Обласна бібліотека для юнацтва

імені Василя Симоненка

Social Icons by Dreamstale 33Social Icons by Dreamstale 6Social Icons by Dreamstale 17  

Прозорро - публічні закупівлі

 

Бібліотека обслуговує користувачів:

Пн-Пт з 1030 до 1830

Нд з 1000 до 1800
У літній період щодня

з 1000до 1800

Вихідний день Субота

Адреса:

 oub_symonenko@ukr.net

м. Черкаси
вул. Надпільна, 285
18000

Місцезнаходження бібліотеки на карті

<< < жовтня 2015 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
Помилка
  • JFolder::files: Шлях не є текою. Шлях: images/stories/21.10.2015

жовтня 2015

Четвер, 29 жовтня 2015

Зустріч із Валерієм Макеєвим

27 жовтня клуб цікавих зустрічей «Візит» гостинно розчинив двері для письменника, музиканта, бізнесмена, правозахисника, громадського діяча, волонтера Валерія Макеєва.
Валерій Федорович цікава і досить неординарна особистість. Має три вищі освіти: технічну, економічну й юридичну. Автор десятка наукових статей з правової тематики, монографії «Правове регулювання інвестиційної діяльності» (2000р.), збірок поезій «Буферная зона» (2000р.), «Друзьям» (1997р.), повісті «Один против стаи» (2004р.), роману «Тайный монах» (2008р.).
До волонтерської діяльності його спонукала анексія Криму. Разом із священниками УПЦ Київського патріархату він об'їздив воєнний Схід – від Кримських кордонів до Слов'янська, Щастя та ін. Один із організаторів «Православної служби тилу». Щотижня відвозив гуманітарну допомогу в зону бойових дій. Опікується військовополоненими.
Влітку 2014 року, їдучи із гуманітарною місією на Схід, щоб привезти харчі українським військовим і забрати полонених, за іронією долі сам потрапив у полон до лап так званої «ЛНР». Виживши в нелюдських умовах полону, Валерій Федорович про пережите і побачене на окупованій території написав на сторінках книги «100 днів полону або позивний «911», яку презентував молоді під час зустрічі в бібліотеці.
Це книга-сповідь волонтера. Це документальна розповідь про паралельний вимір, який існує в нашому світі за кілька сотень кілометрів: жорстокі ополченці, російські десантники, психологічні допити, приниження, катування... Це не просто нотатки в'язня «ЛНР», це посібник на тему, як залишатись людиною і бачити людей навіть серед ворогів. На сторінках жодного домислу, стверджує автор, лише факти. В основу видання покладені замітки, які він робив у в'язниці.
Книга написана дискусійно, суперечливо, нетипово, але чесно. Книга для тих, хто хоче жити у власній щасливій країні.
На завершення зустрічі Валерій Федорович виконав власну пісню «Зелений берет», присвячену прикордонникам - захисникам України.

IMG 4064 IMG 4072 IMG 4088 IMG 4091

Read more

Середа, 28 жовтня 2015

На достаток, на удачу, на гарний врожай

До слов'янських обрядових, обережних ляльок відноситься "Зернянка" (або "Круп'яничка"). Свою назву вона отримала за те, що всередині наповнена зерном або крупою.
Ще в давній Русі побутувала така традиція: найкращим зерном з нового врожаю наповнювали невеликий полотняний мішечок.
Цю імпровізовану ляльку гарнесенько наряджали і дбайливо зберігали до наступного року в "красному" кутку хати (на покуті).
Зернянка - це оберіг достатку в сім'ї, приносить удачу та сприяє гарному врожаю.
Таку ляльку і виготовляли учні спеціалізованої школі №13 23 жовтня на черговому майстер-класі із циклу "В годину дозвілля"

IMG 4043 IMG 4050 IMG 4055

Read more

Четвер, 22 жовтня 2015

Дні обласної бібліотеки для юнацтва ім. В.Симоненка у черкаських навчальних закладах

