Обласна бібліотека для юнацтва

імені Василя Симоненка

Social Icons by Dreamstale 33Social Icons by Dreamstale 6Social Icons by Dreamstale 17  

baner m

Прозорро - публічні закупівлі

 

Бібліотека обслуговує користувачів:

Пн-Пт з 1030 до 1830

Нд з 1000 до 1800
У літній період щодня

з 1000до 1800

Вихідний день Субота

 Адреса:

м. Черкаси
вул. Надпільна, 285
18000

Місцезнаходження бібліотеки на карті

<< < жовтня 2017 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

2017

Четвер, 18 травня 2017

Черкаси читають

Про літературні уподобання черкащан, виявлені в ході проведення з листопада 2016 по квітень 2017 року конкурсу читацьких симпатій «ЧеЧитка», до якого активно долучилася і Симоненківська книгозбірня, можна було дізнатися у бібліотеці 16 травня під час зустрічі із його організаторами Людмилою Фіть і Мариною Лисохмарою.
Людмила Фіть - відома в Черкасах громадська діячка, очільниця молодіжної громадської організації «Книжковий маестро», ініціатор конкурсу «ЧеЧитка», метою якого була популяризація книг сучасних українських авторів від провідних видавництв України і вибір черкащанами кращої книжкової новинки 2016 року та волонтер Марина Лисохмара в ході діалогу розповіли учасникам заходу про ідею створення конкурсу та критерії добору книг для участі в ньому.
Учасники конкурсу ділилися своїми враженнями від прочитаних книг, зазначивши, що хоч переможницею стала книга Ірен Роздобудько «Тут і тепер», але кожна із них заслуговує на увагу читачів.
Результати «ЧеЧитки» були оголошені на Черкаському книжковому фестивалі, який відбувся у квітні. Тож, гості, як організатори фестивалю, розповіли багато цікавого про цю знакову для черкащан подію.
Читачі, які взяли участь у конкурсі, подякували організаторам за можливість прочитати цікаві книги і відкрити нові імена в сучасній українській літературі, а бібліотекарі висловили бажання і надалі брати активну участь у подібних заходах.

IMG 9416 IMG 9420 IMG 9422

Read more

Понеділок, 08 травня 2017

В ім’я загиблих і живих

Все далі в минуле відходять роки Другої світової війни 1939- 1945 років. А про буремні події того часу молоде покоління дізнається з підручників, художніх книг, кінофільмів, досліджень істориків та спогадів ветеранів.
4 травня, напередодні величного свята – Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, про найбільші її битви учням загальноосвітньої школи №11 м. Черкас у бібліотеці розповів ветеран Збройних Сил, підполковник військово-повітряних сил, льотчик Г.С.Шалєєв.
У своїй розповіді Георгій Сергійович особливу увагу юнаків і дівчат звернув на Сталінградську і Курську битви, битву за Дніпро, Корсунь-Шевченківську та Берлінську операції. А ще, на героїзм і мужність воїнів і цивільного населення у боротьбі проти фашистської навали.
Ветеран закликав молоде покоління любити свою Батьківщину, добре навчатися, бути гідними патріотами своєї землі і пам'ятати про великий подвиг всіх тих, хто переміг фашизм.

