Обласна бібліотека для юнацтва

імені Василя Симоненка

Social Icons by Dreamstale 33Social Icons by Dreamstale 6Social Icons by Dreamstale 17  

baner m

Прозорро - публічні закупівлі

 

Бібліотека обслуговує користувачів:

Пн-Пт з 1030 до 1830

Нд з 1000 до 1800
У літній період щодня

з 1000до 1800

Вихідний день Субота

 Адреса:

м. Черкаси
вул. Надпільна, 285
18000

Місцезнаходження бібліотеки на карті

<< < жовтня 2019 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Культурно-мистецькі заходи

- До Днів українського козацтва та захисника України:
- Урок історичної пам'яті «Уроки звитяги»
- Мистецька година «Українське козацтво на полотнах художників»
-Краєзнавча година «Черкаси козацькі»

- Година мужності «Вони помирали, щоб жила Україна»
(до Дня визволення України від нацистських окупантів)
- Краєзнавча година «З історії черкаського водогону» (до 105-ї річниці КП «Черкасиводоканал»)
- Діалог-презентація «Жива бібліотека» із циклу заходів «Поліція + Молодь: довіра через діалог» за участі інспекторів патрульної поліції
- Урок етикету «Діловий етикет»
- Інформаційна година «Інформація - найперший засіб журналіста»
- Ярмарок читацьких думок «Колесо життя: визначаємо пріоритети» за участі представника журналу «Колесо життя» Людмили Слюсаренко із циклу заходів «Поговоримо про...»
- Творчий вечір черкаської письменниці-ювілярки 2019 року Ольги Месеврі «Із Чобітьківського раю»
-Майстер-клас із циклу «Бібліотечний хендмейд»
- Презентація проекту видавництва «Кліо» «Мудрість передвічна. Афоризми давніх українських
мислителів ХІ - поч. ХІХ ст.»

Засідання клубів та об'єднань
-Засідання соціально-адаптаційного клубу «Пізнай себе» за темою «Творча людина: долаємо стереотипи»
-Засідання літературно-мистецької вітальні «У колі муз».

   Відкриття персональної виставки молодої черкаської художниці Ольги Курської «Осінній блюз». Майстер-клас від художниці
-Засідання клубу цікавих зустрічей «Візит».

   Творча зустріч із композитором, виконавицею музичних творів Наталією Саух
-Засідання екологічних студій «Екокультура» за темою «Тече Дніпро по Україні...»

Виставки творчих робіт молоді у відділі мистецтв

-Осінній блюз. Виставка живописних робіт молодої художниці Ольги Курської

Книжково-ілюстративні виставки

У відділі читальних залів
- Миром освячені мечі (до Днів українського козацтва та захисника України)
-Краєзнавчий календар в іменах і датах

У відділі абонемента
- Лине слава козацька з далеких віків (до Днів українськогокозацтва та захисника України)
- Мужність і відвага поколінь (до Дня визволення України від нацистських окупантів)
- Книга консультує

У відділі мистецтв
- Усе мине. Лиш музика...Єдина (до Міжнародного днямузики)
У секторі періодичних видань
- «Космос не такий вже й далекий...» Фред Хойл (до Всесвітнього тижня космосу)

  30 вересня, у Всеукраїнський день бібліотек, у юнацькій бібліотеці було гамірно, весело і по-особливому затишно. Цього дня відвідувачі побачили незвичайну, надзвичайно привабливу, в осінніх тонах бібліотеку.
  Впродовж дня юнаки і дівчата здійснили цікаві екскурсії бібліотекою, ознайомились з книжковими новинками і взяли участь у вікторинах. А у вечірній час завітали на молодіжну бібліовечірку «50 відтінків осені».
  Увагу привертали виставка живописних робіт молодих художників на
тему осені «Осінній блюз», виставка світлин члена обласного літературного об'єднання ім. В.Симоненка Людмили Трибушної «За лаштунками осені», книжкова викладка «У кольорі осені», виставка-інсталяція «Чим хата багата», книжкові виставки «50 книг, які варто прочитати восени» і «Осіннє рандеву». Поринути у справжню осінню казку та зберегти спогади про неї у своїх світлинах бажаючим допомагали фотозони, оформленні у різних відділах.
  Зустрічали відвідувачів працівники книгозбірні літературним міксом «50 книг, які варто прочитати восени» та «50 позитивів осені», а потім кожен обирав собі вподобану локацію.
  У відділі абонемента літературні ворожіння пропонували дізнатися про свої осінні бажання. Молоді люди також мали можливість за чашкою кави поспілкуватися з «Живою книгою», в якості якої був молодий викладач, давній і активний читач бібліотеки.
  Творчі учасники вечірки у відділі мистецтв долучилися до майстер-класів з виготовлення овочів із фетру «Дари осені» і створення їстівного букета «Горіхово-калиновий мікс». А ще насолодилися карвінгом на гарбузі від різьбяра, члена Національної спілки майстрів народного мистецтва України Миколи Старова.
  У відділі читальних залів відбулось урочисте нагородження переможців
конкурсу відеопоезії «Поезія на ходу» (конкурс-селфі), оголошеного наприкінці літа та всі бажаючі приєдналися до музично-поетичного вернісажу «Осіннє рандеву».
  Як завжди порадували учасників дійства своєю випічкою студенти Черкаського вищого професійного училища.
  Юнаки і дівчата, які відвідали вечірню бібліотеку, мали змогу невимушено спілкувалися з творчими особистостями і своїми ровесниками й за чашкою кави. Багато з них відкрили для себе юнацьку книгозбірню по-новому.