Дні обласної бібліотеки для юнацтва ім. В.Симоненка
у черкаських навчальних закладах

21 жовтня працівниками бібліотеки було організовано День обласної бібліотеки для юнацтва ім. В.Симоненка в одній із найвіддаленіших шкіл міста Черкаси - загальноосвітній школі № 29, що знаходиться у мікрорайоні Дахнівка.
Біля шкільної бібліотеки учні та вчителі цього навчального закладу мали змогу ознайомитись із переглядами книг та періодичних видань із фондів обласної юнацької бібліотеки. Крім того, з літературою могли ознайомитись і батьки учнів школи, які завітали цього дня на шкільний осінній ярмарок.
Також учнівська молодь здійснила літературну мандрівку «Від століття до століття: літературна Черкащина»; ознайомилась із озвученою книжковою виставкою «Художники України»; побувала на годині толерантності «Волонтерство як добра воля» та стала учасником літературного вернісажу «Книги – ювіляри 2015».

28 жовтня, у день відзначення 71-ї річниці визволення України від фашистських загарбників, бібліотека організувала День обласної бібліотеки для юнацтва ім. В.Симоненка у Черкаському вищому професійному училищі.
Цього дня працівники книгозбірні провели для учнів училища ряд культурно-мистецьких заходів патріотичного спрямування.
Юнаки і дівчата спілкувалися із письменником, музикантом, бізнесменом, правозахисником, громадським діячем, волонтером Валерієм Макеєвим, який після перебування в полоні так званої «ЛНР» про пережите і побачене написав на сторінках книги «100 днів полону або позивний «911».
Молодь побувала на годині патріотизму «Подвигом уславлені» та згадала воїнів-визволителів України - уродженців Черкащини; відвідала мистецьку годину «Козацтво на полотнах художників»; взяла активну участь у відеовікторині «Славні імена України».
А в бібліотеці навчального закладу викладачі та учні мали змогу ознайомитись із переглядом книг та періодичних видань із фондів обласної юнацької бібліотеки.

Див. більше...

Read more

Юнацька бібліотека першою зустріла молодих літераторів України

molodi literatory9 жовтня 2015 року стартував новий проект "Міст: літературні Черкаси",, організований ініціативною групою Черкаської обласної організації НСПУ. Він передбачав трьохденний візит літераторів віком від 18-35 років із різних куточків України з метою знайомства із творчим життям міста.
У рамках проекту Черкаси гостинно зустріли 20 молодих літераторів із Запоріжжя, Львова, Тернополя, Рівного, Києва.

Детальніше...

Read more

Четвер, 15 жовтня 2015

Презентація книги Таїни Краєвської «Випробування жінкою»

12 жовтня 2015 року черкаську бібліотечну спільноту у обласній бібліотеці для юнацтва ім. В.Симоненка зібрала зустріч із письменницею і журналісткою із Білої Церкви Таїною Краєвською (Тетяною Братченко).
Авторка публіцистичних книжок «Дотик до чужої долі», «Покликання», книжок для дітей «Казки про малят і звірят», «Бабусині оповідки», гумористичної збірки «Шосте почуття», повісті «Портрет циганки», збірки оповідань «Лабіринти долі» і збірки віршів «Самотній скрипаль» презентувала свою нову книгу «Випробування жінкою».
Розповідь про кохання молодого сільського хлопця до богемної столичної жінки, труднощі і перешкоди, які він долає, сучасні соціальні проблеми і пошуки втраченої духовності, національні традиції і пам'ятні сторінки з історії нашого народу зацікавила присутніх на презентації.
Своїми враженнями про книгу ділилися ті, хто вже її прочитав. На думку виступаючих, здавалося б суто жіночий роман, в якому авторка майстерно виписала романтичну історію, буде цікавим якраз чоловікам. Адже головним героєм роману є молодий чоловік, кохання якого до жінки сприяло його власному розвитку, перетворивши недосвідченого сільського хлопця у справжнього чоловіка – цілеспрямованого й відповідального. Своєю книгою письменниця повертає людину до своїх першовитоків, розкриває святість почуттів між чоловіком і жінкою, відносини між матір'ю і сином, брата з братом, вчить утвердженню сімейних цінностей, збереженню пам'яті роду, чистоті людських взаємин, вшануванню жінки взагалі та жінки-матері.
Роман Таїни Краєвської "Випробування жінкою"- це гімн коханню, піднесення любові до вершини людського буття . А ще у ньому оспівана велика шляхетність, порядність, людяність, культура почуттів, відповідальність і сила духу людини-творця.