IMG 9395

Read more

П'ятниця, 28 квітня 2017

Безсмертя у поета на кінчику пера

Під такою назвою 27 квітня у бібліотеці учні Черкаського вищого професійного училища та студенти Черкаського кооперативного економіко-правового коледжу перегорнули сторінки усного журналу, присвяченого видатним особистостям – ювілярам 2017 року, які певним чином пов'язані з Черкащиною. Цьогоріч минає 295 років від дня народження Григорія Сковороди, 140 років від дня народження Василя Доманицького і 95 років від дня народження Костянтина Світличного.
Перша сторінка журналу «Наш перворозум: Григорій Сковорода» ознайомила юнаків і дівчат із життєвим і творчим шляхом і, зокрема, періодом перебування у селі Коврай на Черкащині, українського просвітителя-гуманіста, філософа, поета, педагога. А поезію українського поета Володимира Підпалого, присвячену Григорію Савичу, зворушливо прочитав майстер художнього читання, керівник поетичного театру «На горі» Ярослав Литвин.
Друга сторінка журналу «Чистий серцем: Василь Доманицький» була розкрита письменником, доктором філологічних наук, професором Черкаського національного університету ім. Б.Хмельницького Володимиром Поліщуком. Із розповіді Володимира Трохимовича молодь дізналася багато цікавих фактів із життя та невтомної праці українського літературознавця, письменника, історика, фольклориста, публіциста, громадсько-політичного діяча, кооператора, уродженця села Колодисте на Черкащині.
Українському письменнику, талановитому гумористу Костянтину Світличному, який жив і працював у Черкасах, було присвячено третю сторінку усного журналу «Смолоскип із синіми очима: Костянтин Світличний». Розповідь про письменника було побудовано зі спогадів про нього побратимів по перу. А читали спогади студенти Черкаського державного бізнес-коледжу – активні учасники багатьох бібліотечних заходів.

IMG 9332 IMG 9352 IMG 9364 IMG 9369

Read more

Понеділок, 24 квітня 2017

Юнацька бібліотека – школі

Дні ОБЮ ім. В. Симоненка, організовані в загальноосвітніх навчальних закладах міста, сприяють популяризації бібліотеки, її інформаційних ресурсів, налагодженню співпраці між бібліотекою і школою.
19 квітня такий День бібліотека провела в черкаській загальноосвітній школі № 6.
Біля шкільної бібліотеки для учнів і вчителів було організовано розгорнутий перегляд нових надходжень художньої літератури із фондів обласної юнацької бібліотеки під назвою «Літературна палітра Симоненківської книгозбірні». Крім того, на відзначення у 2017 році 525-річчя виникнення українського козацтва та 100-річчя створення Вільного козацтва працівники книгозбірні представили книжково-ілюстративну виставку «І оживає дух козацький...». А із новими книгами з природничих наук молодь знайомилася із книжково-ілюстративної виставки «Книги для навчання та корисного дозвілля».
Також учнівська молодь здійснила екологічну мандрівку «Як стати «Зеленою» столицею Європи?» та побувала на годині екології «Блакитний скарб: що потрібно знати про воду».

001 002 003 004

Read more

Середа, 12 квітня 2017

Незабутні зустрічі з письменниками

6 і 7 квітня цього року у читальному залі бібліотеки було по-особливому гамірно і велелюдно. 6 квітня на зустріч із молоддю Черкаського краю завітав відомий український письменник, журналіст із Закарпаття, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка Мирослав Дочинець, а 7 квітня переповнений читальний зал гостинно зустрічав українську письменницю, журналістку, сценаристку, неодноразову лауреатку і переможницю літературних конкурсів «Коронація слова» Ірен Роздобудько та поета, барда Ігоря Жука.
Метри сучасної української літератури згадували про свій шлях у літературу, ділилися роздумами про сьогодення і майбутнє України, давали юнакам і дівчатам корисні поради щодо вибору власного шляху у житті.
Мирослав Дочинець розповів про свої вже відомі читачам книги «Синій зошит», «Многії літа. Благії літа», «Мафтей» та нову книгу «Орий». Ірен Роздобудько презентувала книгу «Тут і тепер», а Ігор Жук порадував новими піснями.
Під час щирого, невимушеного спілкування гості дали відповідь на величезну кількість запитань, що стосувалися їхньої творчості.
У присутніх на заході - учнів і студентів різних навчальних закладів Черкас і Черкаського району залишилися найприємніші враження про зустрічі із майстрами пера, а у маститих письменників збільшилося коло їхніх читачів, про що засвідчили автограф-сесії по закінченню зустрічей.

