Обласна бібліотека для юнацтва

імені Василя Симоненка

Social Icons by Dreamstale 33Social Icons by Dreamstale 6Social Icons by Dreamstale 17  

baner m

Прозорро - публічні закупівлі

 

Бібліотека обслуговує користувачів:

Пн-Пт з 1030 до 1830

Нд з 1000 до 1800
У літній період щодня

з 1000до 1800

Вихідний день Субота

 Адреса:

м. Черкаси
вул. Надпільна, 285
18000

Місцезнаходження бібліотеки на карті

<< < травня 2014 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

травня 2014

Четвер, 29 травня 2014

Минуле, теперішнє і майбутнє через призму творчості Світлани Горбань та Наталі Лапіної

Під такою назвою у відділі читальних залів 27 травня відбувся черговий тайм-діалог "Книга очима поколінь".

Про минуле, теперішнє і майбутнє через призму творчості двох черкаських письменниць, сестер Світлани Горбань та Наталі Лапіної говорили учні колегіуму "Берегиня" та автори обговорюваних книг Світлана Горбань і Наталя Лапіна, письменники Оксана Галаєва, Юлія Гончар і постійна учасниця тайм-діалогів, вчитель зарубіжної літератури Любов Малигіна.

Під час спілкування учасники відзначали достовірність історичних фактів, проекцію сучасного у минуле, а минулого в теперішнє, а також бачення авторами майбутнього розвитку людського суспільства у численних оповіданнях та трьох романах С.Горбань та Н.Лапіної. Посвячення молоді у кухню своєї творчості та планів на майбутнє збільшило кількість шанувальників літературного таланту письменниць та розпалило інтерес до читання.

IMG 9430   IMG 9414   IMG 9420  

Read more

Що потрібно знати про воду?

Вода – безцінний скарб планети Земля. Усе живе черпає сили із живильних джерел, адже життя вперше зародилося у воді, тому вважають, що вода – колиска життя.

2005-2015 роки Генеральна Асамблея ООН оголосила Міжнародним десятиріччям дій «Вода для життя».

Про воду йшлося 27 травня на черговому засіданні екологічних студій. На зустріч з учнями ЗОШ №22 завітав головний технолог комунального підприємства «Черкасиводоканал» Олександр Володимирович Гончаренко. Він розповів про специфіку роботи підприємства, стан питної води у місті Черкаси, принципи очищення питної води і стічних вод та методи контролю над якістю води.

Суттєвим доповненням до розповіді гостя стала підготовлена бібліотекою відеопрезентація.

IMG 9438   IMG 9446  

Read more

Вівторок, 27 травня 2014

Учися бути здоровим!

«Бережи одяг, доки новий, а здоров’я – доки молодий!», - так говорить відоме прислів’я.

Здоров’я – найголовніша цінність у житті кожної людини, але поки ми молоді та здорові, то замислюємося над цим дуже мало.

Про те, як зберегти здоров’я до глибокої старості, йшлося 22 травня на черговому засіданні молодіжного об’єднання «СТИМУЛ».

Учні колегіуму «Берегиня» мали можливість зустрітися із винахідником, головою «Черкаського клубу довгожителів» Олександром Толбатовим та членом цього клубу – Дмитром Авдєєвим.

Гості розповіли про те, чим займаються члени клубу протягом багатьох років (щоранку плавають у Дніпрі), про цілющу силу води, продемонстрували винахід Олександра Миколайовича – «Рятувальний жилет Толбатова», який допоможе усім, хто має захворювання хребта. Вони також закликали присутніх приєднуватись до їхнього клубу, адже на сьогоднішній день його членами є люди віком від 1,5 до 95 років.

Усіх небайдужих до власного здоров’я запрошуємо скористатися літературою із фондів бібліотеки:

Чепига М.П., Чепига С.М. Стимуляція здоров’я та інтелекту. – К.: Знання, 2006.- 347 с.

Кроули К., Лодж Г. Моложе с каждым годом: Как дожить до 100 лет бодрым, здоровым и счастливым.- М.: Альпина нон-фикшн, 2008.- 357 с.

