Обласна бібліотека для юнацтва

імені Василя Симоненка

Social Icons by Dreamstale 33Social Icons by Dreamstale 6Social Icons by Dreamstale 17Social Icons by Dreamstale 22  

baner m

Прозорро - публічні закупівлі

 

Бібліотека обслуговує користувачів:

Пн-Пт з 1030 до 1830

Нд з 1000 до 1800

Вихідний день Субота

У літній період:

Пн-Пт з 1000до 1800

 Адреса:

м. Черкаси
вул. Надпільна, 285
18000

Місцезнаходження бібліотеки на карті

<< < червня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Департамент освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради спільно з Черкаською обласною організацією Національної спілки письменників України з 15 лютого 2018 року засновують літературний конкурс творів (книг, збірок) для дітей «Лоскотон» з метою заохочення професійних і непрофесійних літераторів до написання високохудожніх творів для юних читачів, виховання в них любові до рідної землі, добротворення, справедливості, життєлюбного оптимізму.

Конкурс розпочинається з 15 лютого. Прийом робіт на Конкурс закінчується 15 квітня. До 15 травня проводиться громадське обговорення творів-претендентів. Визначення переможця – до 20 травня.
Вручення відзнак переможцю приурочується до Міжнародного дня захисту дітей – 1 червня.
До участі в Конкурсі допускаються книги, збірки чи прирівняні до них публікації в літературних часописах, які надруковані за останні 3 роки й не відзначені іншими преміями. Мова творів – українська. Один і той же автор може бути переможцем Конкурсу лише один раз і прижиттєво.
Право висунення робіт на участь у Конкурсі мають колективи творчих спілок, організацій, установ, навчальних закладів, громадських об'єднань, засоби масової комунікації – за згодою автора.
Кожна з організацій може подати на участь у Конкурсі одну чи декілька книг/збірок одного автора.
Організація, яка висуває претендента на участь у Конкурсі, подає до конкурсної комісії такі документи:
1) офіційне подання про участь у Конкурсі того чи іншого претендента, в якому формулюються мотиви висунення і дається коротка характеристика твору;
2) п'ять примірників представленого твору чи творів;
3) протокол або витяг із протоколу зборів про відповідне колективне рішення щодо висунення робіт на участь у Конкурсі;
4) рецензії, відгуки чи публікації в пресі, за їх наявності.
Для проведення Конкурсу та визначення переможця створюється конкурсна комісія, рішення якої правочинні за наявності двох третин її кількісного складу. Визначення переможця таємним голосуванням. Переможець Конкурсу має набрати 50% плюс один від загального кількісного складу конкурсної комісії.
Хід і підсумки Конкурсу висвітлюються в засобах масової комунікації.
Переможцю Конкурсу вручається Диплом, підписаний міським головою Черкас, головою обласної організації НСПУ та головою конкурсної комісії, а також грошова винагорода.
Твори на Конкурс подавати/надсилати за адресою: 18000 м. Черкаси, вул. Гоголя, 251, тел. 36-00-06, управління культури департаменту освіти та гуманітарної політики.

Короткотерміновий навчально-тематичний

семінар з підвищення кваліфікації бібліотекарів

юнацьких структурних підрозділів бібліотек області

(2018)

Навчання проходило 14-17 травня 2018 року згідно наказу департаменту культури та взаємозв'язків з громадськістю Черкаської облдержадміністрації від 16.04.2018 р. № 34 на базі обласної бібліотеки для юнацтва імені Василя Симоненка.

В навчанні взяли участь 38 фахівців публічних бібліотек області, в тому числі бібліотекарі книгозбірень, що відійшли до ОТГ.

При визначенні програми були враховані сучасні вимоги до роботи бібліотек з юнацькою категорією читачів.

Корисними для присутніх були лекції та інтерактивні консультації: «Бібліотеки – молоді: сьогодення і перспективи», «Мистецтво популяризації знань серед молоді», «Партнерство публічної бібліотеки і освіти в умовах «Нової української школи» директора бібліотеки О. А. Федоренко; «Публічна бібліотека: планування та звітність роботи з юнацтвом»; «Просвітницька місія публічної бібліотеки як фактор розвитку екологічної культури юнацтва», «Молодіжний простір ПБ. Сучасні моделі бібліотечного впливу на юнацтво», «Бібліотекар-спеціаліст: фахова майстерність через безперервну освіту» зав. відділу аналітико-методичної роботи та автоматизації ОБЮ ім. В. Симоненка Філахтової Н. М.

Фахівці ОБЮ ім. В. Симоненка К. І. Вербівська, А. П. Лунська, В. В. Отамась, М. А. Пипка, М. М. Чеперис розкрили питання: «ПБ – інформаційний центр громади», «ПБ і цінтри зайнятості: соціальне партнерство в профорієнтаційній діяльності», «Інноваційні технології у бібліотеці. Новинна грамотність: відповідальність бібліотекаря», «Від століття до століття: літературна Черкащина», «Правова просвіта молоді через діалог», «Публічна бібліотека у віртуальному просторі: шлях до інтелекту молоді» тощо.

