Обласна бібліотека для юнацтва

імені Василя Симоненка

Social Icons by Dreamstale 33Social Icons by Dreamstale 6Social Icons by Dreamstale 17  

baner m

Прозорро - публічні закупівлі

 

Бібліотека обслуговує користувачів:

Пн-Пт з 1030 до 1830

Нд з 1000 до 1800
У літній період щодня

з 1000до 1800

Вихідний день Субота

 Адреса:

м. Черкаси
вул. Надпільна, 285
18000

Місцезнаходження бібліотеки на карті

<< < квітня 2015 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 30      

Середа, 29 квітня 2015

Народні свята: традиція чи мода?

Українська нація, котра своїм корінням сягає сивої давнини, дбайливо зберігає все, що називається народною пам'яттю. Це – народні свята, традиції, звичаї, обряди, пісні.
Звичайно, не все з традиційного набутку на сьогодні використовується українцями на практиці, чимало звичаїв, свят та обрядів на сьогодні втратили своє первісне значення. Сучасна молодь може дізнатися про них із літератури, яка широко представлена у фондах бібліотек.
То ж чим зараз для українців є народні свята – збереженням традицій чи даниною моді? Адже впродовж часів існування радянського суспільства багато українських традицій і обрядів було знищено, або викривлено їх зміст. Це робилося з метою викорінення із свідомості поколінь всього українського, того що засвідчує самоідентичність української нації.
Про це говорили представники старшого і молодшого поколінь 28 квітня під час тайм-діалогу із циклу «Книга очима поколінь».
Для старшого покоління, яке представляли голова черкаського обласного осередку Національної спілки народних майстрів України О.М. Мартинова, кандидат історичних наук, доцент Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького Боєчко В.Ф., завідувач відділу фольклору та етнографії обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи, солістка вокального тріо «Барви» Сайченко Н.М. та отець Володимир Свято-Троїцького кафедрального собору УПЦк народні свята є традиціями, які їм передали батьки і яких вони дотримуються.
Молоді ж люди – учні колегіуму «Берегиня», були схильні до думки, що для них народні свята, в більшій мірі, це – данина моді. Це пояснюється тим, що відбулися докорінні зміни життя в соціумі, в засобах зв'язку і спілкування тощо. Живе спілкування замінене спілкуванням віртуальним із широким використанням сучасних засобів комунікацій. А відтак, сьогодні молодь долучається до народних свят в осучасненому варіанті. Проте, багато з них володіють глибокою інформацією по темі діалогу, яку почерпнули із книг.
Діалог між поколіннями видався активним і цікавим для всіх учасників. І молодь, і старше покоління зійшлися в думці, що українцям необхідно пізнавати і розуміти велич своєї народно-традиційної культури, якій властиві одвічний гуманізм, всепрощення, доброзичливість, щира гостинність і яку необхідно передавати своїм нащадкам.

IMG 2581 IMG 2583 IMG 2580 IMG 2586

Read more

main page06.09.17

Персональний сайт
"Василь Симоненко"

pochesnyi znak

Визначені лауреати Симоненківської премії 2018 року

Детальніше...

 

Нові книги подаровані Віктором Альтфедером

Маніфест тих,
хто прожили
чверть життя:
двадцятирічні про те,
хто вони

Переможець конкурсу
«Напишіть про мене книжку!»

viter zpid soncia

Путівник підлітка
до успіху

 

 

Книжковий калейдоскоп Черкащини

Вірші

з війни

IMG 0413

Детальніше