Ильина С.И. Здоровье на вашем столе: науч. популяр. изд.- К.: Медицина, 2010.- 424 с.

Вадим (отец). Вода побеждает болезни: православные методы водолечения.- Ростов н/Д: Феникс, 2010.- 223 с.

Книга великой Ванги. Вода для исцеления, удачи и багатства. – СПб.: «Ленинградское издательство», 2010.- 256 с.

журнали «Здоровье», «Женский журнал «Здоровье», «Физкультура и спорт» та ін.

IMG 9288  

Read more

Понеділок, 19 травня 2014

"Душа" Тетяни Брукс

Ностальгія за малою батьківщиною у великій мірі спонукає Тетяну Брукс до літературної творчості, а бажання поспілкуватися із земляками-черкащанами привели її до обласної бібліотеки для юнацтва імені Василя Симоненка.

18 травня у читальній залі зібралися рідні, друзі, прихильники творчості на зустріч із письменницею, уродженкою Черкащини, яка вже 8 років проживає на Алясці. За цей час Тетяна Брукс стала авторкою трьох книг: "Ангел мой", "Стать человеку пора человечней" та найновішої – першої книги дилогії "Душа", яку цього дня вона і презентувала.

Зустріч була теплою, щирою і невимушеною. Письменниця познайомила присутніх із передісторією написання книги та зачитала уривки із роману. Поетеса Людмила Бєлкіна прочитала власні поезії, що вміщені у книзі "Стать человеку пора человечней", а враженнями про творчість Тетяни Брукс поділилися письменники Сергій Давніченко та Іван Дубінін. Привітати письменницю з презентацією прийшов друг Тетяни Брукс - майстер спорту із спортивного туризму Ігор Корольков, активний учасник фестивалів авторської пісні. У його виконанні прозвучали пісні Ю.Візбора, О.Дольського та інших відомих бардів. Зроблені Ігорем світлини під час подорожей різними куточками світу прикрашали читальну залу книгозбірні.

Завершилася зустріч фото- та автографсесією.  

P1040770   4   DSC01322    P1040738  

P1040787   P1040805  

Read more

Вівторок, 13 травня 2014

Війни художників

IMG 9235       IMG 9163

12 травня 2014 року переповнена читальна зала бібліотеки зібрала прихильників творчості черкаського письменника Станіслава Стеценка, автора відомих українському читачеві романів «Чорна акула в червоній воді» (бестселер 2000 року), «Вся влада Радам!», «Сексодром».

Цього дня він презентував свою нову книгу «Війни художників» - захоплюючу історію розвідницької діяльності відомого українського пейзажиста Миколи Глущенка.

Книгу представляли автор та директор видавництва «Брама - Україна», в якому 2014 року видана книга, Олександр Третяков. Видавець звернув увагу присутніх на те, що після її нещодавньої презентації на книжковому ярмарку у київському «Мистецькому арсеналі» вона вже набула широкого розголосу серед шанувальників творчості черкаського письменника.

На зустрічі з читачами в бібліотеці Станіслав Стеценко розповів про початок своєї літературної творчості та про те, що спонукало його написати роман про відомого українського художника і розвідника - нелегала, назвав три джерела із яких черпався матеріал для написання такого масштабного твору. Серед них: архівні документи, відкриті і опубліковані останнім часом, мемуарна література і найцікавіше – це зустрічі з людьми, які особисто знали Миколу Глущенка. Намагаючись у книзі не відходити від справжніх історичних подій, автор звичайно не обійшовся без художнього вимислу.

Одним із цікавих моментів роману є історія спілкування Глущенка і Гітлера, який назвав художника «найкращим пейзажистом Європи».

Відповідаючи на запитання аудиторії, Станіслав Стеценко розповів, що писав свою книгу 6 років, але вийшла вона напрочуд вчасно: в ній йдеться саме про той період, коли нацистський диктатор Адольф Гітлер захоплював одну європейську країну за одною, при цьому проголошуючи бажання «захистити» їх від «англо - французької агресії». Тож, враховуючи відомі аналогії з сьогоднішнім днем, роман вийшов цілком сучасним.

