Обласна бібліотека для юнацтва

імені Василя Симоненка

Social Icons by Dreamstale 33Social Icons by Dreamstale 6Social Icons by Dreamstale 17  

baner m

Прозорро - публічні закупівлі

 

Бібліотека обслуговує користувачів:

Пн-Пт з 1030 до 1830

Нд з 1000 до 1800
У літній період щодня

з 1000до 1800

Вихідний день Субота

 Адреса:

м. Черкаси
вул. Надпільна, 285
18000

Місцезнаходження бібліотеки на карті

<< < грудня 2011 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Проблемно-цільове навчання

працівників юнацьких структурних підрозділів бібліотек області

„Діяльність публічних бібліотек по підтримці і

розвитку юнацького читання”(2011).

 

 

Беручи до уваги серйозність питання читання в молодіжному середовищі та відповідно до плану роботи на 2011 рік, Черкаська обласна бібліотека для юнацтва імені Василя Симоненка спільно з обласними курсами підвищення кваліфікації працівників культури 8-11 листопада 2011 р. провела проблемно- цільове навчання працівників юнацьких структурних підрозділів бібліотек області за темою „Діяльність публічних бібліотек по підтримці і розвитку юнацького читання”.

У навчанні взяли участь 35 фахівців бібліотек області. Базою навчання була обласна бібліотека для юнацтва імені Василя Симоненка та музей „Літературна Черкащина” Національного університету імені Богдана Хмельницького.

При формуванні  програми навчання були враховані побажання бібліотекарів, які працюють з юнацтвом, поєднані лекції та консультації із практичними заняттями.

 

Участь у проблемно-цільовому навчанні брали заступники директора Державної бібліотеки України для юнацтва – з наукової роботи Сопова Т.П. та з бібліотечної роботи Кулик Є.В. Проведені ними відеопрезентації консультацій „Бібліотечне обслуговування юнацтва: старі проблеми, нові завдання”, „Бібліотечний професіоналізм: складові успіху” та „Безпечний та привітний веб-простір: гуманітарні аспекти роботи в Інтернеті” розширили коло знань слухачів, націлили на використання в роботі з юнацтвом інноваційних форм, комп’ютерних технологій, підвищення фахового рівня бібліотекарів та іміджу бібліотек.

Актуальними були лекції „Читання юнацтва крізь призму соціологічних вивчень” заступника директора бібліотеки В.М.Чорнобривець та „Вебліографічні посібники бібліотек як джерела електронного довідково-бібліографічного обслуговування юнацтва” завідувача відділу аналітико-методичної роботи та автоматизації Філахтової Н.М.

Неабиякий інтерес слухачів викликали консультації завідувача інформаційно-бібліографічного відділу О.А.Забєліної „Бібліографічна продукція публічних бібліотек: аналіз та вимоги” та „Інформаційна культура юнацтва як фактор розвитку читання”.

Новими знаннями збагатилися бібліотекарі прослухавши консультацію завідувача відділу абонемента А.П.Лунської „Роль публічної бібліотеки у формуванні позитивної мотивації молоді на здоровий спосіб життя”.

Бібліотечні фахівці також ознайомилися з досвідом роботи колег України та зарубіжжя під час презентацій професійних періодичних видань і сайтів провідних методичних центрів.

Із професійною  зацікавленістю була сприйнята лекція „Роль краєзнавчої літератури у формуванні національної свідомості молоді” доктора філології, професора В.Т.Поліщука, яку він поєднав із екскурсією залами музею „Літературна Черкащина”, що створений ним же в Черкаському національному університеті.

Для бібліотекарів сьогодні на одне з перших місць в роботі з молодим читачем виходить рівень його культури, зокрема, культури мовного спілкування. А тому у план навчання була включена лекція „Формування культури мовлення сучасної молоді” кандидата педагогічних наук, доцента кафедри методики навчання стилістики і культури української мови ЧНУ ім. Б.Хмельницького В.В.Шляхової.

Обласна організація ВЕЛ тісно співпрацює із юнацькою книгозбірнею впродовж тривалого часу. Її очільниця Н.М.Фоміна виступаючи перед слухачами курсів, наголосила на актуальних дослідженнях екологічних проблем в Україні та на Черкащині, охарактеризувала основні напрямки роботи Всеукраїнської Екологічної Ліги, зупинилася на темі: «Співпраця публічних бібліотек та осередків ВЕЛ як передумові підвищення рівня екологічної культури молодих людей».

Кожен слухач отримав достатню кількість примірників карти „Червона книга Черкащини. Тваринний світ” для бібліотек свого регіону.

В план навчання на курсах, були включені декілька майстер-класів з проведення бібліотечних заходів.

Це – засідання соціально-адаптаційного клубу „Пізнай себе” за темою „Бережи здоров’я змолоду”.

