Обласна бібліотека для юнацтва

імені Василя Симоненка

Social Icons by Dreamstale 33Social Icons by Dreamstale 6Social Icons by Dreamstale 17  

baner m

Прозорро - публічні закупівлі

 

Бібліотека обслуговує користувачів:

Пн-Пт з 1030 до 1830

Нд з 1000 до 1800
У літній період щодня

з 1000до 1800

Вихідний день Субота

 Адреса:

м. Черкаси
вул. Надпільна, 285
18000

Місцезнаходження бібліотеки на карті

<< < вересня 2015 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 23 24 25 26 27
28 29 30        
Помилка
  • JFolder::files: Шлях не є текою. Шлях: images/stories/21.09.2015

Вівторок, 22 вересня 2015

Із поетичної світлиці Василя Симоненка

BH

~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 1_10484~~~~~~~~~~~~~~~ SH

Тиждень краєзнавства
„Я починаюсь з отчої землі”
21-28 вересня

 

Із поетичної світлиці Василя Симоненка

21 вересня стартував щорічний Тиждень краєзнавства „Я починаюсь з отчої землі", який започаткований обласною юнацькою бібліотекою 1999 року й проводиться у третій декаді вересня. Оскільки 2015 рік оголошений на Черкащині Роком Василя Симоненка, то бібліотеці видалося символічним відкрити Тиждень краєзнавства Симоненківськими читаннями біля пам'ятника письменнику.
Задум бібліотеки підтримали багато навчальних закладів Черкас. А тому, біля пам'ятника В.Симоненку зібралася молодь - учні спеціалізованих шкіл - № 33 ім. В.Симоненка та №17, загальноосвітніх шкіл № 7, 11, 30, колегіуму «Берегиня», професійного автодорожнього ліцею, студенти державного бізнес –коледжу, політехнічного технікуму, Черкаського національного університету ім. Б.Хмельницького. Юнаки і дівчата читали поезії Василя Симоненка за власним вибором - ті, які їм найбільше припали до душі.
Великий патріот України своєю творчістю - простою, зрозумілою і водночас глибокою, завжди актуальною й сучасною, й через багато десятиліть об'єднує молодь. Молоде покоління українців відкриває для себе Василя Симоненка – знову й знову.
Завершився захід флешмобом - читанням вірша Василя Симоненка «Де зараз ви, кати мого народу?».

Див. відео...
Див. більше...

Впродовж Тижня краєзнавства юнаки і дівчата стали учасниками цілого ряду заходів:

26 липня цього року музей історії Корсунь-Шевченківської битви відзначив 70 років від дня створення.
Сьогодні музей – складова частина великого й відомого не тільки в Україні, а й далеко за її межами Корсунь-Шевченківського історико-культурного заповідника.
З цієї нагоди 22 вересня в бібліотеці студенти гуманітарно-правового ліцею зустрілися з заступником директора Корсунь-Шевченківського державного історико-культурного заповідника – Овсієнко Л. Г.
Розповідь Лідії Григорівни була надзвичайно пізнавальною для молоді, оскільки надавала інформацію про історію створення музею однієї військової операції – Корсунь-Шевченківської битви. Говорилось також про хід цієї операції, про масштаб і значення її для перемоги України в Другій світовій війні, про учасників битви та місцеве населення, що пережило ті страшні дні.
Свою розповідь вона супроводжувала змістовною відеопрезентацією, що представляла музейні експонати: особисті речі воєначальників і рядових солдатів, фотознімки, листи, зразки зброї, одягу і речі тогочасного військового побуту.
Гостя запросила юнаків і дівчат відвідати музей, який не тільки зберігає історію, але й формує патріотичні почуття українців.

IMG 3352

23 вересня учні Черкаського професійного автодорожнього ліцею та Черкаського вищого професійного училища. здійснили екскурс в історію черкаського тролейбусу, який з'явився на вулицях міста рівно 50 років тому. Це стало можливим завдяки Анатолію Герасименкові – колишньому очільнику Черкаського тролейбусного управління (нині КП «Черкасиелектротранс»), а також Максиму Коцюбі та Валерію Мироненкові – активістам Громадської ради при КП «Черкасиелектротранс». Гості не лише розповідали про історію і сучасний стан тролейбусного руху у нашому місті, а ще й продемонстрували одну із серій багатосерійного фільму «Маршрути до обрію» про історію електротранспорту Черкас. Окрім того, Анатолій Гаврилович подарував бібліотеці два томи книги, створеної ним власноруч. Автор дав їй таку ж назву як і фільму. Книжка містить велику кількість документів та світлин.
Переглянути фільм можна за такими адресами:

https://www.youtube.com/watch?v=ZVF4Gz-H7gM
https://www.youtube.com/watch?v=5Og8WvHsoHE

