Обласна бібліотека для юнацтва

імені Василя Симоненка

Social Icons by Dreamstale 33Social Icons by Dreamstale 6Social Icons by Dreamstale 17  

baner m

Прозорро - публічні закупівлі

 

Бібліотека обслуговує користувачів:

Пн-Пт з 1030 до 1830

Нд з 1000 до 1800
У літній період щодня

з 1000до 1800

Вихідний день Субота

 Адреса:

м. Черкаси
вул. Надпільна, 285
18000

Місцезнаходження бібліотеки на карті

<< < листопада 2014 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Четвер, 20 листопада 2014

В скарбницю Шевченкіани

Відомий черкаський письменник, літературознавець, науковець Черкаського національного університету ім.Б.Хмельницького В.І.Пахаренко  багато років своєї наукової діяльності присвятив дослідженню життя і творчості геніального земляка Т.Г.Шевченка, 200-ті роковини від дня народження якого ми відзначаємо цьогоріч. Серед його Шевченкіани - книги   „Незбагненний апостол. Світобачення Шевченка” (1994, 1999), „Шкільне шевченкознавство” (2007), „Начерк Шевченкової етики” (2007), „Тарас Шевченко” (2007), „І бачить Бога на землі…”: співвідношення романтичного і реалістичного у поезії Т.Шевченка” (2014) та інші.

А нещодавно у черкаському видавництві „Брама-Україна” вийшла його монографія  „Шевченко як геній”, яку 18 листопада було презентовано у обласній бібліотеці для юнацтва ім. В.Симоненка для студентської молоді, вчителів української літератури загальноосвітніх шкіл міста Черкаси та області, бібліотечних фахівців.

За твердженням самого автора - монографія є солідним підсумком його попередніх робіт, присвячених Кобзарю.

У праці досліджено феномен геніальності Тараса Шевченка, зокрема, схарактеризовано основні сучасні інтерпретації постаті й творчості митця: академічну, постмодерністську, нігілістичну, інтеґранонаціоналістичну і філософсько-екзистенційну. Автором обґрунтовано доцільність антропологічного, персоналістичного підходу в трактуванні означеної проблеми.

Суттєвим доповненням до книги є диск, який вміщує електронну версію книги, зоровий і звуковий ряди. Останній, зокрема, в автентичному варіанті подає пісні, які чув і співав Шевченко. Пісні зібрані в краї, де він народився.

Презентуючи книгу, Василь Іванович зазначив, що геніальність Шевченка зумовлена музичним типом його поезії, ідеєю згармонізування світу. Аналізуючи Шевченка-генія, автор утверджує його як цілісну і досконалу особистість і  закликає Шевченка читати і слухати душею, слухати його потужну енергетику. На думку науковця, заявлена тема у книзі не розкрита у повній мірі, тому видання є підґрунтям для того, хто в майбутньому буде глибше вивчати секрети геніальності Т.Шевченка.

Директор видавництва „Брама-Україна” О.М.Третяков представляючи видання, в якому сплетіння форми і змісту є дуже вдалим відзначив, що пишається ним.

Враженнями від прочитання книги ділилися під час презентації професор Черкаського національного університету ім. Б.Хмельницького Киченко О.С., директор наукової бібліотеки університету Голиш Г.М., викладач фізико-математичного ліцею Малигіна Л.М. Виступаючі відзначили фундаментальність і глибинність книги, її культурологічну складову, внутрішню полеміку, відкрите і незаскорузле розкриття образу Тараса Шевченка і висловили впевненість, що книга дасть поштовх для прочитання Шевченка по-новому, з його енергетикою і духом. А ще висловили сподівання на вихід в подальшому другої частини книги.

Спілкуючись з учасниками  презентації після її завершення, В.Пахаренко, за його словами, «вручив»  ключик до прочитання можливо заскладної для багатьох книги. А за реакцією присутніх, вона викликала неабияку зацікавленість, адже  розрахована на вдумливого читача.

IMG 0481 IMG 0492 IMG 0469

Див. більше:

http://novadoba.com.ua/11860-vasyl-pakharenko-zbagnuv-shevchenka.html

http://v4asno.com/vasil-paxarenko-prezentuvav-novu-knigu-shevchenko-yak-genij/

 Переглянути відео можна тут

Read more

Правовий світ – шлях до стабільного самовдосконалення

Проживаючи в правовому суспільстві, кожен громадянин зобов’язаний поважати права інших. А щоб почуватися комфортно в соціумі, всі мусять з молодих років знати за якими законами і правилами живе суспільство, виховувати в собі терпимість, толерантність, розуміючи, що власна свобода і демократія не мають нічого спільного із вседозволеністю. І багато наших вчинків у повсякденному житті мають правову оцінку.

Такі питання обговорювали 18 листопада на черговому засіданні соціально-адаптаційного клубу „Пізнай себе” учні спеціалізованої школи № 17 з майором міліції, оперуповноваженою відділу кримінальної міліції у справах дітей Шклярук Вікторією Романівною.

IMG 0494

Read more

main page06.09.17

Персональний сайт
"Василь Симоненко"

pochesnyi znak

Визначені лауреати Симоненківської премії 2018 року

Детальніше...

 

Нові книги подаровані Віктором Альтфедером

Маніфест тих,
хто прожили
чверть життя:
двадцятирічні про те,
хто вони

Переможець конкурсу
«Напишіть про мене книжку!»

viter zpid soncia

Путівник підлітка
до успіху

 

 

Книжковий калейдоскоп Черкащини

Вірші

з війни

IMG 0413

Детальніше