Засідання пройшло за участі спеціаліста обласного центру соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді Різник В.В. Запропоновані членам клубу тести та розігрування практичних ситуацій були спрямовані на визначення стану психологічної стійкості до негативного впливу шкідливих звичок молодих людей.

Поскільки найяскравішою і найефективнішою рекламою будь-якого документа є його презентація то один із майстер-класів і був присвячений проведенню презентації бібліографічних посібників. Це - біобібліографічний покажчик „Витязь невмирущого слова. Василь Симоненко”, черговий випуск бібліографічного покажчика „Вчені Черкаського краю”, біобібліографічний нарис „Майстер слова з Буковини. Василь Місевич” із циклу „Лауреати обласної літературної премії імені Василя Симоненка” (автори-укладачі Оксана Забєліна, завідувач інформаційно-бібліографічного відділу та Надія Філахтова, завідувач відділу аналітико-методичної роботи та автоматизації).

Присутні мали змогу не лише ознайомитися із змістом краєзнавчої бібліографічної продукції обласної бібліотеки, а й поспілкуватися із головою правління Черкаської обласної спілки краєзнавців України, професором,  кандидатом історичних наук В.М.Мельниченком, автором передмови до покажчика „Витязь невмирущого слова. Василь Симоненко”, кандидатом педагогічних наук, головою обласної письменницької організації Валентиною Коваленко, послухати поезії В.Симоненка у виконанні членів літературного театру Національного університету ім. Б.Хмельницького. А член Національної спілки композиторів України Наталія Саух представила свої пісні на слова черкаських поетів, присвячених Василю Симоненку.

Підвищенню рейтингу бібліотеки та рівня читання книги сприяє використання форм, що базуються на дискусійному спілкуванні бібліотекаря з читачем й читачів між собою. Тому фахівці обласної юнацької книгозбірні реалізують власний проект – цикл тайм-діалагів „Книга очима поколінь”. На одному з них – „Поезії незрима висота?!” – мали змогу побувати й слухачі курсів.

Символічно, що тайм-діалог відбувся в день української писемності та мови. У ньому взяли участь філологи-науковці, викладачі літератури, письменники, творча молодь, студенти. Діалог проходив навколо питань „Що таке поезія?”, „Чим поезія відрізняється від віршів?”, „Як поезія  впливає на формування духовного світу молодої особистості?”, „Як навчитися розуміти поезію і стати справжнім її поціновувачем?”. І хоча звучали різні думки – від „поезія це вічне” і до „читання поезії це марнотратство часу”, все ж і старше, і молодше покоління зійшлися в одному: поезія – це свобода думки, те, що вміє дивувати, вивищувати людину над буденністю. Підсумковою думкою було те, що спільними зусиллями письменників, викладачів, бібліотекарів необхідно прививати підростаючому поколінню любов до поезії, вчити їх творити поезію, жити за її високими ідеалами.

Працівники відділу мистецтв підготували  майстер-клас з проведення озвученої книжково-ілюстративної виставки „У світ мистецтва через книгу”, яка представляла найкращі видання останніх років, що поповнили фонди відділу. А це – унікальні книги, альбоми, мистецькі енциклопедії, нотні та аудіо-відеовидання.

Для озвучення книг та альбомів був використаний аудіо – та відеоряд, запрошені автори та герої презентованих книг. Серед них Наталя Кузьменко - визнана майстриня автентичної народної ляльки, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України, яка провела майстер-клас по мистецтву творення ляльки.

Літературу з музичного виду мистецтва озвучила композитор, виконавиця власних пісень, директор Кам’янського літературно-меморіального музею О.С.Пушкіна та П.І.Чайковського Таміла Чупак.

Завершальним етапом проблемно-цільового навчання стали: „Захист бібліотечних інновацій”, „Відкритий мікрофон” та „Круглий стіл”. Слухачі поділилися досвідом роботи, враженнями про навчання, висловили думку про корисність запропонованої програми та отриманої інформації для подальшої роботи по підтримці і розвитку юнацького читання.

Разом із посвідченнями про підвищення фахового рівня слухачі навчання отримали нові методико-бібліографічні матеріали, підготовлені ОБЮ ім. В.Симоненка у 2011 році та комплекти альманаху „Холодний Яр”, презентовані обласною організацією НСПУ.

 

1   2 3   4   5   6    7

 

main page06.09.17

Персональний сайт
"Василь Симоненко"

pochesnyi znak

Визначені лауреати Симоненківської премії 2018 року

Детальніше...

 

Нові книги подаровані Віктором Альтфедером

Маніфест тих,
хто прожили
чверть життя:
двадцятирічні про те,
хто вони

Переможець конкурсу
«Напишіть про мене книжку!»

viter zpid soncia

Путівник підлітка
до успіху

 

 

Книжковий калейдоскоп Черкащини

Вірші

з війни

IMG 0413

Детальніше