Обласна бібліотека для юнацтва

імені Василя Симоненка

Social Icons by Dreamstale 33Social Icons by Dreamstale 6Social Icons by Dreamstale 17  

Прозорро - публічні закупівлі

 

Бібліотека обслуговує користувачів:

Пн-Пт з 1030 до 1830

Нд з 1000 до 1800
У літній період щодня

з 1000до 1800

Вихідний день Субота

Адреса:

 oub_symonenko@ukr.net

м. Черкаси
вул. Надпільна, 285
18000

Місцезнаходження бібліотеки на карті

<< < жовтня 2020 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Зустрічі з відомими митцями нашого краю, які проводяться в рамках літературно-мистецької вітальні «У колі муз» завжди викликають зацікавленість молоді.
Це ще раз підтвердила зустріч з молодою майстринею Тетяною Нафтель , яка створює неповторні, стильні речі за допомогою комп'ютерної вишивки.
Пані Тетяна не тільки розповіла про свій шлях в дизайні і вишивці одягу, а й продемонструвала моделі, в яких використана сучасна авторська вишивка.
Сукні та блузи-вишиванки, спортивні костюми, ляльки Тільди, «чарівні» мішечки з надписами, шеврони і емблеми – весь цей ексклюзив творить мисткиня у власній студії комп'ютерної вишивки «Срібний птах».

Проблема вибору професії і подальшого ефективного працевлаштування завжди гостро стояла перед молоддю.
Як правильно вибрати свою професійну дорогу, які особливості нервово-психологічного складу людини при цьому потрібно враховувати, які обов'язки бере на себе держава у проблемі працевлаштування молоді – ці та інші питання обговорювали 24 квітня на черговому засіданні соціально-адаптаційного клубу «Пізнай себе» студенти гуманітарно-правового ліцею разом із спеціалістом по профорієнтації Черкаського міського центру зайнятості Юлією Симошенко.

 

Відкривати для себе нові імена в сучасній українській літературі черкащанам допомагає конкурс читацьких симпатій «ЧЕчитка», організований МГО «Книжковий маестро». Впродовж серпня 2017- квітня 2018 років він проходив вже вдруге.
Читачі Симоненківської книгозбірні активно читали, оцінювали і визначали краще книжкове видання року із книг:

«Харків 1938» Олександра Ірванця
«Детективна агенція «Буря і натиск» Владислава Івченка
«Ловець океану» Володимира Єрмоленка
                                  «Ожеледиця» Тетяни Брукс
                                         «П'ятеро як один» Назарія Вівчарика
                             «Земля загублених, або Маленькі страшні казки» Катерини Калитко
                                           «На кордоні ходять чорні пси» Олександра Шелепало
                            «Місячне насіння» Дари Корній.

Підведення підсумків та нагородження переможця конкурсу «ЧЕчитка» відбулося 22 квітня в рамках другого Черкаського книжкового фестивалю. Перемогу здобула відома українська письменниця Дара Корній.

Із відгуків наших читачів на прочитані книги

З 20 по 22 квітня 2018 року черкащан чекала своєрідна літературна країна – Черкаський книжковий фестиваль, ініціатором якого є Молодіжна громадська організація «Книжковий маестро».

Ця книжкова подія уже вдруге зібрала кращі українські видавництва, письменників, копірайтерів та громадських діячів. На три дні фестиваль став місцем, де можна було познайомитися з книжковими новинками, послухати цікаві лекції, взяти участь у оригінальних перформансах та провести весело час разом з близькими та друзями. Це свято, де автори презентували свої книги, поети декламували вірші, видавництва та книгарні пропонували нові книги, а бібліотекарі влаштовували виставки і цікаві зустрічі.
Симоненківська книгозбірня не залишилась осторонь цієї важливої події. 20 квітня директор книгозбірні Олена Федоренко стала одним із учасників дискусії «Від книжки до змін».
А ввечері цього ж дня бібліотека стала однією з локацій фестивалю. Відвідувачі під час творчої зустрічі «Новинки і набутки» спілкувалися із членами Львівського жіночого літературного клубу: Дарою Корній, Любов'ю Долик, Анастасією Нікуліною, Яриною Каторож, Наталею Лапіною і Світланою Горбань. Гості ділилися враженнями про Черкаси і книжковий фестиваль, літературні поїдки на схід України, розповідали про свою творчість і співпрацю у клубі, ділились роздумами про співавторство, графоманство, важливість соціально-значущих тем для сучасної молоді, формування через сучасну українську літературу нової генерації українців.
Діалог із письменницями завершився чаюванням і автограф-сесією.
А бібліотечний вечір продовжився творчим діалогом письменників Черкащини і письменників Львівщини.

