квітня 2017
П'ятниця, 28 квітня 2017
Безсмертя у поета на кінчику пера
- Article Details
Під такою назвою 27 квітня у бібліотеці учні Черкаського вищого професійного училища та студенти Черкаського кооперативного економіко-правового коледжу перегорнули сторінки усного журналу, присвяченого видатним особистостям – ювілярам 2017 року, які певним чином пов'язані з Черкащиною. Цьогоріч минає 295 років від дня народження Григорія Сковороди, 140 років від дня народження Василя Доманицького і 95 років від дня народження Костянтина Світличного.
Перша сторінка журналу «Наш перворозум: Григорій Сковорода» ознайомила юнаків і дівчат із життєвим і творчим шляхом і, зокрема, періодом перебування у селі Коврай на Черкащині, українського просвітителя-гуманіста, філософа, поета, педагога. А поезію українського поета Володимира Підпалого, присвячену Григорію Савичу, зворушливо прочитав майстер художнього читання, керівник поетичного театру «На горі» Ярослав Литвин.
Друга сторінка журналу «Чистий серцем: Василь Доманицький» була розкрита письменником, доктором філологічних наук, професором Черкаського національного університету ім. Б.Хмельницького Володимиром Поліщуком. Із розповіді Володимира Трохимовича молодь дізналася багато цікавих фактів із життя та невтомної праці українського літературознавця, письменника, історика, фольклориста, публіциста, громадсько-політичного діяча, кооператора, уродженця села Колодисте на Черкащині.
Українському письменнику, талановитому гумористу Костянтину Світличному, який жив і працював у Черкасах, було присвячено третю сторінку усного журналу «Смолоскип із синіми очима: Костянтин Світличний». Розповідь про письменника було побудовано зі спогадів про нього побратимів по перу. А читали спогади студенти Черкаського державного бізнес-коледжу – активні учасники багатьох бібліотечних заходів.
Понеділок, 24 квітня 2017
Юнацька бібліотека – школі
- Article Details
Дні ОБЮ ім. В. Симоненка, організовані в загальноосвітніх навчальних закладах міста, сприяють популяризації бібліотеки, її інформаційних ресурсів, налагодженню співпраці між бібліотекою і школою.
19 квітня такий День бібліотека провела в черкаській загальноосвітній школі № 6.
Біля шкільної бібліотеки для учнів і вчителів було організовано розгорнутий перегляд нових надходжень художньої літератури із фондів обласної юнацької бібліотеки під назвою «Літературна палітра Симоненківської книгозбірні». Крім того, на відзначення у 2017 році 525-річчя виникнення українського козацтва та 100-річчя створення Вільного козацтва працівники книгозбірні представили книжково-ілюстративну виставку «І оживає дух козацький...». А із новими книгами з природничих наук молодь знайомилася із книжково-ілюстративної виставки «Книги для навчання та корисного дозвілля».
Також учнівська молодь здійснила екологічну мандрівку «Як стати «Зеленою» столицею Європи?» та побувала на годині екології «Блакитний скарб: що потрібно знати про воду».
Середа, 12 квітня 2017
Незабутні зустрічі з письменниками
- Article Details
6 і 7 квітня цього року у читальному залі бібліотеки було по-особливому гамірно і велелюдно. 6 квітня на зустріч із молоддю Черкаського краю завітав відомий український письменник, журналіст із Закарпаття, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка Мирослав Дочинець, а 7 квітня переповнений читальний зал гостинно зустрічав українську письменницю, журналістку, сценаристку, неодноразову лауреатку і переможницю літературних конкурсів «Коронація слова» Ірен Роздобудько та поета, барда Ігоря Жука.
Метри сучасної української літератури згадували про свій шлях у літературу, ділилися роздумами про сьогодення і майбутнє України, давали юнакам і дівчатам корисні поради щодо вибору власного шляху у житті.
Мирослав Дочинець розповів про свої вже відомі читачам книги «Синій зошит», «Многії літа. Благії літа», «Мафтей» та нову книгу «Орий». Ірен Роздобудько презентувала книгу «Тут і тепер», а Ігор Жук порадував новими піснями.
Під час щирого, невимушеного спілкування гості дали відповідь на величезну кількість запитань, що стосувалися їхньої творчості.
У присутніх на заході - учнів і студентів різних навчальних закладів Черкас і Черкаського району залишилися найприємніші враження про зустрічі із майстрами пера, а у маститих письменників збільшилося коло їхніх читачів, про що засвідчили автограф-сесії по закінченню зустрічей.