Обласна бібліотека для юнацтва

імені Василя Симоненка

Social Icons by Dreamstale 33Social Icons by Dreamstale 6Social Icons by Dreamstale 17  

baner m

Прозорро - публічні закупівлі

 

Бібліотека обслуговує користувачів:

Пн-Пт з 1030 до 1830

Нд з 1000 до 1800
У літній період щодня

з 1000до 1800

Вихідний день Субота

 Адреса:

м. Черкаси
вул. Надпільна, 285
18000

Місцезнаходження бібліотеки на карті

<< < серпня 2019 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Всеукраїнський літературний конкурс творів (книг, збірок)
 
для дітей «Лоскотон»
   

Всеукраїнський літературний конкурс творів (книг, збірок) для дітей «Лоскотон» (далі Конкурс) заснований 2018 року Департаментом освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради спільно з Черкаською обласною організацією Національної спілки письменників України з метою заохочення професійних і непрофесійних літераторів до написання високохудожніх творів для юних читачів, виховання в них любові до рідної землі, добротворення, справедливості, життєлюбного оптимізму.
До участі в Конкурсі допускаються книги, збірки чи прирівняні до них публікації в літературних часописах, які надруковані за останні 3 роки й не відзначені іншими преміями. Мова творів – українська. Один і той же автор може бути переможцем Конкурсу лише один раз і прижиттєво.
Право висунення робіт на участь у Конкурсі мають колективи творчих спілок, організацій, установ, навчальних закладів, громадських об'єднань, засоби масової комунікації – за згодою автора.
Вручення відзнак переможцю приурочується до Міжнародного дня захисту дітей – 1 червня.

 

Лауреати премії:

 2012 рік - поетеса Юлія Гончар за збірки віршів для дітей «Веселковий зоосад» та «Чарівний сонцеворот»

   

 

Подання творів на здобуття Премії проводиться з 15 січня до 15 квітня того року, в якому відбувається вручення Премії.
Організація, яка висуває кандидатуру на здобуття премії, подає на адресу відділу культури Шполянської РДА такі документи:
– офіційне подання з формулюванням позиції та її короткою мотивацією;
– 5 (п'ять) примірників представленого твору чи творів та їхній електронний варіант (за наявності);
– рецензії та відгуки, опубліковані в пресі (за наявності).
Особам, яким присуджено Премію, присвоюється звання лауреатів премії ім. Миколи Томенка, вручається диплом та виплачується грошова винагорода. Загальна сума премії становить 5 000 грн, яка розподіляється за двома номінаціями по 2 500 грн кожна. Фінансування Премії проводиться за рахунок коштів районного бюджету та інших джерел не заборонених законодавством.

MykolaTomenko

Всеукраїнська літературна премія

імені Миколи Томенка

   

Всеукраїнська літературна премія імені Миколи Томенка (далі Премія) заснована 2018 року Шполянською районною радою та Шполянською районною державною адміністрацією з метою пошанування талановитого поета й популяризації його творчості.
Премія є творчою відзнакою письменників за високохудожні твори українською мовою в жанрах поезії, поезії для дітей, малої прози та драматургії, які утверджують ідеали гуманізму, духовні цінності українського народу, звеличують жіночу долю, несуть у собі державотворчі смисли, національну ідею, висвітлюють демократичні й історичні цінності суспільства, збагачують мову й культуру та не відзначені іншими преміями.
Премія встановлюється у двох номінаціях:
– поезія, дитяча поезія,
– мала проза, драматургія.
На здобуття Премії подаються оригінальні твори авторів, опубліковані окремими книгами чи видрукувані в літературних часописах протягом останніх п'яти років. Одна й та особа не може ставати лауреатом Премії двічі.
Право подання претендентів на Премію мають колективи творчих спілок і товариств, мистецьких, навчально-наукових, культурно-просвітницьких установ і закладів, культурних інституцій (при цьому додається відповідний протокол). Кожна з організацій може представити на здобуття премії один або кілька творів одного автора. На здобуття премії можуть претендувати письменники України та українського зарубіжжя. Посмертно премія не присуджується.
Премія на конкурсних засадах присуджується щороку 24 травня – до дня народження Миколи Даниловича Томенка (25.05.1937−29.08.2017) і вручається на Шполянщині.