001 002 003 004 005 006

Read more

Середа, 22 березня 2017

Всеукраїнський Тиждень дитячої

logotyp

 

Всеукраїнський Тиждень дитячої і юнацької книги

«Впусти книгу в серце»

 

Зустріч відкритих сердець

Щорічний березневий Всеукраїнський тиждень дитячої та юнацької книги під традиційною назвою «Впусти книгу в серце» стартував у бібліотеці 21 березня літературно-мистецьким вечором «Зустріч відкритих сердець». Цього року  він особливий, бо проходить в рік  40-річчя Симоненківської книгозбірні.

Серед запрошених на святі були письменники, краєзнавці, обдарована молодь, студенти, книголюби.

Відкриваючи Тиждень, директор книгозбірні Олена Федоренко привітала молодь із святом книги  і святом бібліотеки, зазначивши, що крокуючи  40 років разом з молоддю, юнацька бібліотека зазнала докорінних змін - у книжкових фондах, змісті роботи, обладнанні, інтер’єрі, бібліотечному персоналі та незмінним залишається розуміння важливості книги і читання для отримання нових знань, інтелектуального і духовного розвитку молодої людини.

Вітаючи із 40-річним ювілеєм колектив книгозбірні та читачів , роздумами про книги і читання та їх роль у житті кожного, а особливо молодих,  ділилися письменниця, науковець, громадсько-політична діячка Валентина Коваленко і  завідувач відділу етнографії Черкаського обласного краєзнавчого музею Вікторія Наумчук. Гості подарували бібліотеці книги, а Валентина Михайлівна, як депутат обласної ради, пообіцяла сприяти книговиданню на Черкащині. Також вона повідомила, що від обласної влади бібліотека отримає в дарунок кольоровий принтер і ноутбук.

На вечорі поетичні твори Григорія Білоуса і  Ліни Костенко  майстерно читали  поет, перекладач, сценарист  Олексій Юрін та сімейний дует –вчитель колегіуму «Берегиня» Людмила Скрипай  і її  донька, студентка Вероніка. А пісні на поезії Тараса Шевченка і Катерини Вербівської прозвучали у виконанні соліста гурту «Спів братів» Дмитра Осичнюка та поетеси і композиторки Таміли Чупак.

Своїми пародіями усіх присутніх розвеселив письменник-гуморист Іван Дубінін.

Святкового настрою учасникам свята додали пісні у виконанні юної зміни, майбутніх читачів юнацької бібліотеки  - вихованців вокальних студій «Нон-стоп» та «Гармонія» Центру дитячої та юнацької творчості.

IMG 8592   IMG 8608   IMG 8631

 

 Відео:   http://antenna.com.ua/archives/10374 

 

Літературна  палітра Симоненківської книгозбірні

Із розмаїттям художніх книг із фонду бібліотеки, а саме книгами-лідерами, переможцями престижних українських і зарубіжних літературних премій, книжкових форумів, рейтингів, конкурсів в Україні та світі, що проводяться впродовж року, серед яких: Нобелівська премія, Національна премія України імені Тараса Шевченка, Міжнародний літературний конкурс романів, п’єс, кіносценаріїв, пісенної лірики та творів для дітей «Коронація слова», «Книга року Бі – Бі – Сі», Всеукраїнська літературна премія імені Василя Симоненка  студенти гуманітарно-правового ліцею ознайомилися 22 березня  на літературному вечорі «Літературна  палітра Симоненківської книгозбірні».

Юнаки і дівчата також мали приємну нагоду поспілкуватися із лауреатами Першого Всеукраїнського конкурсу гостросюжетного роману «Золотий Бабай» (1999 р.), дипломантами (2004, 2009 рр.) та  володарками II премії Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова» (2015 р.) Світланою Горбань і Наталею Лапіною та лауреаткою Симоненківської премії 2013 року Оленою Желєзняк.

З нагоди 40-річного ювілею бібліотеки Наталя Лапіна передала в дарунок зроблену власноруч картину-колаж, присвячену Симоненківській книгозбірні.