Відео>>

IMG 8141 IMG 8156 IMG 8255 IMG 8262

Заставка

Душа скарби прадавні береже 

  Тиждень краєзнавства 2019 року стартував творчою зустріччю, присвяченою 65-річному ювілею Черкаської області. Її називають наймолодшою в Україні, але завдяки працьовитим і талановитим людям про Черкащину знають далеко за її межами. У нашому краї народилися, творили і нині творять багато відомих особистостей - істориків, економістів, політиків, митців.
   Про роль і місце малої батьківщини у житті кожної людини говорив з молоддю голова Черкаської обласної організації Національної спілки краєзнавців України, кандидат історичних наук, професор ЧНУ ім. Б. Хмельницького Василь Мельниченко. Цікавою і змістовною була його розповідь про передумови створення і історію розвитку області, яка супроводжувалась відеопрезентацією світлин із місцевих архівів. Василь Миколайович також ознайомив присутніх з історією створення і досягненнями обласної організації Національної спілки краєзнавців України, яка цьогоріч святкує свій 30-річний ювілей. Він зазначив, що завдяки краєзнавцям наступні покоління мають можливість глибше пізнавати історію своєї рідної землі.
  Знайомство юнаків і дівчат з літературною історією краю продовжив голова Черкаської обласної організації Національної спілки письменників України, доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри української літератури і компаративістики ЧНУ ім. Б. Хмельницького Володимир Поліщук. Володимир Трохимович більш детально зупинився на історії заснування обласної краєзнавчої премії імені Михайла Максимовича, якій у цьому році виповнюється 25 років. Він наголосив молоді, що премія заснована з метою підтримки краєзнавства як важливого засобу громадянсько-патріотичного виховання та заохочення дослідників історії Черкащини до нових і важливих здобутків у галузі краєзнавства. Згадав Володимир Трохимович і про непересічну постать Михайла Максимовича, видатного українського науковця, енциклопедиста, фольклориста, історика, філолога, етнографа, чиє ім'я й носить премія.
   На заході разом з гостями молоді люди згадували видатних діячів тих населених пунктів, де проживають вони чи їхні батьки.
   Святкового настрою зустрічі додавали українські пісні у виконанні Ольги Білокінь.

 

IMG 7621 IMG 7629 IMG 7647 IMG 7654 IMG 7664 IMG 7668

 

Від століття до століття: літературна Черкащина 

 

Під час літературної мандрівки 20 вересня учні колегіуму «Берегиня» знайомились з літературним процесом на Черкащині від найдавнішого часу по сьогоднішній день. А також молодь ознайомилася із творчістю письменників, які були і які є на сьогодні членами Черкаської обласної організації Національної спілки письменників України.

Фото літ. мандрівка

 

Державному архіву Черкаської області – 100!

Працівників архівних установ називають хранителями пам'яті минулих поколінь.

Наш Державний архів Черкаської області цього року відзначає вагому дату – свій 100-річний ювілей. За ці роки архів пройшов непростий шлях становлення. На сьогодні - це авторитетна й добре знана архівна установа не лише на Черкащині та в Україні, а і за її межами. За період свого існування архів створив потужну джерельну базу історії рідного краю.
Про історію розвитку обласного архіву, його документний ресурс, правила користування ним 20 вересня вела розмову із студентами гуманітарно-правового ліцею начальник відділу використання інформації документів Ольга Василенко. Свою розповідь Ольга Євгеніївна доповнювала змістовною відеопрезентацією.
Особливу велику зацікавленість у студентської молоді викликав перегляд копії грамоти польського короля Станіслава про надання м. Черкаси статусу вільного міста, датованої 1791 роком; копії зображення першого герба міста Черкаси; світлин нашого міста 60-70-х років минулого століття.
Після заходу молодь ще довго спілкувалася з гостею, зокрема, юнаків і дівчат зацікавила можливість вивчення власного родоводу за допомогою архіву.

