Обласна бібліотека для юнацтва

імені Василя Симоненка

Social Icons by Dreamstale 33Social Icons by Dreamstale 6Social Icons by Dreamstale 17  

baner m

Прозорро - публічні закупівлі

 

Бібліотека обслуговує користувачів:

Пн-Пт з 1030 до 1830

Нд з 1000 до 1800
У літній період щодня

з 1000до 1800

Вихідний день Субота

 Адреса:

м. Черкаси
вул. Надпільна, 285
18000

Місцезнаходження бібліотеки на карті

<< < березня 2011 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

березня 2011

Середа, 30 березня 2011

28.03.11

 Про стилі в українській літературі, яскравих представників постмодернізму та про що пишуть сучасні письменники; мовний стиль сучасних авторів і засилля в деяких із них нецензурної лексики; чи повинна література виховувати; які письменники  заслуговують на читацьку увагу, а які ні і як може пересічний читач в цьому розібратися – ці та багато інших питань стали предметом для дискусії між молодшим та старшим поколіннями любителів книги, учасниками тайм-діалогу „Сучасна українська книга: світло і тіні”.

А це філологи-науковці, викладачі літератури, учні-старшокласники, студенти, письменники-початківці, молоді люди, робота яких безпосередньо пов’язана з книгою.

Розмова вийшла предметною і зацікавленою, а усвідомлення того, що сучасна українська література розвивається досить активно і різнопланово є беззаперечним фактом.

Серед письменників є імена, які насьогодні складають гордість українського письменства. Щодо конкретного переліку таких письменників, то думка різних поколінь збігається. Окремі ж, нові імена, що з’явилися в сучасній українській літературі, викликають в одних категоричне несприйняття, а інші впевнені, що будь-які книги мають право на існування і обов’язково знайдуть свого читача.

 Гостра дискусія тривала при обговоренні питання — чи повинна література виховувати. На думку одного із присутніх — майбутнього педагога, розглядаючи питання української літератури, її вивчення в навчальних закладах, не слід акцентувати увагу на вихованні. А найголовніше над чим слід працювати — це виховати вдумливого читача.Тобто, навчити з дитинства мати своє власне судження про того чи іншого автора і його книгу.

Проведений тайм-діалог „Сучасна українська книга: світло і тіні” пробудив у багатьох юнаків і дівчат бажання і надалі організовувати в бібліотеці обговорення нових книг, літературні вечори за творчістю цікавих українських та зарубіжних письменників.

 

IMG_4698   IMG_4699   IMG_4713   IMG_4720  

Read more

Вівторок, 29 березня 2011

25.03.11

 Від березня до березня” – таку назву носили презентації нових надходжень, які отримала бібліотека за період від минулорічного Тижня книги до цьогорічного.

 Відділи абонемента та читальних залів представили новинки галузевої та художньої літератури, закцентувавши увагу на книгах, що здобули перемоги на найпрестижніших вітчизняних та міжнародних літературних форумах і конкурсах. Великий інтерес викликали книги, які стали лідерами, безпосередньо, серед читачів бібліотеки. 

Відділ презентував нові надходження з мистецьких серій: „Україна” (великі ілюстровані енциклопедії по архітектурі), „Золотая галерея русской живописи”, „Шедевры музеев мира”, „Великие художники”.

Були представлені навчальні посібники з історії пластичних мистецтв, української музичної культури, термінологічні словники.

Зацікавили студентів Черкаського політехнічного технікуму нові видання з питань архітектури: „Величайшие творения человечества. Шедевры  архитектуры и инженерного искусства ХХ и ХХІ веков”; „Понимать архитектуру”; „Архитектура. Путеводитель по стилям”.

 Окрім названих видань за період від березня 2010 по березень 2011 р. фонди відділу мистецтв поповнилися й іншими значимими книгами з питань декоративно-прикладного мистецтва, живопису, графіки, фотографії, інтер’єру, орігамі, печворку, виготовлення художніх виробів своїми руками. 

 А інформаційно-бібліографічний відділ познайомив із новинками бібліографічної продукції бібліотеки, яка побачила світ впродовж минулого року. 

 

IMG_4667   IMG_4672   IMG_4669  

Read more

23.03.11 р.

 На презентації нових видань Ліни Костенко „Народжена раз на століття” студенти Черкаського професійного автодорожнього ліцею, Черкаського державного бізнес-коледжу, Черкаського комерційного технікуму познайомилися із книгами Ліни Василівни Костенко, якими обізвалася поетеса до читачів у 2010 і 2011 роках:

Гіацинтове сонце. – К.: Либідь, 2010.

Берестечко. – К.: Либідь, 2010.

Річка Геракліта. – К.: Либідь, 2011.

 Записки українського самашедшего. – К. :А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2011.

Роздумами про творчість Ліни Костенко та особистими спогадами про зустріч з Поетесою поділився з присутніми письменник, член Черкаської обласної організації Національної спілки письменників України Григорій Павлович Білоус.

