Обласна бібліотека для юнацтва

імені Василя Симоненка

Social Icons by Dreamstale 33Social Icons by Dreamstale 6Social Icons by Dreamstale 17  

baner m

Прозорро - публічні закупівлі

 

Бібліотека обслуговує користувачів:

Пн-Пт з 1030 до 1830

Нд з 1000 до 1800

Вихідний день Субота

 Адреса:

м. Черкаси
вул. Надпільна, 285
18000

Місцезнаходження бібліотеки на карті

<< < квітня 2019 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

    Проведено День держави «З глибин віків до сьогодення: Великобританія» із циклу вечорів толерантності «Мистецтво жити поряд».

   Ознайомившись з книжково-ілюстративними виставками та відео-презентаціями, прослухавши розповіді бібліотекарів про геополітичне становище та економічний розвиток, історію та сьогодення, культуру, звичаї та традиції Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії учні загальноосвітньої школи №24 та студенти Черкаського державного бізнес-коледжу відкрили для себе цю країну заново.

 

  IMG_4859   IMG_4865   IMG_4868    IMG_4873

 Відбулося засідання молодіжного об’єднання „Стимул” на тему „Україну врятують молоді бізнесмени?!” за участю заступника директора Черкаського бізнес-центру Ольги Олександрівни Рекун та керівниа консалтингової групи „Бізнес-Фортуна” Надії Петрівни Братаніч.

 Присутні на засіданні студенти Черкаського комерційного технікуму взяли активну участь у запропонованому діалозі, отримали відповіді на питання: з якими проблемами можуть зіткнутися молоді люди при започаткуванні власної справи; куди звертатися за допомогою та що необхідно врахувати тим, хто бажає досягнути успіху.

Всеукраїнський тиждень дитячої і юнацької книги 

"Впусти книгу в серце" 

 

 У відділах бібліотеки розгорнуті книжково-ілюстративні виставки:

 

IMG_4580   IMG_4583 IMG_4584    IMG_4586

IMG_4589   IMG_4592   IMG_4595   IMG_4596

IMG_4602    IMG_4604   IMG_4607   IMG_4610

IMG_4619   IMG_4621 IMG_4622

 29 березня завершився Всеукраїнський тиждень дитячої та юнацької книги „Впусти книгу в серце”.

За доброю традицією в останній день Тижня книги бібліотека відзначила найактивніших читачів, які вже багато років відвідують обласну юнацьку бібліотеку імені Василя Симоненка.

Також було відзначено тих, хто пов’язаний із бібліотекою багаторічними партнерськими стосунками. Серед них керівники, викладачі, бібліотекарі різних навчальних закладів міста, творча молодь.

 

Партнери бібліотеки:
IMG_4767 IMG_4796 IMG_4798
Гуриненко В.М. Назаренко І.Л. Остахова О.В.

 

Найактивніші читачі бібліотеки:

IMG_4763 IMG_4770 IMG_4777
Жаворська Оксана Різник Олександр Луценко Олена
IMG_4786 IMG_4787 IMG_4792
Водяник Тетяна Котляр Олександр Волошина Крістіна

 

Виступ членів літературного об'єднання "Дебют":

IMG_4804 IMG_4806 IMG_4809
Андрущенко Денис Шаповал Артур Юрін Олексій

 

 Про стилі в українській літературі, яскравих представників постмодернізму та про що пишуть сучасні письменники; мовний стиль сучасних авторів і засилля в деяких із них нецензурної лексики; чи повинна література виховувати; які письменники  заслуговують на читацьку увагу, а які ні і як може пересічний читач в цьому розібратися – ці та багато інших питань стали предметом для дискусії між молодшим та старшим поколіннями любителів книги, учасниками тайм-діалогу „Сучасна українська книга: світло і тіні”.

А це філологи-науковці, викладачі літератури, учні-старшокласники, студенти, письменники-початківці, молоді люди, робота яких безпосередньо пов’язана з книгою.

Розмова вийшла предметною і зацікавленою, а усвідомлення того, що сучасна українська література розвивається досить активно і різнопланово є беззаперечним фактом.

Серед письменників є імена, які насьогодні складають гордість українського письменства. Щодо конкретного переліку таких письменників, то думка різних поколінь збігається. Окремі ж, нові імена, що з’явилися в сучасній українській літературі, викликають в одних категоричне несприйняття, а інші впевнені, що будь-які книги мають право на існування і обов’язково знайдуть свого читача.