IMG 7674 IMG 7690

 

Стежками рідного краю 

Стежками рідного краю уявно мандрували учні ЗОШ №11 та студенти Черкаського комерційного технікуму 23 вересня, виконуючи завдання однойменного бібліоквесту. Молоді люди довідались, де, за легендами, шукати скарби на Черкащині; згадали видатних краян, чиїми іменами названі вулиці міста Черкаси і розшифровували назву першого українського пароплава; складали картинки-пазли місцевих пам'яток і шукали Липівський орнітологічний заказник; дізнавались імена авторів пам'ятного знаку на в'їзді до міста Кам'янка і знайомились з поезією Петра Поліщука, присвяченою Софіївському парку та шукали відповіді у всіх відділах бібліотеки на багато інших запитань квесту.

IMG 7740 IMG 7741 IMG 7746 IMG 7750 IMG 7756 IMG 7762 IMG 7767 IMG 7772 IMG 7784 IMG 7791 IMG 7793 IMG 7795 IMG 7799 IMG 7801

 

 

Соборний парк: історія і сучасність 

Екскурсію одним із найстаріших парків міста Черкаси – Соборним 24 вересня здійснили студенти Черкаського комерційного технікуму. Екскурсанти не лише дізнались про історію цього зеленого куточка міста, а й ознайомились з розташованими на його території пам'ятниками - Чорнобильській трагедії, репресованим священикам, Святителю Луці, загиблим учасникам АТО та іншими, а також оглянули залишки паркових скульптур та атракціонів, якими колись славився цей парк.

 

IMG 7809 IMG 7822 IMG 7833

 

Тобі, Черкащино!

24 вересня старшокласники загальноосвітніх шкіл №7. 11, 12 та студенти державного бізнес-коледжу стали учасниками вуличної акції «Тобі, Черкащино!», організованої юнацькою бібліотекою. Дійство, приурочене 65-річному ювілею Черкаської області, відбувалося на прилеглій території біля Центрального входу до Соборного парку, де створена досить незвичайна карта Черкащини.
Юнаки і дівчата, представляючи кожен регіон області, згадували ким і чим він славиться, згадували видатних діячів, найбільш значимі події і дати та визначні пам'ятки кожного району області. А ще демонстрували книги із фонду бібліотеки, які розкривають історію і сьогодення регіонів Черкащини.
Завершилась акція флешмобом «Я люблю - Черкащину!».
Проведений захід посприяв поглибленню знань молодих людей з історії і культури своєї малої батьківщини, а дехто відкрив для себе нову несподівану Черкащину.

Відео>>  Відео 2 >>

IMG 7883 IMG 7891 IMG 7897 IMG 7918 IMG 7928 IMG 7964 IMG 7967

 

Герб моєї родини

   25 вересня у бібліотеці відбулося святкове дійство, а саме підведення підсумків і нагородження переможців II обласного конкурсу з образотворчого мистецтва для обдарованої молоді «Палітра Черкащини» на створення ескізу «Герб моєї родини». Метою конкурсу було спонукати юнацтво і молодь дослідити історію свого роду та сконцентрувати її в символі, емблемі – створивши герб своєї родини.
   Організаторами конкурсу, який був присвячений 65-річчю з часу утворення Черкаської області і стартував 16 квітня у бібліотеці, стали Симоненківська книгозбірня, Черкаська обласна громадська організація «Світовид» та Черкаський національний університет ім. Б. Хмельницького. Проводився конкурс за сприяння Управління в справах сім'ї, молоді та спорту і Департаменту культури та взаємозв'язків з громадськістю Черкаської ОДА, які завжди підтримують творчу ініціативу молоді.
  Серед присутніх на заході були учасники конкурсу - учні мистецьких шкіл, студій, гуртків, студенти кафедр дизайну, образотворчого декоративно-прикладного мистецтва коледжів та університетів Черкаської області віком від 14 до 20 років, їхні наставники і викладачі, члени журі, організатори - всі, хто дотичний, причетний до нього, або ж просто цікавиться мистецьким життям Черкащини.
  На конкурс було представлено 20 робіт, враженнями від яких ділилися члени журі - відомий історик, краєзнавець, голова Черкаської геральдичної спілки, автор книги «Гербовник і вексилумарій Черкаського краю» Толкушин Олег Генадійович та Заслужений художник України, викладач, доцент кафедри ОДПМ ЧНУ ім. Б. Хмельницького Олексенко Віктор Андрійович. Вони відзначили достойний рівень робіт і зазначили, що головним меседжем цього конкурсу було пізнання свого роду, своєї родини, родоводу. Бо рід – це той пазл, який складає цілісну картину держави. В свою чергу історія держави - це історична пам'ять кожної окремої родини.
  Перемогу у віковій категорії 14-16 років вибороли: I місце – Скирта Діана (Черкаська дитяча художня школа ім. Д. Нарбута); II місце розділили Скорина Софія та Резолюта Борислав (Art-студія «Глорія»); III місце –Дядченко Олександр (Шевченківська школа мистецтв). У віковій категорії 17-20 років перемогли: I місце - Малацай Денис (Черкаський художньо-технічний коледж); II місце – Шинкаренко Анна (Черкаський державний технологічний університет); III місце розділили Корнієнко Дар'я (Черкаський національний університет ім. Б. Хмельницького) і Шаповалова Анастасія (Черкаський державний бізнес-коледж).
Бібліотека вітає переможців і бажає всім учасникам конкурсу подальших творчих успіхів.

