Обласна бібліотека для юнацтва

імені Василя Симоненка

Social Icons by Dreamstale 33Social Icons by Dreamstale 6Social Icons by Dreamstale 17  

Прозорро - публічні закупівлі

 

Бібліотека обслуговує користувачів:

Пн-Пт з 1030 до 1830

Нд з 1000 до 1800
У літній період щодня

з 1000до 1800

Вихідний день Субота

Адреса:

 oub_symonenko@ukr.net

м. Черкаси
вул. Надпільна, 285
18000

Місцезнаходження бібліотеки на карті

<< < січня 2021 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

0001Підведено підсумки відеоконкурсу
"Від шістдесятників до покоління Z"
(художнє читання з елементами театралізації творів
Василя Симоненка),
присвяченого 85-річчю від дня народження українського письменника.
Дякуємо всім, хто долучився до конкурсу.
ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ!

Кащенко Ярослав

 Заслужену нагороду отримав Кащенко Ярослав. 

 

зображення viber 2020-11-17 10-4ог7-14

Із нагородами учні НВК №34 м. Черкаси 

Тихонова Марта,

Котляр Олексій, Микитченко Мар'яна

з директором школи В.М. Дейнегою 

зображення viber 2020-11-26 15-42-52

Нагороди вручено переможцям конкурсу - учням СШ №17 м. Черкаси

Вітаємо!

Заnvcbvnписати

Будь медіаграмотним!

Media2018 5

Довіряй, але перевіряй. Медіаграмотність в українському суспільстві / упоряд. А. Денисенко. – Київ : Pictoric, 2017. – 136 с. : іл.

Більше...

333544d33170db0b7738c3b968cd34aa

Пропонуємо познайомитись з підбіркою актуальних ресурсів із

фонду ОБЮ та Інтернет-джерел з питань медіаграмотності.

Більше

Записпіваавпати

2020 рік надзвичайно багатий ювілейними датами і особливе місце серед них займають літературні ювілеї. Це ювілеї письменників, книг і поетичних збірок, окремих прозових творів і віршів.
Підтвердженням цього став вже традиційний міський конкурс декламування творів української літератури «Поетичний ювілей», який відбувся 20 лютого у стінах юнацької бібліотеки. Організований Черкаським міським методичним кабінетом установ освіти, конкурс був приурочений Міжнародному дню рідної мови, який відзначається 21 лютого.
Конкурс мав на меті прилучити учнів через українську літературу до фундаментальних цінностей, культури; розширити культурно-пізнавальні інтереси школярів; сприяти всебічному розвитку, духовному збагаченню, активному становленню й самореалізації особистості в сучасному світі.
36 учасників конкурсу - учнів 5-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів міста, які завітали до книгозбірні разом із учителями, майстерно декламували літературні твори, пов'язані з ювілейними датами.
Члени журі, до складу якого ввійшли педагогічні працівники, черкаські письменники і бібліотекарі Симоненківської книгозбірні, враховуючи відтворення емоційної насиченості твору, майстерність володіння виконавським словом (художнім читанням), відзначили високий рівень виступів багатьох учасників конкурсу і визначили переможців у 3-х вікових категоріях.
Переможці конкурсу

1   2   3   4

КВІЗ «Мовний лабіринт» 18 лютого розпочав у бібліотеці цикл заходів «З рідною мовою – ми українці», приурочений Міжнародному дню рідної мови.

Захід видався і пізнавальним, і розважальним, а головне корисним для його учасників – учнів Черкаського вищого професійного училища легкої промисловості.

Поглибити знання з української мови, згадати вивчене і пізнати нове їм допомагали конкурси, вікторини, ребуси і головоломки. 

quiz

Чергове засідання екологічних студій «Екокультура» відбулося 6 лютого за надзвичайно актуальною нині темою «Я сортую: сортувати сміття, щоб не потонути в ньому».  Учасники заходу обговорювали питання - яким чином цю проблему вирішують у світі, в Україні, в Черкасах і області, зокрема, а ще окреслювали шляхи її подолання на місцевому рівні.

Спікери зустрічі – голова Черкаської  обласної організації  Всеукраїнської  екологічної ліги Наталія Фоміна; практичний психолог, людина, яка запровадила метод компостування вдома Людмила Білорус і учні черкаської гімназії №31 Андрій Богатирьов  і Ярослав Теленько, які восени 2019 року зініціювали сортування сміття у своєму навчальному закладі і власноруч зробили для цього контейнери. Гості вичерпно і предметно розкрили тему, наголосивши на її актуальності не лише для сучасників, а й для прийдешніх поколінь  та закликали до активної екологічно свідомої  життєвої позиції.А ведуча заходу ознайомила присутніх на заході студентів Черкаського комерційного технікуму з найновішою літературою із фондів бібліотеки, яка висвітлює обговорювані питання.

