Обласна бібліотека для юнацтва

імені Василя Симоненка

Social Icons by Dreamstale 33Social Icons by Dreamstale 6Social Icons by Dreamstale 17  

Прозорро - публічні закупівлі

 

Бібліотека обслуговує користувачів:

Пн-Пт з 1030 до 1830

Нд з 1000 до 1800
У літній період щодня

з 1000до 1800

Вихідний день Субота

Адреса:

 oub_symonenko@ukr.net

м. Черкаси
вул. Надпільна, 285
18000

Місцезнаходження бібліотеки на карті

<< < січня 2021 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Короткотерміновий навчально-тематичний

семінар з підвищення кваліфікації бібліотекарів

юнацьких структурних підрозділів бібліотек області

(2018)

Навчання проходило 14-17 травня 2018 року згідно наказу департаменту культури та взаємозв'язків з громадськістю Черкаської облдержадміністрації від 16.04.2018 р. № 34 на базі обласної бібліотеки для юнацтва імені Василя Симоненка.
В навчанні взяли участь 38 фахівців публічних бібліотек області, в тому числі бібліотекарі книгозбірень, що відійшли до ОТГ.

Більше...

Проблемно-цільове навчання працівників юнацьких структурних

підрозділів публічних бібліотек області

(2016 р.)

Навчання проходило 16-19 травня 2016 р. згідно плану роботи управління культуриоблдержадміністрації на базі обласної бібліотеки для юнацтва імені Василя Симоненка.

В навчання взяли участь 45 фахівців публічних бібліотек області, які опікуються читанням юнацтва.

                                                                                                                                                                                                                           Більше

 

Проблемно-цільове навчання працівників

юнацьких структурних підрозділів бібліотек області

(2013р.)

Навчання проходило 28-31 жовтня 2013 року згідно плану роботи  управління культури облдержадміністрації на базі обласної бібліотеки для юнацтва ім. В.Симоненка.

У навчанні взяли участь 47 фахівців публічних бібліотек області, які опікуються читанням юнацтва.

При складанні програми навчання були враховані результати анкетування серед слухачів курсів 2011 року та сучасні вимоги до роботи бібліотек з юнацтвом. Лекції та консультації поєднувалися із практичними заняттями та майстер-класами. Всі консультації проводилися у формі  відеопрезентацій.

Відкрили проблемно-цільове навчання директор обласних курсів підвищення кваліфікації працівників культури Є.А.Топор та директор обласної бібліотеки для юнацтва ім. В.Симоненка О.А.Федоренко.

Корисними для слухачів були консультації „Правова культура, як один із чинників соціалізації молоді” заступника директора бібліотеки В.М.Чорнобривець, „Ювілейні та пам’ятні дати в контексті роботи публічних бібліотек із юнацтвом” та „Ювілей письменника в бібліотеці. Створюємо інформаційно-рекламний проект” завідувача відділу аналітико-методичної роботи та автоматизації Н.М.Філахтової, „Краєзнавча література – літопис культурно-економічного розвитку Черкащини” завідувача відділу читальних залів Вербівської К.І.

Впровадженню комп’ютерних технологій в практику роботи бібліотек були присвячені консультації провідного програміста В.В.Пізнього „Інтеграція публічних бібліотек у віртуальний простір, як складова успіху роботи з юнацтвом” та „Буктрейлер – книга у медіаформаті”.

Детальніше...

Проблемно-цільове навчання

працівників юнацьких структурних підрозділів бібліотек області

„Діяльність публічних бібліотек по підтримці і

розвитку юнацького читання”(2011).

 

 

Беручи до уваги серйозність питання читання в молодіжному середовищі та відповідно до плану роботи на 2011 рік, Черкаська обласна бібліотека для юнацтва імені Василя Симоненка спільно з обласними курсами підвищення кваліфікації працівників культури 8-11 листопада 2011 р. провела проблемно- цільове навчання працівників юнацьких структурних підрозділів бібліотек області за темою „Діяльність публічних бібліотек по підтримці і розвитку юнацького читання”.

У навчанні взяли участь 35 фахівців бібліотек області. Базою навчання була обласна бібліотека для юнацтва імені Василя Симоненка та музей „Літературна Черкащина” Національного університету імені Богдана Хмельницького.

