Обласна бібліотека для юнацтва

імені Василя Симоненка

Social Icons by Dreamstale 33Social Icons by Dreamstale 6Social Icons by Dreamstale 17Social Icons by Dreamstale 22  

baner m

Прозорро - публічні закупівлі

 

Бібліотека обслуговує користувачів:

Пн-Пт з 1030 до 1830

Нд з 1000 до 1800

Вихідний день Субота

 Адреса:

м. Черкаси
вул. Надпільна, 285
18000

Місцезнаходження бібліотеки на карті

<< < вересня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Обласна літературна премія імені Тодося Осьмачки заснована Черкаською обласною організацією Національної спілки письменників України, міськрайонним благодійним фондом „Тодось Осьмачка" та підприємством „Булатецькі брати" у жовтні 2012 року з метою вшанування пам'яті поета національного глибу Тодося Осьмачки, популяризації його імені й творчості та задля відзначення авторів високохудожніх творів (поетичних збірок, ліро-епічних, драматичних та прозових творів), в яких на архетипному рівні зображено український національний характер, осмислено історичну долю України та її народу, втілено ідею національно-державної незалежності.
До участі в конкурсі допускаються книжки чи прирівняні до них публікації в літературних часописах, надруковані протягом останніх трьох років, не відзначені іншими преміями, але з числа тих, які здобули високу оцінку літературної критики, громадськості, читачів. Мова творів – українська.
Право висунення творів на здобуття премії мають колективи творчих спілок і товариств, мистецьких, навчально-наукових, культурно-просвітницьких установ і закладів (при цьому додається відповідний протокол). Кожна з організацій може представити на здобуття премії один або кілька творів одного автора. На здобуття премії можуть претендувати письменники України та українського зарубіжжя. Посмертно премія не присуджується.
Премія присуджується один раз на рік до дня народження Тодося Осьмачки – 16 травня і вручається на батьківщині письменника в селі Куцівка Смілянського району Черкаської області.

nato2018Відносини між Україною і НАТО почали розвиватися ще на початку 90-х років XX ст. і відтоді стали одним з найбільш значущих партнерств НАТО.
Консультації і співробітництво між Україною і НАТО охоплюють широке коло галузей, зокрема, операції з підтримання миру, реформування структур безпеки і оборони, безпосереднє військове співробітництво, оборонні технології, розвиток оперативної сумісності, оборонну промисловість і готовність цивільного суспільства, а також науку і довкілля й громадську дипломатію.

Ключові події:

• Діалог і співпраця розпочалися відразу після закінчення холодної війни, коли Україна, яка щойно набула державної незалежності, вступила до Ради північноатлантичного співробітництва (1991 рік) і програми «Партнерство заради миру» (1994 рік).
• Відносини набули подальшого розвитку внаслідок підписання у 1997 році Хартії про особливе партнерство, на основі якої було започатковано Комісію Україна – НАТО (КУН), що мала опікуватися розвитком співпраці.
• Декларація від 2009 року про доповнення до Хартії Україна – НАТО надала повноваження КУН підкріпити зусилля країни щодо просування реформ, спрямованих на реалізацію євроатлантичних прагнень України, шляхом запровадження у життя Річної національної програми України.
• Надалі співпраця продовжувала поглиблюватися на взаємовигідних засадах, причому Україна бере активну участь в операціях і місіях під проводом НАТО.
• НАТО надає першорядного значення підтримці всеосяжних перетворень у галузі безпеки і оборони в Україні. Ці реформи мають вирішальне значення для демократичного розвитку України й зміцнення її здатності забезпечувати власну оборону.
• Внаслідок російсько-українського конфлікту НАТО розширила підтримку, що надається Україні, у галузі розвитку потенціалу і розбудови спроможностей.
• З часу Варшавського саміту НАТО у липні 2016 року, практична допомога Україні з боку НАТО надається у вигляді Комплексної програми допомоги (КПД) Україні.
• У червні 2017 року Верховна Рада України ухвалила закон, яким членство держави в Альянсі знову визнано стратегічним пріоритетом національної зовнішньої і безпекової політики.