IMG 8647   IMG 8651   IMG 8660   IMG 8668

.

Улюблена поезія в улюбленій бібліотеці

Цього ж дня до бібліотеки на свято книги завітали студенти Черкаського державного бізнес-коледжу. Здійснивши заочну подорож-вікторину за бібліотечною періодикою, юнаки і дівчата взяли участь у поетичному слемі  «Моя улюблена поезія в улюбленій бібліотеці» приуроченому Всесвітньому дню поезії, який відзначався напередодні.

Молодь радо взяла участь у цьому дійстві. Учасники слему читали  свої улюблені поезії відомих українських та зарубіжних поетів: Олени Теліги, Андрія Малишка, Сергія Єсеніна, Анни  Ахматової, Олександра Блока, Костянтина  Сімонова, Шарля Бодлера та багатьох інших. 

Перемогу здобули Ангеліна  Кушнір, Валентин Тупота, Олександр Поліщук і Дарина Злочевська, які з нагоди свята книги отримали невеликі призи.

На заході свої  улюблені твори відомої української поетеси Ліни Костенко майстерно прочитала учасниця багатьох міських і обласних конкурсів читців і активна читачка бібліотеки, студентка Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького Вероніка Скрипай.

IMG 8703   IMG 8723   IMG 8764   IMG 8795

 

Книги - ювіляри 2017 року на полицях бібліотеки

До знайомства із цьогорічними книгами-іменинниками  учнів загальноосвітньої школи №11 23 березня запросила озвучена книжкова виставка «Книги – ювіляри 2017 року на полицях бібліотеки».

Серед поважних ювілярів притчі Григорія Сковороди «Вдячний Еродій» і «Убогий жайворонок» (230 р.), повісті Григорія Квітки-Основ’яненка «Маруся» і «Конотопська відьма», байка Петра Гулака-Артемовського «Батько і син» (190 р.), поема Миколи Гоголя «Мертві душі» (175 р.), історичний роман Пантелеймона Куліша «Чорна рада» (160 р.), «Народні оповідання» Марка Вовчка (155 р.), пригодницький роман Жюля Верна «Діти капітана Гранта» (150 р.).

Почесне місце у когорті іменників посідають перша прижиттєва збірка поезій Василя Симоненка «Тиша і грім» (55 р.), повість Олеся Гончара «Бригантина» (45 р.), історичні романи  Павла Загребельного «Я, Богдан» і Володимира Малика «Князь Кий» (35 р.).

 Із цими та багатьма іншими книгами, що цього року відзначають свої ювілеї, виросло не одне покоління читачів.

Та не дивлячись на поважний вік багатьох із них, вони завжди даруватимуть неперевершені хвилини насолоди від читання і вчитимуть бути мудрими, добрими, мужніми, людяними.

IMG 8799

І оживає дух козацький

23 березня обдаровані юнаки і дівчата нашого міста зібралися  у відділі мистецтв  на молодіжну толоку «Натхненні творчістю», під час якої відбулося підведення підсумків і нагородження переможців міського конкурсу на кращу ілюстрацію до літературного твору про козацтво «І оживає дух козацький…», присвяченого 525-річчю виникнення українського козацтва та 100-річчю створення Вільного козацтва.

 Конкурс,  було оголошено наприкінці 2016 року в рамках проекту «Ми козацького роду», організаторами та виконавцями якого є обласна бібліотека для юнацтва імені Василя Симоненка, Черкаська обласна громадська організація «Світовид», Департамент освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради та Управління сім’ї, молоді та спорту Черкаської облдержадміністрації.

У конкурсі взяли участь юнаки та дівчата віком від 12 до 22 років, які захоплюються літературою та образотворчим мистецтвом. Молодь представила 100 робіт.

