Обласна бібліотека для юнацтва

імені Василя Симоненка

Social Icons by Dreamstale 33Social Icons by Dreamstale 6Social Icons by Dreamstale 17  

baner m

Прозорро - публічні закупівлі

 

Бібліотека обслуговує користувачів:

Пн-Пт з 1030 до 1830

Нд з 1000 до 1800
У літній період щодня

з 1000до 1800

Вихідний день Субота

 Адреса:

м. Черкаси
вул. Надпільна, 285
18000

Місцезнаходження бібліотеки на карті

<< < травня 2015 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

травня 2015

Четвер, 28 травня 2015

Сторінками «товстих» журналів

Розвиток інформаційних технологій сучасного світу привели до зникнення або значного зменшення тиражів багатьох друкованих літературно-художніх журналів в Україні та втрати уваги до них з боку читачів.
Відродженню інтересу до існуючих та вже призабутих часописів ставила за мету виставка-презентація «товстих» журналів, яка відбулася у бібліотеці 26 травня.
Присутні на зустрічі студенти Черкаського державного бізнес-коледжу ознайомились із історією найвідоміших літературно-художніх журналів України, погортали сторінки найсвіжіших номерів та «ветеранів», які є у фондах бібліотеки.
Особливу увагу на заході було приділено ювіляру 2015-го року - журналу «Всесвіт» та часопису Черкаської обласної організації Національної спілки письменників України «Холодний Яр». Голова організації та головний редактор «Холодного Яру» впродовж 2012-2013 років Володимир Ткаченко розповів про історію та сьогодення часопису, про засновницю видання- письменницю Людмилу Тараненко. Відзначалася особлива роль у розвитку «Холодного Яру» письменника Григорія Білоуса, який був головним редактором журналу впродовж 2002-2011 років і підніс його до всеукраїнського рівня. В. Ткаченко прочитав кілька своїх прозових творів, які друкувалися у часописі, а письменник Іван Дубінін, як один із авторів, твори якого досить часто з'являються на сторінках журналу, також прочитав декілька з них.

IMG 2742 IMG 2746 IMG 2756 IMG 2745

Read more

Парку «Перемога» - 40 років!

Черкаси сьогодні - це не лише місто із значним промисловим потенціалом, але й один з культурних та освітніх центрів нашої держави, місто із сучасними житловими мікрорайонами, новобудовами, численними закладами культури і спорту, чудовими місцями відпочинку - парками і скверами.
У 2015 році парку «Перемога» виповнилося 40 років. З цієї нагоди у бібліотеці 26 травня відбулось чергове засідання екологічних студій, під час яких учні загальноосвітньої школи-інтернату санаторного типу №14 спілкувалися із директором «Дирекції парків» Миколою Бондаренком.
Микола Петрович розповів про історію створення парку, пам'ятні знаки, що розташовані на його території та облаштування парку «Перемога» на сучасному етапі.
Учні не лише слухали розповідь Миколи Бондаренка, а й активно долучались до обговорення. Вони цікавились програмою розважальних заходів на літо та висловили свої пропозиції щодо покращення активного відпочинку в парку.

IMG 2732 IMG 2734

Read more

Середа, 20 травня 2015

Молодь запитує – письменники відповідають

19 травня вечір запитань і відповідей під назвою «Запитаю у письменника» зібрав у юнацькій бібліотеці молодь і майстрів слова. З учнями колегіуму «Берегиня» та студентами комерційного технікуму спілкувалися письменники черкаського краю Юрій Тупицький, Олекса Озірний, Світлана Горбань, Наталія Лапіна і Оксана Галаєва.
Під час зустрічі панувала щира і невимушена атмосфера. У молодих людей, які знайомі із творчістю запрошених письменників, виникло до них багато запитань. Зокрема, молодь цікавило – звідки вони беруть сюжети для своїх творів? Чи вірять в прикмети і чи є у них талісмани? Що або хто надихає їх на написання творів? Як вплинули події, що сьогодні відбуваються в Україні на їх творчість? Як вдається писати один твір відразу двом авторкам та в чому секрет написання спільних творів? Як письменники вибирають назви до своїх книг та імена для героїв? Які автори і які книги є їхніми улюбленими?
Письменники давали відповіді на ці та багато інших запитань, читали свої поезії, ділились спогадами, думками, секретами власного словотворення.
А ще, побажали молодим людям побільше читати.
Література, на думку Світлани Горбань, є певним щепленням від підлості, боягузтва і робить з людини Людину. Книга є джерелом духовності, без якого людська душа починає хворіти.
А Олекса Озірний порадив присутнім робити правильний вибір, який життя щодня ставить перед кожним із нас та йти по життю з високо піднятою головою.