IMG 3870 IMG 3880

Read more

Ключ до самопізнання особистості та її психологічна характеристика

На першому своєму занятті, яке відбулося 9 жовтня, члени соціально-адаптаційного клубу «Пізнай себе» за допомогою психолога Черкаського жіночого центру Дерябіної Юлії Олександрівни спробували знайти ключ до пізнання особистості.
У цьому навчальному році членами клубу стали студенти 2-а курсу гуманітарно-правового ліцею. Їм було запропоновано ряд цікавих тестів, які дали змогу пізнати власні риси характеру, що визначають індивідуальність кожного, та як ці знання можна застосувати в повсякденному житті.

IMG 3864 IMG 3862

Read more

Четвер, 01 жовтня 2015

«Відпочивай. Твори. Драйвуй у книгосвіті!»

Bibliosutinky 2015

30 вересня, у Всеукраїнський день бібліотек, молодь нашого міста вкотре переконалася – у вечірній час, у невимушеній атмосфері бібліотечних залів можна з користю провести свій вільний час. При цьому збагатитися цікавою інформацією, отримати заряд позитивних емоцій і гарного настрою.
Цьогоріч, у день професійного свята, юнацька бібліотека ім. В.Симоненка разом із своїми партнерами, друзями і читачами провела молодіжні бібліосутінки «Відпочивай. Твори. Драйвуй у книгосвіті!»
Кожен, хто завітав до бібліотеки після 17-ї години і отримав символічну перепустку, взявши участь у грі-вікторині «Країна ерудитів», мав можливість стати учасником різноманітних заходів.
Для бажаючих прочитати свої власні та вірші улюблених поетів був відкритий Поетичний мікрофон. Охочі позмагатися на краще знання поезії стали учасниками інформаційно-розважальної програми «Поетичний серпантин». А прихильники поетичного слова отримали неймовірну насолоду на творчому вечорі «Я – лише сонет із незабудок» талановитого бібліотекаря Симоненківської книгозбірні, авторки чотирьох поетичних збірок Катерини Вербівської.
Мистецтву виготовлення квітів із фетру, ляльок-мотанок, домовичків-оберегів молоді люди навчалися на майстер-класах.
Справжніх любителів музики зібрали поетично-музичне соло вокального гурту «Буднітай» та пісенна мозаїка студентів Черкаського музичного училища ім. С.С. Гулака-Артемовського та молодіжного гурту «Шановні пішоходи».
Книгоманів, які прагнули поповнити свій багаж знань чекали книжкові новинки на імпровізованому бібліотечному книжковому ярмарку, розміщеному у бібліотечних вітринах та книжкові виставки у відділах бібліотеки. Багатьох здивувала і зачарувала виставка творчих робіт «Бібліотекар на дозвіллі». Нікого не залишив байдужими і міні-музей бібліотечних раритетів. Настільні ігри спонукали молодь проявити кмітливість. А виставка-продаж випічки студентів Черкаського вищого професійного училища ще й допомогла втамувати голод після уроків та студентських лекцій.
А ще юнаки і дівчата, які відвідали вечірню бібліотеку, могли поспілкуватися з гостями і своїми ровесниками за чашкою кави чи чаю.

Репортаж з місця події
Див. більше...

Read more