Симоненка, які відбулися в стінах книгозбірні 21 вересня та 20 жовтня цього року.

Завідуюча  ММК  Інна Косенкова ознайомила учасників семінарів із Міжнародними порівняльними дослідженнями (PISA) як невід’ємною частиною оцінювання якості освіти, що будуть проводитися у 2018 році серед учнів 15-річного віку. Зокрема, вона деталізувала частину досліджень, яка вивчає  рівень оволодіння учнями основ так званої «функціональної грамотності» щодо читання.

Про політику та пріоритетні завдання юнацької бібліотеки, партнерство бібліотеки та загальноосвітніх навчальних закладів як важливий аспект якісної освіти та виховання учнівської молоді та  подальші шляхи їх співпраці у своїх виступах говорили директор Симоненківської книгозбірні Олена Федоренко і заступник директора з наукової роботи Валентина Чорнобривець.

Із специфікою відділів обслуговування, що безпосередньо працюють з користувачами, присутніх ознайомили завідувачі відділів  Алла Лунська, Марина Чеперис і Оксана Забєліна. А нові надходження до бібліотеки представили головний бібліотекар відділу читального залу Світлана Гончаренко і провідний бібліотекар відділу мистецтв Інна Посенко.

Крім того, очільники загальноосвітніх навчальних закладів міста також мали приємну нагоду поспілкуватися із письменником Станіславом Стеценком про його книгу «Війни художників».

Враховуючи сучасні тенденції і вимоги сьогодення, тільки в тісному і творчому партнерстві із загальноосвітніми навчальними закладами міста бібліотека зможе позитивно впливати на освіченість, виховання і всебічний розвиток учнівської молоді.

 

 

Read more

Середа, 28 вересня 2016

В центрі України – Черкащина!

111111

  

Тиждень краєзнавства2222222

,,Я починаюсь  з отчої землі,,

присвячений 25-й  річниці незалежності України

19-25  вересня 

                        В центрі України – Черкащина!

  19 вересня стартував щорічний Тиждень краєзнавства «Я починаюсь з отчої землі», започаткований бібліотекою  1999 року.Цьогорічний Тиждень краєзнавства у бібліотеці  присвячено знаменній події - 25-й річниці незалежності  України.

  Відкрився Тиждень краєзнавчим калейдоскопом «В центрі України – Черкащина!».  Учні загальноосвітньої школи №22 і студенти кооперативного економіко-правового коледжу здійснили  заочну подорож у часі нашою малою батьківщиною від часу проголошення незалежності України і до сьогодення.

  Про події в області, що передували цій знаменній події, політико-економічну  ситуацію на Черкащині у новій державі, досягнення у різних сферах життя за 25 ювілейних років юнакам і дівчатам розповіли старші наукові співробітники відділу історії краю 20 – початку 21 століття Черкаського обласного краєзнавчого музею Тетяна Григоренко і Валентин Гарнага. А поет і бард Сергій Руднєв виконав дві власні пісні присвячені рідному краю.

  IMG 6813   IMG 6819 IMG 6831

Польоти уві сні і наяву

     Цього року міжнародний аеропорт «Черкаси» відзначає 30-річчя побудови нового аеровокзалу. З цієї нагоди 20 вересня учні Черкаського професійного автодорожнього ліцею зустрілися у бібліотеці із колишнім пілотом Черкаського загону Олександром Мочаловим - дослідником історії аеропорту і автором декількох документальних фільмів про нього та громадським активістом Валерієм Мироненком, якому також небайдужа доля черкаського летовища.

  Гості ознайомили молодь із історією створення, найважливішими віхами розвитку  та сьогоденням аеропорту «Черкаси», супроводжуючи свої розповіді переглядом старих світлин та уривків фільмів про нього. Молоді цікаво було дізнатися, чим живе аеропорт нині, які має перспективи на майбутнє, а ще як самому можна здійснити політ, щоб побачити рідне місто з висоти пташиного польоту.

IMG 6849 IMG 6858 IMG 6865

25 +

    Під такою назвою  21 вересня у бібліотеці відбулося читацьке п’ятиборство між учнями Черкаського вищого професійного училища.

   Вибравши на книжковій виставці одну із 25-ти представлених книг черкаських авторів і наймайстерніше прочитавши із неї уподобаний уривок незнайомого твору також на 25-й сторінці, переможці 4-х турів позмагалися  за перемогу у 5-му фінальному турі.

   А визначали переможців бібліотекарі і черкаські письменники Іван Дубінін і Юлія Гончар.

    Участь у такому незвичному п’ятиборстві допомогла юнакам і дівчатам  продемонструвати і поглибити свої знання творчості черкаських письменників.

IMG 7083   IMG 7104   IMG 7086

Музичний альма-матер  Черкащини

2016 рік насичений ювілеями. Серед них і 55-річчя з часу заснування Черкаського музичного училища ім. С.С. Гулака-Артемовського. 22 вересня  на творчу зустріч із викладачами і студентами музичного  альма-матеру Черкащини до бібліотеки завітали учні загальноосвітньої школи №24.

