Обласна бібліотека для юнацтва

імені Василя Симоненка

Social Icons by Dreamstale 33Social Icons by Dreamstale 6Social Icons by Dreamstale 17  

baner m

Прозорро - публічні закупівлі

 

Бібліотека обслуговує користувачів:

Пн-Пт з 1030 до 1830

Нд з 1000 до 1800
У літній період щодня

з 1000до 1800

Вихідний день Субота

 Адреса:

м. Черкаси
вул. Надпільна, 285
18000

Місцезнаходження бібліотеки на карті

<< < жовтня 2017 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

2017

П'ятниця, 10 листопада 2017

«Чер.net.k@ – 1» фінішувала. Стартувала «Чер.net.k@ – 2»

chernetka2Міжнародний літературний проект для авторів-початківців «Чер.net.k@ -1», який стартував у листопаді 2016 року, урочисто завершився 9 листопада у бібліотеці презентацією збірки «Чер.net.k@-2017 ».

Літературно-художнє видання вмістило твори письменників - членів журі проекту та його учасників - переможців конкурсу короткої прози «В цей світ прийшли ми не дарма», оголошеного після проведення ряду майстер-класів і семінарів по написанню художніх творів для початківців.
Відкриваючи святкове дійство, ініціатор, засновник і організатор проекту Тетяна Брукс привітала присутніх із фінальним етапом, вручила подяки членам команди проекту і разом із письменницею Катериною Вербівською подарувала переможцям по примірнику книги.
Щирі вітання і побажання на адресу організаторів і учасників проекту, який голосно заявив про себе, об'єднавши різних людей, але схожих у своїй творчій насназі, глибинній любові до Слова, прагненні знайти себе в літературному світі звучали від мецената Майкла Брукс; поетеси, перекладача, кандидата філології, доцента кафедри української літератури та компаративістики ЧНУ ім. Б.Хмельницького, автора передмови до збірки Ганни Клименко - Синьоок; голови ГО «Книжковий маестро» Людмили Фіть; письменниці Наталі Лапіної; видавця Юлії Чабаненко; літератора, композитора і виконавиці музичних творів Таміли Чупак.
На завершення заходу Тетяна Брукс оголосила про старт Міжнародного літературного проекту «Чер.net.k@ -2 ».

IMG 0663 IMG 0668 IMG 0674 IMG 0686 IMG 0705

Read more

Презентація книги про війну і насильство

Унікальну книгу «Перехрестя: дев'ять історій про війну та насильство» працівникам Симоненківської книгозбірні презентував 8 листопада координатор з прав людини в Черкаській області, голова громадської організації «Черкаський правозахисний центр», представник Української

Гельсінської спілки Тарас Щербатюк.
Графічний роман, який складають дев'ять реальних історій про насильство і порушення прав людини, написаний на основі біографічних інтерв'ю з людьми, які в той чи інший спосіб опинилися у вирі збройного конфлікту на Донбасі.
Це перше в Україні подібне видання, присвячене непростим історіям жителів Криму, Донбасу та інших людей, залучених у конфлікт по обидва боки лінії розмежування. Створено воно завдяки співпраці «Лібереко – Партнерство за права людини» та Східноукраїнського центру громадських ініціатив за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини.
Тарас Щербатюк розповів про організаторів проекту, історію створення книги, її авторів і художників, детальніше зупинився на одній із історій, автором якої є сам. Він передав у дарунок бібліотеці декілька примірників книги, тож незабаром наші читачі зможуть познайомитись із нею, пережити історії разом з героями та побачити світ їхніми очима.

