Обласна бібліотека для юнацтва

імені Василя Симоненка

Social Icons by Dreamstale 33Social Icons by Dreamstale 6Social Icons by Dreamstale 17  

baner m

Прозорро - публічні закупівлі

 

Бібліотека обслуговує користувачів:

Пн-Пт з 1030 до 1830

Нд з 1000 до 1800

Вихідний день Субота

 Адреса:

м. Черкаси
вул. Надпільна, 285
18000

Місцезнаходження бібліотеки на карті

<< < травня 2019 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Про шляхи отримання інформації, роль і значення книги та місце Інтернету в житті сучасної молоді дискутували учасники диспуту „Молодь + Книга + Інтернет = Майбутнє”, що відбувся в бібліотеці 26 березня.

Студенти навчальних закладів міста різних рівнів акредитації, вчителі, викладачі, представники творчої молоді і громадських організацій висловлювали свої думки щодо книг і Інтернету, як основних джерел інформації на сучасному етапі розвитку суспільства та їх місця в спілкуванні молодих людей.

Результатом диспуту став висновок, що Інтернет – це досить зручний і швидкий спосіб отримання інформації, джерело розваг, можливість мобільного спілкування через електронну пошту та різні сайти. Але не вся інформація з Мережі є повною і достовірною, їй не завжди можна довіряти, часто там можна зіткнутися з плагіатом. А ще існують небезпека вірусів, які можуть знищити потрібну інформацію, проблеми безпеки Інтернету та Інтернет-залежності.

Книги – це довший шлях в пошуку інформації, але повніший, ґрунтовніший і достовірніший. Книги не потребують програм для прочитання, не залежать від джерела електропостачання, їх не знищить вірус, вони „не зависнуть” на найцікавішому моменті.

Учасники диспуту були одностайні в думці, що художню книгу найкраще читати в традиційному варіанті, адже це художній витвір і джерело духовної насолоди.

Тож, своє майбутнє молодь бачить в партнерстві книги та Інтернету.

 

IMG_9001   IMG_8990

"Молодь. Творчість. Весна". Так називалася святкова літературно-музична композиція, яка завершила 27 березня Тиждень книги.

 Присутня на заході молодь познайомилася із відеооглядом найвідоміших картин живопису, які відображають красу весни. Звучали поезії і пісні, присвячені цій чудесній порі року у виконанні талановитої молоді – майстра художнього читання Ігоря Басюка, учениці загальноосвітньої школи № 7 Крістіни Усової, фольклорного проекту „Калита”, що діє при гуманітарно-правовому ліцеї, студентки Черкаського музичного училища Анастасії Бабенко.

За доброю традицією в останній день Тижня книги бібліотека відзначила найактивніших читачів обласної бібліотеки для юнацтва імені Василя Симоненка.

 