IMG 3382 IMG 3398 IMG 3399

Див. більше...
http://chpal.edukit.ck.ua/news/id/1064
https://youtu.be/9VKwn1NBMHs

Майбутні фахівці у галузі туризму - студенти кооперативного економіко-правового коледжу, державного бізнес-коледжу, комерційного технікуму 24 вересня мали приємну нагоду поспілкуватися із заступником генерального директора з наукової роботи Шевченківського національного заповідника, кандидатом історичних наук С.А. Брижицькою. Зустріч відбулася з нагоди 90-річчя заповідника, яке відзначалося цьогоріч.
Світлана Анатоліївна ознайомила молодь із 90-річною історією заповідника та розповіла про нові і несподівані відкриття із життя Тараса Григоровича Шевченка, які останнім часом зроблені науковцями заповідника.

IMG 3411 IMG 3416

За доброю традицією під час Тижня краєзнавства юнаки і дівчата знайомилися із найцікавішими новинками краєзнавчих видань, які отримала юнацька бібліотека в 2014-2015 роках. 25 вересня впродовж дня учасниками презентації були учні гімназії № 31, спеціальної школи-інтернату та студенти політехнічного технікуму.

IMG 3423 IMG 3425 IMG 3430 IMG 3442

 

page

Презентація персонального сайта «Василь Симоненко»

В рамках року, оголошеного на Черкащині Роком Василя Симоненка, обласна юнацька бібліотека, що носить ім'я письменника, створила персональний сайт «Василь Симоненко» (www.symonenko.ck.ua).
Презентація проекту відбулася у бібліотеці 28 вересня за участі представників обласної влади, ЗМІ, громадських організацій, науковців, працівників бібліотек, освітян, молоді.

Відкриваючи презентацію, директор Симоненківської книгозбірні Олена Федоренко наголосила, що сайт має на меті надавати найбільш повну і достовірну інформацію, що стосується життя, творчості і увічнення пам'яті Василя Симоненка. Це суто бібліотечний проект - за підходом до відбору матеріалів та побудовою структури. В розробці сайта, що містить 8 розділів брали участь провідні фахівці бібліотеки на чолі з директором – Отамась В.В.,Чорнобривець В.М., Філахтова Н.М., Чеперис М.М., Вербівська К.І.,Лунська А.П.,Вовчанівська Н.М., Забеліна О.А., Іваницька Н.І.
Учасники презентації мали можливість ознайомитися із структурою сайта та висловити свої зауваження і пропозиції щодо його змісту. Адже автори проекту планують його розвивати та вдосконалювати.
Враженями про створений бібліотекою сайт поділилися політичний і громадський діяч, голова фонду «Рідна країна» Микола Томенко, генеральний директор ОДТРК Михайло Калініченко, письменник і літературознавець Василь Пахаренко, заступник начальника управління інформаційної політики Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Черкаської облдержадміністрації Олександр Кравченко, представники закладів освіти, бібліотекарі.
Під час презентації звучала поезія присвячена В.Симоненку Наталії Горішної у її виконанні. Власні пісні на слова Василя Симоненка виконували заступник директора з наукової роботи Кам'янського державного історико-культурного заповідника Таміла Чупак і молодіжний гурт «The Mort».
Презентацією персонального сайта «Василь Симоненко» завершився Тиждень краєзнавства 2015 року.

IMG 3458 IMG 3458 IMG 3473 IMG 3487 IMG 3485 IMG 3483

Див. більше...

У відділах бібліотеки було розгорнуто книжково-ілюстративні виставки:

IMG 3493 IMG 3495 IMG 3496 IMG 3499 IMG 3500

В дні проведення Тижня краєзнавства працівники сектору реєстрації користувачів бібліотеки організували краєзнавчу вікторину "Два духовних крила України". Відвідувачам бібліотеки, які брали участь у вікторині та давали правильні відповіді на поставлені запитання вручалися невеликі призи.

IMG 3366 IMG 3347 IMG 3350 IMG 3375 IMG 3371

~~~~~~~~~~~~~~~~~~1_10484~~~~~~~~~~~~~~~

Read more

main page06.09.17

Персональний сайт
"Василь Симоненко"

pochesnyi znak

Визначені лауреати Симоненківської премії 2018 року

Детальніше...

 

Нові книги у бібліотеці