На заході своїми враженнями  від конкурсних робіт поділилися члени журі – заслужені художники України Микола Теліженко і Віктор Олексенко, заступник начальника управління у справах сім’ї, молоді та спорту  Черкаської облдержадміністрації Олександра Пахуріна.

Всім учасникам конкурсу було оголошено подяки, а переможцям вручено дипломи і подарунки. Ними стали:

         -  у першій віковій категорії 12-14 років:

І місце  - Олійник Ольга (Черкаський міський багатопрофільний молодіжний центр)

ІІ  місце -  Шакіна Анна (Дитяча художня школа імені Данила Нарбута)

ІІІ місце -   Сергієнко Марія ( Art-студія «Глорія)

         - у другій  віковій категорії 15-18 років:

І місце - Копил Марія (Черкаський національний університет ім. Б. Хмельницького)

ІІ – місце - Шаповал Анастасія  (Черкаський державний бізнес-коледж)

ІІІ місце розділили:

          - Романко Костянтин і Битяк Роман (Черкаський художньо-технічний коледж)

          - Алексєєва Ксенія (Черкаський державний бізнес-коледж) 

          - у третій  віковій категорії 19-22 років:

  І місце - Крикун Анна (Черкаська філія Київського національного університету технологій і дизайну)

  ІІ місце - Дмитренко Тетяна (Черкаський національний університет ім. Б. Хмельницького)

 ІІІ місце  - Муренко Катерина (Черкаський державний технологічний університет).

Гран-прі конкурсу отримала Бартош Наталія (Черкаський державний технологічний університет).

Конкурс «І оживає дух козацький…» не тільки виявив творчий потенціал нашої молоді, але й привернув її увагу до  нашої історії, відображеної у літературних творах.

На завершення заходу прозвучала «Козацька пісня» у виконанні студента Черкаського музичного училища ім. Гулака-Артемовського Богдана Дишлюка.

IMG 8807   IMG 8816   IMG 8821    IMG 8829   IMG 8844   IMG 8857

 

 

Журнали на бібліотечній орбіті

Краще познайомитись із журналами, що є у фондах Симоненківської книгозбірні, 24 березня учням загальноосвітньої школи № 11 допоміг бібліоквест «Журнали на бібліотечній орбіті». Учасники квесту, поділившись на дві команди, здійснили подорож відділами бібліотеки, шукаючи відповіді на його питання.

Завдяки участі у заході юнаки і дівчата почерпнули для себе чимало нової цікавої інформації і отримали заряд позитиву.

IMG 8874    IMG 8888 IMG 8880   IMG 8898

 

Японія: від традицій до сучасності

Поскільки 2017 рік оголошений Указом Президента України Роком Японії в Україні, то в цей день під час мистецького екскурсу «Японія: від традицій до сучасності» відбулось знайомство з Японією учнів загальноосвітньої школи №3.  

Молоді люди взяли участь у відеомандрівці цією унікальною країною і  флешмобі «Цікаві факти про Японію».

IMG 8904   IMG 8901

 

За портретами імена, за іменами – історія

Продемонструвати і поглибити свої знання творчості українських і, зокрема, черкаських письменників 24 березня учням загальноосвітньої школи №3 і 28 березня студентам Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького допоміг літературний відеоконкурс «За портретами імена, за іменами – історія».

Юнаки і дівчата впізнавали відомих українців за їх портретами, згадували їхні твори, читали напам'ять вірші деяких авторів. А підказками старшокласникам і студентам слугувала демонстрація уривків з аудіокниг та художніх і мультиплікаційніх фільмів.

