Обласна бібліотека для юнацтва

імені Василя Симоненка

Social Icons by Dreamstale 33Social Icons by Dreamstale 6Social Icons by Dreamstale 17  

baner m

Прозорро - публічні закупівлі

 

Бібліотека обслуговує користувачів:

Пн-Пт з 1030 до 1830

Нд з 1000 до 1800

Вихідний день Субота

 Адреса:

м. Черкаси
вул. Надпільна, 285
18000

Місцезнаходження бібліотеки на карті

<< < березня 2019 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

  

 16 лютого 2012 року в бібліотеці відбулася зустріч з директором Кам’янського державного історико-культурного заповідника Таран Галиною Михайлівною, заступником директора по науковій роботі Бондаренко Ларисою Олександрівною та завідувачем Кам’янським літературно-меморіальним музеєм О.С.Пушкіна і П.І.Чайковського Чупак Тамілою Петрівною, присвячена 75-річчю музею. Під час зустрічі відвідувачі бібліотеки, серед яких переважали студенти Черкаського державного бізнес-коледжу, здійснили заочну подорож Кам’янським літературно-меморіальним музеєм О.С.Пушкіна і П.І.Чайковського. Присутніх зачарувала Чупак Т.П., яка виконувала власні пісні на слова Олександра Пушкіна, Ліни Костенко, Івана Дубініна. Молодь заочно відвідала пам’ятні місця, пов’язані з родиною Давидових, де перебували О.С.Пушкін і П.І.Чайковський. Своє захоплення експозицією музею висловила давня читачка бібліотеки (в минулому вчителька) Гавриш Світлана Григорівна.

 

IMG_7946   IMG_7959 IMG_7933 IMG_8021  

 

За такою темою 16 лютого 2012 року пройшло чергове засідання соціально-адаптаційного клубу „Пізнай себе” за участі спеціаліста Обласного центру соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді Різник Вікторії Вікторівни.

Із студентами гуманітарно-правового ліцею обговорювалося питання „Що таке етикет та культура спілкування”.

Вікторія Вікторівна запропонувала юнакам та дівчатам поговорити про конкретні ситуації та взяти участь у рольових іграх по темі засідання.

В результаті молоді люди більш чітко усвідомили, якою ж повинна бути культурна людина та яке значення має культура спілкування в житті кожного із нас.

 

IMG_8031  

 

на таку тему 16.02.2012 року відбулося чергове засідання молодіжного об’єднання „СТИМУЛ” за участю керівника Черкаського обласного молодіжного центру праці С.В.Слинька.

Метою засідання було ознайомлення учнів колегіуму „Берегиня” з можливостями ефективного вибору професії та сфери зайнятості.

Присутні на засіданні юнаки і дівчата взяли активну участь в обговоренні питань про шляхи отримання людиною коштів, обрання професії, здобуття освіти та про те, що можна зробити зараз, щоб у майбутньому досягти бажаного співвідношення робота – час – гроші.

 

  IMG_8052

 

 

7 лютого відбулася творча зустріч з черкаською художницею, визнаним майстром живопису, графіки, художнього ткацтва Неонілою Петрівною Недосєко.

Роботи творчої родини Недосєко (чоловік – художник-графік Альберт Степанович Недосєко) прикрашають фойє (гобелен „Т.Г.Шевченко”), відділ читальних залів (розпис-триптих „Від Кирила і Мефодія”) та відділ мистецтв (декоративне панно „Лісова пісня”) нашої бібліотеки.

Зустріч, на яку були запрошені студенти Черкаського художньо-технічного коледжу пройшла у формі діалогу між молоддю та художницею.

Студенти, зацікавлені творчістю мисткині та заохочені нею до живої розмови, висловили свої думки з приводу комерціалізації мистецтва, місця художника в сучасному мистецтві та ін..

А підсилили враження від зустрічі відеоряд творчих робіт Неоніли Петрівни Недосєко та книжково-ілюстративна виставка „Творча родина Недосєко”.

 

IMG_7886   IMG_7899 IMG_7919

 

26 січня 2012 року за такою темою пройшло чергове засідання соціально-адаптаційного клубу „Пізнай себе” за участі спеціаліста товариства „Червоного Хреста та Червоного Півмісяця” Шостопалової Тетяни Володимирівни.

Постійні члени клубу – студенти гуманітарно-правового ліцею переглянули відеофільм „Станція призначення – життя”, який прокоментувала Тетяна Володимирівна.

Це була корисна інформація-застереження від ситуацій, в які може потрапити кожна молода людина.

Фільм спонукав задуматись над тим: в чому людська сутність, чому ми часто стаємо жертвами насильства, або людьми-агресорами, як утвердити в собі людське начало. Учасники зустрічі зробили висновок: кожна людина має право на життя, на свободу і на особисту недоторканість.

 

IMG_7850   IMG_7855  

 

Під такою назвою 25 січня 2012 року в бібліотеці відбувся літературний вечір, присвячений творчості лауреатів обласної літературної премії імені Василя Симоненка.

На захід були запрошені студентська та учнівська молодь, члени молодіжних літературних об’єднань, письменники, вчителі, шанувальники творчості В.Симоненка та ті, хто пошанований премією його імені.