При формуванні  програми навчання були враховані побажання бібліотекарів, які працюють з юнацтвом, поєднані лекції та консультації із практичними заняттями.

Детальніше...

Проблемно-цільове навчання працівників юнацьких структурних

підрозділів публічних бібліотек області

(2016 р.)

Навчання проходило 16-19 травня 2016 р. згідно плану роботи управління культуриоблдержадміністрації на базі обласної бібліотеки для юнацтва імені Василя Симоненка.

В навчання взяли участь 45 фахівців публічних бібліотек області, які опікуються читанням юнацтва.

При складанні програми навчання були враховані результати анкетування серед слухачів курсів 2013 року та сучасні вимоги до роботи бібліотек з юнацькою категорією читачів. Лекції та консультації поєднувалися з практичними заняттями та майстер-класами. Заняття відкрили директор обласних курсів підвищення кваліфікації працівників культури Є. А. Топор та директор обласної бібліотеки для юнацтва імені Василя Симоненка О. А. Федоренко.

Корисними для слухачів були консультації: «Державна молодіжна політика і публічні бібліотеки»,  «Корпоративна культура бібліотек як важливий фактор впливу на молодь»,  «Компетентність бібліотекаря – запорука розвитку юнацького читання» директора бібліотеки О. А. Федоренко; «Роль публічної бібліотеки у формуванні ціннісних орієнтирів молоді в нових умовах»,  «Інноваційний формат бібліотечних послуг для молоді»,  «Національно-патріотичне виховання молоді: вплив бібліотеки» завідувача відділу аналітико-методичної роботи та автоматизації Н. М. Філахтової.

 Завідувач інформаційно-бібліографічного відділу О. А. Забеліна свої консультації  «Рекомендаційна бібліографія в системі інформаційних послуг для молоді»,  «Інформаційна культура бібліотекаря = інформаційна культура молоді»  продовжила відео-презентацією бібліографічних посібників, виданих ОБЮ ім. В. Симоненка в 2013-2016 рр.

Консультація заступника директора В. М. Чорнобривець «Євроінте-граційні процеси в контексті роботи публічних бібліотек з молоддю» була доповнена майстер-класом «Культурологічні посиденьки «Україна з вікнами в Європу».

Головний бібліотекар відділу читальних залів С. Л. Гончаренко поєднала консультацію «Краєзнавчі аспекти діяльності публічних бібліотек» із відео-презентацією нових краєзнавчих видань із фондів бібліотеки.

Завідувач відділу читальних залів К. І. Вербівська  запропонувала слухачам майстер-клас з проведення інноваційних заходів для молодих читачів. Це був тайм-діалог «Михайло Грушевський з погляду історії». Учасниками тайм-діалогу стали слухачі курсів, студенти-історики та викладачі Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького, науковці обласного краєзнавчого музею.

Одне із завдань публічної бібліотеки – ввести молодь в світ художньої літератури. Тому на часі стала відео-лекція «Сучасний світовий літературний процес», з якою виступила Л. М. Малигіна, вчитель  світової літератури та художньої культури Черкаського фізико-математичного ліцею.

Кандидат педагогічних наук, доцент кафедри методики навчання, стилістики й культури української мови Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького В. В. Шляхова розкрила тему «Культура мовлення бібліотекаря та молодого читача».

Слухачі курсів мали можливість відвідати Черкаську центральну міську бібліотеку ім. Лесі Українки, де ознайомилися з роботою по підтримці юнацького читання.

Завершальним етапом навчання став «Круглий стіл», на якому організатори підвели підсумки, а слухачі – висловили  думки щодо актуальності запропонованої програми та поділилися своїм досвідом роботи з юнацтвом.

Курсанти відповіли на питання міні-анкети. Були висловлені пропозиції щодо програми наступних курсів, тематики видавничої продукції ОБЮ. Одностайною була думка про необхідність щорічного проведення проблемно-цільового навчання, як ефективної форми підвищення фахового рівня бібліотекарів, які працюють з юнацтвом.

IMG 6576   IMG 6497   IMG 6498   IMG 6505   IMG 6507   IMG 6518   IMG 6533   IMG 6544   IMG 6558   IMG 6615