Зустріч видалася цікавою і корисною, адже не лише збагатила юнаків і дівчат новими знаннями та посприяла підвищенню їхньої екологічної культури, а й спонукала молодих людей втілювати деякі постулати на практиці.  Зокрема, сортувати сміття та його компостувати. Адже,  лише підвищуючи екологічну свідомість, діючи як єдине ціле, згуртовано, ми зможемо уникнути екологічної катастрофи.

IMG 0284   IMG 0334  IMG 0350

«Світанки над Україною»

«...І приходять світанки, щоденних турбот адвокати,

і несуть під пахвою тисячі різних справ..."

                                                                         Ліна Костенко

Ці поетичні рядки стали своєрідним лейтмотивом виставки живописних робіт молодої талановитої художниці Інни Вовченко-Федосенко під назвою «Світанки над Україною», яка відкрилась наприкінці лютого у відділі мистецтв.

Інна -художник, графічний дизайнер і фотограф. Працює у власному авторському стилі - медитативний живопис, основна мета якого передати філософську сторону життя, подорожей і трансформацій в різних куточках світу, культуру та атмосферу різних народів.

Виставка демонструвалася впродовж березня-квітня.

Довідка про автора

1 2 3

Напередодні Новорічних свят учні Дубіївської ЗОШ Черкаського району завітали до бібліотеки, щоб весело, пізнавально та цікаво провести день. У програмі були екскурсія бібліотекою, презентації нових книг, зустрічі з письменницею Ольгою Месеврею та молодою художницею Анною Проненко.

IMG 9897    IMG 9930    IMG 9954

У Міжнародний день чаю 17 грудня учні 9-А класу ЗОШ №10 завітали до бібліотеки на бесіду за чашкою чаю «Улюблений напій – відомий і невідомий».

Молодь дізналася багато корисної інформації про цей улюблений багатьма напій, переглянула цікавий відеофільм про чай, секрети його вирощування і збирання, цілющі властивості і культуру споживання та долучилася до китайської чайної церемонії. Тож, у неформальній обстановці спілкування продовжилося за чашечкою вітамінного чаю.

Відтак, отримані теоретичні знання закріпилися практично у дружній і щирій атмосфері.

IMG 9686    IMG 9709    IMG 9720

По домашньому затишно і водночас урочисто було у бібліотеці 18 грудня на творчому вечорі черкаської письменниці Наталі Горішної. Цього дня авторка 17 книг поезій і поетичних перекладів. відзначила свої 60-ті роковини. На вечір завітали колеги по перу, бібліотекарі, студентська молодь, прихильники творчості.

З привітальним словом від спілчанської громади виступив очільник обласної письменницької організації Володимир Поліщук, відзначивши багатогранність творчості ювілярки і її вагоме місце у царині художнього поетичного перекладу. До вітань долучилися й інші майстри слова.

Присутні мали можливість переглянути відеокоментарі Миколи Негоди, Григорія Білоуса, Михайла Слабошпицького про творчість іменинниці з її особистого архіву.

На заході Наталя Горішна читала власну поезію різних років, демонструвала авторські відеопоезії та презентувала нову поетичну збірку «Крик дощу». А пісні на її слова майстерно виконала композиторка і виконавиця Наталія Саух.

Приємним дарунком для ювілярки стали живописні роботи студентів Черкаського державного бізнес-коледжу, створені за її творами.

 

IMG 9849    IMG 9867

         6 грудня, у День Збройних сил України, студенти Черкаського інституту пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля Нацiонального унiверситету цивiльного захисту України та учні СШ №17 спілкувалися у бібліотеці з російсько-американським військовим журналістом, письменником, фотографом Сергієм Лойко.
        Сергій Леонідович автор чисельних репортажів з районів військово-політичних конфліктів. Із 2014 року висвітлює війну на сході України. Зробив серію репортажів з Донбасу як кореспондент «Лос-Анджелес Таймс». Став єдиним іноземним кореспондентом, який побував у обложеному російськими бойовиками Донецькому аеропорту під час захисту його українськими військовими.
        На заході автор цікаво та емоційно розповів всім присутнім про історію створення романів «Аеропорт» і «Рейс» та про масштабний книжковий проект «АД 242. Історія мужності, братерства та самопожертви». До книжки про 242 дні боїв в аеропорту Донецька, або в АДу, як його назвали оборонці летовища, куди ввійшли свідчення кіборгів, розповіді волонтерів та журналістів, коментарі військових експертів та аналітиків з України, Росії, США та Канади, а також представників Генерального штабу Збройних сил України і Головнокомандувача ЗСУ Віктора Муженка, вміщено також розповіді і світлини Сергія Лойка.

IMG 9579IMG 9589