Більше...

 

 

Конкурс на здобуття Премії оголошується з 1 вересня. Подання здійснюється до 20 листопада, після чого до 10 грудня триває громадське обговорення творів і визначення лауреата. Вручення премії відбувається в Кам'янці напередодні дня народження Данила Кононенка (орієнтовно – третя п'ятниця грудня).
До подання на здобуття премії додаються: довідка про автора твору – біографічні відомості: прізвище, ім'я та по батькові, число, місяць, рік і місце народження, контактний номер телефону, адреса електронної пошти чи іншого засобу зв'язку; творча характеристика претендента; копії паспортних даних та ідентифікаційного коду; 5 примірників збірки (книги, журналу).
Лауреатові премії вручається диплом і грошова винагорода в сумі 10 тис. гривень.
Матеріали претендентів надсилаються за адресою:
20800, Черкаська обл., м. Кам'янка, вул. Декабристів, 5, Історико-культурний заповідник, Чупак Т. П.
тел. (04732) 6-22-74;
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. .

MTereschenko

Всеукраїнська літературна премія в галузі художнього перекладу імені Миколи Терещенка

Всеукраїнська літературна премія в галузі художнього перекладу імені Миколи Терещенка заснована 2018 року Золотоніською районною державною адміністрацією, Золотоніською районною радою спільно з Черкаською обласною організацією Національної спілки письменників України з нагоди 120-річчя з дня народження видатного українського поета й перекладача, уродженця с. Щербинівка Золотоніського району Миколи Терещенка (1898 – 1966) з метою пошанування видатного земляка, популяризації його творчості та для заохочення майстрів художнього перекладу до збагачення літературного простору України кращими зразками зарубіжного письменства.
Премія присуджується окремим перекладачам і творчим колективам за внесок у розвиток художнього перекладу, один раз на рік до дня народження Миколи Терещенка – 13 вересня.

Конкурс на здобуття премії оголошується 1 травня (у рік впровадження премії – 1 липня). Прийом творів на конкурс закінчується 10 серпня. До 1 вересня проводиться громадське обговорення творів, поданих на конкурс та визначення лауреата Премії. Хід конкурсу та його підсумки висвітлюються в засобах масової комунікації.
Право подання творів на здобуття Премії мають колективи творчих спілок і товариств, мистецьких, навчально-наукових, культурно-просвітницьких установ і закладів (при цьому додається відповідний протокол). Кожна з організацій може представити на здобуття премії один або кілька творів одного автора. На здобуття премії можуть претендувати письменники України та українського зарубіжжя. Посмертно премія не присуджується.
До участі в конкурсі допускаються перекладені українською мовою книги чи прирівняні до них публікації в літературних журналах, надруковані протягом останніх трьох років перед оголошенням конкурсу, не відзначені іншими преміями та майстерно, високохудожньо перекладені.
Організація, яка висуває кандидатуру на здобуття премії, подає до конкурсної комісії (надсилає на адресу: 18000, м. Черкаси, вул. Д.Вишневецького (Байди), 17, оф. 109, Черкаська обласна організація Національної спілки письменників України) такі документи:
• належним чином оформлений протокол засідання колективу з рішенням про висунення кандидатури на здобуття премії;
• офіційне подання з обґрунтуванням позиції та мотивацією
• 5 (п'ять) примірників представленого твору (кількох творів)
• рецензії та відгуки, опубліковані в пресі (за наявності).
Проведення конкурсу на здобуття премії здійснює конкурсна комісія, яка повноважна приймати рішення за наявності двох третин свого складу. Рішення про присудження премії приймається відкритим або таємним (за рішенням комісії)) голосуванням простою більшістю від присутніх членів конкурсної комісії. Член комісії, кандидатура якого висунута на здобуття Премії, участі в голосуванні не бере.
Засідання конкурсної комісії проходять в приміщенні Золотоніської районної бібліотеки, за адресою м. Золотоноша, вул. Благовіщенська, 2. Вручення Премії проводиться в урочистій обстановці на малій Батьківщині письменника, на території Кропивнянської сільської ради.
Лауреатові Премії вручається диплом і сертифікат на грошову винагороду в сумі п'ять тисяч гривень. Диплом підписують від співзасновників Премії голова Золотоніської районної державної адміністрації, голова Золотоніської районної ради та Черкаської обласної організації НСПУ.
Особам, відзначеним Премією присвоюється звання «Лауреат премії імені Миколи Терещенка». Присуджена премія фізичним особам перераховується через відділ культури і туризму Золотоніської РДА на банківські картки з утриманням всіх податків згідно чинного законодавства. У разі присудження Премії творчим колективам – юридичним особам, кошти перераховуються на їх розрахункові рахунки установи.

