Обласна бібліотека для юнацтва

імені Василя Симоненка

Social Icons by Dreamstale 33Social Icons by Dreamstale 6Social Icons by Dreamstale 17  

Прозорро - публічні закупівлі

 

Бібліотека обслуговує користувачів:

Пн-Пт з 1030 до 1830

Нд з 1000 до 1800
У літній період щодня

з 1000до 1800

Вихідний день Субота

 Адреса:

м. Черкаси
вул. Надпільна, 285
18000

Місцезнаходження бібліотеки на карті

<< < листопада 2015 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

листопада 2015

Понеділок, 23 листопада 2015

Вечір-зустріч із Ольгою Прохорчук

Проведення у бібліотеці вечорів–зустрічей із лауреатами Симоненківських премій вже стало доброю традицією . От і 17 листопада молоді черкащани зустрілися із київською письменницею Ольгою Прохорчук, яка визнана лауреатом Всеукраїнської літературної премії імені Василя Симоненка 2014 року за книгу «Привези мені сонця» у номінації „За кращу першу поетичну збірку».
Збірка побачила світ у травні 2014 року. Спілкуючись із юнаками і дівчатами (майже її ровесниками) Оля зазначила: «В Україні насправді не так багато сонячних днів. Часом хочеться вийти на дах і кричати, щоб хтось привіз тобі того сонця. Якщо будете читати збірку, деякі вірші можуть здатися досить темними, але тому вона власне і називається «Привези мені сонця». Бо коли на душі буває темно, потрібно трохи світла, щоб цю темряву розвіяти»
За словами поетеси, збірка ввібрала в себе те, що відбувалося з нею за десять останніх років. Тут декілька різних історій. Перший і останній розділи більше присвячені окремим людям та окремим подіям. Перший розділ більш іронічний та саркастичний, розповідає про сприйняття авторкою того, що відбувається в нашому сьогоденні.
Діалог авторки із черкаською молоддю видався насправді діалогом - теплим і щирим. Наскрізь позитивна Оля Прохорчук , розповідаючи про себе, читала свої поезії, щиро відповідала на поставлені запитання, якими її буквально «закидали» юнаки і дівчата. По завершенні зустрічі молоді люди змогли придбати збірку із автографом поетеси.

IMG 4383 IMG 4390 IMG 4393

Див. відео...
Див. більше...

Read more

Do you speak English?

«Скільки мов ти знаєш, стільки разів ти – людина», - говорить відома англійська приказка.
Англійська мова займає друге місце у світі за кількостю людей, які нею розмовляють, поступаючись лише китайській. Вона є мовою сучасної науки, незамінною для представників багатьох професій, стане в нагоді любителям подорожувати та спілкуватись з представниками різних країн світу.
Громадською організацією «ПРОМОЛОДЬ» у Черкасах створено «Open Speaking Club», де усі бажаючі у неформальній обстановці мають можливість удосконалювати свій рівень володіння англійською мовою.
На черговому засіданні молодіжного об'єднання «СТИМУЛ», яке відбулося у бібліотеці 11 листопада, учні колегіуму «Берегиня» не лише дізнались про діяльність цього Клубу, але і активно долучились до виконання творчих завдань, поставлених перед ними координатором «Open Speaking Club» Максимом Помойницьким та його членами – учнями Першої міської гімназії Романом Красюком та Арсеном Огаджаняном.
Однією з ефективних форм вивчення іноземних мов є читання художніх творів мовою оригіналу. Наша бібліотека гостинно запрошує до своїх стін усіх, хто хоче почитати в оригіналі твори Чарльза Діккенса, Артура Конан Дойля, Агати Крісті, Джека Лондона, Клайва Льюїса, Джона Толкіна, Дена Брауна та багатьох інших.
Just do it !!!

Read more

П'ятниця, 13 листопада 2015

УВАГА! НОВА КНИГА!

УВАГА! НОВА КНИГА!

Презентовано нову книгу поезій Василя Симоненка «Провесінь надій»

provesin nadiyЩойно в Черкасах вийшла з друку збірка поезій Василя Симоненка "Провесінь надій" (видавець Олександр Третяков). Ця подія стала гідним пошануванням письменника в рік його ювілею. Книга видана завдячуючи міській програмі виділення Грантів у галузі культури міста Черкаси.

