Обласна бібліотека для юнацтва

імені Василя Симоненка

Social Icons by Dreamstale 33Social Icons by Dreamstale 6Social Icons by Dreamstale 17  

Прозорро - публічні закупівлі

 

Бібліотека обслуговує користувачів:

Пн-Пт з 1030 до 1830

Нд з 1000 до 1800
У літній період щодня

з 1000до 1800

Вихідний день Субота

Адреса:

 oub_symonenko@ukr.net

м. Черкаси
вул. Надпільна, 285
18000

Місцезнаходження бібліотеки на карті

<< < серпня 2020 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Зображення0008

Новоринський В. На грані вічного болю. – К.: Кліо, 2018. – 304 с.

      У книжці зібрано прижиттєві спогади і свідчення учасника національно-визвольної боротьби Василя Новоринського, бійця УПА, громадсько-політичного діяча, політв’язня, літератора. Після арешту і заслання звільненим з таборів заборонялося повертатися додому. Тому він продовжив свою діяльність на Донбасі.

     Книга складається з трьох частин: спогадів про національно-визвольну боротьбу, життя Донбасу напередодні російської окупації, а також літературного доробку В. Новоринського.

  Зображення0007  

Шкляр В. Залишинець. Чорний ворон. – Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2019. – 432 с.

       Їх називали бандитами, розбійниками, головорізами й навіть у прокльонах-анафемах забороняли згадувати їхні імена. Щоб вбити у пам`яті упокореної маси ту ідею, за яку повстанці жертвували свої молоді життя. Авжеж, вони стріляли, вішали, палили, нищили — але кого? На їхньому бойовому чорному прапорі напис: «Воля України або смерть». Вони не вийшли з лісу навіть тоді, коли навкруги запанувала чужа влада і вже не було надії на визволення. Вони — залишенці — обрали собі смерть.
  Зображення0006  

Бутченко М. 1918. Місто надій. – Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2018. – 224 с.

      1918 рік. Павло Вітко, офіцер армії УНР, мав тільки дві любові у своєму житті: до України та до дружини Ганни. Та тепер дружина далеко, а мрія про незалежність України ще далі. Неймовірними зусиллями Павлові та його бойовому товаришеві вдається вирватися з оточення більшовиків. А тим часом «червоні» встановлюють свої порядки в Києві. Ганні також загрожує небезпека, а саме давній ворог Павла, командир загонВіктор Муравйов. На полі бою невблаганна доля зіштовхне запеклих ворогів — Павла і Віктора. Хто вийде живим зі смертельного герцю? Чи доля дасть Ганні шанс знову побачити Павла?

  Зображення0005  

Тур-Коновалов К. Крути 1918. – Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2018. – 224 с.

    Драматична історія про героїзм українських юнаків, заснована на реальних подіях. В січні 1918 року на Київ мали рушити більшовицькі загони. Сини генерала контррозвідки УНР Андрій та Олекса опиняються серед оборонців залізничної станції Крути. Такі схожі, але й такі різні, братибез роздумів рушили захищати Україну. Раптом стається непередбачуване: спалахує повстання на заводі «Арсенал» і на боротьбу із заколотом направляють елітні боєздатні частини. Супроти війська Муравйова на станції Крути лишаються тільки необстріляні студенти і юнкери, які не шкодуючи власних життів, змагаються за незалежність.

    Сто років тому, як і сьогодні, без страху та сумнівів вони йшли у бій захищати найдорожче…

  Зображення0004  

Бутченко М. Петлюра боротьба. – Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2019. – 224 с.

         Головний отаман Директорії і водночас звичайна людина, яка поклала все на вівтар національної ідеї.

        Того ранку Симон Петлюра, нарешті, повернувся додому. Стільки часу він провів у в’язниці бездіяльно. І ось відчуває, що настає пора великих змін. Соратники чекають наказу діяти. Сам Петлюра розривається між сім’єю та своєю мрією — незалежною Україною. Режим Скоропадського має бути повалено. Відступати не можна. Здається, Петлюра чує власний голос ніби здалеку. І наче не він промовляє ті слова: «Іншого шляху, крім повстання, у нас немає…»

  Зображення0003  

Стеблівський Є. Кіборги.– К.: Ярославів Вал, 2016 – 264 с.

    Євген Стеблівський пропонує до уваги читача продовження саги про Звенигородський рід старого Конона. Перший роман серії «Звенигора. Шабля на комісара» про російсько-українську війну 1917-1921 рр. вийшов у листопаді 2015-го. Наступною книгою трилогії мав бути роман про генерала УНР Юрка Тютюнника. Але настав лютий 2014-го.

Тому другий роман трилогії  - про війну на Донбасі.
  Зображення0002  

Лаурен Анна-Лєна, Луденіус Петер Україна.На межі. – Львів: Піраміда, 2016. – 136 с.

   "Україна. На межі" - четверта книга фінської письменниці й журналістки Анни-Лєни Лаурен, перекладена українською. Вона написана разом із побратимом по перу Петером Луденіусом. Високі журналістські стандарти авторів і симпатія до України дали їм змогу правдиво та зримо відобразити події Революції гідності та анексію Криму.

  Зображення0001  

Цаплієнко А. Книга змін. – Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2015. – 256 с.

    У збірці оповідань відомого українського журналіста й письменника йдеться про війну, яка несподівано прийшла в Україну і змінила життя й свідомість мільйонів людей. Герої оповідань пов'язані складним павутинням особистих стосунків одне з одним і з автором. Вони разом з усією країною крокують дорогою змін - від застою до революції, від Майдану до війни.

     Історії, які трапляються з героями, видаються неймовірними, але це нова реальність, у якій треба навчитися виживати.
  Зображення  

Чапай А. The Ukraine – Чернівці: Книги – ХХІ, 2018 – 240 с.

    У тексті The Ukraine зумисне порушено кордон між художнім і документальним: одні його частини буквально відтворюють реальність, інші є витвором уяви. Чи кожен читач зрозуміє, які з них які? І чи має це значення?        

     Зрештою, художній твір буває правдоподібніший за абсурдну дійсність. Фрагменти TheUkraine пов’язані дотично, як у пазлі, – а з їхньої сукупності рельєфно виринають обриси України початку двадцять першого століття.