Обласна бібліотека для юнацтва

імені Василя Симоненка

Social Icons by Dreamstale 33Social Icons by Dreamstale 6Social Icons by Dreamstale 17  

baner m

Прозорро - публічні закупівлі

 

Бібліотека обслуговує користувачів:

Пн-Пт з 1030 до 1830

Нд з 1000 до 1800
У літній період щодня

з 1000до 1800

Вихідний день Субота

 Адреса:

м. Черкаси
вул. Надпільна, 285
18000

Місцезнаходження бібліотеки на карті

<< < листопада 2017 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

листопада 2017

П'ятниця, 24 листопада 2017

Дню Гідності та Свободи присвячується

21 листопада Україна відзначила одне із найбільших державних свят – День Гідності та Свободи. Цього дня мільйони українців віддали шану патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 – лютому 2014 років постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору.

Це свято бібліотека відзначила рядом заходів, присвячених мужнім борцям за свободу і незалежність нашої держави у ці роки та в інші періоди історії.
21 листопада студентська молодь взяла участь у патріотичному діалозі «Українського духу титани» за участі громадського і політичного діяча, одного із засновників Народного Руху в Черкаській області Юрія Громовського. Юрій Дмитрович спілкувався з юнаками і дівчатами про нашого земляка, Героя України, одного із засновників в Україні національно-визвольного руху шістдесятників та дисидентів, провідника українського національно-демократичного визвольного руху кінця 80-х — 90-х років, ініціатора проголошення Декларації про державний суверенітет України 16липня 1990 року та Акта проголошення Незалежності України 24 серпня 1991 року, українського політика, публіциста, діяча руху опору проти зросійщення та національної дискримінації українського народу, політичного в'язня СРСР - В'ячеслава Чорновола. Цього року йому виповнилося 80 років від дня народження.

22 листопада учні ЗОШ №11 міста Черкаси під час озвученої книжкової виставки «Україна – Країна Нескорених!» познайомилися із книгами, які розповідають про події Революції Гідності і АТО, більше дізналися про справжніх героїв нашого часу.

 

А 23 листопада працівники книгозбірні провели День ОБЮ ім. В.Симоненка, присвячений Дню Гідності та Свободи, у черкаській ЗОШ №7. Впродовж дня вчителі і учні навчального закладу мали можливість знайомитися з книгами на допомогу навчанню і самоосвіті, новинками сучасної української літератури, періодикою із фонду бібліотеки, а також стати учасниками цікавих і змістовних культурно-просвітницьких заходів.
Члени педагогічного колективу познайомилися із сучасними українськими серійними виданнями художньої літератури, а старшокласники перевірили та збагатили свої знання української історії; за допомогою книг дізнались про багатьох нескорених співвітчизників, які захищали нашу незалежність на Майдані і нині захищають на Сході України; поспілкувались із черкаським журналістом, правозахисником, волонтером Валерієм Макеєвим та познайомилися з його книгами «100 днів у полоні» та «Привиди Президента».

 

Read more

Четвер, 16 листопада 2017

Симоненківська книгозбірня – учням професійної освіти

14 листопада працівники відділів обслуговування здійснили бібліотечний десант до Черкаського вищого професійного училища ім. Короленка. Цього дня в навчальному закладі у рамках Тижня української писемності та мови було проведено День обласної бібліотеки для юнацтва ім. В. Симоненка.

Впродовж дня учні мали можливість знайомитися з літературою на допомогу навчанню та самоосвіті, а також стати учасниками ряду цікавих і змістовних культурно-просвітницьких заходів, перевірити та збагатити свої знання української мови.

http://chvpukorolenka.ucoz.com/news/tizhden_ukrajinskoji_pisemnosti_ta_movi_den_chetvertij/2017-11-14-582

Read more

«Чер. net. k@ -2» відбулася

11 та 12 листопада у бібліотеці вдруге проходив Міжнародний літературний проект «Чер. net. k@», започаткований і організований подружжям Тетяною та Майклом Брукс.

Цьогоріч автори-початківці під час літературного семінару-практикуму мали змогу отримати поради по написанню поетичних та прозових творів від професора ЧНУ ім. Б Хмельницького, члена НСПУ Василя Пахаренка; кандидата філологічних наук, доцента ЧНУ ім. Б.Хмельницького Ганни Синьоок; письменників Наталі Лапіної, Світлани Горбань, Катерини Вербівської, Олександра Солодаря, Івана Дубініна; літератора Тетяни Брукс; видавця Юлії Чабаненко.
Учасники проекту, віком від 14 до 90 років, радо і з ентузіазмом вдосконалювали свою літературну майстерність під час майстер-класів по написанню поезії – «Вірш. Тріолет» та прози – «Допиши...».
По закінченні занять Тетяна Брукс оголосила про старт Другого Міжнародного літературного конкурсу прози й поезії «... і зізнаюсь в коханні до... Землі».
Цьогоріч аудиторія проекту суттєво збільшилася і вже понад 60 учасників гуртом пораділи, що у них з'явилася ще одна душевна родина – «Чер. net. k@».