IMG 8905   IMG 8914   IMG 8917   IMG 8958

 

Бібліотека збирає друзів

 27 березня з нагоди 40-річчя створення обласної бібліотеки для юнацтва ім. В. Симоненка у читальному залі бібліотеки пройшов святковий вечір «Бібліотека збирає друзів».
Колектив бібліотеки привітав із святом начальник управління культури і взаємозв'язків з громадськістю Олег Островський. Відзначивши велику роль бібліотеки у духовному і інтелектуальному розвитку молоді краю, він висловив слова подяки працівникам книгозбірні за багаторічну, сумлінну, самовіддану працю та відзначив багатьох із них Почесними грамотами управління культури та взаємозв'язків з громадськістю, а також за дорученням голови облдержадміністрації – Почесними грамотами облдержадміністрації.
У щирій, невимушеній атмосфері на вечорі звучали вітання від освітянської спільноти, яку представляв Черкаський міський методичний кабінет установ освіти, працівники якого дуже глибоко розуміють роль бібліотеки у розвитку шкільної молоді, колег з обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Т. Шевченка та обласної бібліотеки для дітей, громадської організації «Чашка Кави Че». Колектив бібліотеки вітали учасники багатьох бібліотечних заходів - артистка Черкаського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. Т.Г. Шевченка Анна Куриленко, соліст гурту «Спів братів» Дмитро Осичнюка, гурт «Буднітай».
Переступивши 40-річний поріг, бібліотека разом зі своїми друзями та багаточисленними партнерами впевнено крокує у майбутнє.

40 років з молоддю

Завершальним заходом Тижня книги – 2017 стали молодіжні бібліосутінки під назвою «40 років з молоддю», на які завітали учнівська і студентська молодь, керівники, вчителі і викладачі навчальних закладів міста, творчо обдаровані молоді люди, найактивніші читачі та всі, хто бажав добре відпочити, розважитися та поповнити свій багаж знань у вечірній бібліотеці.
Всі, хто завітали до бібліотеки після 17-ї години мали можливість стати учасниками різноманітних заходів. Спочатку бібліотеку вітали найближчі партнери – представники багатьох навчальних закладів міста, з якими бібліотека тісно співпрацює впродовж багатьох років і десятиліть.
А потім у бібліотеці завирувало нічне життя.
Охочі перевірити свій рівень інтелекту та позмагатися на краще знання літературних творів взяли участь у грі-вікторині «Струсни мізки», літературній грі «Читаємо разом», квітковому конкурсі «Відгадай казкового героя», розгадуванні бібліотечного дерева знань.
Бажаючим дізнатися про своє майбутнє, визначитися в життєвих орієнтирах допомагали літературні ворожіння «Книжкові передбачення».
Ті, хто любить творити своїми руками , взяли участь у майстер-класах із виготовлення книжкових закладок і заплітання жіночої коси.
Бажаючі прочитати твори улюблених поетів стародавнього Сходу та насолодитися танцями від учасників школи східного танцю «Ізмір» та її керівника, професіональної танцівниці Марини Якименко взяли участь у танцювально-поетичному коктейлі.
Мистецтву стилю молоді люди навчалися на занятті імідж-стиліста Лесі Гайван, керівника і викладача Школи Стилю.
Прихильників музики і співу зібрав Вільний мікрофон «Пісня об'єднує»
До послуг відвідувачів були книжкові виставки, вікторини, аквагрим для бажаючих, селфі та розіграші у фото-зоні відділу мистецтв.
Юнаки і дівчата, які відвідали вечірню бібліотеку, мали змогу невимушено спілкувалися з творчими особистостями і своїми ровесниками й за чашкою чаю. Багато з них відкрили для себе юнацьку книгозбірню по-новому.
Бібліосутінки збагатили кожного відвідувача цікавою і корисною інформацією та надали заряд позитивних емоцій і гарного настрою.

 Відео:  https://youtu.be/J-rIGWpJao4

В дні проведення Тижня книги молодь черкаського краю також здійснила екскурсії бібліотекою, ознайомилась з новими надходженнями до книгозбірні представленими на книжково-мистецьких виставках, організованих у відділах бібліотеки; взяла участь у конкурсах і вікторинах.
Книгоманів, які прагнули поповнити свій багаж знань, чекали книжкові новинки на імпровізованому бібліотечному книжковому ярмарку, розміщеному у відділі читального залу.
Крім того, відвідувачі книгозбірні перегорнули сторінки ексклюзивного календаря-загадки «Книги – ровесники ОБЮ ім. В.Симоненка», який також допоміг згадати відомі твори, що святкують свої 40-річні ювілеї.

