Обласна бібліотека для юнацтва

імені Василя Симоненка

Social Icons by Dreamstale 33Social Icons by Dreamstale 6Social Icons by Dreamstale 17  

baner m

Прозорро - публічні закупівлі

 

Бібліотека обслуговує користувачів:

Пн-Пт з 1030 до 1830

Нд з 1000 до 1800
У літній період щодня

з 1000до 1800

Вихідний день Субота

 Адреса:

м. Черкаси
вул. Надпільна, 285
18000

Місцезнаходження бібліотеки на карті

<< < вересня 2017 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Вівторок, 19 вересня 2017

Тиждень краєзнавства 2017

Zakladka Tyzhden

 

Сосновий бір – парк, що заспокоює і надихає

Тиждень краєзнавства стартував 18 вересня краєзнавчою екскурсією молодими користувачами нашої бібліотеки найстарішим парком Черкас - «Сосновий бір», який займає помітне місце серед значних пам'яток садово-паркової архітектури України. За його створення у 1979 році авторський колектив був нагороджений Державною премією УРСР імені Т.Г. Шевченка. 2017 року парк відзначає свій 50-річний ювілей.
Мандруючи парком, учні загальноосвітньої школи № 29 міста Черкаси милувалися його краєвидами зі штучними озерами і фонтанами, величезними соснами і екзотичними деревами, неперевершеною панорамою Дніпра, дерев'яними та кам'яними скульптурами на виставкових алеях. Завідувач відділу абонемента юнацької бібліотеки ознайомила молодь з історією створення парку, розповіла багато цікавого про фестиваль «Дивосвіт», який щорічно проходить на його території. «Сосновий бір» вже давно став творчою майстернею для скульпторів, які працюють з каменем, деревом, металом, бетоном та майданчиком для численних майстер-класів по створенню ляльок-мотанок, патріотичних прикрас, керамічних іграшок і особливих листівок, що проводять митці Національної спілки майстрів народного мистецтва України.
Під осіннім сонцем, під спів пташок і запах осінньої хвої юнаки і дівчата збагатилися новими знаннями з історії рідного міста, приємно відпочили і зробили селфі на згадку про екскурсію.

IMG 9804 IMG 9806 IMG 9817 IMG 9839 IMG 9841 IMG 9859

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Тетяна Нераденко: археолог, краєзнавець, педагог

Цього ж дня у бібліотеці відбулася зустріч учнів Черкаського вищого професійного училища із кандидатом історичних наук, краєзнавцем, археологом Тетяною Нераденко, також ювіляркою 2017 року.
Тетяна Миколаївна, яка вже не вперше зустрічається з молоддю в стінах Симоненківської книгозбірні, розповіла про суть науки археології і специфіку роботи археологів, познайомила присутніх із авторськими книгами і роботою експедицій по розкопках Молюхового Бугра – давнього поселення в заплаві Тясмину V-III тис. до н.е., супроводжуючи свою розповідь демонстрацією світлин.
Молодь із зацікавленням переглянула фото, за допомогою відеопрезентації пригадала найцікавіші туристичні об'єкти Правобережної Черкащини та взяла участь у краєзнавчій вікторині «Мій рідний край». Переможці вікторини були відзначені призами – книгами, автором яких є гостя заходу.
Тетяна Нераденко закликала юнаків і дівчат подорожувати Черкащиною, вивчати її історію і пізнавати свій рідний край.

IMG 9900 IMG 9895

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Скарбниця талантів землі Черкаської

Черкаська земля надзвичайно багата талановитими людьми, відомими в Україні і далеко за її межами. Серед них - національний геній Тарас Шевченко; гетьман України, видатний державний, політичний і військовий діяч Богдан Хмельницький; український політик, Герой України В'ячеслав Чорновіл; мислителі та науковці - Михайло Максимович, Микола Біляшівський, Агатангел Кримський; династія промисловців-цукроварників, меценатів Симиренків; письменники - Іван Нечуй-Левицький, Михайло Старицький, Михайло Драй-Хмара. Тут творив поет Василь Симоненко.
Та є і менш знані особистості - проголошений святим у Індії Олексій Бах, зачинатель біофізики Борис Раєвський та інші.
Про видатних наших краян, знаних не лише в області, країні, а й по далеких світах, 19 вересня під час заочної круїз – вікторини Черкащиною згадували студенти Черкаського комерційного технікуму.
Сучасну літературну Черкащину представила талановита поетеса і перекладач Катерина Вербівська.

