Обласна бібліотека для юнацтва

імені Василя Симоненка

Social Icons by Dreamstale 33Social Icons by Dreamstale 6Social Icons by Dreamstale 17  

Прозорро - публічні закупівлі

 

Бібліотека обслуговує користувачів:

Пн-Пт з 1030 до 1830

Нд з 1000 до 1800
У літній період щодня

з 1000до 1800

Вихідний день Субота

Адреса:

 oub_symonenko@ukr.net

м. Черкаси
вул. Надпільна, 285
18000

Місцезнаходження бібліотеки на карті

<< < вересня 2019 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Заставка

Душа скарби прадавні береже 

  Тиждень краєзнавства 2019 року стартував творчою зустріччю, присвяченою 65-річному ювілею Черкаської області. Її називають наймолодшою в Україні, але завдяки працьовитим і талановитим людям про Черкащину знають далеко за її межами. У нашому краї народилися, творили і нині творять багато відомих особистостей - істориків, економістів, політиків, митців.
   Про роль і місце малої батьківщини у житті кожної людини говорив з молоддю голова Черкаської обласної організації Національної спілки краєзнавців України, кандидат історичних наук, професор ЧНУ ім. Б. Хмельницького Василь Мельниченко. Цікавою і змістовною була його розповідь про передумови створення і історію розвитку області, яка супроводжувалась відеопрезентацією світлин із місцевих архівів. Василь Миколайович також ознайомив присутніх з історією створення і досягненнями обласної організації Національної спілки краєзнавців України, яка цьогоріч святкує свій 30-річний ювілей. Він зазначив, що завдяки краєзнавцям наступні покоління мають можливість глибше пізнавати історію своєї рідної землі.
  Знайомство юнаків і дівчат з літературною історією краю продовжив голова Черкаської обласної організації Національної спілки письменників України, доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри української літератури і компаративістики ЧНУ ім. Б. Хмельницького Володимир Поліщук. Володимир Трохимович більш детально зупинився на історії заснування обласної краєзнавчої премії імені Михайла Максимовича, якій у цьому році виповнюється 25 років. Він наголосив молоді, що премія заснована з метою підтримки краєзнавства як важливого засобу громадянсько-патріотичного виховання та заохочення дослідників історії Черкащини до нових і важливих здобутків у галузі краєзнавства. Згадав Володимир Трохимович і про непересічну постать Михайла Максимовича, видатного українського науковця, енциклопедиста, фольклориста, історика, філолога, етнографа, чиє ім'я й носить премія.
   На заході разом з гостями молоді люди згадували видатних діячів тих населених пунктів, де проживають вони чи їхні батьки.
   Святкового настрою зустрічі додавали українські пісні у виконанні Ольги Білокінь.

 

 

 

Від століття до століття: літературна Черкащина 

 

Під час літературної мандрівки 20 вересня учні колегіуму «Берегиня» знайомились з літературним процесом на Черкащині від найдавнішого часу по сьогоднішній день. А також молодь ознайомилася із творчістю письменників, які були і які є на сьогодні членами Черкаської обласної організації Національної спілки письменників України.

Фото літ. мандрівка

 

Державному архіву Черкаської області – 100!

Працівників архівних установ називають хранителями пам'яті минулих поколінь.

Наш Державний архів Черкаської області цього року відзначає вагому дату – свій 100-річний ювілей. За ці роки архів пройшов непростий шлях становлення. На сьогодні - це авторитетна й добре знана архівна установа не лише на Черкащині та в Україні, а і за її межами. За період свого існування архів створив потужну джерельну базу історії рідного краю.
Про історію розвитку обласного архіву, його документний ресурс, правила користування ним 20 вересня вела розмову із студентами гуманітарно-правового ліцею начальник відділу використання інформації документів Ольга Василенко. Свою розповідь Ольга Євгеніївна доповнювала змістовною відеопрезентацією.
Особливу велику зацікавленість у студентської молоді викликав перегляд копії грамоти польського короля Станіслава про надання м. Черкаси статусу вільного міста, датованої 1791 роком; копії зображення першого герба міста Черкаси; світлин нашого міста 60-70-х років минулого століття.
Після заходу молодь ще довго спілкувалася з гостею, зокрема, юнаків і дівчат зацікавила можливість вивчення власного родоводу за допомогою архіву.

 

 

Стежками рідного краю 

Стежками рідного краю уявно мандрували учні ЗОШ №11 та студенти Черкаського комерційного технікуму 23 вересня, виконуючи завдання однойменного бібліоквесту. Молоді люди довідались, де, за легендами, шукати скарби на Черкащині; згадали видатних краян, чиїми іменами названі вулиці міста Черкаси і розшифровували назву першого українського пароплава; складали картинки-пазли місцевих пам'яток і шукали Липівський орнітологічний заказник; дізнавались імена авторів пам'ятного знаку на в'їзді до міста Кам'янка і знайомились з поезією Петра Поліщука, присвяченою Софіївському парку та шукали відповіді у всіх відділах бібліотеки на багато інших запитань квесту.