IMG 2704 IMG 2709 IMG 2715 IMG 2719 IMG 2721

Read more

Середа, 13 травня 2015

«Ґудзик-2» презентовано черкаській молоді

12 травня клуб цікавих зустрічей «Візит» вкотре гостинно розчинив двері для української письменниці Ірен Роздобудько, яка вже втретє завітала до читачів юнацької бібліотеки.

Цього разу авторка презентувала учнівській та студентській молоді черкаського краю свій новий, довгоочікуваний роман «Ґудзик-2» (Десять років по тому), якого з нетерпінням чекали шанувальники її творчості.

Після виходу «Ґудзика», який побачив світ 2005 року, роман відразу ж став бестселером серед українських читачів. Тоді ж твір отримав перше місце на конкурсі «Коронація слова» в номінації «роман».

Презентуючи книгу, письменниця розповіла, що у «Гудзику-2» «герої книги стали на 10 років старшими, події в книзі відбуваються за сучасних років із сучасними стосунками між людьми». Перегортаючи сторінки, « читач відчує як ми політично змінилися з того часу, який відображений у першій книзі і в якій зневірі живемо».

У продовженні "Гудзика" Ірен Роздобудько відповідає на питання- чи знайшов головний герой свою кохану? «У цьому романі немає смертей і катаклізмів, але трагічне непорозуміння між головними героями спричиняє драматичні події. Кожен герой цієї книги по-своєму прагне щастя та не вміє цінувати подарунки долі. А тим часом янгол грає маленьким загубленим ґудзиком», - зазначила авторка.

Відповідаючи на запитання присутніх на зустрічі, Ірен Роздобудько пояснила, що закінчує свої книги таким чином, що кожну з них ще можна продовжити.Герої продовжують жити і сприйматися окремо від книги. І в кожній людині ці герої живуть по-різному. І кожен читач для себе по своєму закінчує книгу.

Закінчилося спілкування черкаської молоді з улюбленою письменницею автограф- та фотосесїєю Прочитати ж «Гудзика-2» читачі Симоненківської книгозбірні зможуть вже найближчим часом, адже письменниця подарувала книгу бібліотеці.

IMG 2667 IMG 2666 IMG 2691

 

Read more

Середа, 06 травня 2015

Керамічний дивосвіт

Українська народна іграшка має надзвичайно багату історію. Поряд з колядками, казками, прислів'ями, приказками, думами, баладами вона є частиною духовно-мистецького національного надбання. Загалом дітлахи полюбляли гратися іграшками з дерева, з сиру та тіста, а дівчата понад усе любили ляльки-мотанки. Особливе місце серед українських народних іграшок посідає глиняна іграшка.
Про українську керамічну іграшку, її історію, символіку і використання розповіла 29 квітня на черговому засіданні літературно-мистецької вітальні «У колі муз» кераміст, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України Ольга Миколаївна Отнякіна.
Майстриня вже більше 20 років плідно працює в мистецтві кераміки і створила тисячі фантастичних, вигадливо розписаних звірят-свистунців. Віднайшовши свої власні техніку і стиль, Ольга Миколаївна творить не просто дитячу забавку. В її образах оживає казка, загадка, співанка, приказка, - той дитячий фольклор, що пережив тисячоліття і є відголоском українських прадавніх вірувань.

IMG 2605 IMG 2597

Read more

Танцюють всі

«Танець – це більше, ніж просто мистецтво. І тим паче більше, ніж просто спорт. Танець – це розмова зі своїм тілом», - так стверджують хореографи.

Обласна юнацька бібліотека намагається своїми методами доносити до молоді знання про танцювальне мистецтво і показати його красу. До Міжнародного дня танцю, який щорічно відзначається 24 квітня, у юнацькій книгозбірні було проведено майстер-клас із сучасного танцю. Художній керівник, хореограф студії сучасного танцю Олена Головенкіна та хореограф цієї ж студії Тетяна Денисова знайомили учнів і студентів міста з особливостями джаз-фанку - сучасного танцю, який незважаючи на свою новизну, став дуже популярним серед молоді.

IMG 2491 IMG 2498 IMG 2504

Read more

main page06.09.17

Персональний сайт
"Василь Симоненко"

pochesnyi znak

Визначені лауреати Симоненківської премії 2018 року

Детальніше...

 

Нові книги подаровані Віктором Альтфедером

Маніфест тих,
хто прожили
чверть життя:
двадцятирічні про те,
хто вони

Переможець конкурсу
«Напишіть про мене книжку!»

viter zpid soncia

Путівник підлітка
до успіху

 

 

Книжковий калейдоскоп Черкащини

Вірші

з війни

IMG 0413

Детальніше