IMG 0654 IMG 0656

http://procherk.info/news/7-cherkassy/58003-grafichnu-novelu-perehrestja-prezentuvali-u-cherkasah

Read more

Секрети успіху від Наталії Махно

Cекретами ораторської майстерності, вдалих публічних виступів та промов із студентами Черкаського комерційного технікуму 3 листопада на чергововому засіданні школи молодого лідера «СТИМУЛ» ділилась засновник і провідний тренер з ораторського мистецтва і постановки голосу Тренінгового центру «МегаОратор» Наталія Махно.
Пані Наталія, керуючись своїм 10-річним досвідом консультування успішних людей - політиків, власників бізнесу, керівників вищої ланки, представників шоу – бізнесу, наголосила на важливості під час виступів таких речей, як: правильна постава (осанка, зовнішній вигляд), голос, жести, погляд, правильність побудови промови. Також вона провела з присутніми студентами цікаві і корисні тренінги.
Отримані поради в майбутньому допоможуть молодим людям переконливо говорити, керувати різними аудиторіями і досягати своїх цілей.

DSC 0079 IMG 0638 IMG 0642

Read more

Вівторок, 31 жовтня 2017

«Одвічна таїна жінки»

«У жінці ховається дивовижна, велика таємниця, велика
життєва загадка, джерело всіх радощів і всіх турбот» 
норвезький письменник Арне Гарборг 

Впродовж листопада у відділі мистецтв бібліотеки демонструвалася виставка творчих робіт Світлани Сивокінь під назвою «Одвічна таїна жінки». В експозиції була представлена серія живописних робіт «The Secret Garden» («Таємний Сад»).
Світлана не має художньої освіти, але бачить в цьому лише плюси – необмеженість правилам і свободу задумам. Малювання для неї – це спосіб відсторонитися від буденності, поринути в загадковий, вигаданий світ, де серед дивовижних квітів живе вона - ЖІНКА.
Авторка - активна учасниця міських виставок, серед яких: «SixArt» / Мистецтво без меж (2016) та «Spring girl» (2017).
IMG 0610 IMG 0609 IMG 0619 IMG 0620

Read more

Понеділок, 30 жовтня 2017

Врятувати життя разом

18 жовтня у бібліотеці відбувся незвичайний захід – благодійний аукціон, який став заключним етапом бібліотечного проекту «Ми – козацького роду» та міського конкурсу серед творчої молоді на створення кращої ілюстрації до літературного твору про козацтво « І оживає дух козацький....», присвячених 525-річчю виникнення українського козацтва і 100-річчю утворення Вільного козацтва. Організаторами та виконавцями проекту, який стартував наприкінці 2016 року, стали обласна бібліотека для юнацтва імені Василя Симоненка, Черкаська обласна громадська організація «Світовид», Департамент освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради і Управління сім'ї, молоді та спорту Черкаської облдержадміністрації.
На аукціон було виставлено 27 найкращих, різних за сюжетом та технікою виконання робіт обдарованої молоді – переможців та учасників конкурсу.
25 ілюстрацій козацької тематики були продані, а виручені кошти передані до Черкаського обласного центру дитячої онкології та гематології мамі важкохворої дівчинки для лікування її доньки.
Бібліотека надзвичайно вдячна співорганізаторам проведення конкурсу та аукціону, авторам картин, які дали свою згоду на їх продаж, а також тим, хто купив їх, давши шанс на життя 15-річній дівчинці.

IMG 0474 IMG 0530 IMG 0549

Read more

Середа, 25 жовтня 2017

Поетичні вітрила Юлії Гончар

17 жовтня учасники семінару-практикуму шкільних бібліотекарів загальноосвітніх навчальних закладів Черкаського району мали щасливу нагоду стати під поетичні вітрила кандидата філологічних наук, члена Національної спілки письменників України Юлії Гончар.

Зустріч відбулася з нагоди ювілею письменниці. Юлія Олегівна читала свою поезію, розповідала про таємниці творення слова, ділилася творчими планами на майбутнє, спілкувалася про нинішню ситуацію в Україні. Адже, нині вона часто буває на Сході нашої країни, поскільки є національним радником Ради Європи.
Теплі і щирі слова на адресу ювілярки звучали від колег по перу, членів обласної організації НСПУ Наталі Лапіної, Катерини Вербівської, Івана Дубініна, Володимира Ткаченка, членів обласного літературного об'єднання імені Василя Симоненка.
Закінчилася зустріч автограф та фотосесією письменників із бібліотекарями.