IMG_9045   IMG_9085

 

 ~~~~~~~~~~~~~~~~~~1_10484~~~~~~~~~~~~~~~~~~

 

  

Під такою назвою в бібліотеці відбувся тайм-діалог двох поколінь: старшого та молодшого.

До розмови про значення премії як для українських письменників, так і для читачів долучилися науковці, вчителі, письменники, творча молодь, учні загальноосвітніх шкіл міста.

Розмова видалась предметною і насиченою. Старше покоління відзначило, що премія імені Тараса Шевченка – це найвища нагорода, оцінка праці письменника, стимул для його подальшої творчості, своєрідний літературний бренд найвищої якості, посил на обов’язкове прочитання книг, що пошановані цією відзнакою. Книги лауреатів премії – це насамперед книги, які виховують почуття патріотизму. Але не завжди читач погоджується з вибором Шевченківського комітету з присудження премії.

Молодь наголосила, що книги-лауреати премії ім. Т.Шевченка повинні бути святом для читача, примушувати думати та шукати відповіді на запитання, давати позитив на краще. Це мають бути книги вищого ґатунку, своєрідний золотий фонд українського письменства. Шевченківська премія – це насамперед пошанування самого Тараса Шевченка.

І старше, і молодше покоління були одностайними в думці, що книги відзначені Шевченківською премією обов’язково повинні мати державну підтримку. Саме держава повинна виділяти кошти для видання і розповсюдження такої літератури. Засоби ж масової інформації, бібліотеки повинні її ширше рекламувати.

Але молодим українцям насамперед треба осмислити – „Хто ми є ?” Тоді легше буде порозумітися різним поколінням і оцінювати книги, що відзначені найвищою літературною відзнакою України в минулі роки.

 

IMG_8497   IMG_8529  


  

Таку назву мав творчий вечір письменника з Уманщини  Петра Поліщука, що відбувся у читальному залі бібліотеки.

У 2012 році йому виповнилося 60-років. Привітати Петра Миколайовича з ювілеєм прийшли письменники В.Т.Поліщук, В.Коваленко, Г.Діхтяренко, С.Руднєв, І.Дубінін, В.Ткаченко, літературно обдарована молодь.

Шанувальники поетичного слова Петра Поліщука мали чудову нагоду послухати його твори у виконанні автора, поспілкуватися з ним у дружньому колі, задати запитання, привітати з ювілеєм.

 

IMG_8336   IMG_8368

 

З 2011 р. в бібліотеці реалізовується проект „Книжкові сезони”.

13 березня відбулася озвучена книжкова виставка „Українська рейтингова книга „Книжкова зима”.

Студенти Черкаського кооперативного економіко-правового коледжу ознайомилися з книгами-лідерами, переможцями престижних українських премій та літературних конкурсів: „Книга року”, „Коронація слова”, „Книга року Бі-Бі-Сі” та рейтингу соціальних мереж „Читають всі”. Живий інтерес молодіжної аудиторії викликали книги Марії Матіос, Оксани Забужко, Люко Дашвар, Ліни Костенко, Василя Шкляра, Володимира Лиса та інших українських письменників.

Цікавими думками і враженнями від прочитаних книг ділилися з ровесниками активні читачі бібліотеки: Хуторний Олексій, Євсюк Тамара, Уманець Анастасія.

Юнакам і дівчатам була надана можливість ще раз пересвідчитися в тому, що через книгу, через досвід справжніх героїв, через призму сприйняття світу талановитих українських письменників можна отримати певний життєвий досвід.

 

IMG_8299   IMG_8323  

 

 


 Бібліотека запрошує творчих і небайдужих юнаків і дівчат ознайомитися із виставками творчих робіт молоді:

 

- читачки бібліотеки Тетяни Волочай під назвою "Бісерна фантазія" (відділ читальних залів)

IMG_8131   IMG_8143 IMG_8151  

 - студентів Черкаського державного бізнес-коледжу (відділ читальних залів)

IMG_8924 IMG_9123   IMG_9129 IMG_9130  

- студентів кафедри образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва Черкаського національного університету

ім. Б. Хмельницького (відділ мистецтв)

IMG_8901

- членів гуртків за інтересами Центру дитячої та юнацької творчості (відділ мистецтв)

IMG_8195   IMG_8196 IMG_8197

 

  

Так називалась мистецька година, яка відбулась 1 березня 2012р. у відділі мистецтв бібліотеки. Про життя і творчість Реріхів, їх планетарну місію дізнались учні загальноосвітньої школи № 24.

 Розповідь гостя заходу – віце-президента міської громадської організації „Ліга культури” Демидова Олексія Борисовича наблизила старшокласників до пізнання творчості родини Реріхів.

 

IMG_8185  

 

  

28 лютого 2012 року в бібліотеці пройшов День держави Канади.

Проведено вечір толерантності „Канада: між трьох океанів”, де відвідувачі дізналися про особливості географічного положення, суспільно-політичний устрій, економічний розвиток та культурно-мистецьке життя заокеанської держави.

Впродовж дня всі бажаючі ознайомилися із книжково-ілюстративними виставками: „Країна кленового листка” та „Письменники Канади”.

 

IMG_8107   

  

Під такою назвою 27.02.12р. пройшло заняття Art-лекторію „Мистецькі автографи часу”.

На заході студенти політехнічного технікуму ознайомилися з популярними музеями Києва. Зокрема, „Київ в мініатюрі”, що розміщений в Гідропарку та музеєм мікромініатюр Миколи Сядристого і Музеєм історичних коштовностей України, що знаходяться на території Києво-Печерської лаври.

Доповнила інформацію про відомі київські музеї література, представлена на виставці „В музеї столиці – за враженнями”.

 

IMG_8101   IMG_8105

  

 16 лютого 2012 року в бібліотеці відбулася зустріч з директором Кам’янського державного історико-культурного заповідника Таран Галиною Михайлівною, заступником директора по науковій роботі Бондаренко Ларисою Олександрівною та завідувачем Кам’янським літературно-меморіальним музеєм О.С.Пушкіна і П.І.Чайковського Чупак Тамілою Петрівною, присвячена 75-річчю музею. Під час зустрічі відвідувачі бібліотеки, серед яких переважали студенти Черкаського державного бізнес-коледжу, здійснили заочну подорож Кам’янським літературно-меморіальним музеєм О.С.Пушкіна і П.І.Чайковського. Присутніх зачарувала Чупак Т.П., яка виконувала власні пісні на слова Олександра Пушкіна, Ліни Костенко, Івана Дубініна. Молодь заочно відвідала пам’ятні місця, пов’язані з родиною Давидових, де перебували О.С.Пушкін і П.І.Чайковський. Своє захоплення експозицією музею висловила давня читачка бібліотеки (в минулому вчителька) Гавриш Світлана Григорівна.

 

IMG_7946   IMG_7959 IMG_7933 IMG_8021  

main page06.09.17

Персональний сайт
"Василь Симоненко"

pochesnyi znak

Визначені лауреати Симоненківської премії 2018 року

Детальніше...

 

Нові книги подаровані Віктором Альтфедером

Маніфест тих,
хто прожили
чверть життя:
двадцятирічні про те,
хто вони

Переможець конкурсу
«Напишіть про мене книжку!»

viter zpid soncia

Путівник підлітка
до успіху

 

 

Книжковий калейдоскоп Черкащини

Вірші

з війни

IMG 0413

Детальніше