IMG 9906 IMG 9910

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Мрію бути: Тетяна Сосуліна

Свій ювілей цьогоріч відзначає ще одна талановита особистість черкаського краю - знана в Україні та далеко за її межами художниця Тетяна Сосуліна, яка працює в галузі декоративно-прикладного мистецтва. В творчому доробку художниці – пастель, графіка, живопис, батик, але все ж перевагу вона віддає гобелену.
20 вересня Тетяна Дмитрівна завітала до бібліотеки на зустріч із учнями черкаської загальноосвітньої школи № 24. На заході мова йшла про гобелен, як жанр текстильного мистецтва . Розповіла майстриня і про своє захоплення фотографією та письменством, адже вона є також автором трьох книжок - збірок замальовок – ессе «Мрію бути», «Спас любови» та «Моменти нашого життя», яка готується до друку.

IMG 9938 IMG 9967 IMG 9974 IMG 9975 IMG 9983

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Книгу Євгена Стеблівського «Звенигора. Шабля на комісара» презентовано черкаській молоді

21 вересня переповнена читальна зала бібліотеки зустрічала письменника з Одеси Євгена Стеблівського, який презентував учнівській і студентській молоді унікальну, надзвичайно цікаву книгу про події Української революції 1917-1921 років «Звенигора. Шабля на комісара». Це перший історичний бойовик про невідомі і трагічні події Звенигородсько-Таращанського повстання 1918 року на Черкащині, у якому вимальовуються могутні дійові сили Вільного козацтва, що зародилося 1917 року на Звенигородщині, поширилося по всій Україні і прославилося боротьбою за її самостійність. Вільне козацтво, яке продовжило традиції Б.Хмельницького, С.Наливайка, І.Гонти, М.Залізняка.
Відкриваючи презентацію, черкаський письменник Олексій Озірний, який в одному з головних героїв роману побачив прототип свого прадіда, зазначив, що це книга про нашу історію, бойовий дух козацтва, славне минуле України - надзвичайно важливе для сучасників. Книга – яку треба читати, особливо молодим. Адже молодь це майбутнє України, яке покликане виправдати її надію.
Презентуючи книгу, Євген Стеблівський розповів про ідею виникнення й історію написання роману, роботу з архівами і співпрацю з дослідником історії повстанського руху Іваном Ковалем. Зачитуючи уривки із книги, автор зазначив, що «Звенигора. Шабля на комісара» - лише перша частина трилогії, яка матиме продовження та представив ще одне видання «Кіборги».
Відгуками про роман з присутніми ділилися доктор філології, професор Черкаського національного університету ім. Б.Хмельницького Володимир Поліщук, рецензентка книги, викладачка цього університету Ганна Клименко - Синьоок, директор Симоненківської книгозбірні Олена Федоренко. Вони звернули увагу юнаків і дівчат на те, що це книга, яка розкриває правдиву історію 100-річної давнини, правду про події, перекручені радянським режимом, книга, в якій проглядається душа автора, доля його роду, доля України, книга – урок для нащадків.

IMG 0043 IMG 0060 IMG 0073 IMG 0107

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

 Історія Черкас у пам'ятниках

У всебічному пізнанні історії своєї малої батьківщини важливого значення набувають пам'ятники, пов'язані з подіями, що відбувались тут у різні історичні епохи.
Познайомитися з деякими пам'ятниками м. Черкаси студенти Черкаського політехнічного технікуму змогли 21 вересня, взявши участь у вуличному квесті рідним містом, який поєднав у собі інформаційно-пошукову гру з активною прогулянкою його вулицями та парками.
Це інтелектуальне змагання спонукало його учасників до поглиблення знань з історії Черкас.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

За доброю традицією під час Тижня краєзнавства юнаки і дівчата знайомилися із найцікавішими новинками краєзнавчих видань, які отримала юнацька бібліотека в 2016-2017 роках. 22 вересня впродовж дня учасниками презентації були учні ЗОШ №11 та колегіуму «Берегиня».
Завершився Тиждень краєзнавства в неділю 24 вересня бесідами і спілкуванням у бібліотеці біля книжково-ілюстративних виставок та виставок творчих робіт митців і обдарованої молоді Черкащини.

IMG 0116 IMG 0117 IMG 0122 IMG 0135 IMG 0143 IMG 9869

Впродовж Тижня краєзнавства відвідувачі бібліотеки мали змогу здійснити екскурсії бібліотекою, переглянути бібліотечні виставки, а ще позмагатися у інтелектуальних вікторинах «Покоління Z знає».

IMG 0133 IMG 9786 IMG 9792 IMG 9874 IMG 9920 IMG 9986

Zakladka Tyzhden 2017

Read more

main page06.09.17

Персональний сайт
"Василь Симоненко"

pochesnyi znak

Визначені лауреати Симоненківської премії 2018 року

Детальніше...

 

Нові книги подаровані Віктором Альтфедером

Маніфест тих,
хто прожили
чверть життя:
двадцятирічні про те,
хто вони

Переможець конкурсу
«Напишіть про мене книжку!»

viter zpid soncia

Путівник підлітка
до успіху

 

 

Книжковий калейдоскоп Черкащини

Вірші

з війни

IMG 0413

Детальніше