IMG 0434 IMG 0427 IMG 0435 IMG 0439

Read more

Понеділок, 23 жовтня 2017

Вишивка – барвистий голос давнини

20 жовтня у бібліотеці відбувся черговий тайм-діалог двох поколінь – старшого та молодшого. Темою для обговорення став один із видів народного декоративного мистецтва українців - вишивка.

Представники молодшого покоління – учні колегіуму «Берегиня», могли не тільки поділитися своїми знаннями і враженнями про вишивку, а й разом із однокласниками почути захоплюючі розповіді науковця обласного краєзнавчого музею Вікторії Наумчук та художника по вишивці Черкаської швейної фабрики імені Лесі Українки Наталії Крамної - Таран про історію, символіку, способи вишивання та сучасні тенденції цього унікального виду мистецтва.
Велике захоплення у юнаків і дівчат викликали вишиті стародавні українські чоловічі і жіночі сорочки, рушники, обруси, набожники із колекції обласного краєзнавчого музею.
В ході тайм-діалогу молоді люди переконалися, що вишивка — це не тільки майстерне творіння золотих рук народних умільців, а й скарбниця вірувань, звичаїв, обрядів, духовних прагнень, інтелекту українського народу.

DSC 0017 DSC 0025 DSC 0038

Read more

Вівторок, 03 жовтня 2017

З історії дукачів

З давніх-давен людина прагнула прикрасити себе і використовувала для цього все, що могло бути в природі придатним для цієї мети. Жіноче населення України полюбляло носити різноманітні вушні, шийні, нагрудні прикраси, що складалися з кількох компонентів, гармонійно пов'язаних між собою. Серед них чільне місце займала традиційна українська народна прикраса - дукачі.
Про історію дукачів, тлумачення їх символіки, місцевих золотарів та причини втрати популярності цього виду прикрас 26 вересня у бібліотеці на черговому засіданні клубу цікавих зустрічей «Візит» розповідав краєзнавець Олександр Самков.

IMG 0295 IMG 0297

Read more

Вівторок, 26 вересня 2017

Мистецька палітра Тетяни Сосуліної

У відділі мистецтв у вересні відкрилася виставка творчих робіт талановитої черкаської художниці Тетяни Сосуліної.

На виставці представлені різні за стилями, жанрами, технікою виконання роботи – живопис, графіка, світлини, міні-гобелени, власні збірки замальовок-ессе «Мрію бути», «Спас любови» та книги черкаських авторів, в оформленні яких використано художні роботи мисткині.
Виставка демонструватиметься до середини жовтня.

IMG 0156 IMG 0155 IMG 0157 IMG 0162

 

Read more

Вівторок, 19 вересня 2017

Тиждень краєзнавства 2017

Zakladka Tyzhden

 

Сосновий бір – парк, що заспокоює і надихає

Тиждень краєзнавства стартував 18 вересня краєзнавчою екскурсією молодими користувачами нашої бібліотеки найстарішим парком Черкас - «Сосновий бір», який займає помітне місце серед значних пам'яток садово-паркової архітектури України. За його створення у 1979 році авторський колектив був нагороджений Державною премією УРСР імені Т.Г. Шевченка. 2017 року парк відзначає свій 50-річний ювілей.
Мандруючи парком, учні загальноосвітньої школи № 29 міста Черкаси милувалися його краєвидами зі штучними озерами і фонтанами, величезними соснами і екзотичними деревами, неперевершеною панорамою Дніпра, дерев'яними та кам'яними скульптурами на виставкових алеях. Завідувач відділу абонемента юнацької бібліотеки ознайомила молодь з історією створення парку, розповіла багато цікавого про фестиваль «Дивосвіт», який щорічно проходить на його території. «Сосновий бір» вже давно став творчою майстернею для скульпторів, які працюють з каменем, деревом, металом, бетоном та майданчиком для численних майстер-класів по створенню ляльок-мотанок, патріотичних прикрас, керамічних іграшок і особливих листівок, що проводять митці Національної спілки майстрів народного мистецтва України.
Під осіннім сонцем, під спів пташок і запах осінньої хвої юнаки і дівчата збагатилися новими знаннями з історії рідного міста, приємно відпочили і зробили селфі на згадку про екскурсію.

