листопада 2014
Середа, 26 листопада 2014
Друк сучасної книги
- Article Details
Впродовж 2012-2014 років в обласній юнацькій бібліотеці ім. В.Симоненка діяла програма „Друкована книга. Двома шляхами до єдиного образу”, виконавцями якої була бібліотека та Черкаська обласна громадська організація „Світовид” за підтримки управління культури обласної державної адміністрації і Департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради.
20 листопада завершився ІІІ-й етап цього конкурсу, який проходив під назвою «Друк сучасної книги». Цього дня талановита шкільна молодь здійснила історичний екскурс за темою „Книга: від минулого до сьогодення” та зустрілася з видавцем одного з провідних видавництв Черкащини Юлією Чабаненко. Юлія Анатоліївна не тільки розповіла про народження сучасної книги, а й ознайомила молодь із цим процесом у друкарні власного видавництва, куди запросила старшокласників на екскурсію.
Цілий ряд заходів, проведених в ході реалізації програми „Друкована книга. Двома шляхами до єдиного образу”, сприяли виявленню творчої молоді, розвитку її образного мислення, приверненню уваги до друкованої книги, до її цінності не лише як літературного твору, а і як естетичного і високохудожнього витвору образотворчого мистецтва.
Read moreЧетвер, 20 листопада 2014
В скарбницю Шевченкіани
- Article Details
Відомий черкаський письменник, літературознавець, науковець Черкаського національного університету ім.Б.Хмельницького В.І.Пахаренко багато років своєї наукової діяльності присвятив дослідженню життя і творчості геніального земляка Т.Г.Шевченка, 200-ті роковини від дня народження якого ми відзначаємо цьогоріч. Серед його Шевченкіани - книги „Незбагненний апостол. Світобачення Шевченка” (1994, 1999), „Шкільне шевченкознавство” (2007), „Начерк Шевченкової етики” (2007), „Тарас Шевченко” (2007), „І бачить Бога на землі…”: співвідношення романтичного і реалістичного у поезії Т.Шевченка” (2014) та інші.
А нещодавно у черкаському видавництві „Брама-Україна” вийшла його монографія „Шевченко як геній”, яку 18 листопада було презентовано у обласній бібліотеці для юнацтва ім. В.Симоненка для студентської молоді, вчителів української літератури загальноосвітніх шкіл міста Черкаси та області, бібліотечних фахівців.
За твердженням самого автора - монографія є солідним підсумком його попередніх робіт, присвячених Кобзарю.
У праці досліджено феномен геніальності Тараса Шевченка, зокрема, схарактеризовано основні сучасні інтерпретації постаті й творчості митця: академічну, постмодерністську, нігілістичну, інтеґранонаціоналістичну і філософсько-екзистенційну. Автором обґрунтовано доцільність антропологічного, персоналістичного підходу в трактуванні означеної проблеми.
Суттєвим доповненням до книги є диск, який вміщує електронну версію книги, зоровий і звуковий ряди. Останній, зокрема, в автентичному варіанті подає пісні, які чув і співав Шевченко. Пісні зібрані в краї, де він народився.
Презентуючи книгу, Василь Іванович зазначив, що геніальність Шевченка зумовлена музичним типом його поезії, ідеєю згармонізування світу. Аналізуючи Шевченка-генія, автор утверджує його як цілісну і досконалу особистість і закликає Шевченка читати і слухати душею, слухати його потужну енергетику. На думку науковця, заявлена тема у книзі не розкрита у повній мірі, тому видання є підґрунтям для того, хто в майбутньому буде глибше вивчати секрети геніальності Т.Шевченка.
Директор видавництва „Брама-Україна” О.М.Третяков представляючи видання, в якому сплетіння форми і змісту є дуже вдалим відзначив, що пишається ним.
Враженнями від прочитання книги ділилися під час презентації професор Черкаського національного університету ім. Б.Хмельницького Киченко О.С., директор наукової бібліотеки університету Голиш Г.М., викладач фізико-математичного ліцею Малигіна Л.М. Виступаючі відзначили фундаментальність і глибинність книги, її культурологічну складову, внутрішню полеміку, відкрите і незаскорузле розкриття образу Тараса Шевченка і висловили впевненість, що книга дасть поштовх для прочитання Шевченка по-новому, з його енергетикою і духом. А ще висловили сподівання на вихід в подальшому другої частини книги.
Спілкуючись з учасниками презентації після її завершення, В.Пахаренко, за його словами, «вручив» ключик до прочитання можливо заскладної для багатьох книги. А за реакцією присутніх, вона викликала неабияку зацікавленість, адже розрахована на вдумливого читача.
Див. більше:
http://novadoba.com.ua/11860-vasyl-pakharenko-zbagnuv-shevchenka.html
http://v4asno.com/vasil-paxarenko-prezentuvav-novu-knigu-shevchenko-yak-genij/
Переглянути відео можна тут
Read moreПравовий світ – шлях до стабільного самовдосконалення
- Article Details
Проживаючи в правовому суспільстві, кожен громадянин зобов’язаний поважати права інших. А щоб почуватися комфортно в соціумі, всі мусять з молодих років знати за якими законами і правилами живе суспільство, виховувати в собі терпимість, толерантність, розуміючи, що власна свобода і демократія не мають нічого спільного із вседозволеністю. І багато наших вчинків у повсякденному житті мають правову оцінку.