Клуб настільних ігор
«Синя валіза»

Девіз клубу: «Проведи весело час та розімни мізки»
Основні завдання клубу: організувати інтелектуальне дозвілля молоді; зібрати та об'єднати любителів, цінителів та колекціонерів настільних ігор.
Мета клубу:
 дарувати гарний настрій та завзяття, відпочити у дружній компанії;
 сприяти соціальній взаємодії, формуючи культуру спілкування;
 удосконалювати математичні знання і логічне мислення;
 тренування пам'яті і розвиток уваги, зміцнення здібностей до планування, розробки стратегій ;
 виховання лідерських якостей;
 за допомогою ігор навчати самостійно приймати важливі рішення і відповідати за свої вчинки;
 сприяти виробленню посидючості і терпіння.
Настільні ігри проводяться щонеділі з 13.00 до 17.00 год. у відділі мистецтв бібліотеки.
Координатор роботи клубу: Євген Ткаченко.
Відповідальна від бібліотеки: завідувач відділу мистецтв Марина Чеперис.

IMG 0164 IMG 0166 IMG 0167 IMG 0168

ШКОЛА МОЛОДОГО ЛІДЕРА „СТИМУЛ”

 

Створена у 2017 році.
Головна мета школи - розвиток лідерських якостей у юнацтва і молоді.
Працює при відділі читальних залів.  

назад 

Теми проведених занять:

2017

21.02 - "Стрибніть вище голови: як знайти себе та справу свого життя" за учаксті громадського активіста, спізасновника ГО "Промолодь", фахівця по серії семінарів "Ідея. Дія. Результат" Івана Подоляна

25.04 - "Шлях до себе" за учаксті громадського активіста, спізасновника ГО "Промолодь", фахівця по серії семінарів "Ідея. Дія. Результат" Івана Подоляна та волонтера Корпусу Миру із США Кортні Копленд

03.11 - "Ноти голосу: секрети успіху від Наталії Махно" за участі засновника і провідного тренера з ораторського мистецтва і постановки голосу Тренінгового центру "МегаОратор" Наталії Махно

12.12 - "Як керують найкращі?!" за участі депутата Черкаської обласної ради Сергія Воронова

2018

14.03 - "Можливо все" за участю викладача психологічного факультету ЧНУ ім. В. Хмельницького Ольги Магдич

29.05 - "Мої особисті становлення" за участю викладача психологічного факультету ЧНУ ім. В. Хмельницького Ірини Дударенко

Департамент освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради спільно з Черкаською обласною організацією Національної спілки письменників України з 15 лютого 2018 року засновують літературний конкурс творів (книг, збірок) для дітей «Лоскотон» з метою заохочення професійних і непрофесійних літераторів до написання високохудожніх творів для юних читачів, виховання в них любові до рідної землі, добротворення, справедливості, життєлюбного оптимізму.

Конкурс розпочинається з 15 лютого. Прийом робіт на Конкурс закінчується 15 квітня. До 15 травня проводиться громадське обговорення творів-претендентів. Визначення переможця – до 20 травня.
Вручення відзнак переможцю приурочується до Міжнародного дня захисту дітей – 1 червня.
До участі в Конкурсі допускаються книги, збірки чи прирівняні до них публікації в літературних часописах, які надруковані за останні 3 роки й не відзначені іншими преміями. Мова творів – українська. Один і той же автор може бути переможцем Конкурсу лише один раз і прижиттєво.
Право висунення робіт на участь у Конкурсі мають колективи творчих спілок, організацій, установ, навчальних закладів, громадських об'єднань, засоби масової комунікації – за згодою автора.
Кожна з організацій може подати на участь у Конкурсі одну чи декілька книг/збірок одного автора.
Організація, яка висуває претендента на участь у Конкурсі, подає до конкурсної комісії такі документи:
1) офіційне подання про участь у Конкурсі того чи іншого претендента, в якому формулюються мотиви висунення і дається коротка характеристика твору;
2) п'ять примірників представленого твору чи творів;
3) протокол або витяг із протоколу зборів про відповідне колективне рішення щодо висунення робіт на участь у Конкурсі;
4) рецензії, відгуки чи публікації в пресі, за їх наявності.
Для проведення Конкурсу та визначення переможця створюється конкурсна комісія, рішення якої правочинні за наявності двох третин її кількісного складу. Визначення переможця таємним голосуванням. Переможець Конкурсу має набрати 50% плюс один від загального кількісного складу конкурсної комісії.
Хід і підсумки Конкурсу висвітлюються в засобах масової комунікації.
Переможцю Конкурсу вручається Диплом, підписаний міським головою Черкас, головою обласної організації НСПУ та головою конкурсної комісії, а також грошова винагорода.
Твори на Конкурс подавати/надсилати за адресою: 18000 м. Черкаси, вул. Гоголя, 251, тел. 36-00-06, управління культури департаменту освіти та гуманітарної політики.