IMG 9804 IMG 9806 IMG 9817 IMG 9839 IMG 9841 IMG 9859

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Тетяна Нераденко: археолог, краєзнавець, педагог

Цього ж дня у бібліотеці відбулася зустріч учнів Черкаського вищого професійного училища із кандидатом історичних наук, краєзнавцем, археологом Тетяною Нераденко, також ювіляркою 2017 року.
Тетяна Миколаївна, яка вже не вперше зустрічається з молоддю в стінах Симоненківської книгозбірні, розповіла про суть науки археології і специфіку роботи археологів, познайомила присутніх із авторськими книгами і роботою експедицій по розкопках Молюхового Бугра – давнього поселення в заплаві Тясмину V-III тис. до н.е., супроводжуючи свою розповідь демонстрацією світлин.
Молодь із зацікавленням переглянула фото, за допомогою відеопрезентації пригадала найцікавіші туристичні об'єкти Правобережної Черкащини та взяла участь у краєзнавчій вікторині «Мій рідний край». Переможці вікторини були відзначені призами – книгами, автором яких є гостя заходу.
Тетяна Нераденко закликала юнаків і дівчат подорожувати Черкащиною, вивчати її історію і пізнавати свій рідний край.

IMG 9900 IMG 9895

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Скарбниця талантів землі Черкаської

Черкаська земля надзвичайно багата талановитими людьми, відомими в Україні і далеко за її межами. Серед них - національний геній Тарас Шевченко; гетьман України, видатний державний, політичний і військовий діяч Богдан Хмельницький; український політик, Герой України В'ячеслав Чорновіл; мислителі та науковці - Михайло Максимович, Микола Біляшівський, Агатангел Кримський; династія промисловців-цукроварників, меценатів Симиренків; письменники - Іван Нечуй-Левицький, Михайло Старицький, Михайло Драй-Хмара. Тут творив поет Василь Симоненко.
Та є і менш знані особистості - проголошений святим у Індії Олексій Бах, зачинатель біофізики Борис Раєвський та інші.
Про видатних наших краян, знаних не лише в області, країні, а й по далеких світах, 19 вересня під час заочної круїз – вікторини Черкащиною згадували студенти Черкаського комерційного технікуму.
Сучасну літературну Черкащину представила талановита поетеса і перекладач Катерина Вербівська.

IMG 9906 IMG 9910

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Мрію бути: Тетяна Сосуліна

Свій ювілей цьогоріч відзначає ще одна талановита особистість черкаського краю - знана в Україні та далеко за її межами художниця Тетяна Сосуліна, яка працює в галузі декоративно-прикладного мистецтва. В творчому доробку художниці – пастель, графіка, живопис, батик, але все ж перевагу вона віддає гобелену.
20 вересня Тетяна Дмитрівна завітала до бібліотеки на зустріч із учнями черкаської загальноосвітньої школи № 24. На заході мова йшла про гобелен, як жанр текстильного мистецтва . Розповіла майстриня і про своє захоплення фотографією та письменством, адже вона є також автором трьох книжок - збірок замальовок – ессе «Мрію бути», «Спас любови» та «Моменти нашого життя», яка готується до друку.