Read more

П'ятниця, 10 листопада 2017

«Чер.net.k@ – 1» фінішувала. Стартувала «Чер.net.k@ – 2»

Міжнародний літературний проект для авторів-початківців «Чер.net.k@ -1», який стартував у листопаді 2016 року, урочисто завершився 9 листопада у бібліотеці презентацією збірки «Чер.net.k@-2017 ».

Літературно-художнє видання вмістило твори письменників - членів журі проекту та його учасників - переможців конкурсу короткої прози «В цей світ прийшли ми не дарма», оголошеного після проведення ряду майстер-класів і семінарів по написанню художніх творів для початківців.
Відкриваючи святкове дійство, ініціатор, засновник і організатор проекту Тетяна Брукс привітала присутніх із фінальним етапом, вручила подяки членам команди проекту і разом із письменницею Катериною Вербівською подарувала переможцям по примірнику книги.
Щирі вітання і побажання на адресу організаторів і учасників проекту, який голосно заявив про себе, об'єднавши різних людей, але схожих у своїй творчій насназі, глибинній любові до Слова, прагненні знайти себе в літературному світі звучали від мецената Майкла Брукс; поетеси, перекладача, кандидата філології, доцента кафедри української літератури та компаративістики ЧНУ ім. Б.Хмельницького, автора передмови до збірки Ганни Клименко - Синьоок; голови ГО «Книжковий маестро» Людмили Фіть; письменниці Наталі Лапіної; видавця Юлії Чабаненко; літератора, композитора і виконавиці музичних творів Таміли Чупак.
На завершення заходу Тетяна Брукс оголосила про старт Міжнародного літературного проекту «Чер.net.k@ -2 ».

Read more

Презентація книги про війну і насильство

Унікальну книгу «Перехрестя: дев'ять історій про війну та насильство» працівникам Симоненківської книгозбірні презентував 8 листопада координатор з прав людини в Черкаській області, голова громадської організації «Черкаський правозахисний центр», представник Української

Гельсінської спілки Тарас Щербатюк.
Графічний роман, який складають дев'ять реальних історій про насильство і порушення прав людини, написаний на основі біографічних інтерв'ю з людьми, які в той чи інший спосіб опинилися у вирі збройного конфлікту на Донбасі.
Це перше в Україні подібне видання, присвячене непростим історіям жителів Криму, Донбасу та інших людей, залучених у конфлікт по обидва боки лінії розмежування. Створено воно завдяки співпраці «Лібереко – Партнерство за права людини» та Східноукраїнського центру громадських ініціатив за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини.
Тарас Щербатюк розповів про організаторів проекту, історію створення книги, її авторів і художників, детальніше зупинився на одній із історій, автором якої є сам. Він передав у дарунок бібліотеці декілька примірників книги, тож незабаром наші читачі зможуть познайомитись із нею, пережити історії разом з героями та побачити світ їхніми очима.

http://procherk.info/news/7-cherkassy/58003-grafichnu-novelu-perehrestja-prezentuvali-u-cherkasah

Read more

Секрети успіху від Наталії Махно

Cекретами ораторської майстерності, вдалих публічних виступів та промов із студентами Черкаського комерційного технікуму 3 листопада на чергововому засіданні школи молодого лідера «СТИМУЛ» ділилась засновник і провідний тренер з ораторського мистецтва і постановки голосу Тренінгового центру «МегаОратор» Наталія Махно.
Пані Наталія, керуючись своїм 10-річним досвідом консультування успішних людей - політиків, власників бізнесу, керівників вищої ланки, представників шоу – бізнесу, наголосила на важливості під час виступів таких речей, як: правильна постава (осанка, зовнішній вигляд), голос, жести, погляд, правильність побудови промови. Також вона провела з присутніми студентами цікаві і корисні тренінги.
Отримані поради в майбутньому допоможуть молодим людям переконливо говорити, керувати різними аудиторіями і досягати своїх цілей.

Read more

main page06.09.17

Персональний сайт
"Василь Симоненко"

pochesnyi znak

Визначені лауреати Симоненківської премії 2019 року

Детальніше...

 

Нові книги у бібліотеці