Автор подарував декілька примірників книги «Війни художників» бібліотеці й у відділі абонемента на неї вже записуються в чергу на читання.

За словами видавця, книгу можна придбати безпосередньо у видавництві «Брама – Україна» за адресою : вул. Слави, 1(обласний краєзнавчий музей).

IMG 9154   IMG 9205

Детальніше

Переглянути відео можна тут

Read more

Четвер, 08 травня 2014

Свято, що гуртує покоління

 

 mak І живуть у пам’яті народу          

Його вірні дочки і сини,

Ті, що не вернулися з походів

Грізної, великої війни.

Їх життя, їх помисли високі,

Котрим не судилось розцвісти,

Закликають мир ясний і спокій,

Як зіницю ока, берегти.

                   Василь Симоненко. «Салюти миру»

Свято, що гуртує покоління

Все далі в минуле відходять грізні роки Великої Вітчизняної війни, але не згасає пам’ять про тих, хто віддав своє життя в ім’я Перемоги. Не йде в забуття великий подвиг і велика трагедія нашого народу – його битва, його перемога над фашизмом. Це – спільна наша пам’ять, вічна і нетлінна. Це – спільний наш біль, безмірний і святий.

Напередодні відзначення одного із найшанованіших свят – Дня Перемоги, в стінах бібліотеки відбувся ряд заходів, присвячених цій світлій даті.

Доброю традицією вже стали зустрічі з ветеранами Великої Вітчизняної війни. 7 травня із давнім другом бібліотеки, учасником бойових дій, членом обласної ради ветеранів, який багато років свого життя присвятив патріотичному вихованню підростаючого покоління – П.С.Красовським  спілкувалися учні загальноосвітньої школи № 11.

Юнаки і дівчата  зацікавлено слухали розповідь Петра Семеновича про його бойовий шлях, про  побратимів, які пліч-о-пліч визволяли рідну землю, величезний внесок наших співвітчизників у Велику Перемогу над фашизмом.

IMG 9076   IMG 9080

Пам’ять про тих, хто віддав своє життя в ім’я Перемоги увічнена у пам’ятниках, обелісках, меморіальних комплексах, які є в кожному населеному пункті.

Цього дня в бібліотеці пройшов слайд-огляд „В граніті і бронзі”, який познайомив студентів політехнічного технікуму з пам’ятниками та обелісками воїнам-визволителям встановленими в Україні та Європі.      

IMG 9083   IMG 9085

Всі, хто в ці дні завітав в бібліотеку мали можливість переглянути книжкові експозиції, приурочені світлому святу, що гуртує покоління.

    

  IMG 9088   IMG 9089   IMG 9091   IMG 9097  

 

Read more

Середа, 07 травня 2014

Життя після Чорнобиля: думки вголос

Чорнобильська катастрофа вразила весь світ, приголомшила людей страшним розмахом незвіданої раніше біди, трагічні наслідки якої відчуватиме ще не одне наступне покоління.

В дні відзначення цієї пам’ятної дати, 29 квітня 2014 року, працівники відділу читальних залів запросили молодь до бібліотеки на вечір-роздум „Життя після Чорнобиля: думки вголос”.

Поспілкуватися з юнаками і дівчатами прийшов кандидат технічних наук, інженер токсико-радіологічної лабораторії ДП „Черкасистандартметрологія” Дмитро Матвієнко.

Дмитро Георгійович розповів молоді про аварію на Чорнобильській АЕС та особливу увагу закцентував на наслідках цієї страшної катастрофи для населення України. Він також дав поради щодо правильного вибору та вживання продуктів харчування.

IMG 9071   IMG 9073  

Read more

main page06.09.17

Персональний сайт
"Василь Симоненко"

pochesnyi znak

Визначені лауреати Симоненківської премії 2018 року

Детальніше...

 

Нові книги подаровані Віктором Альтфедером