19 листопада збірка "Провесінь надій" презентувалася в обласній бібліотеці для юнацтва ім. В. Симоненка. На презентації були присутні голова обласної громадської організації «Світовид» А. Ю.Чуприна, заслужений художник України , художній редактор презентованої книги В. А. Олексенко, начальник управління культури Департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради В. П. Шепецька, видавець книги О. М. Третяков, юні художники - учасники літературно-мистецького конкурсу та їх наставники. 
В анотації до видання зазначено, що на його сторінках знайшли поєднання симоненківське зачарування світом, його залюбленість у рідну мову й Батьківщину, чуттєва і велична лірика, життєствердна поезія з художньою інтерпретацією.
Це - унікальна книга, оскільки кожна поезія В.Симоненка ілюстрована роботами учнів мистецьких шкіл міста, студентів кафедр і відділень мистецького спрямування черкаських університетів та коледжів. Всі вони були учасниками міського конкурсу «Я – ілюстратор», присвяченого 80-річчю від дня народження Василя Симоненка. Кінцевим результатом конкурсу і стало видання книги, проілюстрованої конкурсантами.

Ініціаторами й організаторами конкурсу стали обласна бібліотека для юнацтва імені Василя Симоненка разом з обласною громадською організацією «Світовид» за підтримки Департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради і управління у справах сім'ї, молоді та спорту Черкаської облдержадміністрації.
Ідею конкурсу підтримали викладачі й керівники Черкаської дитячої школи мистецтв, Черкаського міського багатопрофільного молодіжного центру, Черкаської дитячої художньої школи ім. Данила Нарбута, Арт-студії «Глорія», спеціалізованої школи № 20, Черкаського художньо-технічного коледжу, Черкаського державного бізнес-коледжу, Черкаського національного університету ім. Б.Хмельницького та Черкаського державного технологічного університету. Саме вони зорганізували своїх учнів і студентів для участі у конкурсі та створення ілюстрацій до творів В.Симоненка. Юні художники працювали в довільних техніках і вразили членів журі тонким відчуттям поезії, філософським наповненням композицій, оригінальністю мислення.

Подібного видання творів В. Симоненка ще не було ні в Україні, ні за кордоном. Саме ця книга яскраво демонструє сучасне сприйняття його поезії молодим поколінням українців, актуальність і злободенність творів поета. А ще, привертає до себе увагу як високохудожній витвір мистецтва, який дарує справжню естетичну насолоду.
Участь у конкурсі спонукала молодь заглибитися у творчість ВСимоненка й продемонструвати через малюнки власне розуміння його поезій.

Див. відео...
https://youtu.be/JqTmv7YJ-pc
http://vikka.ua/news/36149-cherkaska-molod-vzyalas-osuchasnyuvati-knizhki-simonenka-video.htm

http://ogp.ck.ua/novini/golovni-novini/vidbulasia-prezentatsiia-zbirki-poezii-vasilia-simonenka-provesin-nadii/
https://www.facebook.com/bookbrama.ck
http://www.kray.ck.ua/kultura/mistetstvo/item/13280-zbirku-poeziy-simonenka-ilyustruvali-uchni-mistetskih-shkil-ta-studenti#.Vl16i8boGc8


 

Read more

Вівторок, 10 листопада 2015

Гість «Візиту» - Василь Габор

6 листопада 2015 року до клубу цікавих зустрічей «Візит» завітав відомий український письменник і літературознавець зі Львова Василь Габор. Зустріч було організовано у рамках проекту «Історико-культурна спадщина – запорука єднання».
Василь Габор - член Асоціації українських письменників, упорядник серії «Приватна колекція» видавництва «Піраміда». Працює завідувачем відділу досліджень іншомовної періодики відділення «Науково-дослідний центр періодики» Львівської національної наукової бібліотеки України ім. Василя Стефаника.
Під час зустрічі п. Василь розповів про видавничий проект сучасної літератури «Приватна колекція» та письменників, які у ньому представлені. Він розкрився, як неперевершений популяризатор Львова та львівських письменників Софії Яблонської, Дарії Віконської, Романа Іваничука, Андрія Содомори, Ніни Бічуї, Галини Пагутяк та ін.
Спілкуючись із письменником, присутні мали змогу задати йому запитання, висловити свої думки з приводу його творчості. А після закінчення зустрічі ще й придбати книги Василя Габора із його автографом .

IMG 4222

Read more

main page06.09.17

Персональний сайт
"Василь Симоненко"

pochesnyi znak

Визначені лауреати Симоненківської премії 2019 року

Детальніше...

 

Нові книги у бібліотеці

Прочитай! Це цікаво!

Промови що змінили світ

Маккалоу

Лібер

Зображення Бейлі

сайп