Обласна бібліотека для юнацтва

імені Василя Симоненка

Social Icons by Dreamstale 33Social Icons by Dreamstale 6Social Icons by Dreamstale 17  

baner m

Прозорро - публічні закупівлі

 

Бібліотека обслуговує користувачів:

Пн-Пт з 1030 до 1830

Нд з 1000 до 1800

Вихідний день Субота

 Адреса:

м. Черкаси
вул. Надпільна, 285
18000

Місцезнаходження бібліотеки на карті

<< < жовтня 2017 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

жовтня 2017

Вівторок, 31 жовтня 2017

«Одвічна таїна жінки»

«У жінці ховається дивовижна, велика таємниця, велика
життєва загадка, джерело всіх радощів і всіх турбот» 
норвезький письменник Арне Гарборг 

Впродовж листопада у відділі мистецтв бібліотеки демонструвалася виставка творчих робіт Світлани Сивокінь під назвою «Одвічна таїна жінки». В експозиції була представлена серія живописних робіт «The Secret Garden» («Таємний Сад»).
Світлана не має художньої освіти, але бачить в цьому лише плюси – необмеженість правилам і свободу задумам. Малювання для неї – це спосіб відсторонитися від буденності, поринути в загадковий, вигаданий світ, де серед дивовижних квітів живе вона - ЖІНКА.
Авторка - активна учасниця міських виставок, серед яких: «SixArt» / Мистецтво без меж (2016) та «Spring girl» (2017).
IMG 0610 IMG 0609 IMG 0619 IMG 0620

Read more

Понеділок, 30 жовтня 2017

Врятувати життя разом

18 жовтня у бібліотеці відбувся незвичайний захід – благодійний аукціон, який став заключним етапом бібліотечного проекту «Ми – козацького роду» та міського конкурсу серед творчої молоді на створення кращої ілюстрації до літературного твору про козацтво « І оживає дух козацький....», присвячених 525-річчю виникнення українського козацтва і 100-річчю утворення Вільного козацтва. Організаторами та виконавцями проекту, який стартував наприкінці 2016 року, стали обласна бібліотека для юнацтва імені Василя Симоненка, Черкаська обласна громадська організація «Світовид», Департамент освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради і Управління сім'ї, молоді та спорту Черкаської облдержадміністрації.
На аукціон було виставлено 27 найкращих, різних за сюжетом та технікою виконання робіт обдарованої молоді – переможців та учасників конкурсу.
25 ілюстрацій козацької тематики були продані, а виручені кошти передані до Черкаського обласного центру дитячої онкології та гематології мамі важкохворої дівчинки для лікування її доньки.
Бібліотека надзвичайно вдячна співорганізаторам проведення конкурсу та аукціону, авторам картин, які дали свою згоду на їх продаж, а також тим, хто купив їх, давши шанс на життя 15-річній дівчинці.

IMG 0474 IMG 0530 IMG 0549

Read more

Середа, 25 жовтня 2017

Поетичні вітрила Юлії Гончар

17 жовтня учасники семінару-практикуму шкільних бібліотекарів загальноосвітніх навчальних закладів Черкаського району мали щасливу нагоду стати під поетичні вітрила кандидата філологічних наук, члена Національної спілки письменників України Юлії Гончар.

Зустріч відбулася з нагоди ювілею письменниці. Юлія Олегівна читала свою поезію, розповідала про таємниці творення слова, ділилася творчими планами на майбутнє, спілкувалася про нинішню ситуацію в Україні. Адже, нині вона часто буває на Сході нашої країни, поскільки є національним радником Ради Європи.
Теплі і щирі слова на адресу ювілярки звучали від колег по перу, членів обласної організації НСПУ Наталі Лапіної, Катерини Вербівської, Івана Дубініна, Володимира Ткаченка, членів обласного літературного об'єднання імені Василя Симоненка.
Закінчилася зустріч автограф та фотосесією письменників із бібліотекарями.

IMG 0434 IMG 0427 IMG 0435 IMG 0439

Read more

Понеділок, 23 жовтня 2017

Вишивка – барвистий голос давнини

20 жовтня у бібліотеці відбувся черговий тайм-діалог двох поколінь – старшого та молодшого. Темою для обговорення став один із видів народного декоративного мистецтва українців - вишивка.

Представники молодшого покоління – учні колегіуму «Берегиня», могли не тільки поділитися своїми знаннями і враженнями про вишивку, а й разом із однокласниками почути захоплюючі розповіді науковця обласного краєзнавчого музею Вікторії Наумчук та художника по вишивці Черкаської швейної фабрики імені Лесі Українки Наталії Крамної - Таран про історію, символіку, способи вишивання та сучасні тенденції цього унікального виду мистецтва.
Велике захоплення у юнаків і дівчат викликали вишиті стародавні українські чоловічі і жіночі сорочки, рушники, обруси, набожники із колекції обласного краєзнавчого музею.
В ході тайм-діалогу молоді люди переконалися, що вишивка — це не тільки майстерне творіння золотих рук народних умільців, а й скарбниця вірувань, звичаїв, обрядів, духовних прагнень, інтелекту українського народу.

DSC 0017 DSC 0025 DSC 0038

Read more

Вівторок, 03 жовтня 2017

З історії дукачів

З давніх-давен людина прагнула прикрасити себе і використовувала для цього все, що могло бути в природі придатним для цієї мети. Жіноче населення України полюбляло носити різноманітні вушні, шийні, нагрудні прикраси, що складалися з кількох компонентів, гармонійно пов'язаних між собою. Серед них чільне місце займала традиційна українська народна прикраса - дукачі.
Про історію дукачів, тлумачення їх символіки, місцевих золотарів та причини втрати популярності цього виду прикрас 26 вересня у бібліотеці на черговому засіданні клубу цікавих зустрічей «Візит» розповідав краєзнавець Олександр Самков.

IMG 0295 IMG 0297

Read more

main page06.09.17

Персональний сайт
"Василь Симоненко"

pochesnyi znak

Визначені лауреати Симоненківської премії 2018 року

Детальніше...

 

Нові книги подаровані Віктором Альтфедером

Маніфест тих,
хто прожили
чверть життя:
двадцятирічні про те,
хто вони

Переможець конкурсу
«Напишіть про мене книжку!»

viter zpid soncia

Путівник підлітка
до успіху

 

 

Книжковий калейдоскоп Черкащини

Вірші

з війни

IMG 0413

Детальніше