 

Read more

Понеділок, 06 березня 2017

«РозКВіт» Катерини Заріцької

Саме під такою назвою 1 березня в обласній бібліотеці для юнацтва ім. В. Симоненка відкрилася перша персональна виставка творчих робіт юної художниці Катерини Заріцької.

Катерина - учениця 8-Б класу гімназії № 9 міста Черкаси. З 2013 року займається в зразковій художній студії декоративно-прикладного мистецтва «Сходинки» Черкаського міського багатопрофільного молодіжного центру під керівництвом талановитого педагога Тимошенко Галини Володимирівни. Вона учасниця багатьох виставок і конкурсів – міських, обласних, Всеукраїнських.

Захоплюється дівчина одним із найбільш  поширених видів народного мистецтва, що здавна культивується на Україні – декоративним розписом і творить розписи, які  ввібрали в себе символічну мову предків. В них – коники, олені,диво-птахи  органічно вписані в рослинний і квітковий орнамент.

А надихають її до творчості роботи нашого славетного земляка, знаного майстра -  Макара Мухи.

На відкриття виставки до бібліотеки завітали наставники, батьки, однокласники, вихованці художньої студії «Сходинки».

Своїми враженнями про творчість юної художниці ділилися директор Черкаського міського багатопрофільного молодіжного центру Світлана Ільченко, заслужений майстер народної творчості України, голова обласного осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України Ольга Мартинова, завідувач відділу етнографії Черкаського обласного краєзнавчого музею Вікторія Наумчук.

Відкриття виставки Катерини Заріцької у бібліотеці стало справжнім святом  краси і барв

. IMG 8464   IMG 8467   IMG 8481   IMG 8492

Вікка Новини

ЧСН

Read more

П'ятниця, 03 березня 2017

Музею Пушкіна і Чайковського - 80

У лютому 2017 року Кам’янський літературно-меморіальний музей О.С.Пушкіна і П.І.Чайковського відсвяткував своє 80-річчя. З цієї нагоди 27 лютого до Симоненківської книгозбірні на зустріч із учнями колегіуму «Берегиня» завітали завідувач музею Олександр Мушта і заступник директора з наукової роботи Кам’янського державного історико – культурного заповідника Таміла Чупак.

       Олександр Мушта зробив екскурс в історію музею, здійснив відеоподорож музейними залами, познайомив із  його буднями та святковими заходами.

      Підтвердженням того, що заходи, які організовуються працівниками музею, дійсно перетворюються на свята музики і поезії, стали пісні на слова українських поетів у  виконанні Таміли Чупак, покладені нею на музику.       

     Познайомивши юнаків і дівчат із минулим, сьогоденням та перспективами на майбутнє музею Пушкіна і Чайковського, гості запросили їх до Кам’янки здійснити екскурсію цим унікальним закладом.

IMG 8374   IMG 8385   IMG 8392

Read more

Господар у царині слова

    22 лютого бібліотека об’єднала в один теплий гурт шанувальників  вишуканого слова письменника зі Шполянщини Сергія Ткаченка. Січень 2017 року нащедрував йому 60 зиму.

    З нагоди ювілею письменника до читальної зали бібліотеки завітали члени обласної організації Національної спілки письменників України, члени обласного літературного об’єднання ім. В.Симоненка, студенти Черкаського державного бізнес-коледжу та читачі бібліотеки.

   Пересипаючи свої гарячі, промовисті діалоги власними поезіями, Сергій Миколайович щиро спілкувався із молоддю.

  Спогадами про спільну студентську молодість та враженнями від поетичного слова Сергія Ткаченка поділився письменник, доктор філологічних наук, професор Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького Володимир Поліщук. Відгуками про творчість ювіляра також ділилися побратими по перу – Володимир Ткаченко, Наталя Горішна, Володимир Даник та інші.

