Обласна бібліотека для юнацтва

імені Василя Симоненка

Social Icons by Dreamstale 33Social Icons by Dreamstale 6Social Icons by Dreamstale 17Social Icons by Dreamstale 22  

baner m

Прозорро - публічні закупівлі

 

Бібліотека обслуговує користувачів:

Пн-Пт з 1030 до 1830

Нд з 1000 до 1800

Вихідний день Субота

 Адреса:

м. Черкаси
вул. Надпільна, 285
18000

Місцезнаходження бібліотеки на карті

<< < вересня 2017 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Вівторок, 19 вересня 2017

Тиждень краєзнавства 2017

Zakladka Tyzhden

 

Сосновий бір – парк, що заспокоює і надихає

Тиждень краєзнавства стартував 18 вересня краєзнавчою екскурсією молодими користувачами нашої бібліотеки найстарішим парком Черкас - «Сосновий бір», який займає помітне місце серед значних пам'яток садово-паркової архітектури України. За його створення у 1979 році авторський колектив був нагороджений Державною премією УРСР імені Т.Г. Шевченка. 2017 року парк відзначає свій 50-річний ювілей.
Мандруючи парком, учні загальноосвітньої школи № 29 міста Черкаси милувалися його краєвидами зі штучними озерами і фонтанами, величезними соснами і екзотичними деревами, неперевершеною панорамою Дніпра, дерев'яними та кам'яними скульптурами на виставкових алеях. Завідувач відділу абонемента юнацької бібліотеки ознайомила молодь з історією створення парку, розповіла багато цікавого про фестиваль «Дивосвіт», який щорічно проходить на його території. «Сосновий бір» вже давно став творчою майстернею для скульпторів, які працюють з каменем, деревом, металом, бетоном та майданчиком для численних майстер-класів по створенню ляльок-мотанок, патріотичних прикрас, керамічних іграшок і особливих листівок, що проводять митці Національної спілки майстрів народного мистецтва України.
Під осіннім сонцем, під спів пташок і запах осінньої хвої юнаки і дівчата збагатилися новими знаннями з історії рідного міста, приємно відпочили і зробили селфі на згадку про екскурсію.

IMG 9804 IMG 9806 IMG 9817 IMG 9839 IMG 9841 IMG 9859

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Тетяна Нераденко: археолог, краєзнавець, педагог

Цього ж дня у бібліотеці відбулася зустріч учнів Черкаського вищого професійного училища із кандидатом історичних наук, краєзнавцем, археологом Тетяною Нераденко, також ювіляркою 2017 року.
Тетяна Миколаївна, яка вже не вперше зустрічається з молоддю в стінах Симоненківської книгозбірні, розповіла про суть науки археології і специфіку роботи археологів, познайомила присутніх із авторськими книгами і роботою експедицій по розкопках Молюхового Бугра – давнього поселення в заплаві Тясмину V-III тис. до н.е., супроводжуючи свою розповідь демонстрацією світлин.
Молодь із зацікавленням переглянула фото, за допомогою відеопрезентації пригадала найцікавіші туристичні об'єкти Правобережної Черкащини та взяла участь у краєзнавчій вікторині «Мій рідний край». Переможці вікторини були відзначені призами – книгами, автором яких є гостя заходу.
Тетяна Нераденко закликала юнаків і дівчат подорожувати Черкащиною, вивчати її історію і пізнавати свій рідний край.

IMG 9900 IMG 9895

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Скарбниця талантів землі Черкаської

Черкаська земля надзвичайно багата талановитими людьми, відомими в Україні і далеко за її межами. Серед них - національний геній Тарас Шевченко; гетьман України, видатний державний, політичний і військовий діяч Богдан Хмельницький; український політик, Герой України В'ячеслав Чорновіл; мислителі та науковці - Михайло Максимович, Микола Біляшівський, Агатангел Кримський; династія промисловців-цукроварників, меценатів Симиренків; письменники - Іван Нечуй-Левицький, Михайло Старицький, Михайло Драй-Хмара. Тут творив поет Василь Симоненко.
Та є і менш знані особистості - проголошений святим у Індії Олексій Бах, зачинатель біофізики Борис Раєвський та інші.
Про видатних наших краян, знаних не лише в області, країні, а й по далеких світах, 19 вересня під час заочної круїз – вікторини Черкащиною згадували студенти Черкаського комерційного технікуму.
Сучасну літературну Черкащину представила талановита поетеса і перекладач Катерина Вербівська.