2018 рік рішенням ЮНЕСКО оголошено Роком культурної спадщини в Європі, а указом Президента України - Роком охорони культурної спадщини в Україні. В рамках Року на початку лютого стартував I обласний конкурс з образотворчого мистецтва для обдарованої молоді «Палітра Черкащини». Його метою було привернення уваги творчої молоді до історії та культури нації, сприяння глибокому розумінню нею цінності і необхідності збереження культурної спадщини малої батьківщини, вивчення її шляхом роботи з літературою та знавцями минулого.

Організаторами конкурсу стали Управління в справах сімї, молоді та спорту облдержадміністрації, Департамент культури та взаємозв'язків з громадськістю облдержадміністрації, Черкаський національний університет ім. Б. Хмельницького, обласна бібліотека для юнацтва ім. В. Симоненка та обласна громадська організація «Світовид».
У конкурсі, який проходив у два тури, взяли участь 52 учасники – учні мистецьких шкіл, студій, гуртків, студенти кафедр образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва, дизайну коледжів та університетів Черкаської області.
У першому турі юнаки і дівчата під враженням від споглядання перлин архітектури і мистецтва, від оповідей про визначні події та особистостей виконували творчу роботу на тему «Спадщина мого краю». Другий тур, завдяки лекціям та майстер-класу з декоративної композиції, допоміг учасникам виконати ще одну творчу роботу, а також підвищити свій професійний рівень і креативне мислення, надав можливість підготуватись до іспитів у творчі ВНЗ, познайомитись з роботою кафедри образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва ЧНУ ім. Б. Хмельницького та роботою відділу мистецтв обласної бібліотеки для юнацтва ім. В. Симоненка.
6 квітня у бібліотеці відбувся завершальний захід конкурсу, під час якого його учасники на книжковій презентації «У світ мистецтва через книгу» ознайомилися з новинками літератури з питань мистецтва.
Творчі роботи учасників конкурсу «Палітра Черкащини» демонструвалися у відділі мистецтв юнацької бібліотеки.

Писанка – це неповторне багатство...
Його треба берегти, як безцінний скарб!
Нам слід пишатися ним перед усім світом!

Олександр Довженко

Писанкове диво

З нагоди святкування Великодня - найбільшого християнського свята, яке ще називають Пасхою, на початку квітня у відділі мистецтв бібліотеки було організовано книжково-ілюстративну виставку «Писанкове диво».
Усі, хто шанує писанку як символ Христового Воскресiння і цікавиться писанкарством, могли знайти на виставці інформацію про цей унікальний вид мистецтва, що найбільшого розвитку досягнув в Україні. А саме, унікальні відомості про історію виникнення писанки, звичаї та обряди, пов'язані з ними, їх символіку та зміст, техніки розпису та майстрів писанкового розпису з різних куточків України.
А з колекцією пасхальних листівок та переглядом книг, що розкривали великодні звичаї і обряди, відвідувачі знайомилися у відділі читальних залів бібліотеки.

29 березня дискусія «Безпека на дорозі – безпека життя» завершила цикл заходів бібліотеки «Поліція + Молодь: довіра через діалог» як учасниці програми «ПОЛіС» (Поліція і Спільнота) - проекту Ради міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX ). Цього разу розмову з інспектором патрульної поліції по зв'язкам з громадськістю Юлією Сліпченко про надзвичайно актуальну проблему - безпеку на дорозі, важливість дотримання правил дорожнього руху як зі сторони водіїв, так і зі сторони пішоходів вели учні Черкаського професійного автодорожнього ліцею.

На заході молоді люди також дізналися про структуру та особливості діяльності патрульної поліції.
Дискусія виявила ставлення юнаків і дівчат до проблеми безпеки на дорозі, допомогла отримати багато практичних порад, що стосувалися взаємовідносин громадян, і зокрема, неповнолітніх і патрульної поліції.
А по завершенні зустрічі найактивніші учасники дискусії, як завжди, отримали в дарунок сувеніри від організаторів програми «ПОЛіС».
Заходи, проведені бібліотекою в рамках програми «ПОЛіС» були цікавими і корисними для молоді, тож бібліотека планує і надалі проводити подібні заходи серед учнів і студентів міста з метою побудови довіри до української поліції, налагодження діалогу і плідної відповідальної співпраці між поліцією і молодими громадянами Черкас заради безпеки і розвитку рідного міста.

