Обласна бібліотека для юнацтва

імені Василя Симоненка

Social Icons by Dreamstale 33Social Icons by Dreamstale 6Social Icons by Dreamstale 17Social Icons by Dreamstale 22  

baner m

Прозорро - публічні закупівлі

 

Бібліотека обслуговує користувачів:

Пн-Пт з 1030 до 1830

Нд з 1000 до 1800

Вихідний день Субота

 Адреса:

м. Черкаси
вул. Надпільна, 285
18000

Місцезнаходження бібліотеки на карті

<< < жовтня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

TyjdenKraeznavstva2018

Cherkaschyna2018

Нове видання про Черкащину
презентовано молоді черкаського краю

19 вересня традиційний щорічний вересневий Тиждень краєзнавства «Я починаюсь з отчої землі» стартував у бібліотеці презентацією унікального видання «Черкащина: історія краю та його людності».
Численному зібранню, серед якого були учнівська і студентська молодь, вчителі і викладачі, бібліотекарі книгозбірень нашого міста, допитливі читачі, книгу представляли автори цього унікального проекту: його ініціатор, відомий дослідник літературної спадщини Черкащини, письменник, науковець, професор, завідувач кафедри української літератури та компаративістики Черкаського національного університету ім. Богдана Хмельницького Володимир Поліщук; співробітники кафедри історії України університету - доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри Віталій Масненко; доктор історичних наук Юрій Присяжнюк; кандидати історичних наук Костянтин Івангородський і Сергій Шамара, відомий черкаський археолог Михайло Сиволап.
Автори видання зазначили, що до проекту також долучилися співробітник кафедри історії України ЧНУ, кандидат історичних наук Юрій Михайлюк; тодішній студент Олексій Компанієць, який нині уже готується вступати до аспірантури; відомі черкаські краєзнавці, які, на жаль, не дожили до виходу книги – Микола Щербина і Степан Горошко.
Гості розповіли присутнім про ідею виникнення, концепцію та процес створення видання, відмітивши, що колектив однодумців зумів створити узагальнювальну історію Черкащини та знайти необхідний певний підхід, який дозволив побачити історію Черкащини концептуально, а не не з формального погляду. Вони зазначили, що у плані концепції було використано поширений у Європі та світі підхід – історичну регіоналістику (регіональну історію), що дає можливість побачити історичний процес, який поєднує Черкащину в окремий історичний регіон. Хронологічно ж видання охоплює весь період – від виникнення земної кулі до сьогодення.
Автори ділилися роздумами про те, що вони прагнули показати як наш край формувався територіально, продемонструвати, що його цілісність обумовлена як кліматичними та ландшафтними обставинами, так і тим фактом, що ця територія тривалий час була прикордонням (від давньоруських часів до кінця XVIII століття) із певною свідомістю. Козацтво, яке виникло на нашій території, будувалося на ідеї проживання в неспокійному регіоні. Та з часом наш регіон перетворився із прикордоння в центр України. Трансформація свідомості від прикордонної до осередньої відображає формування української свідомості в цілому. Особливу увагу вони звернули на людність, населення, на те, що Черкащина була одним із регіонів формування українського етносу, а ще на конкретні історичні постаті.
І хоч робота над книгою тривала чотири роки, починаючи з 2014 року, та напрацювання, представлені в ній, мають значно більшу хронологію: автори використовували свої наукові студії, над якими трудилися десятиліттями. При створенні видання ставка робилася на професійне ставлення до науки, позбавлення комуністичної ідеології. Також виступаючі зазначили, що завжди відкриті до спілкування і конструктивної критики.
Видана книга за обласною програмою книговидання, тож найближчим часом ознайомитись з нею матимуть можливість читачі бібліотек Черкащини. А популярний виклад матеріалу сприятиме її популярності серед молоді регіону, адже дане видання – відповідь на сучасні виклики та можливість переосмислити раніше знану історію.

IMG 3481 IMG 3452

Відео...

Сонцю сповідниця

IMG 3488 IMG 3496 IMG 3501

19 вересня Тиждень краєзнавства продовжився презентацією творчості талановитої поетеси, композиторки, виконавиці Юлії Белінської (Пльотки).
Осіннє надвечір'я зібрало у бібліотеці шанувальників сучасної пісні, романсу та джазу. Гостя презентувала авторське нотне видання ліричних пісень та романсів під джазовий акомпанемент Олени Леонової «#пісні#романси#джаз», до якої вміщено пісні на слова українських, в тому числі черкаських, авторів. Завдяки музиці поетичні твори увиразнюються, наповнюються внутрішньою силою, набувають потужного розкрилля, адже авторка дуже тонко, вишукано і елегантно доносить до слухача глибину поетичних рядків і створює симбіоз Музики і Слова.
Присутні на заході - студентська молодь, друзі, рідні та шанувальники пісенного мистецтва насолоджувались піснями і романсами у виконанні мисткині та її сина Даніїла, а ще отримали цінні поради від Юлії як від психолога і композитора. Крім того, гостя запропонувала молодим людям свої особисті консультації у зручний для них час.
Закінчився творчий вечір відчуттям окриленості від пісенної творчості Юлії Белінської.