   А студенти бізнес-коледжу приємно вразили письменника читанням його поезій та піснею на його слова.

  Ювіляр, якого добре знають як шукача найрідше вживаних синонімів і архаїзмів та творця найнесподіваніших неологізмів, вкотре вразив присутніх своєю патріотикою, молодечим запалом, залюбленістю у вірші класиків української літератури та поетичною мовою, із якої за словами Василя Дергача «…ми маємо ткати національні рушники поезії».

IMG 8331   IMG 8360   IMG 8368   IMG 8370

Read more

Четвер, 02 березня 2017

До 100-річчя Української революції

        На вшанування подій, пов’язаних із визвольною боротьбою початку XX століття в Україні 28 лютого 2017 року в читальному залі бібліотеки відбулася читацька конференція «Українська революція 1917-1921 років – героїчні сторінки боротьби».

      Конференція організована обласною бібліотекою для юнацтва ім.В. Симоненка та кафедрою історії України Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького. На захід  були запрошені вчителі та старшокласники загальноосвітніх навчальних закладів м. Черкаси.     

      На конференції розглядалися питання:

     Час визвольних змагань за Україну; Історичні постаті часів Української революції 1917-1921 років;  Вільне козацтво та Холодноярська Республіка крізь призму художньої літератури (романи М. Іванченка «Дума про вільних козаків», Є. Стеблівського «Звенигора. Повстанці. Шабля на комісара», Ю. Горліс – Горського «Холодний Яр» та В. Шкляра «Чорний ворон»); Боротьба за Україну: наполегливість, прорахунки, стійкість; Збереження пам’яті у спогадах, літературі і пам’ятниках.

     Питання розкривали науковці - доктор історичних наук, професор, завідувач  кафедри історії України ЧНУ ім. Б. Хмельницького Віталій Масненко, завідувач історичного музею Кам’янського  державного історико-культурного  заповідника Юрій Ляшко та завідувач відділу охорони пам’ятників історії та культури Черкаського обласного краєзнавчого музею; студенти та магістри ЧНУ ім. Б. Хмельницького  Дмитро Кличков, Сергій  Дяжур,  Олексій Компанієць,Євген Сакевич, Юлія Погасій; учениця ЗОШ № 32 Марина Ткаченко.

    У своєму виступі Віталій Масненко зазначив, що головна ідея конференції – взяти уроки минулого для розбудови майбутнього України. Адже  події революції змінили свідомість українців, зробили їх іншими. Віталій Васильович звернув увагу молоді на велику роль у революційних подіях простих людей, зокрема селян, їх національне самопробудження.

   Окреслюючи події Української революції і характеризуючи видатних діячів, які зіграли помітну роль в її ході, виступаючі зазначали, що кожна із згадуваних постатей є неординарною і вартою уваги істориків, а спогади учасників тих подій є цінним підтвердженням їх правдивості. Художні ж твори, події Української революції доносять посилами минулого до сучасників,  допомагають краще пізнати свою історію і своїх героїв.

  Підсумовуючи конференцію, доктор історичних наук звернув увагу присутніх на перегукуванні подій  Української революції 1917-1921 років із сучасними  реаліями. Він також зазначив, що Українська революція була великим явищем. А читацька конференція – початок розмови, можливість обговорити та осмислити його з позицій історії і красного письменства.

IMG 8433   IMG 8425   IMG 8440   IMG 8455   

 

Прочерк

ЧСН

https://cdu.edu.ua/news/3313-ukrainska-revoliutsiia-1917-1921-rr-heroichni-storinky-istorii.html

Read more

main page06.09.17

Персональний сайт
"Василь Симоненко"

pochesnyi znak

Визначені лауреати Симоненківської премії 2018 року

Детальніше...

 

Нові книги подаровані Віктором Альтфедером