IMG 9938 IMG 9967 IMG 9974 IMG 9975 IMG 9983

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Книгу Євгена Стеблівського «Звенигора. Шабля на комісара» презентовано черкаській молоді

21 вересня переповнена читальна зала бібліотеки зустрічала письменника з Одеси Євгена Стеблівського, який презентував учнівській і студентській молоді унікальну, надзвичайно цікаву книгу про події Української революції 1917-1921 років «Звенигора. Шабля на комісара». Це перший історичний бойовик про невідомі і трагічні події Звенигородсько-Таращанського повстання 1918 року на Черкащині, у якому вимальовуються могутні дійові сили Вільного козацтва, що зародилося 1917 року на Звенигородщині, поширилося по всій Україні і прославилося боротьбою за її самостійність. Вільне козацтво, яке продовжило традиції Б.Хмельницького, С.Наливайка, І.Гонти, М.Залізняка.
Відкриваючи презентацію, черкаський письменник Олексій Озірний, який в одному з головних героїв роману побачив прототип свого прадіда, зазначив, що це книга про нашу історію, бойовий дух козацтва, славне минуле України - надзвичайно важливе для сучасників. Книга – яку треба читати, особливо молодим. Адже молодь це майбутнє України, яке покликане виправдати її надію.
Презентуючи книгу, Євген Стеблівський розповів про ідею виникнення й історію написання роману, роботу з архівами і співпрацю з дослідником історії повстанського руху Іваном Ковалем. Зачитуючи уривки із книги, автор зазначив, що «Звенигора. Шабля на комісара» - лише перша частина трилогії, яка матиме продовження та представив ще одне видання «Кіборги».
Відгуками про роман з присутніми ділилися доктор філології, професор Черкаського національного університету ім. Б.Хмельницького Володимир Поліщук, рецензентка книги, викладачка цього університету Ганна Клименко - Синьоок, директор Симоненківської книгозбірні Олена Федоренко. Вони звернули увагу юнаків і дівчат на те, що це книга, яка розкриває правдиву історію 100-річної давнини, правду про події, перекручені радянським режимом, книга, в якій проглядається душа автора, доля його роду, доля України, книга – урок для нащадків.

IMG 0043 IMG 0060 IMG 0073 IMG 0107

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

 Історія Черкас у пам'ятниках

У всебічному пізнанні історії своєї малої батьківщини важливого значення набувають пам'ятники, пов'язані з подіями, що відбувались тут у різні історичні епохи.
Познайомитися з деякими пам'ятниками м. Черкаси студенти Черкаського політехнічного технікуму змогли 21 вересня, взявши участь у вуличному квесті рідним містом, який поєднав у собі інформаційно-пошукову гру з активною прогулянкою його вулицями та парками.
Це інтелектуальне змагання спонукало його учасників до поглиблення знань з історії Черкас.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

За доброю традицією під час Тижня краєзнавства юнаки і дівчата знайомилися із найцікавішими новинками краєзнавчих видань, які отримала юнацька бібліотека в 2016-2017 роках. 22 вересня впродовж дня учасниками презентації були учні ЗОШ №11 та колегіуму «Берегиня».
Завершився Тиждень краєзнавства в неділю 24 вересня бесідами і спілкуванням у бібліотеці біля книжково-ілюстративних виставок та виставок творчих робіт митців і обдарованої молоді Черкащини.

IMG 0116 IMG 0117 IMG 0122 IMG 0135 IMG 0143 IMG 9869

Впродовж Тижня краєзнавства відвідувачі бібліотеки мали змогу здійснити екскурсії бібліотекою, переглянути бібліотечні виставки, а ще позмагатися у інтелектуальних вікторинах «Покоління Z знає».

IMG 0133 IMG 9786 IMG 9792 IMG 9874 IMG 9920 IMG 9986

Zakladka Tyzhden 2017

Read more

main page06.09.17

Персональний сайт
"Василь Симоненко"

pochesnyi znak

Визначені лауреати Симоненківської премії 2018 року

Детальніше...

 

Нові книги подаровані Віктором Альтфедером