 Гостра дискусія тривала при обговоренні питання — чи повинна література виховувати. На думку одного із присутніх — майбутнього педагога, розглядаючи питання української літератури, її вивчення в навчальних закладах, не слід акцентувати увагу на вихованні. А найголовніше над чим слід працювати — це виховати вдумливого читача.Тобто, навчити з дитинства мати своє власне судження про того чи іншого автора і його книгу.

Проведений тайм-діалог „Сучасна українська книга: світло і тіні” пробудив у багатьох юнаків і дівчат бажання і надалі організовувати в бібліотеці обговорення нових книг, літературні вечори за творчістю цікавих українських та зарубіжних письменників.

 

IMG_4698   IMG_4699   IMG_4713   IMG_4720  

 Від березня до березня” – таку назву носили презентації нових надходжень, які отримала бібліотека за період від минулорічного Тижня книги до цьогорічного.

 Відділи абонемента та читальних залів представили новинки галузевої та художньої літератури, закцентувавши увагу на книгах, що здобули перемоги на найпрестижніших вітчизняних та міжнародних літературних форумах і конкурсах. Великий інтерес викликали книги, які стали лідерами, безпосередньо, серед читачів бібліотеки. 

Відділ презентував нові надходження з мистецьких серій: „Україна” (великі ілюстровані енциклопедії по архітектурі), „Золотая галерея русской живописи”, „Шедевры музеев мира”, „Великие художники”.

Були представлені навчальні посібники з історії пластичних мистецтв, української музичної культури, термінологічні словники.

Зацікавили студентів Черкаського політехнічного технікуму нові видання з питань архітектури: „Величайшие творения человечества. Шедевры  архитектуры и инженерного искусства ХХ и ХХІ веков”; „Понимать архитектуру”; „Архитектура. Путеводитель по стилям”.

 Окрім названих видань за період від березня 2010 по березень 2011 р. фонди відділу мистецтв поповнилися й іншими значимими книгами з питань декоративно-прикладного мистецтва, живопису, графіки, фотографії, інтер’єру, орігамі, печворку, виготовлення художніх виробів своїми руками. 

 А інформаційно-бібліографічний відділ познайомив із новинками бібліографічної продукції бібліотеки, яка побачила світ впродовж минулого року. 

 

IMG_4667   IMG_4672   IMG_4669  

 

Роль і місце читання в житті людини, сучасний стан і перспективи, зокрема, юнацького читання було розглянуто в ході читацької конференції „Читання – крок в майбутнє”.

Обговорювалися такі питання:

1. Книга: від минулого до майбутнього через сучасність.

2. Роль читання в процесі формування особистості.

3. Читання як чинник формування мовної культури нації.

4. Читання як основа самоосвіти та запорука життєвого успіху.

5. Результати соціологічного вивчення „Молодь і читання: сучасний стан і перспективи”.

У конференції взяли участь письменник, член НСПУ, лауреат обласної літературної премії ім. В.Симоненка та Міжнародної літературної премії ім. Г.Сковороди Білоус Г.П.; старший викладач кафедри практичної психології Черкаського національного університету ім. Б.Хмельницького Дударен-       ко І.С.; вчитель української мови і літератури колегіуму „Берегиня” Товстопят О.В.; аспірант кафедри української літератури та компарати- вістики Черкаського національного університету ім. Б.Хмельницького Кривопишина Катерина; учень загальноосвітньої школи № 15 м. Черкаси Андрущенко Денис; заступник директора з наукової роботи обласної бібліотеки для юнацтва ім. В.Симоненка Чорнобривець В.М.

 Слухачами конференції були: учні загальноосвітньої школи № 29, студенти гуманітарно-правового ліцею та Черкаського професійного авто- дорожнього ліцею, бібліотекарі професійно-технічних навчальних закладів м. Черкаси.

 

 

IMG_4643   IMG_4644   IMG_4649   IMG_4655  

 

IMG_4660   IMG_4664  

 На презентації нових видань Ліни Костенко „Народжена раз на століття” студенти Черкаського професійного автодорожнього ліцею, Черкаського державного бізнес-коледжу, Черкаського комерційного технікуму познайомилися із книгами Ліни Василівни Костенко, якими обізвалася поетеса до читачів у 2010 і 2011 роках:

Гіацинтове сонце. – К.: Либідь, 2010.

Берестечко. – К.: Либідь, 2010.

Річка Геракліта. – К.: Либідь, 2011.