IMG 2489 IMG 2496 IMG 2498

На осонні слова

«Веснянкою», що закликає і утверджує прихід весни, стартував у бібліотеці 20 березня Тиждень юнацького читання під нашою традиційною назвою «Впусти книгу в серце». Лейтмотивом свята відкриття Тижня була розмова про велику роль книги і читання у житті людини, розмова музикою й поетичним словом...
Відкриваючи свято, директор бібліотеки Олена Федоренко звернулася до молодих людей із побажанням кожному з них знайти свою, - знакову для себе книгу.
Будь-яка людина, яка досягає великих результатів у житті значною мірою завдячує успіху і інтелекту, які здобуваються через книгу. Це підтвердили учасники заходу, що спілкувалися з молоддю: письменниці Світлана Горбань та Юлія Гончар, вчитель історії та автор-початківець Роман Сліпокоєнко, молоді музиканти і виконавці пісень Юлія Ярошенко – солістка рок-гурту «July 8» й Олександр Дубина – соліст рок-гурту «Сонце в кишені». Кожен із них ділився власними думками про книгу, своїми літературними уподобаннями, а Юлія Ярошенко і Олександр Дубина ще й співали свої пісні.
Позитивних емоцій додали присутнім на святі вихованці вокальної студії «Нон-стоп» Центру дитячої та юнацької творчості.
А зустрічали учасників заходу у вестибюлі бібліотеки книжкові виставки, інсталяції, пропонувалися цікаві конкурси та вікторини.
Тиждень читання продовжується.....

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

День поезії

21-го березня відзначається Всесвітній день поезії, тож в бібліотеці цей день пройшов як День поезії.
Впродовж дня відвідувачі мали можливість переглянути книжковий вернісаж «Золоті сторінки поезії», продемонструвати свої знання поетичних творів та прочитати улюблені вірші, взяти участь у відгадуванні літературного міксу «Ви мене знаєте...».

А шанувальники творчості черкаської поетеси Катерини Вербівської стали учасниками творчого вечору «Прихисток слова Катерини Вербівської», на якому презентувалася її нова збірка «Горицвітова сопілка».
На вечорі звучало поетичне слово Катерини Вербівської з уст присутніх у залі відвідувачів, сімейного дуету родини Скрипаїв – вчителя української мови і літератури колегіуму «Берегиня» Людмили і її доньки, студентки ЧНУ ім. Хмельницького Вероніки, літератора Тетяни Брукс, учня колегіуму «Берегиня» Богдана Марченка та самої авторки.
Також Катерина Вербівська спілкувалася з присутніми про творчість і свій шлях у поезію.
Щирі вітальні слова лунали від колег по перу та по роботі, а голова Черкаської обласної організації НСПУ, літературознавець, професор ЧНУ ім. Хмельницького Володимир Поліщук у своєму виступі відзначив інтелектуальність, мистецьку глибину, образність, метафоричність і ліричність віршів Катерини Вербівської.
Впродовж вечора пісні на слова поетеси виконувала композитор із міста Кам'янки Таміла Чупак.
На гумористичній ноті завершили захід читанням пародій на вірші Катерини Вербівської член літературного об'єднання ім. В. Симоненка Валерій Власюк і письменник Іван Дубінін.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 

День мистецької книги

22 березня в бібліотеці було присвячене мистецьким книгам.
Впродовж дня до уваги відвідувачів був представлений книжковий вернісаж «Мистецтво без кордонів».
А студенти Черкаського художньо-технічного коледжу, які завітали цього дня до книгозбірні, взяли участь у бліц-вікторині і складанні мистецьких пазлів та стали учасниками книжкової презентації «У світ мистецтва через книгу». Вона познайомила молодь з унікальними мистецькими виданнями – книгами, альбомами, календарями, які представляють творчий доробок митців минулого і сьогодення України.
В цій когорті українських художників ті, хто працював на теренах України – Сергій Васильківський, Микола Пимоненко, Олександр Мурашко, Михайло Бойчук, Опанас Заливаха, Алла Горська, Віктор Зарецький, Іван Марчук, Олег Шупляк. А також ті митці, які працюючи за межами Батьківщини, активно включилися у світовий мистецький процес, не відмовляючись від свого українства ні в житті, ні в творчості. Це Яків Гніздовський, Михайло Дмитренко, Микола Неділко, Юрій Скорупський.
Сучасне мистецтво Черкащини представила молода художниця Севастяна Федоренко, з якою студенти вели активний діалог.

