21 квітня 2016 року круглий стіл за темою «Через читання – до знань, розвитку, успіху» зібрав у книгозбірні заступників директорів з виховної роботи, вчителів української мови і літератури, бібліотекарів загальноосвітніх навчальних закладів і публічних бібліотек міста, спеціалістів Черкаського міського методичного кабінету установ освіти та науковців Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького.
Організаторами заходу виступили обласна юнацька бібліотека ім. В. Симоненка та міський методичний кабінет установ освіти. Модераторами були заступник директора з наукової роботи Симоненківської книгозбірні Валентина Чорнобривець та заступник завідуючої міським методичним кабінетом установ освіти Тамара Хижняк.
Тема круглого столу була вибрана не випадково. Адже, у час стрімкого розвитку інформаційних технологій цінність книги і читання невпинно знижується. І, особливо, це стосується молодого покоління українців, що в майбутньому може призвести до зниження освітнього, загальнокультурного рівня молодих людей, девальвації загальнолюдських цінностей.
На розгляд круглого столу були винесені досить важливі, проблемні й актуальні питання, зокрема:
- Книга і читання - основа духовного та інтелектуального розвитку молодої людини.
- Криза читання – причини і наслідки для майбутніх поколінь та держави в цілому.
- Вплив книги і читання на формування мовної культури молоді.
- Політика ОБЮ ім. В.Симоненка з підтримки навчального процесу та проведення корисного і змістовного дозвілля шкільної молоді.
- Погляд працівників освіти на кризу читання книг вчителями та шкільною молоддю.
- Шляхи співпраці «Бібліотека + Школа» у підвищенні статусу книги і читання.
Розмова видалася змістовною і конструктивною. Виступаючі, серед них викладачі ЧНУ ім. Б. Хмельницького Ірина Дударенко, Валентина Шляхова, Людмила Боть, вчителі і бібліотекарі загальноосвітніх навчальних закладів Любов Малигіна, Любов Гафінова, Оксана Куроченко, Ольга Заболотня та інші, висловлювали свої думки із зазначених питань, ділилися досвідом роботи із популяризації читання серед учнівської і студентської молоді, вносили пропозиції щодо активізації співпраці загальноосвітніх навчальних закладів і публічних бібліотек міста.
Кінцевим результатом круглого столу стало окреслення комплексу спільних конкретних заходів по залученню учнів до книги і читання, адже лише за умови конструктивної взаємодії і об’єднаних зусиль можна позитивно впливати на цю проблему.