 

 

 

Соборний парк: історія і сучасність 

Екскурсію одним із найстаріших парків міста Черкаси – Соборним 24 вересня здійснили студенти Черкаського комерційного технікуму. Екскурсанти не лише дізнались про історію цього зеленого куточка міста, а й ознайомились з розташованими на його території пам'ятниками - Чорнобильській трагедії, репресованим священикам, Святителю Луці, загиблим учасникам АТО та іншими, а також оглянули залишки паркових скульптур та атракціонів, якими колись славився цей парк.

 

 

 

Тобі, Черкащино!

24 вересня старшокласники загальноосвітніх шкіл №7. 11, 12 та студенти державного бізнес-коледжу стали учасниками вуличної акції «Тобі, Черкащино!», організованої юнацькою бібліотекою. Дійство, приурочене 65-річному ювілею Черкаської області, відбувалося на прилеглій території біля Центрального входу до Соборного парку, де створена досить незвичайна карта Черкащини.
Юнаки і дівчата, представляючи кожен регіон області, згадували ким і чим він славиться, згадували видатних діячів, найбільш значимі події і дати та визначні пам'ятки кожного району області. А ще демонстрували книги із фонду бібліотеки, які розкривають історію і сьогодення регіонів Черкащини.
Завершилась акція флешмобом «Я люблю - Черкащину!».
Проведений захід посприяв поглибленню знань молодих людей з історії і культури своєї малої батьківщини, а дехто відкрив для себе нову несподівану Черкащину.

Відео>>  Відео 2 >>

 

 

Герб моєї родини

   25 вересня у бібліотеці відбулося святкове дійство, а саме підведення підсумків і нагородження переможців II обласного конкурсу з образотворчого мистецтва для обдарованої молоді «Палітра Черкащини» на створення ескізу «Герб моєї родини». Метою конкурсу було спонукати юнацтво і молодь дослідити історію свого роду та сконцентрувати її в символі, емблемі – створивши герб своєї родини.
   Організаторами конкурсу, який був присвячений 65-річчю з часу утворення Черкаської області і стартував 16 квітня у бібліотеці, стали Симоненківська книгозбірня, Черкаська обласна громадська організація «Світовид» та Черкаський національний університет ім. Б. Хмельницького. Проводився конкурс за сприяння Управління в справах сім'ї, молоді та спорту і Департаменту культури та взаємозв'язків з громадськістю Черкаської ОДА, які завжди підтримують творчу ініціативу молоді.
  Серед присутніх на заході були учасники конкурсу - учні мистецьких шкіл, студій, гуртків, студенти кафедр дизайну, образотворчого декоративно-прикладного мистецтва коледжів та університетів Черкаської області віком від 14 до 20 років, їхні наставники і викладачі, члени журі, організатори - всі, хто дотичний, причетний до нього, або ж просто цікавиться мистецьким життям Черкащини.
  На конкурс було представлено 20 робіт, враженнями від яких ділилися члени журі - відомий історик, краєзнавець, голова Черкаської геральдичної спілки, автор книги «Гербовник і вексилумарій Черкаського краю» Толкушин Олег Генадійович та Заслужений художник України, викладач, доцент кафедри ОДПМ ЧНУ ім. Б. Хмельницького Олексенко Віктор Андрійович. Вони відзначили достойний рівень робіт і зазначили, що головним меседжем цього конкурсу було пізнання свого роду, своєї родини, родоводу. Бо рід – це той пазл, який складає цілісну картину держави. В свою чергу історія держави - це історична пам'ять кожної окремої родини.
  Перемогу у віковій категорії 14-16 років вибороли: I місце – Скирта Діана (Черкаська дитяча художня школа ім. Д. Нарбута); II місце розділили Скорина Софія та Резолюта Борислав (Art-студія «Глорія»); III місце –Дядченко Олександр (Шевченківська школа мистецтв). У віковій категорії 17-20 років перемогли: I місце - Малацай Денис (Черкаський художньо-технічний коледж); II місце – Шинкаренко Анна (Черкаський державний технологічний університет); III місце розділили Корнієнко Дар'я (Черкаський національний університет ім. Б. Хмельницького) і Шаповалова Анастасія (Черкаський державний бізнес-коледж).
Бібліотека вітає переможців і бажає всім учасникам конкурсу подальших творчих успіхів.

IMG 8014 IMG 8017 IMG 8038 IMG 8044 IMG 8070 IMG 8090 IMG 8095

За доброю традицією впродовж Тижня краєзнавства юнаки і дівчата знайомилися із найцікавішими новинками краєзнавчих видань, які отримала юнацька бібліотека в 2018-2019 роках. бібліотечними виставками і виставкою творчих робіт молодих художників краю, А ще змагалися у краєзнавчій вікторині «Фауна Черкащини».

IMG 8107 IMG 8110 IMG 8121 IMG 8010 IMG 8005 IMG 7726 IMG 7722 IMG 7717 IMG 7716 IMG 7709 IMG 7707

 

main page06.09.17

Персональний сайт
"Василь Симоненко"

pochesnyi znak

Визначені лауреати Симоненківської премії 2019 року

Детальніше...

 

Нові книги у бібліотеці

Прочитай! Це цікаво!

Промови що змінили світ

Маккалоу

Лібер

Зображення Бейлі

сайп