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

День періодики

23 березня, у День періодики, учні загальноосвітньої школи №11 взяли участь у бібліоквесті «Сторінками «товстих» журналів». Квест дав можливість юнакам і дівчатам продемонструвати і поглибити свої знання літературно-художніх журналів, оскільки на сьогоднішній день багато з них є незаслужено забутими.

Мандруючи різними відділами бібліотеки, молодь відкривала для себе нові назви, рубрики та імена, шукала авторів, зачитувала твори.
А з репертуаром молодіжних періодичних видань із фонду бібліотеки відвідувачі знайомилися впродовж дня із озвученої виставки «Країна журналія».

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

День книжкових ювілеїв

26 березня у бібліотеці пройшло як День книжкових ювілеїв.
Впродовж дня до уваги відвідувачів було представлено книжковий вернісаж «Книга святкує ювілей», який знайомив із цьогорічними книгами-ювілярами.
Продовжити знайомство із книгами-іменинниками ближче мали можливість студенти гуманітарно-правового ліцею. Під час літературного калейдоскопу «Книги – ювіляри 2018 року на полицях бібліотеки» юнаки і дівчата згадували книги, на яких виросло не одне покоління читачів. Ними захоплювалися, зачитувалися і будуть читати в майбутньому, бо вони є найкращими зразками світового письменства.
Серед цьогорічних ювілярів твори української і зарубіжної літератури: «Енеїда» Івана Котляревського (220 років), «Паломництво Чайльд Гарольда» Джорджа Байрона (200 років), «Конотопська відьма» Григорія Квітки-Основ'яненка (185 років), «Пригоди Олівера Твіста» Чарльза Діккенса (180 років), «Непохитний олов'яний солдатик» Ганса Крістіана Андерсена (180 років), «Назар Стодоля» Тараса Шевченка (175 років), «Діти капітана Гранта» Жуля Верна (150 років), «Кайдашева сім'я» Івана Нечуя-Левицького (140 років), «За двома зайцями» Михайла Старицького (135 років), «Острів скарбів» Роберта Стівенсона (135 років), «Украдене щастя» Івана Франка (125 років), «Бояриня» Лесі Українки (100 років), «Собор» Олеся Гончара (50 років).
На заході молодь також мала змогу поспілкуватися з черкаською поетесою Катериною Вербівською, збірки якої «Вистигле літо» та «Передчасся весни» святкують у 2018 році свій п'ятилітній ювілей.

http://antenna.com.ua/archives/16070

IMG 2279 IMG 2282 IMG 2292

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Бібліотека + Молодь: місце зустрічі

Завершальним заходом Тижня юнацького читання стали молодіжні бібліосутінки, на які завітали учнівська і студентська молодь, партнери книгозбірні - керівники, вчителі і викладачі навчальних закладів міста, творчо обдаровані молоді люди, найактивніші читачі та всі, хто бажав добре відпочити, розважитися та поповнити свій багаж знань у вечірній бібліотеці.
Всі, хто завітали до бібліотеки після 17-ї години мали можливість стати учасниками різноманітних заходів у різних локаціях.
Охочі перевірити свій рівень інтелекту та позмагатися на краще знання літературних творів взяли участь у візуальній літературній грі-вікторині «Я – герой книги...Маско, хто ти?» і літературному міксі «Ви мене знаєте...».
«Поламати голову», впізнати та створити портрет відомого художника молоді люди могли, долучившись до складання мистецьких пазлів.
Бажаючим дізнатися про своє майбутнє, визначитися в життєвих орієнтирах допомагали літературні ворожіння «Книжкові передбачення».
Ті, хто любить творити своїми руками, взяли участь у майстер-класах із виготовлення оберегів, виробів у техніці витинанки та розпису скла.
Любителі кави дізналися про сорти, властивості і правила споживання цього напою у різних країнах та здійснили заочну подорож країнами світу «з присмаком кави», завдячуючи викладачам кафедри туризму та готельно-ресторанної справи Черкаського державного технологічного університету Олександру Куракіну та Лесі Бишовець. Студентка цієї ж кафедри Олександра Шпак, яка працює баристою у кавашопі «Білий кролик», ще й навчала різним способам приготування справжньої смачної кави.
Прихильники поетичного слова демонстрували свою майстерність художнього читання, взявши участь у конкурсі читців сучасної української поезії.
Книгомани мали можливість поспілкувалися з «Живою книгою», в ролі якої виступив молодий вчитель історії та автор-початківець Роман Сліпокоєнко, а шанувальників гумору зібрав інформаційно-розважальний коктейль «Веселе побачення».
За доброю традицією під час закриття Тижня бібліотека відзначила своїх найактивніших читачів та партнерів. Подякувавши за вірність бібліотеці, любов до книги і читання, їм було вручено невеликі презенти. А музичним дарунком для всіх відвідувачів бібліосутінок стали пісні, які майстерно виконали учасники творчої студії «Сузір'я» під керівництвом Заслуженого працівника культури України Олександра Деньги.
До послуг відвідувачів були книжкові виставки, вікторини, фотозона «Селфі у бібліотеці».
Юнаки і дівчата, які відвідали вечірню бібліотеку, мали змогу невимушено спілкувалися з творчими особистостями і своїми ровесниками й за чашкою чаю. Багато з них відкрили для себе юнацьку книгозбірню по-новому.
Бібліосутінки збагатили кожного відвідувача цікавою і корисною інформацією та надали заряд позитивних емоцій і гарного настрою.

