Обласна бібліотека для юнацтва

імені Василя Симоненка

Social Icons by Dreamstale 33Social Icons by Dreamstale 6Social Icons by Dreamstale 17  

Прозорро - публічні закупівлі

 

Бібліотека обслуговує користувачів:

Пн-Пт з 1030 до 1830

Нд з 1000 до 1800
У літній період щодня

з 1000до 1800

Вихідний день Субота

Адреса:

 oub_symonenko@ukr.net

м. Черкаси
вул. Надпільна, 285
18000

Місцезнаходження бібліотеки на карті

<< < серпня 2020 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Боротьба за волю і державність України тривала впродовж багатьох століть її історичного розвитку. Проте, найближче до мети Україна була тричі. Уперше – за Богдана Хмельницького, удруге – в часи Української Народної Республіки, третій шанс випав у 1991 році. Про шлях України через терни до зірок читайте на сторінках періодичних видань із нашого фонду.

Голос УкраїниБойко І. Українська державність – 1180 років. Витоки, становлення, утвердження / Ігор Бойко // Голос України. – 2019. – №38. – С. 1, 5-7

Спецвипуск газети повністю присвячено темі української державності та шляху України до незалежності. На сторінках видання допитливий читач знайде відповіді на багато питань, які хвилюють українців і дослідників української історії. Зокрема: Київська Русь, як фундамент української державності. Чому зародженням української державності вважають IV століття? Якою була Антська держава та яким чином вона пов’язана з Україною? Коли виникла Києво-Руська держава та скільки племен та союзів у собі об’єднала? Де і коли було вперше вжито назву «Україна» та що вона означає?

Аскольд, Олег, Ігор, Ольга, Святослав, Володимир Великий, Ярослав Мудрий: яка роль цих князів в історії України? Про ці та інші цікаві факти дізнавайтесь з видання.

Черкаський крайЧабан А. Як народжувалася українська козацька держава / Анатолій Чабан // Черкаський край. – 2014. – №66. – С. 20

Яке значення у створенні української козацької держави відіграв Зборівський договір? В чому полягала національна державна ідея Богдана Хмельницького? Чому було обрано Середнє Подніпров’я як основну територію козацької держави та Чигирин за столицю? Яким чином гетьман реорганізував адміністративно-територіальний устрій України та зміцнив державні інституції? Як вирішував питання соціально-економічного характеру, законодавчі, податкові, духовні, військові? І чому його військо могло конкурувати з найкращими арміями Європи?

Відповіді на ці та інші питання дає доктор історичних наук Анатолій Чабан.

ДеньСюндюков І. Гордіїв вузол української нації / Ігор Сюндюков // День. – 2013. – №159-160. – С. 8

УНР не змогла захистити восени 1919 року державну самостійність України. Зі слів очевидців подій, організаторам не вистачило елементарної політичної та військової організованості, дисципліни та координації, мав вплив низький рівень ідейної єдності.

Олександр Доценко, бойовий офіцер армії УНР, автор «Літопису української революції» зазначав: «Почався спішний відворот босих, голодних і здеморалізованих українських частин, … були два уряди. Одні й другі вважали себе розумними і здатними до державної роботи, …партійні інтереси ставилися понад усе, понад справи державні ..., замість службі батьківщині служили окремим особам, окремим угрупованням».

На думку автора статті саме в цьому був гордіїв вузол української нації. Деталі – у матеріалі.

IMG 20200811 110608Олег Гринів О. Двадцять років незалежності України: витоки, становлення і перспективи розвитку / Олег Гринів // Наука і суспільство. – 2011. – №7-8. – С. 2-6

Автор аналізує двадцятирічний період розвитку України, за який українська держава в центрі Європи утвердилася як фактор стабілізації європейської безпеки, впливова політична сила на міжнародній арені.

Автор статті наголошує, що складність нашого державотворення зумовлена особливостями національної історії. Увагу читача привернуть такі важливі аспекти як поділ Українських земель між Російською та Австро-Угорською імперіями, діяльність Української Центральної Ради, програмна праця Миколи Міхновського «Самостійна Україна». Олег Гринів робить акцент на Акті проголошення незалежності України і Основному законі держави – Конституції, як ключових документах в новітній українській історії.

Яким чином на сучасних процесах державотворення позначається низький рівень політичної культури державотворців та населення, автор досліджує на сторінках видання.

Давич НДавич Н. Перші кроки / Наталя Давич // Голос України. – 2011. – №28. – С. 4

У статті мова йде про перші президентські вибори, створення власної грошової системи, прапор і малий герб, створення Національного банку України, законодавчу базу для приватизації, відмову від ядерної зброї.

Які країни першими визнали Україну як державу? Яке значення для щойно створеної країни мав Гельсінський заключний акт та чому Збігнєв Бжезинський назвав проголошення незалежності України однією з трьох найважливіших подій XX століття? Думаймо, читаймо!

Уряд. курєрНагребецька І. 1991 рік: наріжний камінь незалежності / Ірина Нагребецька // Урядовий кур’єр. – 2010. – №156. – С. 25

У матеріалі розповідається про шлях України до незалежності впродовж 1990-1991 років через призму подій і офіційних документів, опублікованих на шпальтах видань тих часів. Постанова Верховної Ради Української РСР «Про проголошення незалежності України», заборона діяльності Компартії України, Всеукраїнське народне віче у Києві.

А ще висвітлення першої президентської передвиборчої кампанії, проведення грудневого референдуму – усе це на шпальтах видання.

Народна арміяВус Р. Адекватна відповідь на обстріли та провокації / Роман Вус // Народна армія.   – 2014. – №32. – С. 3

Антитерористична операція на Сході, яка затяглася на роки і переросла у справжню війну – ще одна сторінка новітньої української історії. На час написання матеріалу це був початок війни на Сході країни.

З матеріалу довідаєтесь про перевезення гуманітарних вантажів літаками військово-транспортної авіації, перебіг бойових дій, використання терористами систем залпового вогню «Град», важкої артилерії та мінометів, дезінформацію через Інтернет і телефон.

Незалежність і територіальну цілісність України і нині відстоюють наші мужні захисники. У виданні «Голос України» - газеті Верховної Ради України є спеціальна рубрика – «Збройні Сили», де на цілому розвороті представлена військова тема і, в першу чергу – висвітлення подій на Сході країни. Там можна довідатися про перебіг бойових дій в зоні ООС, заходи, що відбуваються у ЗСУ, благодійну допомогу нашим бійцям від небайдужих українців, долю та кар’єрний шлях кращих військовослужбовців.

Наостанок пропоную переглянути одну з кращих композицій Катерини Бужинської «Україна – це ми!»

Зі святом усіх свідомих українців!!!