      Заступник директора з виховної роботи музичного училища Помагайбо Олена Юріївна розповіла старшокласникам про його історію та сьогодення. А студенти продемонстрували свої творчі здібності та високу виконавську майстерність.

    У подарунок від бібліотеки учасники зустрічі отримали збірки віршів Василя Симоненка -  письменника, чиє ім’я носить книгозбірня.

IMG 5498   IMG 5509   IMG 5515

 

Черкаси у нових назвах вулиць

         Останнім часом багато вулиць нашого міста було перейменовано - деяким було повернуто їхні історичні назви, а деякі отримали нові.

        Здійснити  екскурсію цими  вулицями та дізнатись, чому  вони тепер носять саме ці назви та  чому так називалися в минулому, студентам гуманітарно-правового ліцею допоміг квест рідним містом «Черкаси у нових назвах вулиць».

    Стартувавши  біля Симоненківської книгозбірні,  юнаки і дівчата здійснили подорож такими вулицями як Надпільна, Святотроїцька, Михайла Грушевського, Небесної Сотні, Свято-Макаріївська (колишні Ільїна, Кірова, Котовського, Леніна).

     В ході квесту молодь також отримала багато цікавої і корисної інформації з історії інших вулиць рідного міста від так званих Бібліотечних агентів, які чекали її на маршруті. 

IMG 7118   IMG 7132   IMG 7137   IMG 7146   IMG 7156   IMG 7160   IMG 7166

  Пам’ятники Черкас

      Окрасою нашого міста є пам’ятники, створені різними майстрами і в різні часи. Частина із них була створена у роки незалежності нашої держави.     

       Познайомитися із цими витворами мистецтва та їх авторами  студенти Чркаського політехнічного технікуму мали змогу під час мистецької мандрівки «Пам’ятники Черкас».  Мандрівка  допомогла студентам, значна частина яких є жителями міст і сіл Черкащини, краще ознайомитись із культурною спадщиною Черкас.

IMG 7184 IMG 7176

 

     Впродовж Тижня краєзнавства  відвідувачі бібліотеки мали змогу здійснити екскурсії бібліотекою, переглянути бібліотечні виставки і поспілкуватися біля них з бібліотекарями. А ще позмагатися у інтелектуальному тренінгу «Струсни мізки»  

IMG 6835   IMG 6837   IMG 6840   IMG 6844   IMG 7191 IMG 7189    IMG 7195   IMG 7199   IMG 7202   IMG 7203

В рамках Тижня краєзнавства 3 жовтня у програмі «Студія + » ОДТРК  «Рось» відбулася презентація нових краєзнавчих видань «Краєзнавча книга: від вересня до вересня»

Детальніше

 

Read more

Четвер, 08 вересня 2016

Присвята Незалежності

Цього року Україна відзначає особливу дату – 25-річницю незалежності. Цій знаменній  події обдарована молодь краю присвятила свої творчі роботи, які впродовж серпня демонструвалися на виставках  у юнацькій бібліотеці. Декупаж, гердани, живопис, вишивка бісером та багато інших робіт експонувалися у вітринах бібліотеки по вулиці Смілянській, а живописні роботи учнів ART-студії «Глорія» можна  було переглянути у відділі мистецтв. 

IMG 6776    IMG 6782    IMG 6762

Read more

Вівторок, 26 квітня 2016

Через читання – до знань, розвитку, успіху

       21 квітня 2016 року круглий стіл за темою «Через читання – до знань, розвитку, успіху» зібрав у книгозбірні   заступників директорів з виховної роботи, вчителів української мови і літератури, бібліотекарів загальноосвітніх навчальних закладів і публічних бібліотек міста, спеціалістів Черкаського міського методичного кабінету установ освіти та  науковців Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького.

     Організаторами заходу виступили обласна юнацька бібліотека ім. В. Симоненка та міський методичний кабінет установ освіти. Модераторами були заступник директора з наукової роботи Симоненківської книгозбірні Валентина Чорнобривець та заступник завідуючої міським методичним кабінетом установ освіти Тамара Хижняк.

    Тема  круглого столу була вибрана не  випадково. Адже, у час стрімкого розвитку інформаційних технологій цінність книги і читання невпинно знижується. І, особливо, це стосується молодого покоління українців, що в майбутньому може призвести до зниження освітнього, загальнокультурного рівня молодих людей, девальвації загальнолюдських цінностей.  

   На розгляд круглого столу були винесені досить важливі, проблемні й актуальні питання, зокрема:

  1. Книга і читання  - основа духовного та інтелектуального розвитку молодої людини.                                                                          
  2. Криза читання – причини і наслідки для майбутніх поколінь та держави в цілому.   
  3. Вплив книги і читання на формування мовної культури молоді.
  4. Політика ОБЮ ім. В.Симоненка з підтримки навчального процесу та проведення корисного і змістовного дозвілля шкільної молоді.
  5. Погляд працівників освіти на кризу  читання книг вчителями та шкільною  молоддю.                                                                            
  6. Шляхи  співпраці «Бібліотека + Школа»  у підвищенні статусу книги і читання.  