Слухачі мали можливість зустрітися з спеціалістами обласного та міського центрів зайнятості, представниками патрульної поліції м. Черкаси, молодою черкаською художницею Ольгою Курською, взяти участь у літературному квесті «Квітковий оберіг», тренінгу «Шукаємо компроміси».

Старший викладачя кафедри професійного розвитку педагогів Черкаського обласного інституту післядипломної освіти вчителів Л.О. Ющенко провела інтерактивний діалог «Мовна культура в комунікаційній діяльності ПБ».

Провідний програміст ОБЮ ім. В. Симоненка В. В. Отамась познайомив з платформою масових безкоштовних онлайн-курсів Prometheus. Протягом навчання один із слухачів пройшов курс «Основи інформаційної безпеки» та отримав сертифікат.

Завершальним етапом навчання став професійний діалог «Сучасне обличчя бібліотек, що обслуговують юнацтво».
Слухачі отримали свідоцтво про проходження навчання, роздатковий матеріал від обласного центру зайнятості та патрульної поліції м. Черкаси. А від ОБЮ ім. В. Симоненка – краєзнавчу літературу.

IMG 2664 IMG 2701 IMG 2771 IMG 2781 IMG 2798 IMG 2807 IMG 2809 IMG 2820 IMG 7168 IMG 7177 IMG 7182

Українська академія лідерства разом з Мiнiстерство молоді та спорту України, запрошує Тебе взяти участь у Всеукраїнському молодіжному форумі відповідального лідерства!

Отримай грант на БЕЗКОШТОВНЕ навчання
в Європейському університеті!

З метою підтримки талановитої молоді в різних куточках України Європейський університет виділяє на 2018/2019 навчальний рік 20 ГРАНТІВ, які повністю покривають витрати на навчання за освітньо-професійним рівнем «бакалавр» на факультетах:

  • факультет економіки та менеджменту;
  • факультет інформаційних систем та технологій;
  • юридичний факультет;
  • факультет безпеки підприємств;

Якщо ти маєш вагомі успіхи у навчанні, спорті, науковій або мистецькій діяльності – візьми участь в освітньому конкурсі!
Заяви прийматимуться з 1 червня по 20 липня 2018 року на електрону адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. . Щоб завантажити бланк заяви на участь у грантовому конкурсі, перейдіть за посиланням http://bit.ly/2FgKsBR.
Умови конкурсу:
Для участі у конкурсі запрошуються випускники шкіл з усіх регіонів України, які можуть підтвердити свої особисті досягнення:
високі навчальні бали;
участь в олімпіадах;
грамоти, результати наукових, спортивних, мистецьких досягнень тощо.
Присудження гранту відбудеться за рішенням комісії, шляхом обрання переможців з осіб, які зареєструються як вступники до Європейського університету в базі ЄДЕБО, подадуть електронну заяву на конкурс та копії документів про особисті досягнення.
Заяви прийматимуться з 1 червня по 20 липня 2018 року на електрону адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. . Щоб завантажити бланк заяви на участь у грантовому конкурсі, перейдіть за посиланням http://bit.ly/2FgKsBR.
Результати конкурсу будуть оголошені 1 серпня 2018 року.
Телефон контактної особи: Балан Лариса Олександрівна – відповідальний секретар приймальної комісії (044) 450-64-90
#eurouniversity

НАЦІОНАЛЬНА ДИТЯЧА «ГАРЯЧА ЛІНІЯ»

За ініціативи Міжнародного жіночого правозахисного центру «Ла Страда Україна» з 2013 року в Україні діє Національна дитяча «гаряча» лінія.

За номером 0 800 500 225

(безкоштовний з мобільних та стаціонарних номерів телефонів по всій території України).

А з 1 червня 2017 року Національна дитяча «гаряча лінія» відкрила короткий номер 116 111 (безкоштовний для абонентів КиївСтар та Лайфселл), що покращило доступ дітей до отримання консультацій. Даний номер телефону запроваджений у 26 європейських країнах як узгоджений номер допомоги дітям по телефону.

Кожен охочий може отримати безкоштовну інформаційну, правову або психологічну консультацію. На «гарячу» лінію можуть звертатися не лише діти, але й дорослі ‒ батьки, вихователі, вчителі – для консультування з питань порушення прав дітей.
На Національній дитячій «гарячій лінії» консультують компетентні у дитячих питаннях психологи, юристи соціальні працівники та соціальні педагоги. Коло питань, з яких надаються консультації, досить широке і було сформовано на основі отримуваних запитів від абонентів. Основні теми, з яких консультують на Національній дитячій «гарячій лінії», – насильство над дітьми та жорстоке поводження з ними у сім'ї та з боку оточення, психологічні проблеми, негаразди у стосунках з дорослими та однолітками, майнові права дітей, питання встановлення опіки, а також булінг і безпека в Інтернеті.

Дитяча «гаряча лінія» працює по будням з 12 до 20 години та в суботу з 12 до 16 години.
Лінія є абсолютно безкоштовною, анонімною та конфіденційною.
ТЕЛЕФОНУЙ!
ТЕБЕ ВИСЛУХАЮТЬ! ЗРОЗУМІЮТЬ! ПІДТРИМАЮТЬ!