IMG 9906 IMG 9910

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Мрію бути: Тетяна Сосуліна

Свій ювілей цьогоріч відзначає ще одна талановита особистість черкаського краю - знана в Україні та далеко за її межами художниця Тетяна Сосуліна, яка працює в галузі декоративно-прикладного мистецтва. В творчому доробку художниці – пастель, графіка, живопис, батик, але все ж перевагу вона віддає гобелену.
20 вересня Тетяна Дмитрівна завітала до бібліотеки на зустріч із учнями черкаської загальноосвітньої школи № 24. На заході мова йшла про гобелен, як жанр текстильного мистецтва . Розповіла майстриня і про своє захоплення фотографією та письменством, адже вона є також автором трьох книжок - збірок замальовок – ессе «Мрію бути», «Спас любови» та «Моменти нашого життя», яка готується до друку.

IMG 9938 IMG 9967 IMG 9974 IMG 9975 IMG 9983

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Книгу Євгена Стеблівського «Звенигора. Шабля на комісара» презентовано черкаській молоді

21 вересня переповнена читальна зала бібліотеки зустрічала письменника з Одеси Євгена Стеблівського, який презентував учнівській і студентській молоді унікальну, надзвичайно цікаву книгу про події Української революції 1917-1921 років «Звенигора. Шабля на комісара». Це перший історичний бойовик про невідомі і трагічні події Звенигородсько-Таращанського повстання 1918 року на Черкащині, у якому вимальовуються могутні дійові сили Вільного козацтва, що зародилося 1917 року на Звенигородщині, поширилося по всій Україні і прославилося боротьбою за її самостійність. Вільне козацтво, яке продовжило традиції Б.Хмельницького, С.Наливайка, І.Гонти, М.Залізняка.
Відкриваючи презентацію, черкаський письменник Олексій Озірний, який в одному з головних героїв роману побачив прототип свого прадіда, зазначив, що це книга про нашу історію, бойовий дух козацтва, славне минуле України - надзвичайно важливе для сучасників. Книга – яку треба читати, особливо молодим. Адже молодь це майбутнє України, яке покликане виправдати її надію.
Презентуючи книгу, Євген Стеблівський розповів про ідею виникнення й історію написання роману, роботу з архівами і співпрацю з дослідником історії повстанського руху Іваном Ковалем. Зачитуючи уривки із книги, автор зазначив, що «Звенигора. Шабля на комісара» - лише перша частина трилогії, яка матиме продовження та представив ще одне видання «Кіборги».
Відгуками про роман з присутніми ділилися доктор філології, професор Черкаського національного університету ім. Б.Хмельницького Володимир Поліщук, рецензентка книги, викладачка цього університету Ганна Клименко - Синьоок, директор Симоненківської книгозбірні Олена Федоренко. Вони звернули увагу юнаків і дівчат на те, що це книга, яка розкриває правдиву історію 100-річної давнини, правду про події, перекручені радянським режимом, книга, в якій проглядається душа автора, доля його роду, доля України, книга – урок для нащадків.

IMG 0043 IMG 0060 IMG 0073 IMG 0107

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

 Історія Черкас у пам'ятниках

У всебічному пізнанні історії своєї малої батьківщини важливого значення набувають пам'ятники, пов'язані з подіями, що відбувались тут у різні історичні епохи.
Познайомитися з деякими пам'ятниками м. Черкаси студенти Черкаського політехнічного технікуму змогли 21 вересня, взявши участь у вуличному квесті рідним містом, який поєднав у собі інформаційно-пошукову гру з активною прогулянкою його вулицями та парками.
Це інтелектуальне змагання спонукало його учасників до поглиблення знань з історії Черкас.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

За доброю традицією під час Тижня краєзнавства юнаки і дівчата знайомилися із найцікавішими новинками краєзнавчих видань, які отримала юнацька бібліотека в 2016-2017 роках. 22 вересня впродовж дня учасниками презентації були учні ЗОШ №11 та колегіуму «Берегиня».
Завершився Тиждень краєзнавства в неділю 24 вересня бесідами і спілкуванням у бібліотеці біля книжково-ілюстративних виставок та виставок творчих робіт митців і обдарованої молоді Черкащини.

IMG 0116 IMG 0117 IMG 0122 IMG 0135 IMG 0143 IMG 9869

Впродовж Тижня краєзнавства відвідувачі бібліотеки мали змогу здійснити екскурсії бібліотекою, переглянути бібліотечні виставки, а ще позмагатися у інтелектуальних вікторинах «Покоління Z знає».

IMG 0133 IMG 9786 IMG 9792 IMG 9874 IMG 9920 IMG 9986

Zakladka Tyzhden 2017

Read more