Розмова видалася змістовною і конструктивною. Виступаючі, серед них викладачі ЧНУ ім. Б. Хмельницького Ірина Дударенко, Валентина Шляхова, Людмила Боть, вчителі і бібліотекарі загальноосвітніх навчальних закладів Любов Малигіна, Любов Гафінова, Оксана Куроченко, Ольга Заболотня  та інші, висловлювали свої думки із зазначених питань, ділилися досвідом роботи із популяризації читання серед учнівської і студентської молоді, вносили пропозиції  щодо активізації співпраці загальноосвітніх навчальних закладів і публічних бібліотек міста.

   Кінцевим результатом круглого столу стало окреслення комплексу спільних конкретних заходів по залученню учнів до книги і читання, адже лише за умови конструктивної взаємодії і об’єднаних зусиль  можна позитивно впливати на цю проблему.

IMG 6295   IMG 6296   IMG 6298   IMG 6302   IMG 6303  

Read more

Вівторок, 12 квітня 2016

Бібліотека – територія творчості молодих

Симоненківська книгозбірня є місцем, де обдаровані і талановиті юнаки та дівчата мають можливість демонструвати ровесникам свою майстерність на виставках творчих робіт.

Впродовж квітня у відділі мистецтв експонувалися три такі виставки. Це роботи черкаської художниці Лесі Корж та учнів АРТ-студії «Глорія», з творчим доробком яких відвідувачі бібліотеки знайомляться вже не вперше.

Цього разу Леся Корж представляла 8 живописних робіт під назвою «Квітковий вернісаж» і народні іграшки, виготовлені з різних матеріалів. Серед них ляльки-мотанки, глиняні фігурки та свистики. Витвори мисткині приваблювали своєю майстерністю і колоритом.

 Гарною настрою перехожим додавала і виставка сумок під назвою «Сумка на будь-який смак» учнів Арт-студії «Глорія», що експонувалися у бібліотечних вітринах по вулиці Смілянській. Роботи вирізнялися своєю оригінальністю та багатобарвністю. Кожна з них випромінювала радість та оптимізм.

 

Read more

Бібліотека – територія творчості молодих (2)

Симоненківська книгозбірня є місцем, де обдаровані і талановиті юнаки та дівчата мають можливість демонструвати ровесникам свою майстерність на виставках творчих робіт.

Впродовж квітня у відділі мистецтв експонувалися три такі виставки. Це роботи черкаської художниці Лесі Корж та учнів АРТ-студії «Глорія», з творчим доробком яких відвідувачі бібліотеки знайомляться вже не вперше.

Цього разу Леся Корж представляла 8 живописних робіт під назвою «Квітковий вернісаж» і народні іграшки, виготовлені з різних матеріалів. Серед них ляльки-мотанки, глиняні фігурки та свистики. Витвори мисткині приваблювали своєю майстерністю і колоритом.

Гарною настрою перехожим додавала і виставка сумок під назвою «Сумка на будь-який смак» учнів Арт-студії «Глорія», що експонувалися у бібліотечних вітринах по вулиці Смілянській. Роботи вирізнялися своєю оригінальністю та багатобарвністю. Кожна з них випромінювала радість та оптимізм.

 

Read more

Четвер, 07 квітня 2016

«Купаю очі в слові, як в росі....». Марина Павленко.

5 квітня читальна зала бібліотеки ледве вмістила всіх бажаючих поспілкуватися із відомою українською письменницею, майстром пера і пензля – Мариною Павленко. На зустріч із талановитою землячкою зійшлися і з'їхалися студенти і старшокласники звідусіль – з гуманітарно - правового ліцею, Черкаського професійного автодорожнього ліцею, із сільських шкіл Лесьок, Чернявки та Дубіївки Черкаського району. Всі, хто на той час відвідав бібліотеку, став учасником зустрічі.
Марина Степанівна виросла у творчій родині письменників і вчителів-філологів Ольги та Степана Павленків. Продовжуючи сімейну традицію, своє життя вона присвятила викладацькій діяльності. Кандидат філологічних наук, доцент Уманського державного педагогічного університету ім. Павла Тичини, викладач кафедри української літератури і українознавства, вчитель за покликанням - вона гарно розуміє і відчуває дитячу душу. І тому молодь дуже уважно вслухалася у її розповіді про своє становлення, про роботу над науковими дослідженнями творчості Павла Тичини, про невтомну роботу над поетичними і прозовими творами, про природнє бажання малювати.
Юнаки і дівчата, захоплені віртуозністю її пера і пензля, ще довго після зустрічі індивідуально спілкувалися і фотографувалися із письменницею .
Багато присутніх понесли із собою частинку душі Марини Павленко – книги із її автографом , які є найкращою пам'яттю про зустріч.

Read more