Розсипані терноцвіти Сергія Руднєва

21 вересня наш земляк - поет, прозаїк, публіцист, композитор, музикант, автор-виконавець пісень., лауреат обласної літературної премії ім. В.Симоненка (2012р.) та багатьох міжнародних та регіональних поетичних і пісенних конкурсів та фестивалів Сергій Руднєв святкував би свій 75-й річний ювілей. Та доля розпорядилася інакше, минулого року він відійшов у вічність. .
20 вересня, напередодні ювілею митця, у Симоненківській книгозбірні на вечір-спогад, присвячений йому, зібралися письменники, друзі, рідні, студентська молодь та шанувальники творчості.
Звучали спогади про Сергія Руднєва письменників Людмили Тараненко, Наталії Горішної, Володимира Даника, літератора Ганни Синьок, режисера і актора Олександра Бондаренка. Композитор Таміла Чупак зворушила присутніх виконанням пісні, створеної митцем та власної пісні на його слова.
Впродовж вечора звучали вірші-присвяти Сергію Руднєву, а завершився він щемливими споминами про батька доньки Олени, яка пригостила всіх яблуками з його саду.

IMG 3519 IMG 3522 IMG 3640 IMG 3646

Періодична мозаїка Черкащини

IMG 3655Краще познайомитись із періодичними виданнями Черкаського краю, що є у фондах Симоненківської книгозбірні, 21 вересня учням колегіуму «Берегиня» допоміг бібліотечний квест «Періодична мозаїка Черкащини». Учасники квесту, поділившись на дві команди, здійснили подорож відділами бібліотеки, шукаючи відповіді на його питання.

Також юнаки і дівчата мали приємну нагоду поспілкуватись з головним редактором газети «Черкаський край» Тетяною Калиновською. Цьогоріч видання святкує свій 100-річний ювілей, тож Тетяна Станіславівна розповіла про історію газети, запросила усіх, хто мріє стати журналістом, завітати до їхньої редакції, згадала свій власний шлях у журналістику.
Наприкінці заходу найактивніші учасники квесту отримали невеликі призи від бібліотеки та в подарунок від редакції газети «Черкаський край» книгу творів Василя Симоненка «Україно, ти моя молитва».
Завдяки участі у заході юнаки і дівчата почерпнули для себе чимало нової цікавої інформації і отримали заряд позитиву.

IMG 3661 IMG 3669 IMG 3672 IMG 3683

Історія Черкас у пам'ятниках

У всебічному пізнанні історії своєї малої батьківщини важливого значення набувають пам'ятники, пов'язані з подіями, що відбувались тут у різні історичні епохи.

Познайомитися з пам'ятниками, пам'ятними знаками, бюстами, погруддями та обелісками міста Черкаси студенти Черкаського політехнічного технікуму змогли 24 вересня на мистецькій годині «Історія Черкас у пам'ятниках».

IMG 3825

На цвинтарі розстріляних ілюзій...

IMG 3830 IMG 3842 IMG 3847 IMG 3854

25 вересня студенти Черкаського комерційного технікуму завітали до бібліотеки на вечір пам'яті репресованих земляків за сторінками книг «Реабілітовані історією», приурочений 80-м роковинам масових політичних репресій 1937-1938 рр.
Започаткована у 1992 році серія науково-документальних книг «Реабілітовані історією», яка розповідає про політичні репресії тоталітарного режиму, покликана відновити історичну справедливість, ґрунтовно висвітлити трагічні події в історії України, повернути їй незаслужено забуті імена державних діячів, науковців, митців, робітників і селян, вшанувати тих, хто боровся за свободу і незалежність України.
Даниною пам'яті черкащанам, що свого часу стали жертвами репресій, наразі є 10 томів регіональних книг «Реабілітовані історією. Черкаська область». Про них на заході розповідали заступник голови редакційної колегії черкаського видання, науковець, професор ЧНУ ім. Б.Хмельницького Володимир Поліщук; член редакційної колегії, головний редактор обласної газети «Черкаський край» Тетяна Калиновська; автор наукових статей і нарисів, що ввійшли до видання, заступник директора з наукової роботи Черкаського обласного краєзнавчого музею Тетяна Григоренко.
Гості заходу поділилися враженнями про свою роботу над вивченням документів в архівах, пошуком імен та дослідженнями доль репресованих земляків, розповіли молоді про конкретних людей, зламаних тоталітарною машиною. А ще, закликали юнаків і дівчат познайомитись з книгами та збагнути суть цієї найжахливішої за всі часи існування людства трагедії, яка торкнулася великої кількості родин, її наслідки для сучасних і прийдешніх поколінь.

ТОП-10 перлин рідного міста

Краще пізнати історію Черкас учні ЗОШ № 29 змогли 26 вересня, взявши участь у вуличному краєзнавчому квесті «ТОП-10 перлин рідного міста», який поєднав у собі інформаційно-пошукову гру з активною прогулянкою його вулицями.
Юнаки і дівчата дізнались чимало нової інформації про Соборну площу; бульвар Шевченка; вулицю Хрещатик; музей «Кобзаря» Т.Г. Шевченка; будинок купця Бєлахова, де на початку XX століття розміщувався перший міський кінотеатр; Блакитний палац - будівлю колишнього готелю «Слов'янський»; приміщення редакції обласної газети «Черкаський край», побудоване у 1914 році як Громадський банк; Черкаської дитячої художньої школи ім. Данила Нарбута, розміщеної у колишній єврейській гімназії; Черкаського обласного академічного театру ляльок – колишнього будинку лісничого; Палац урочистих подій - колишню садибу грабаря-підрядника Щербини.
Це інтелектуальне змагання спонукало його учасників до поглиблення знань з історії Черкас.

TyjdenKraeznavstva2018 3