Обласна бібліотека для юнацтва

імені Василя Симоненка

Social Icons by Dreamstale 33Social Icons by Dreamstale 6Social Icons by Dreamstale 17  

Прозорро - публічні закупівлі

 

Бібліотека обслуговує користувачів:

Пн-Пт з 1030 до 1830

Нд з 1000 до 1800
У літній період щодня

з 1000до 1800

Вихідний день Субота

Адреса:

 oub_symonenko@ukr.net

м. Черкаси
вул. Надпільна, 285
18000

Місцезнаходження бібліотеки на карті

<< < листопада 2016 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

листопада 2016

П'ятниця, 25 листопада 2016

Молодь читає Івана Франка

    23 листопада в юнацькій бібліотеці було  гамірно і велелюдно. Цього дня до книгозбірні разом із учителями завітали учні 9-11 класів ЗНЗ та приватної шкіл м. Черкас. Всі вони були учасниками  міського конкурсу декламування творів Івана Франка «Шукай краси, добра шукай!», організованого Черкаським міським методичним кабінетом установ освіти з нагоди відзначення пам’ятних дат - 160-річчя від дня народження та 100-річчя від дня смерті видатного українського письменника, Великого Каменяра - Івана Яковича Франка.

    Конкурс мав на меті залучити учнів до вивчення творчої спадщини Івана Франка, стимулювати бажання школярів дізнатись про особистість поета, відкрити для себе нові грані його таланту, звернути увагу на актуальність його літературних творів, а також сприяти формуванню духовних цінностей, розвитку творчих здібностей учнів, виховання в школярів любові до Батьківщини, підвищення їхнього загальноосвітнього та культурного рівнів.

     У конкурсі взяли участь 33 учасники. Головним критерієм оцінювання виступів буламайстерність володіння виконавським словом (художнім читанням). Тож, члени журі, до складу якого входили методист міського методичного кабінету установ освіти, керівники методичних об’єднань вчителів філологів ЗНЗ Соснівського та Придніпровського районів -  учителі української мови та літератури, бібліотекарі Симоненківської книгозбірні, черкаські письменники оцінюваливідтворення емоційної насиченості твору, уміння висловити своє особисте ставлення до виконуваного твору, передати зміст і настрій слухачам.

  Конкурсне журі відзначило високий рівень виступів багатьох учасників і визначило переможців. Ними стали:

     - у номінації «Як много важить слово» (вікова категорія 9-10 класи): Опарін Ілля і Натура Денис (СШ №3) – I місце; Негрун  Олександра (СШ №18), Стародуб Аліна  (ЗОШ №32) - II місце; Хоменко Дар‘я (гімназія № 9), Ніхоца Владислав (СШ №28), Мельникова Майя (СШ №27), Мінчукова Анастасія ЗОШ № 30), Жаркова Дар’я і Мисан Максим (ПЗШ «Перлина») – IIIмісце;

    - у номінації«Нам пора для України жить!»(вікова категорія 11 класи):Бринько Анастасія (ЗОШ №4) - I місце; Яременко Дар’я (ЗОШ №2),

Женжеруха Андрій (ПМГ), Гуменюк Сергій і Приліпко Віталій (гімназія №31) - II місце; Новіков Артем (НВК № 34), Тищенко Андрій (СШ №20), Мащенко Юлія (ЗОШ № 6), Литвинюк Богдана (ЗОШ № 21) - IIIмісце.

     Симоненківська книгозбірня також  відзначила деяких учасників в  імпровізованій номінації «Приз симпатій від бібліотеки». А вручила переможцям цієї номінації в якості нагороди збірки поезій В.Симоненка «Україно, ти моя молитва» директор книгозбірні О.А.Федоренко.

IMG 7758   IMG 7772   IMG 7784   IMG 7794   IMG 7815   IMG 7830   IMG 7843  головна

Read more

Заради нової України

Три роки тому сталася подія, яка кардинальнозмінила напрямок розвитку держави та суспільства, згуртувала свідомих, зрілих громадян - справжніх патріотів Батьківщини, яка ввійшла в історію як Революція Гідності. 

Революція відбулася не лише в політичному житті країни. Передовсім вона відбулась у нас самих, у нашій свідомості. Це був надзвичайно важкий іспит для України, коли українці продемонстрували свою європейськість, гідність, своє прагнення до свободи.

   Згадати ті події учні колегіуму «Берегиня» та вищого професійного училища  змогли 22 листопада у бібліотеці на годині патріотизму  під назвою «Заради нової України». На зустріч  із юнаками і дівчатами прийшли провідні спеціалісти відділу історії XX – XXI ст. Черкаського обласного краєзнавчого музею Гарнага Валентин Павлович і Григоренко Тетяна Олександрівна та старший сержант  навчального центру Державної прикордонної служби України «Оршанець» Ростислав Анатолійович Черненко.

     Валентин Павлович Гарнага розповів про передумови, причини виникнення і рушійні сили  Революції Гідності, тогочасні події по всій Україні і, зокрема, на Черкащині, згадав земляків - активних учасників Черкаського Майдану та тих, хто віддав своє життя за кращу долю українців.  Свою розповідь гість супроводжував світлинами тих подій.

    Про те, як сьогодні українські воїни захищають східні рубежі нашої держави, в тому числі військовослужбовці навчального центру Державної прикордонної служби України «Оршанець»,  молоді розповів   Ростислав Анатолійович Черненко.

    Кожен із виступаючих закликав пам’ятати всіх тих, хто поклав своє життя заради нової України і бути справжніми патріотами України.

IMG 7710   IMG 7735   оловвна

Read more

П'ятниця, 11 листопада 2016

Національно-патріотичне виховання учнівської молоді – один із стратегічних напрямків роботи сучасних бібліотек

   Саме за цією темою  8 листопада 2016 року у юнацькій бібліотеці відбувся семінар-практикум шкільних бібліотекарів  загальноосвітніх навчальних закладів Черкаського району.            Завідувач відділу аналітико-методичної роботи та автоматизації  Надія Філахтова ознайомила слухачів із основними тенденціями  національно-патріотичного виховання учнівської молоді  в умовах сьогодення засобами бібліотечної роботи.  Із новими надходженнями літератури, що висвітлюють події Революції Гідності  та АТО, учасники семінару познайомились під час  інформаційного огляду літератури «Сучасна героїка подвигу», який провела провідний бібліотекар відділу абонемента Клавдія Петренко.

    В рамках  семінару було організовано творчі зустрічі із черкаськими письменниками Валентиною Коваленко та Валерієм Макеєвим.

    Письменниця, літературознавець, кандидат педагогічних наук  Валентина Коваленко презентувала друге видання авторського посібника для 5-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів «Роду криниця віща». На презентацію також завітали  видавець Юлія Чабаненко, у видавництві якої побачило світ  видання та виконавчий директор ГО «Футбольний клуб «Черкаський Дніпро» Сергій Телегін. Саме  за сприяння цієї громадської організації і вийшло друге видання посібника, яке у подарунок від автора отримала кожна шкільна бібліотека Черкаського району.

     Свої книги  «100 днів полону, або позивний «911»  та «Призраки  Президента» слухачам семінару презентував письменник, правозахисник, волонтер Валерій Макеєв.                   

     Присутні на семінарі також мали можливість ознайомитися з переглядом літератури «Книги для навчання та корисного дозвілля», що надійшла до бібліотеки протягом 2015-2016 років.

 

Read more