Обласна бібліотека для юнацтва

імені Василя Симоненка

Проблемно-цільове навчання працівників юнацьких структурних

підрозділів публічних бібліотек області

(2016 р.)

Навчання проходило 16-19 травня 2016 р. згідно плану роботи управління культуриоблдержадміністрації на базі обласної бібліотеки для юнацтва імені Василя Симоненка.

В навчання взяли участь 45 фахівців публічних бібліотек області, які опікуються читанням юнацтва.

                                                                                                                                                                                                                           Більше

 

Проблемно-цільове навчання працівників

юнацьких структурних підрозділів бібліотек області

(2013р.)

Навчання проходило 28-31 жовтня 2013 року згідно плану роботи  управління культури облдержадміністрації на базі обласної бібліотеки для юнацтва ім. В.Симоненка.

У навчанні взяли участь 47 фахівців публічних бібліотек області, які опікуються читанням юнацтва.

При складанні програми навчання були враховані результати анкетування серед слухачів курсів 2011 року та сучасні вимоги до роботи бібліотек з юнацтвом. Лекції та консультації поєднувалися із практичними заняттями та майстер-класами. Всі консультації проводилися у формі  відеопрезентацій.

Відкрили проблемно-цільове навчання директор обласних курсів підвищення кваліфікації працівників культури Є.А.Топор та директор обласної бібліотеки для юнацтва ім. В.Симоненка О.А.Федоренко.

Корисними для слухачів були консультації „Правова культура, як один із чинників соціалізації молоді” заступника директора бібліотеки В.М.Чорнобривець, „Ювілейні та пам’ятні дати в контексті роботи публічних бібліотек із юнацтвом” та „Ювілей письменника в бібліотеці. Створюємо інформаційно-рекламний проект” завідувача відділу аналітико-методичної роботи та автоматизації Н.М.Філахтової, „Краєзнавча література – літопис культурно-економічного розвитку Черкащини” завідувача відділу читальних залів Вербівської К.І.

Впровадженню комп’ютерних технологій в практику роботи бібліотек були присвячені консультації провідного програміста В.В.Пізнього „Інтеграція публічних бібліотек у віртуальний простір, як складова успіху роботи з юнацтвом” та „Буктрейлер – книга у медіаформаті”.

 

Консультацію „Профорієнтаційна робота сучасної публічної бібліотеки” (Філахтова Н.М.) продовжив майстер-клас „Лідерство молодих – шлях до майбутньої успішності”, який провів Слинько Сергій, керівник Черкаського молодіжного центру праці при обласному молодіжному ресурсному центрі. Бібліотекарям була запропонована співпраця із спеціалістами цього центру. Консультацію „Дозвілля молоді в публічній бібліотеці як фактор загальноосвітнього розвитку” завідувача відділу мистецтв М.М.Чеперис доповнив майстер-клас із „Xinni-style”. Слухачі знайомилися із літературою, експозицією виставки творчих робіт молоді та навчалися основам цього виду творчості.

Консультація завідувача інформаційно-бібліографічного відділу О.А.Забєліної „Інформаційна культура юнацтва в контексті формування суспільства знань” націлювала слухачів на використання в роботі з юнацтвом інноваційних форм за допомогою комп’ютерних технологій. За допомогою спеціального тесту курсанти визначили рівень власної інформаційної культури і стали учасниками Інформіни-бібліоквесту.

Одне із завдань публічної бібліотеки – ввести молодь у світ художньої літератури. Тому на часі була лекція завідувача лабораторії суспільно-гуманітарних дисциплін обласного інституту підвищення кваліфікації педагогічних працівників О.І.Месеврі за темою „Сучасна українська література: проблеми духовності та ментальності”.

Слухачі проблемно-цільового навчання були активними учасниками майстер-класів:

             • літературно-мистецький вечір „Поетично-пісенний храм Сергія

                 Руднєва”,

             • відеопрезентація книги Василя Симоненка „Зажинок”,

             • „Творча вечірка молодих”.

Присутні на заходах мали змогу поспілкуватися із головою обласної організації НСПУ В.Коваленко, письменником та науковцем В.Пахаренком, письменниками Г.Діхтяренком, С.Руднєвим, І.Дубініним, С.Горбань, О.Галаєвою та з творчо обдарованою молоддю Черкас.

Завершальним етапом проблемно-цільового навчання став „Відкритий мікрофон” та „Круглий стіл”. „Відкритий мікрофон” пройшов в режимі печа-куча, під час якого слухачі представляли домашнє завдання – відеопрезентації своїх бібліотек, масових заходів для молоді та ін. „Круглий стіл” став трибуною для підведення підсумків навчання з боку організаторів. Слухачі ж висловили свої думки щодо актуальності запропонованої програми курсів та отриманої інформації.

Одностайною була думка слухачів про необхідність щорічного проведення подібної форми підвищення кваліфікації бібліотекарів, які працюють з юнацтвом. Запропонована курсантам міні-анкета, мала за мету дізнатися про читацькі інтереси бібліотекарів, визначити найбільш вдале розкриття питань курсів та отримати пропозиції щодо форм і напрямків методичної допомоги з боку ОБЮ ім. В.Симоненка та тематики методико-бібліографічних матеріалів, що видаватимуться нею у наступному році.

Кожен із слухачів курсів отримав посвідченнями про підвищення свого фахового рівня. 

Фоторепортаж

main page06.09.17

Персональний сайт
"Василь Симоненко"

pochesnyi znak

Визначені лауреати Симоненківської премії 2018 року

Детальніше...

 

Нові книги подаровані Віктором Альтфедером

Маніфест тих,
хто прожили
чверть життя:
двадцятирічні про те,
хто вони

Переможець конкурсу
«Напишіть про мене книжку!»

viter zpid soncia

Путівник підлітка
до успіху

 

 

Книжковий калейдоскоп Черкащини

Вірші

з війни

IMG 0413

Детальніше