 

MTereschenko

Всеукраїнська літературна премія в галузі художнього перекладу імені Миколи Терещенка

Всеукраїнська літературна премія в галузі художнього перекладу імені Миколи Терещенка заснована 2018 року Золотоніською районною державною адміністрацією, Золотоніською районною радою спільно з Черкаською обласною організацією Національної спілки письменників України з нагоди 120-річчя з дня народження видатного українського поета й перекладача, уродженця с. Щербинівка Золотоніського району Миколи Терещенка (1898 – 1966) з метою пошанування видатного земляка, популяризації його творчості та для заохочення майстрів художнього перекладу до збагачення літературного простору України кращими зразками зарубіжного письменства.
Премія присуджується окремим перекладачам і творчим колективам за внесок у розвиток художнього перекладу, один раз на рік до дня народження Миколи Терещенка – 13 вересня.

Більше...

Лауреати премії:

2018 рік - поет, науковець і перекладач Михайло Василенко за збірку поетичних перекладів «Інші зорі» (м. Київ)

 

 

Kononeko

Всеукраїнська літературна премія

імені Данила Кононенка

   

Всеукраїнська літературна премія Данила Кононенка (далі Премія) заснована 2018 року Кам'янською міською радою разом з Черкаською обласною організацією Спілки письменників України з метою увічнення пам'яті й популяризації творчості відомого поета-лірика, перекладача, журналіста, публіциста, великого патріота України, уродженця Кам'янщини Данила Андрійовича Кононенка (1942-2015) і для заохочення професійних і непрофесійних літераторів до творення високомистецької ліричної поезії, яка утверджує ідеали гуманізму, духовної краси, любові до рідної землі, природи, родини.
Мова творів – українська.
На здобуття премії подаються оригінальні твори авторів, опубліковані окремими книгами або прирівняні до них публікації в літературних журналах протягом останніх трьох років до оформленої пропозиції на здобуття премії.
Право висунення творів на здобуття премії мають колективи творчих спілок і товариств, мистецьких, навчально-наукових, культурно-просвітницьких установ і закладів (при цьому додається відповідний протокол). Посмертно премія не присуджується.

Більше...

Лауреати премії:

 2018 рік - 

Анатолій Кичинський за поетичну збірку «Вполювання вітру» (м. Херсон)

 

main page06.09.17

Персональний сайт
"Василь Симоненко"

pochesnyi znak

Визначені лауреати Симоненківської премії 2018 року

Детальніше...

 

Нові книги подаровані Віктором Альтфедером

Маніфест тих,
хто прожили
чверть життя:
двадцятирічні про те,
хто вони

Переможець конкурсу
«Напишіть про мене книжку!»

viter zpid soncia

Путівник підлітка
до успіху

 

 

Книжковий калейдоскоп Черкащини

Вірші

з війни

IMG 0413

Детальніше