Такі питання обговорювали 18 листопада на черговому засіданні соціально-адаптаційного клубу „Пізнай себе” учні спеціалізованої школи № 17 з майором міліції, оперуповноваженою відділу кримінальної міліції у справах дітей Шклярук Вікторією Романівною.
Read moreСереда, 12 листопада 2014
Молодий. Творчий. Креативний
- Article Details
Напередодні Всесвітнього дня молоді, 9 листопада - у День української писемності та мови, у юнацькій книгозбірні імені Василя Симоненка інформаційно-розважальна програма „Молодий. Творчий. Креативний.” зібрала юнаків і дівчат міста. Молодь змагалася у конкурсах на знання прислів’їв і приказок про мову та у мовознавчому турнірі „Слова, слова, спасіте наші душі…”, читала власні поезії, співала пісні, театралізувала поетичні твори відомої поетеси Ліни Костенко та малювала ілюстрації до художніх текстів.
Родзинкою зустрічі стали виступи літераторів Антоніни Романенко і Івана Дубініна, а також знавця української мови, автора книги «Вузлики на пам'ять» Валерія Маснюка.
Read moreКатерина Калитко з візитом до Симоненківської книгозбірні
- Article Details
До клубу цікавих зустрічей «Візит» завжди запрошуються цікаві особистості. 5 листопада гостею клубу була член НСПУ, поетеса, прозаїк, перекладач із Вінниці Катерина Калитко.
Для учнів і студентів гуманітарно-правового ліцею, загальноосвітньої школи № 6, вищого професійного училища, професійного автодорожнього ліцею, вищого професійного училища ім. Короленка ім’я Катерини Калитко було маловідоме. Але після зустрічі з письменницею, яка вражає своєю ерудицією, світосприйняттям та вмінням спілкуватися, її творчість хочеться пізнавати.
Катерина Калитко - лауреатка багатьох літературних конкурсів і премій. Вона знайомила молодь із своєю творчістю, і зокрема, з новою поезією, згадала найяскравіші миті свого літературного життя та відповіла на численні запитання аудиторії.
Закінчилася зустріч індивідуальним спілкуванням та фотосесією.
Read moreЗнайомство зблизька
- Article Details
Обдарована молодь нашого міста традиційно збирається у бібліотеці на творчі вечірки «Знайомство зблизька». Цього разу, 29 жовтня в читальній залі знайомилася літературно обдарована молодь. Студенти державного бізнес-коледжу Руслана Циганенко і Анжела Коваль, учениця вищого професійного училища Катя Кузка, учні колегіуму „Берегиня” Євгенія Павленко, Вікторія Олексієнко та загальноосвітньої школи № 22 Вікторія Ситник і Каріна Скляр, а також учасники літературної студії „Дебют”, яка працює при бібліотеці читали свої поетичні і прозові твори.
Такі зустрічі не тільки цікаві, а ще й корисні молоді. Адже, присутні на вечірці автори декількох поетичних збірок – Оксана Галаєва і Олексій Юрін, не тільки читали свої твори і уважно слухали початківців, а ще й давали їм багато корисних порад.
Read moreЧетвер, 06 листопада 2014
Книга в дарунок
- Article Details
„В бій ішла 41-а гвардійська” … Ця книга вийшла у 2012 році і розповідає про бойовий шлях у роки Великої Вітчизняної війни та про будні військовослужбовців 41-ої гвардійської стрілецької дивізії у післявоєнні роки. Саме це видання отримала бібліотека в дарунок від міської Ради ветеранів в дні відзначення 70-річчя визволення України від фашистських загарбників.
Багаторічна партнерська дружба пов’язує бібліотеку із Радою ветеранів міста Черкаси. Ветерани Великої Вітчизняної війни часті гості юнацької книгозбірні. Зворушливі спогади і розповіді ветеранів під час зустрічей з юнаками і дівчатами про трагічні і звитяжні події воєнного лихоліття, приклади безмежного героїзму і мужності наших воїнів, які ціною власного життя боронили рідну землю, закарбувалися в серцях не одного покоління читачів Симоненківської бібліотеки.
Read moreПонеділок, 03 листопада 2014
Творчість молодих письменників Черкащини очима поколінь
- Article Details
23 жовтня учасники тайм-діалогу „Книга очима поколінь” обмінювалися думками з приводу творчості молодих черкаських письменниць – Оксани Галаєвої Олени Желєзняк, Олени Мяус, Оксани Дуплій та Ірини Швед.
Цього разу тайм-діалог об’єднав учнів та викладачів колегіуму „Берегиня” із самими письменницями.
Старшокласники ділилися враженнями від творів молодих письменників і як у них впізнавали себе, знаходили відголосок власної душі та підказки і відповіді на свої запитання. А ще, розуміли, що світ набагато багатогранніший, якщо ти читаєш.
Письменниці ж, розповідали про власні процеси творення і особисте світосприйняття.
Учасники діалогу зійшлися на думці, що творчість розвиває і самого автора, і його читача.
Read more