Обласна бібліотека для юнацтва

імені Василя Симоненка

Social Icons by Dreamstale 33Social Icons by Dreamstale 6Social Icons by Dreamstale 17  

baner m

Прозорро - публічні закупівлі

 

Бібліотека обслуговує користувачів:

Пн-Пт з 1030 до 1830

Нд з 1000 до 1800
У літній період щодня

з 1000до 1800

Вихідний день Субота

 Адреса:

м. Черкаси
вул. Надпільна, 285
18000

Місцезнаходження бібліотеки на карті

<< < травня 2020 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Зображення0004Карабардін А. Роль постаті Симона Петлюри у формуванні національної ідентичності / Андрій Карабардін // Історія в рід. шк. – 2018. – №12. – С. 2-10.

Від прізвища Симона Петлюри пішов термін «петлюрівці», який вживався для означення українського націоналізму до 40-х років 20 ст. Автор всебічно досліджує аспекти життя цієї особистості, починаючи з родинної соціалізації та оточення, показує як відбувається формування національної ідентичності на прикладі однієї особи. Симон Петлюра під час існування Центральної Ради проявив себе, як військовий діяч, який дбав про розбудову української армії та намагався зберегти державу. На думку дослідника, саме спроба отримання незалежності для України стала причиною вбивства лідера української революції, а не єврейські погроми. Деталі – на шпальтах видання.

Зображення0005Маценко Г. Живе відчуття доби / Георгій Маценко // Дзвін. – 2018. – №6. – С. 164-165.

Яка постать стояла за псевдонімом Святослав Татон і чим займалась ця особа у Львові 1904 року? Чому відомий громадсько-політичний діяч, журналіст та один із провідників Революційної української партії Симон Петлюра почувався у Галичині, як риба у воді, чого не скажеш про інших наддніпрянців? А також про його взаємодію із українською інтелігенцією – дізнайтесь, подорожуючи сторінками видання.

Зображення0003Видатна постать української історії // Дати і події. 2019. Перше півріччя: календар знаменних дат.– №1(13).– Київ, 2018. – С. 80-83.

Голова Директорії УНР, Головний Отаман війська УНР, талановитий журналіст, публіцист, редактор та літературний критик – такий слід залишив в історії Симон Петлюра. Автор матеріалу оповідає біографію державного діяча, яка сама по собі є гостросюжетним детективом, у такому круговороті подій він опинився. А ще про Українську бібліотеку імені Симона Петлюри у Парижі, як важливий культурний та політичний осередок української громади, читаємо у календарі.

Зображення0002Файзулін Я. Ідея про федерацію України з Польщею з приходом до влади Пілсудського знову оживає /Ярослав Файзулін // Країна. – 2018. – №9. – С. 46-50.

Старі французи такого похорону ще не бачили: кілька тисяч українців прийшли віддати останню шану Симону Петлюрі, побожно схилялися перед труною, усе було заповнено жовто-блакитними вінками. 103 українські організації з Франції, Польщі, Чехословаччини та Румунії увійшли до міжорганізаційного комітету для вшанування пам’яті Симона Петлюри. Радянська влада не очікувала такого об’єднання діаспори після вбивства голови Української Народної Республіки в екзилі Симона Петлюри. Українці одностайні в тому, що його знищили радянські спецслужби. Десятки донесень радянської закордонної розвідки фіксують дані про наміри українців учинити «страшну помсту» за вбивство лідера. Втім, цього не відбулося і Шварцбарда було виправдано. Чому цей судовий процес став однією з найуспішніших таємних операцій радянських спецслужб та яке тавро отримав український національно-визвольний рух? Про це розмірковує історик у своєму матеріалі.

ЗображенняКоляда І. Симон Петлюра. Революція. Кохання. Родина : історико-біограф. нарис до 100-річчя Української революції (1917-1921 роки) / Ігор Коляда // Історія в рід. шк. – 2019. – №11. – С. 30-43.

Автор не лише оповідає про Симона Петлюру, як сподвижника Української революції, а й особливого значення надає його родинному життю – дружині Ользі та дочці Лесі. «Його голос звучав твердо, рішуче, його слова були повні такої віри в перемогу і осягнення поставленої мети, так вимагали цієї перемоги, що ця віра передавалася війську, підіймала його дух… і воно… відважно кидалося в бій, і наслідок – несподіваний успіх»; «один Петлюра стояв на своїй позиції, не похитнувшись»; «та Петлюра і за цих умов працював для визволення України. Він видавав у Франції журнал, пропагував подальшу боротьбу з твердою вірою, що «незалежна Українська держава таки буде»; «усі, хто зраджував, всі, для кого українська справа була предметом спекуляції і продажу, поспішили скласти свою вину на нього» – такі відгуки очевидців тих подій про Симона Петлюру читаємо у матеріалі. Крім глибокого аналізу подій та характеристики Отамана та найближчих до нього людей, на сторінках видання відслідковуємо трагічну долю усього роду Петлюр.

Зображення0001Таємний щоденник Симона Петлюри: закулісся // Колесо жизни. – 2018. – №10. – С. 44-47.

Шостого вересня 2018 року вийшла у прокат історична драма виробництва кіностудії О. Довженка «Таємний щоденник Симона Петлюри». Бесіда із режисером стрічки Олесем Янчуком та виконавцями головних ролей Сергієм Фроловим та Ірмою Вітовською пропонується до уваги читачів. Як і чому у режисера виникла ідея зняти цей фільм та яким чином втілилася в життя? Про добір акторів та найцікавіші моменти зі знімального майданчика – у матеріалі періодичного видання.

main page06.09.17

Персональний сайт
"Василь Симоненко"

pochesnyi znak

Визначені лауреати Симоненківської премії 2019 року

Детальніше...

 

Зображення

Мама - особливе ім'я

gffg

Записати2

Нові книги у бібліотеці