Обласна бібліотека для юнацтва

імені Василя Симоненка

Social Icons by Dreamstale 33Social Icons by Dreamstale 6Social Icons by Dreamstale 17  

baner m

Прозорро - публічні закупівлі

 

Бібліотека обслуговує користувачів:

Пн-Пт з 1030 до 1830

Нд з 1000 до 1800
У літній період щодня

з 1000до 1800

Вихідний день Субота

 Адреса:

м. Черкаси
вул. Надпільна, 285
18000

Місцезнаходження бібліотеки на карті

<< < лютого 2017 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28          

лютого 2017

Понеділок, 27 лютого 2017

Стрибніть вище голови

«Стрибніть вище голови (як знайти себе та справу свого життя)» – таку назву носило перше заняття новоствореної школи молодого лідера «Стимул», яка розпочала роботу 21 лютого 2017 року. Мета об’єднання закладена в літерах його назви, що означають спонукання молоді до позитивного розвитку: С – свідомість, самоосвіта; Т – тактовність, творчість, толерантність; И(І) – інтерес, ідеал, ініціатива; М – можливості, мораль, молодість; У – уміння, увага, успіх; Л – лабільність, легальність, лідерство.

     Фахівець із серії семінарів  «Ідея. Дія. Результат» Іван Подолян навчав студентів Черкаського комерційного технікуму ефективному  вмінню користуватися власним часом, знайти себе і свій шлях, впевнено рухатися вперед до своєї мети.

    Юнаки і дівчата взяли участь у тестуванні на визначення свого призначення  у житті та ознайомились із книгами на теми лідерства, визначення мотивації та  досягнення успіху.   

IMG 8320

Read more

П'ятниця, 24 лютого 2017

Із творчої майстерні молодих

Вже стало доброю традицією в стінах Симоненківської книгозбірні організовувати виставки творчих робіт талановитої молоді Черкаського краю.

На початку лютого цього року у відділі мистецтв відкрилась виставка «Талановиті, невгамовні, юні!», де свої роботи представляли вихованці Центру дитячої та юнацької творчості, які відвідують гуртки відділу декоративно-прикладної творчості.

Роботи  з глини і солоного тіста, в’язані гачком і намальовані на склі, сплетені з бісеру і шиті з тканини,  традиційна аплікація з паперу, квілінг, вишивка стрічками і паєтками , живопис і український народний декоративний розпис – таке розмаїття матеріалів,  технік, жанрів і стилів демонстрували  юні учасники виставки.

Ще одна виставка творчих робіт молоді, яка експонувалася у відділі  називалася «Мистецтво орігамі» . Вона демонструвала традиційне давнє японське мистецтво, яким нині займається кожен японський школяр. І не тільки японський! Адже заняття орігамі  сприяє  розвитку творчих здібностей, образного  і логічного мислення.

Вибір виставки не випадковий. Адже Указом Президента України  2017 рік  оголошено Роком Японії  в Україні, а 11 лютого японці відзначали своє національне свято – День заснування держави.

 Виставка представляла роботи  вихованців  зразкового художнього колективу «Дивосвіт» дитячо-юнацького клубу «Мрія» Черкаського багатопрофільного молодіжного центру.

Різноманітні косудами – кулі, зібрані з паперових квітів, розеток і модулів, тварини,птахи,  ляльки,  створені в техніці орігамі – все це радувало відвідувачів бібліотеки.

1   12   345   IMG 8282

Read more

Четвер, 23 лютого 2017

Дні історії та культури Японії

111 - 0002    

    

     2017 рік оголошений Указом Президента України Роком Японії в Україні. Напередодні відзначення національного японського свята – Дня заснування держави в бібліотеці пройшли Дніісторії та культури Японії.

    Відкрилися  Дні 9 лютого літературною годиною «Література Японії - філософія життя».

     В системі культури жителів Японії  мудре слово було і залишається споконвічною, абсолютною цінністю. Із прадавніх часів до наших днів дійшли сотні тисяч японських міфів, казок, народних прислів’їв і приказок, віршів, збереглися імена кількох тисяч поетів.   

   Літературна година допомогла студентам гуманітарно-правового ліцею ознайомитись із усною народною творчістю, найвідомішими письменниками і найвизначнішими творами японської літератури. А ще дала юнакам і дівчатам урок  надзвичайно дбайливого,  зацікавленого і шанобливого ставлення народу до свого історичного минулого та власної культури.

 

    Цього ж дня в читальному залі під час заочної подорожі «В країні сакури і кімоно» відбулася зустріч студентів Черкаського державного бізнес-коледжу з директором підприємства групи «ВЕНЕТО» Олександром Згібловим. Олександр Георгійович розповів про  Японію і японців, якими він їх побачив під час навчання у Країні Вранішнього Сонця.  Демонструючи фото із власного архіву, він розповідав про повсякденне життя, звичаї і традиції японців, високі технології у промисловому виробництві, які допомогли їм вивести і утримувати  свою країну у п’ятірці світових лідерів за рівнем соціально-економічного розвитку.

 

      Заочну подорож Японією продовжила зустріч учнів Черкаського вищого професійного училища ім. Короленка  із  представниками громадської організації «Черкаська федерація кендо» Олександром Константиновим, Ольгою та Аліною. Гості розповіли про історію, філософію, культуру та традиції самурайства, бусідо та кендо. Особливо детально вони зупинились на сучасному бойовому мистецтві японського фехтування на бамбукових мечах - кендо? ?шлях меча), яке походить від стародавніх японських технік володіння мечем. Учням було продемонстровано традиційні обладунки та озброєння, основні позиції та удари фехтування кендо.

 

          Знайомство з Японією студентів Черкаського комерційного технікуму відбулось під час мистецького екскурсу «Японія: від традицій до сучасності».

Молоді люди взяли участь у відеомандрівці цією унікальною країною, флешмобі «Цікаві факти про Японію», поспілкувалися з представниками ресторану «Yoshi», які розповіли про японську кухню та продемонстрували японський традиційний костюм – кімоно. А ще юнаки і дівчата взяли участь майстер-класі по виготовленню японського журавлика в техніці орігамі.

 

     З історією та культурою Японії учнів спеціальної школи-інтерната працівники книгозбірні познайомили 12 лютого.

    13 лютого майстер – клас із виготовлення канзаші –традиційних японських жіночих аксесуарів для волосся, завершив цикл заходів присвячених Японії. До цього популярного виду рукоділля, коли із шовкової стрічки або клаптиків  якоїсь тканини народжується маленьке чудо – квітка канзаші, активно долучилися учні колегіуму «Берегиня».

 

   Під час проведення  Днів історії та культури Японії відвідувачі бібліотеки взяли участь у інтелектуально – розважальній вікторині «Привіт із Японії», організованій працівниками сектору реєстрації користувачів та ігровому коктейлі «Мудрість із Японії», який проводили працівники відділу абонемента.

 

    Всі, хто зацікавився історією, традиціями, мистецтвом і літературою Японії, мали змогу поглибити свої знання, ознайомившись із книжково – ілюстративними виставками «Країна ранкового сонця» і «Література  Японії» та отримати справжню насолоду від перегляду виставки творчих робіт вихованців зразкового колективу «Дивосвіт» дитячо-юнацького клубу «Мрія» позашкільного навчального закладу багатопрофільного молодіжного центру під назвою «Мистецтво орігамі».  

 

Read more

main page06.09.17

Персональний сайт
"Василь Симоненко"

pochesnyi znak

Визначені лауреати Симоненківської премії 2019 року

Детальніше...

 

Нові книги у бібліотеці