Глибоке враження творчість великої українки справляє на композитора з м. Кам’янки Тамілу Чупак. На презентації вона проникливо виконала декілька ліричних пісень написаних нею на вірші Ліни Василівни.

Студенти мали змогу послухати аудіозапис поезій у виконанні авторки – Ліни Костенко та учнів колегіуму „Берегиня” Жаровської Оксани та Брежатової Тетяни.

Read more

Понеділок, 28 березня 2011

24.03.2011

 

Роль і місце читання в житті людини, сучасний стан і перспективи, зокрема, юнацького читання було розглянуто в ході читацької конференції „Читання – крок в майбутнє”.

Обговорювалися такі питання:

1. Книга: від минулого до майбутнього через сучасність.

2. Роль читання в процесі формування особистості.

3. Читання як чинник формування мовної культури нації.

4. Читання як основа самоосвіти та запорука життєвого успіху.

5. Результати соціологічного вивчення „Молодь і читання: сучасний стан і перспективи”.

У конференції взяли участь письменник, член НСПУ, лауреат обласної літературної премії ім. В.Симоненка та Міжнародної літературної премії ім. Г.Сковороди Білоус Г.П.; старший викладач кафедри практичної психології Черкаського національного університету ім. Б.Хмельницького Дударен-       ко І.С.; вчитель української мови і літератури колегіуму „Берегиня” Товстопят О.В.; аспірант кафедри української літератури та компарати- вістики Черкаського національного університету ім. Б.Хмельницького Кривопишина Катерина; учень загальноосвітньої школи № 15 м. Черкаси Андрущенко Денис; заступник директора з наукової роботи обласної бібліотеки для юнацтва ім. В.Симоненка Чорнобривець В.М.

 Слухачами конференції були: учні загальноосвітньої школи № 29, студенти гуманітарно-правового ліцею та Черкаського професійного авто- дорожнього ліцею, бібліотекарі професійно-технічних навчальних закладів м. Черкаси.

 

 

IMG_4643   IMG_4644   IMG_4649   IMG_4655  

 

IMG_4660   IMG_4664  

Read more

П'ятниця, 25 березня 2011

17.03.11

 

Навчаються бібліотекарі системи

професійно-технічної освіти

На базі бібліотеки з метою підвищення кваліфікації бібліотечних працівників професійно-технічних навчальних закладів проведено практикум „Впровадження в практику роботи бібліотек освітянської галузі ДСТУ ГОСТ 7.1:2006 „Бібліографічний запис. Бібліографічний опис. Загальні вимоги та складання” та ДСТУ ГОСТ 7.80:2007 „Бібліографічний запис. Заголовок. Загальні вимоги та правила складання”.

Провідні спеціалісти обласної бібліотеки для юнацтва ім. В.Симоненка Забєліна О.А., Кузьменко Ю.І. та Філахтова Н.М. виступили із консультаціями та провели практичні заняття по темі практикуму.

Учасникам занять також було запропоновано огляд нових методико-бібліографічних матеріалів та професійних періодичних видань „Бібліосвіт”, „Бібліотечна планета”, „Бібліотека”, „Бібліотекознавство. Документознав- ство. Інформологія”, „Бібліотечний форум України”, „Вісник Книжкової палати”, „Шкільна бібліотека”.

 

 

Read more

Середа, 23 березня 2011

Побачив світ новий випуск біобібліографічних нарисів "Вчені Черкаського краю"

 

VchCherKrayu2

Вчені Черкаського краю : біобібліогр. нариси.

Вип. 4 : Суспільні й гуманітарні науки, ч. 1 : Історики,

археологи, етнографи, фольклористи, краєзнавці, кн.1:

А – І /  КЗ  "Обл.  б-ка  для юнацтва ім. В. Симоненка"

ЧОР  ;  уклад. О. А. Забєліна ; вебліогр. Т. Л. Карахім ;

ред. Н. С. Сім’яниста. –  Черкаси : Б. в., 2010. – 104 с.

 Ці біобібліографічні нариси є продовженням серії "Вчені Черкаського краю". Попередні три випуски – "Природничі науки", "Технічні, сільськогосподарські та лісогосподарські науки", "Медичні науки" – були присвячені великій групі науковців-природодослідників, техніків, аграрників та лісівників, медиків. 

У першій частині четвертого випуску "Суспільні й гуманітарні науки" зібрані відомості про вчених-істориків, археологів, етнографів, фольклористів і краєзнавців – уродженців Черкащини і тих, чия діяльність пов’язана з краєм. Біографічні матеріали та бібліографія  будуть подані в загальному алфавітному порядку прізвищ і вийдуть  трьома книгами :          кн. 1. А – І;  кн. 2. К – П; кн. 3.  Р – Я.

Перша книга включає довідки про життя і наукову діяльність  33-х вчених, 832 бібліографічні записи, які в межах персоналій розміщені в зворотно хронологічній послідовності. Вебліографія виділена окремими блоками.