https://www.facebook.com/uptur07/posts/518334621893844

Нам не фіолетово, що відбувається в суспільстві, особливо в молодіжному середовищі. Тож, 23 березня працівники бібліотеки стали учасниками тренінгу по проведенню заходів на теми гендеру, здорових стосунків, протидії булінгу та домашньому насильству, організованого командою IREX.

А 24 березня відвідали гендерну вечірку «Мені фіолетово», де чекала насичена, інформативна програма заходів. У локації «Підлітки» слухали і спілкувалися з тренеркою Всеукраїнського громадського центру «Волонтер», засновницею платформи неформальної освіти # Cтудіїрозвитку Вікторією Качуровською; біологом, авторкою циклу лекцій «Біологія сексуальності», автором проекту Яриною Вишенською; письменницею, громадською активісткою, ініціаторкою акції #яНеБоюсь сказати Анастасією Мельниченко; засновницею благодійної організації «Тінерджайзер» Яною Панфіловою.
Працівники бібліотеки надзвичайно вдячні організаторам проекту за цікаві лекції, купу нових знайомств і інформаційні матеріали для проведення заходів.

Вибір професії – надзвичайно важливий крок у житті кожної молодої людини. Зорієнтуватися у світі професій, ознайомитися з методикою доступу до освітніх та профорієнтаційних послуг із використанням сучасних он-лайн технологій, поспілкуватися з представниками деяких навчальних закладів 15 березня у юнацькій бібліотеці на Ярмарку професій «Профорієнтація он-лайн – в ритмі сучасності» мали можливість понад 50 лідерів учнівського самоврядування - учнів 17-ти загальноосвітніх навчальних закладів Черкас.

Захід, який було організовано Черкаським міським центром зайнятості за сприяння Департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради, проходив у рамках нової Програми державної служби зайнятості щодо професійної орієнтації на 2017-2020 роки та акції «Випускник-2018». Фахівці ЧМЦЗ розповіли учням про Платформу з профорієнтації та розвитку кар'єри – офіційний Інтернет-портал Державної служби зайнятості України, яка стартувала в Україні 1 лютого 2018 року і метою якої є надання послуг з профорієнтації у дистанційному режимі. Також юнаки і дівчата дізналися про дистанційного помічника з вибору професії та пошуку роботи Smrtjob, який є інтегрованим ресурсом у цифровому світі, де можна переглянути відеоконсультації з вибору майбутньої професії, взяти участь у вебінарах і відеокурсах.
На Ярмарку свої навчальні заклади презентували представники Черкаського державного бізнес-коледжу, Черкаського політехнічного технікуму та Харківського національного університету внутрішніх справ у режимі скайп-спілкування.
Зацікавлення у молоді викликала представлена працівниками книгозбірні література, яка розкриває секрети успішного розвитку особистості, шляхи досягнення своєї мети.

http://www.business-college.com.ua/fullnews.php?news=554

http://procherk.info/news/7-cherkassy/61602-ponad-50-lideriv-uchnivskogo-ta-studentskogo-samovrjaduvannja-cherkaschini-vzjali-uchast-v-on-lajn-prezentatsiyi