 Записки українського самашедшего. – К. :А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2011.

Роздумами про творчість Ліни Костенко та особистими спогадами про зустріч з Поетесою поділився з присутніми письменник, член Черкаської обласної організації Національної спілки письменників України Григорій Павлович Білоус.

Глибоке враження творчість великої українки справляє на композитора з м. Кам’янки Тамілу Чупак. На презентації вона проникливо виконала декілька ліричних пісень написаних нею на вірші Ліни Василівни.

Студенти мали змогу послухати аудіозапис поезій у виконанні авторки – Ліни Костенко та учнів колегіуму „Берегиня” Жаровської Оксани та Брежатової Тетяни.

 

IMG_4627   IMG_4630   IMG_4634   IMG_4637  

В бібліотеці розпочався Всеукраїнський тиждень дитячої та юнацької книги під традиційною назвою „Впусти книгу в серце”.

Свято відкриття Тижня книги пройшло за участі черкаських письменників та творчої молоді.

Своїми роздумами про книгу, про те яку роль вона може відігравати в житті людини поділилися майстри слова – письменниця, голова Черкаської обласної організації НСПУ, науковець, літературознавець Коваленко В.М. та письменник, член НСПУ Горбівненко В.Т.

Про вплив книги на їхній світогляд говорили на вечорі й молода поетеса Юлія Гончар, яка впевнено прийняла літературну естафету старшого покоління та Олексій Хуторний, що пише вірші і музику.

Гармонійно влилася в атмосферу розмови про книгу й молода, але відома виконавиця Світлана Білокінь з піснею на слова В.Сосюри „Так ніхто не кохав”.

В перший день Тижня книги в усіх відділах бібліотеки відкрилися виставки нових цікавих книг різноманітної тематики.

 

IMG_4538   IMG_4539   IMG_4548   IMG_4550  

IMG_4556   IMG_4562 IMG_4566  

 

VchCherKrayu2

Вчені Черкаського краю : біобібліогр. нариси.

Вип. 4 : Суспільні й гуманітарні науки, ч. 1 : Історики,

археологи, етнографи, фольклористи, краєзнавці, кн.1:

А – І /  КЗ  "Обл.  б-ка  для юнацтва ім. В. Симоненка"

ЧОР  ;  уклад. О. А. Забєліна ; вебліогр. Т. Л. Карахім ;

ред. Н. С. Сім’яниста. –  Черкаси : Б. в., 2010. – 104 с.

 Ці біобібліографічні нариси є продовженням серії "Вчені Черкаського краю". Попередні три випуски – "Природничі науки", "Технічні, сільськогосподарські та лісогосподарські науки", "Медичні науки" – були присвячені великій групі науковців-природодослідників, техніків, аграрників та лісівників, медиків. 

У першій частині четвертого випуску "Суспільні й гуманітарні науки" зібрані відомості про вчених-істориків, археологів, етнографів, фольклористів і краєзнавців – уродженців Черкащини і тих, чия діяльність пов’язана з краєм. Біографічні матеріали та бібліографія  будуть подані в загальному алфавітному порядку прізвищ і вийдуть  трьома книгами :          кн. 1. А – І;  кн. 2. К – П; кн. 3.  Р – Я.

Перша книга включає довідки про життя і наукову діяльність  33-х вчених, 832 бібліографічні записи, які в межах персоналій розміщені в зворотно хронологічній послідовності. Вебліографія виділена окремими блоками.

Видання частково анотоване.

Допоміжний апарат бібліографічного посібника складають:  "Іменний покажчик", "Список скорочень назв періодичних і продовжуваних видань", "Зміст" та фотопортрети науковців.

Пропонований біобібліографічний посібник має рекомендаційний  характер і орієнтований  на широке коло користувачів – юнацьку аудиторію, викладачів навчальних закладів, бібліотечних працівників і всіх, хто цікавиться історією і сьогоденням краю.

main page06.09.17

Персональний сайт
"Василь Симоненко"

pochesnyi znak

Визначені лауреати Симоненківської премії 2018 року

Детальніше...

 

Нові книги подаровані Віктором Альтфедером

Маніфест тих,
хто прожили
чверть життя:
двадцятирічні про те,
хто вони

Переможець конкурсу
«Напишіть про мене книжку!»

viter zpid soncia

Путівник підлітка
до успіху

 

 

Книжковий калейдоскоп Черкащини

Вірші

з війни

IMG 0413

Детальніше