Видання частково анотоване.

Допоміжний апарат бібліографічного посібника складають:  "Іменний покажчик", "Список скорочень назв періодичних і продовжуваних видань", "Зміст" та фотопортрети науковців.

Пропонований біобібліографічний посібник має рекомендаційний  характер і орієнтований  на широке коло користувачів – юнацьку аудиторію, викладачів навчальних закладів, бібліотечних працівників і всіх, хто цікавиться історією і сьогоденням краю.

Read more

Середа, 16 березня 2011

14.03.2011

Відбулась година мужності „Пам’яті героїв присвячується”, приурочена 67-й річниці визволення Черкащини від німецько-фашистських загарбників.

На зустріч до старшокласників загальноосвітньої школи № 10 завітав ветеран Великої Вітчизняної війни, учасник бойових дій, полковник у відставці, заступник голови міської ради ветеранів – Красовський Петро Семенович. Розповідь ветерана про запеклі бої за Дніпро, визволення міста Черкаси, про одну із блискучих операцій Великої Вітчизняної війни – Корсунь-Шевченківську битву не залишила байдужим жодного із присутніх на зустрічі.

Юнакам та дівчатам був проведений огляд літератури про визволителів і героїчні події визволення Черкащини.

IMG_4494    IMG_4495

Read more

14.03.2011

Відбулося чергове засідання Art-лекторію „Мистецькі автографи часу” за темою „Скарбниця світу – Лувр”.

Присутні на заході студенти Черкаського політехнічного технікуму поповнили свої знання з світової художньої культури, а також історії Франції. Адже нинішній музей Лувр, який колись був резиденцією французьких королів, зберігає безліч історичних коштовностей і артефактів.

Увазі юнаків і дівчат було представлено слайд-презентацію, яка ознайомила із найвизначнішими музейними експонатами: „Нікою Самофракійською”, „Венерою Мілоською”, коштовним каменем „Регент” та найвідомішими картинами художників – Леонардо да Вінчі, Рафаеля Санті, Рембрандта ван Рейна, Альбрехта Дюрера, Пітера Рубенса, Ніколя Пуссена та інших.

Зацікавили молодь також книги та журнали, представлені на книжково-ілюстративній виставці „Шедеври Лувру”.

 

IMG_4509   IMG_4510  

Read more

Під знаком Шевченка

 

До 197-ї річниці від дня народження та 150-річчя від дня смерті Т.Г.Шевченка  бібліотекою  проведено ряд культурно-мистецьких заходів, на яких побувала учнівська молодь загальноосвітніх шкіл №№ 19, 21, 22, 32, гуманітарно-правового ліцею, колегіуму „Берегиня”, Черкаської спеціальної школи-інтернату:

Озвучена книжково-ілюстративна виставка-мандрівка „Тарасовими шляхами”, завдяки якій молоді люди здійснили заочну подорож містами України, де перебував Тарас Шевченко та познайомились із поетичними та мистецькими творами, які були створені митцем в той період.

• Найцікавіші видання із фондів бібліотеки про життєвий і творчий шлях національного генія України були представлені бібліографічним оглядом літератури „Духовний велет України”. Під час огляду юнаки та дівчата взяли участь у Шевченківській вікторині, виявивши при цьому високий рівень знань про Тараса Шевченка як людину, поета, мислителя.

• „Мистецький скарб Великого Кобзаря”. Під такою назвою пройшла літературно-мистецька година, де молодь дізналась про внесок Шевченка-художника у скарбницю українського і світового мистецтва та головні мотиви його художньої творчості.

• З 50-річною історією Національної премії ім. Т.Г.Шевченка, сучасними умовами її присудження та черкащанами, що пошановані премією ознайомила озвучена книжково-ілюстративна виставка „ Шевченківській премії – 50”.

 

 

 

 
Read more

Середа, 02 березня 2011

28.02.2011

 

Відбулося чергове засідання клубу цікавих зустрічей «Візит» за темою «Глибин народних зоряна криниця».

На візит до студентів Черкаського державного бізнес-коледжу завітала член Національної спілки народних майстрів України, майстер вишивки Некраса Наталія Василівна. Молоді люди поспілкувалися з гостею заходу про своєрідність і оригінальність українського народу, який протягом свого існування  витворив особливу систему цінностей, звичаїв, світорозуміння, етнічних та естетичних форм і знаків.

Чудовою ілюстрацією під час розмови про українську пісню став спів народних пісень студентки кафедри менеджменту туризму готельного та ресторанного бізнесу Східноєвропейського університету економіки та менеджменту, солістки аматорського ансамблю української пісні «Веселка» міського клубу «Будівельник» Ольги Висоцької.

 

IMG_4395 IMG_4390  

Read more

main page06.09.17

Персональний сайт
"Василь Симоненко"

pochesnyi znak

Визначені лауреати Симоненківської премії 2019 року

Детальніше...

 

Нові книги у бібліотеці