IMG 8014 IMG 8017 IMG 8038 IMG 8044 IMG 8070 IMG 8090 IMG 8095

За доброю традицією впродовж Тижня краєзнавства юнаки і дівчата знайомилися із найцікавішими новинками краєзнавчих видань, які отримала юнацька бібліотека в 2018-2019 роках. бібліотечними виставками і виставкою творчих робіт молодих художників краю, А ще змагалися у краєзнавчій вікторині «Фауна Черкащини».

IMG 8107 IMG 8110 IMG 8121 IMG 8010 IMG 8005 IMG 7726 IMG 7722 IMG 7717 IMG 7716 IMG 7709 IMG 7707

14 

Приворот-зілля слова відомої черкаської письменниці, літературознавця Валентини Коваленко зібрало 18 вересня у бібліотеці побратимів і посестер по перу, педагогічну і бібліотечну спільноту, учнівську і студентську молодь, численних прихильників творчості на її творчий вечір з нагоди 55-річного ювілею.
Валентина Михайлівна кандидат педагогічних наук, член НСПУ. У її творчому доробку збірки поезій та прози «З любові», «Перевесла істин», «Приворот-зілля», «Вовчик», «Ненароджене сонце, або Великий піст Зінька Самгородського», «Трунок Сварожого рога», «Перелесниця», «Тобі б моїм поговорить вогнем», «Приворот-зілля. Зібране», ряд навчально-методичних посібників для вчителів та літературно-обдарованої молоді «На осонні слова», «Поетичний гербарій», «До щирця поетичного слова», «Роду криниця віща». Вона співавторка та авторка підручників з літератури рідного краю, досліджень про творчу лабораторію відомих письменників, автор-укладач багатьох тематичних збірників. Творчість письменниці пошанована рядом літературних премій.
Від письменницької громади ювілярку привітав голова обласної спілки Володимир Поліщук, відзначивши вічно живу, українську сутність і громадянську позицію її поезії, яка постійно набуває нових форм і площин.
Теплі, хвилюючі слова на адресу Валентини Михайлівни звучали від інших спілчан та вчителів і учнів колегіуму «Берегиня». Приємний сюрприз для іменинниці і всіх присутніх зробила видавець Юлія Чабаненко, яка представила обкладинку нової прозової книги письменниці «Втеча», що незабаром побачить світ у її видавництві.
Ювілярка ділилась роздумами про свою прозову творчість, з щемом згадала історію написання твору «Вовчик», розповіла про нові твори «Мій рай» та «Втеча», читала свої поезії. Щира розмова з аудиторією перейшла в діалог щодо її літературної і громадської діяльності.
Ліричного настрою зустрічі надали пісні на слова поезій Валентини Коваленко, проникливо виконані композиторкою і виконавицею Тамілою Чупак та музичне вітання від Заслуженої артистки України Наталії Мамалиги.
Завершився вечір на гумористичній хвилі авторськими пародіями на вірші авторки у виконанні пародиста Івана Дубініна.

IMG 7505 IMG 7509 IMG 7528 IMG 7552 IMG 7572 IMG 7596 IMG 7611

main page06.09.17

Персональний сайт
"Василь Симоненко"

pochesnyi znak

Визначені лауреати Симоненківської премії 2018 року

Детальніше...

 

Нові книги подаровані Віктором Альтфедером

Маніфест тих,
хто прожили
чверть життя:
двадцятирічні про те,
хто вони

Переможець конкурсу
«Напишіть про мене книжку!»

viter zpid soncia

Путівник підлітка
до успіху

 

 

Книжковий калейдоскоп Черкащини

Вірші

з війни

IMG 0413

Детальніше