Обласна бібліотека для юнацтва

імені Василя Симоненка

Social Icons by Dreamstale 33Social Icons by Dreamstale 6Social Icons by Dreamstale 17  

baner m

Прозорро - публічні закупівлі

 

Бібліотека обслуговує користувачів:

Пн-Пт з 1030 до 1830

Нд з 1000 до 1800

Вихідний день Субота

 Адреса:

м. Черкаси
вул. Надпільна, 285
18000

Місцезнаходження бібліотеки на карті

<< < лютого 2017 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 24 25 26
27 28          

111 - 0002    

    

     2017 рік оголошений Указом Президента України Роком Японії в Україні. Напередодні відзначення національного японського свята – Дня заснування держави в бібліотеці пройшли Дніісторії та культури Японії.

    Відкрилися  Дні 9 лютого літературною годиною «Література Японії - філософія життя».

     В системі культури жителів Японії  мудре слово було і залишається споконвічною, абсолютною цінністю. Із прадавніх часів до наших днів дійшли сотні тисяч японських міфів, казок, народних прислів’їв і приказок, віршів, збереглися імена кількох тисяч поетів.   

   Літературна година допомогла студентам гуманітарно-правового ліцею ознайомитись із усною народною творчістю, найвідомішими письменниками і найвизначнішими творами японської літератури. А ще дала юнакам і дівчатам урок  надзвичайно дбайливого,  зацікавленого і шанобливого ставлення народу до свого історичного минулого та власної культури.

IMG 8191

 

    Цього ж дня в читальному залі під час заочної подорожі «В країні сакури і кімоно» відбулася зустріч студентів Черкаського державного бізнес-коледжу з директором підприємства групи «ВЕНЕТО» Олександром Згібловим. Олександр Георгійович розповів про  Японію і японців, якими він їх побачив під час навчання у Країні Вранішнього Сонця.  Демонструючи фото із власного архіву, він розповідав про повсякденне життя, звичаї і традиції японців, високі технології у промисловому виробництві, які допомогли їм вивести і утримувати  свою країну у п’ятірці світових лідерів за рівнем соціально-економічного розвитку.

IMG 8211

      Заочну подорож Японією продовжила зустріч учнів Черкаського вищого професійного училища ім. Короленка  із  представниками громадської організації «Черкаська федерація кендо» Олександром Константиновим, Ольгою та Аліною. Гості розповіли про історію, філософію, культуру та традиції самурайства, бусідо та кендо. Особливо детально вони зупинились на сучасному бойовому мистецтві японського фехтування на бамбукових мечах - кендо́ (шлях меча), яке походить від стародавніх японських технік володіння мечем. Учням було продемонстровано традиційні обладунки та озброєння, основні позиції та удари фехтування кендо.

IMG 8234

          Знайомство з Японією студентів Черкаського комерційного технікуму відбулось під час мистецького екскурсу «Японія: від традицій до сучасності».

Молоді люди взяли участь у відеомандрівці цією унікальною країною, флешмобі «Цікаві факти про Японію», поспілкувалися з представниками ресторану «Yoshi», які розповіли про японську кухню та продемонстрували японський традиційний костюм – кімоно. А ще юнаки і дівчата взяли участь майстер-класі по виготовленню японського журавлика в техніці орігамі.

IMG 8242  IMG 8270

     З історією та культурою Японії учнів спеціальної школи-інтерната працівники книгозбірні познайомили 12 лютого.

    13 лютого майстер – клас із виготовлення канзаші –традиційних японських жіночих аксесуарів для волосся, завершив цикл заходів присвячених Японії. До цього популярного виду рукоділля, коли із шовкової стрічки або клаптиків  якоїсь тканини народжується маленьке чудо – квітка канзаші, активно долучилися учні колегіуму «Берегиня».

IMG 8288   IMG 8301  

   Під час проведення  Днів історії та культури Японії відвідувачі бібліотеки взяли участь у інтелектуально – розважальній вікторині «Привіт із Японії», організованій працівниками сектору реєстрації користувачів та ігровому коктейлі «Мудрість із Японії», який проводили працівники відділу абонемента.

IMG 8172   IMG 8224

    Всі, хто зацікавився історією, традиціями, мистецтвом і літературою Японії, мали змогу поглибити свої знання, ознайомившись із книжково – ілюстративними виставками «Країна ранкового сонця» і «Література  Японії» та отримати справжню насолоду від перегляду виставки творчих робіт вихованців зразкового колективу «Дивосвіт» дитячо-юнацького клубу «Мрія» позашкільного навчального закладу багатопрофільного молодіжного центру під назвою «Мистецтво орігамі».  

IMG 8181  

main page06.09.17

Персональний сайт
"Василь Симоненко"

pochesnyi znak

Визначені лауреати Симоненківської премії 2018 року

Детальніше...

 

Нові книги подаровані Віктором Альтфедером

Маніфест тих,
хто прожили
чверть життя:
двадцятирічні про те,
хто вони

Переможець конкурсу
«Напишіть про мене книжку!»

viter zpid soncia

Путівник підлітка
до успіху

 

 

Книжковий калейдоскоп Черкащини

Вірші

з війни

IMG 0413

Детальніше