Перед присутніми виступив голова комісії по присудженню Симоненківської премії доктор філології, професор В.Т.Поліщук, який окреслив деякі питання з історії премії та критерії її присудження. Окремо зупинився на творчості Леоніда Даценка, який став у 2011 році 25-им лауреатом обласної премії ім. В.Симоненка за книгу „І янгол з автоматом на плечі”.

На зустрічі звучали поезії Л.Даценка у виконанні автора та пісні за його творами.

Думками про творчість колеги по перу поділилася письменниця В.Коваленко, також відзначена премією імені витязя молодої української поезії у 2004 році за книгу „Трунок Сварожого рога”. З цієї книги вона прочитала декілька творів.

Символічним було те, що літературний вечір розпочався і закінчився віршами В.Симоненка у неперевершеному виконанні молодого вчителя Ігоря Басюка.

В залі, де проходив вечір, демонструвалися всі твори лауреатів обласної літературної премії ім. В.Симоненка за увесь період її присудження. Окрема увага була приділена новій збірці – В.Симоненко „Зажинок”, що вийшла у черкаському видавництві Брама-Україна 2011 року на замовлення управління інформаційної політики та зв’язків із ЗМІ Черкаської облдержадміністрації. Її представив один із укладачів В.Т.Поліщук.

Літературний вечір пройшов в теплій дружній атмосфері, де присутні могли обмінятися думками і враженнями.

 

  IMG_7768   IMG_7794   IMG_7810   IMG_7820

  

За такою темою 20 грудня 2011 року відбувся тайм-діалог двох поколінь. Учні загальноосвітніх шкіл № 15 та 22 спочатку стали спостерігачами, а потім учасниками цікавого діалогу старшого покоління: письменників Коваленко В.М., Горбань С.П., Ткаченка В.Т., Ракшанова В.Б., викладача світової літератури колегіуму „Берегиня” Малигіної Л.М. та молоді: аспірантів Черкаського національного університету ім. Б.Хмель- ницького Галаєвої О., Кривопишиної К., Галушки Н. Представники обох поколінь були одностайні в думці, що всі жанри літератури мають право на існування і що кожна книга, в тій чи іншій мірі, має вплив на сучасну молодь. Адже через книжку людина зцілюється, самореалізується, отримує душевну насолоду.

Представники старшого покоління також наголосили на необхідності виховувати читача, який вміє думати, шукати шляхи розповсюдження книги серед молоді та на необхідності існування літературознавчої інформації, що дала б можливість орієнтуватися молодій людині у книжковому розмаїтті.

 

IMG_7528   IMG_7533 IMG_7538   IMG_7540  

  IMG_7555   IMG_7558   IMG_7573   IMG_7585

 


 

До Дня вшанування пам’яті Василя Симоненка, письменника – ім’я якого носить бібліотека, відбулося ряд заходів, присвячених цій даті.

На літературно-мистецькому вечорі „Живе лиш той, хто не живе для себе” учні колегіуму „Берегиня” мали можливість почути аудіозаписи поезії В.Симоненка у виконанні самого автора та пісні на його слова, виконані черкаським поетом і співаком Кокою Черкаським.

У літературно-мистецькій годині „Я воскрес, щоб із вами жити” активну участь взяли учні загальноосвітньої школи № 8. Вони читали вірші поета, прослухали аудіозаписи пісень на його слова у виконанні черкаського композитора і співака Василя Машира, переглянули фрагменти з теленарису полтавської режисерки Інни Дідик „Рожеві лебеді материнства”, присвяченого славетному земляку та переглянули світлини Василя Симоненка.

 

IMG_7461   IMG_7468 IMG_7471   IMG_7475

IMG_7485

  

За такою темою 13 грудня 2011 року в бібліотеці відбувся круглий стіл.

Метою круглого столу було привернення уваги державних установ освіти, громадських організацій, засобів масової інформації, всіх небайдужих громадян до питання читання молоді, консолідація зусиль на підвищення статусу книги і читання серед молодіжної аудиторії та вироблення конкретних практичних напрямів подальшої співпраці з даного питання.

У заході взяли участь спеціалісти Головного управління освіти і науки обласної державної адміністрації, обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників, міського методичного кабінету установ освіти, навчально-методичного центру професійно-технічної освіти, письменниця і літературознавець,  вчителі та викладачі навчальних закладів різних рівнів акредитації, керівники та бібліотекарі провідних публічних та наукових бібліотек області, деякі бібліотекарі загальноосвітніх шкіл та професійно-технічних закладів, читачі бібліотеки.

 

Детальніше...

  

На черговому засіданні молодіжного об’єднання „СТИМУЛ”, яке відбулося 13 грудня 2011 року його учасники спілкувалися про дружбу.

Студенти Черкаського комерційного технікуму взяли активну участь в обговоренні запропонованої теми, зокрема, різних життєвих ситуацій, в яких перевіряється дружба та пройшли тестування, проведене провідним спеціалістом Обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Різник Вікторією Вікторівною. 

 

main page06.09.17

Персональний сайт
"Василь Симоненко"

pochesnyi znak

Визначені лауреати Симоненківської премії 2018 року

Детальніше...

 

Нові книги подаровані Віктором Альтфедером

Маніфест тих,
хто прожили
чверть життя:
двадцятирічні про те,
хто вони

Переможець конкурсу
«Напишіть про мене книжку!»

viter zpid soncia

Путівник підлітка
до успіху

 

 

Книжковий калейдоскоп Черкащини

Вірші

з війни

IMG 0413

Детальніше