Обласна бібліотека для юнацтва

імені Василя Симоненка

Social Icons by Dreamstale 33Social Icons by Dreamstale 6Social Icons by Dreamstale 17  

Прозорро - публічні закупівлі

 

Бібліотека обслуговує користувачів:

Пн-Пт з 1030 до 1830

Нд з 1000 до 1800
У літній період щодня

з 1000до 1800

Вихідний день Субота

Адреса:

 oub_symonenko@ukr.net

м. Черкаси
вул. Надпільна, 285
18000

Місцезнаходження бібліотеки на карті

<< < жовтня 2020 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Сосновий бір – парк, що заспокоює і надихає

Тиждень краєзнавства стартував 18 вересня краєзнавчою екскурсією молодими користувачами нашої бібліотеки найстарішим парком Черкас - «Сосновий бір», який займає помітне місце серед значних пам'яток садово-паркової архітектури України. За його створення у 1979 році авторський колектив був нагороджений Державною премією УРСР імені Т.Г. Шевченка. 2017 року парк відзначає свій 50-річний ювілей.
Мандруючи парком, учні загальноосвітньої школи № 29 міста Черкаси милувалися його краєвидами зі штучними озерами і фонтанами, величезними соснами і екзотичними деревами, неперевершеною панорамою Дніпра, дерев'яними та кам'яними скульптурами на виставкових алеях. Завідувач відділу абонемента юнацької бібліотеки ознайомила молодь з історією створення парку, розповіла багато цікавого про фестиваль «Дивосвіт», який щорічно проходить на його території. «Сосновий бір» вже давно став творчою майстернею для скульпторів, які працюють з каменем, деревом, металом, бетоном та майданчиком для численних майстер-класів по створенню ляльок-мотанок, патріотичних прикрас, керамічних іграшок і особливих листівок, що проводять митці Національної спілки майстрів народного мистецтва України.
Під осіннім сонцем, під спів пташок і запах осінньої хвої юнаки і дівчата збагатилися новими знаннями з історії рідного міста, приємно відпочили і зробили селфі на згадку про екскурсію.

IMG 9804 IMG 9806 IMG 9817 IMG 9839 IMG 9841 IMG 9859

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Тетяна Нераденко: археолог, краєзнавець, педагог

Цього ж дня у бібліотеці відбулася зустріч учнів Черкаського вищого професійного училища із кандидатом історичних наук, краєзнавцем, археологом Тетяною Нераденко, також ювіляркою 2017 року.
Тетяна Миколаївна, яка вже не вперше зустрічається з молоддю в стінах Симоненківської книгозбірні, розповіла про суть науки археології і специфіку роботи археологів, познайомила присутніх із авторськими книгами і роботою експедицій по розкопках Молюхового Бугра – давнього поселення в заплаві Тясмину V-III тис. до н.е., супроводжуючи свою розповідь демонстрацією світлин.
Молодь із зацікавленням переглянула фото, за допомогою відеопрезентації пригадала найцікавіші туристичні об'єкти Правобережної Черкащини та взяла участь у краєзнавчій вікторині «Мій рідний край». Переможці вікторини були відзначені призами – книгами, автором яких є гостя заходу.
Тетяна Нераденко закликала юнаків і дівчат подорожувати Черкащиною, вивчати її історію і пізнавати свій рідний край.

IMG 9900 IMG 9895

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Скарбниця талантів землі Черкаської

Черкаська земля надзвичайно багата талановитими людьми, відомими в Україні і далеко за її межами. Серед них - національний геній Тарас Шевченко; гетьман України, видатний державний, політичний і військовий діяч Богдан Хмельницький; український політик, Герой України В'ячеслав Чорновіл; мислителі та науковці - Михайло Максимович, Микола Біляшівський, Агатангел Кримський; династія промисловців-цукроварників, меценатів Симиренків; письменники - Іван Нечуй-Левицький, Михайло Старицький, Михайло Драй-Хмара. Тут творив поет Василь Симоненко.
Та є і менш знані особистості - проголошений святим у Індії Олексій Бах, зачинатель біофізики Борис Раєвський та інші.
Про видатних наших краян, знаних не лише в області, країні, а й по далеких світах, 19 вересня під час заочної круїз – вікторини Черкащиною згадували студенти Черкаського комерційного технікуму.
Сучасну літературну Черкащину представила талановита поетеса і перекладач Катерина Вербівська.

IMG 9906 IMG 9910

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Мрію бути: Тетяна Сосуліна

Свій ювілей цьогоріч відзначає ще одна талановита особистість черкаського краю - знана в Україні та далеко за її межами художниця Тетяна Сосуліна, яка працює в галузі декоративно-прикладного мистецтва. В творчому доробку художниці – пастель, графіка, живопис, батик, але все ж перевагу вона віддає гобелену.
20 вересня Тетяна Дмитрівна завітала до бібліотеки на зустріч із учнями черкаської загальноосвітньої школи № 24. На заході мова йшла про гобелен, як жанр текстильного мистецтва . Розповіла майстриня і про своє захоплення фотографією та письменством, адже вона є також автором трьох книжок - збірок замальовок – ессе «Мрію бути», «Спас любови» та «Моменти нашого життя», яка готується до друку.

IMG 9938 IMG 9967 IMG 9974 IMG 9975 IMG 9983

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Книгу Євгена Стеблівського «Звенигора. Шабля на комісара» презентовано черкаській молоді

21 вересня переповнена читальна зала бібліотеки зустрічала письменника з Одеси Євгена Стеблівського, який презентував учнівській і студентській молоді унікальну, надзвичайно цікаву книгу про події Української революції 1917-1921 років «Звенигора. Шабля на комісара». Це перший історичний бойовик про невідомі і трагічні події Звенигородсько-Таращанського повстання 1918 року на Черкащині, у якому вимальовуються могутні дійові сили Вільного козацтва, що зародилося 1917 року на Звенигородщині, поширилося по всій Україні і прославилося боротьбою за її самостійність. Вільне козацтво, яке продовжило традиції Б.Хмельницького, С.Наливайка, І.Гонти, М.Залізняка.
Відкриваючи презентацію, черкаський письменник Олексій Озірний, який в одному з головних героїв роману побачив прототип свого прадіда, зазначив, що це книга про нашу історію, бойовий дух козацтва, славне минуле України - надзвичайно важливе для сучасників. Книга – яку треба читати, особливо молодим. Адже молодь це майбутнє України, яке покликане виправдати її надію.
Презентуючи книгу, Євген Стеблівський розповів про ідею виникнення й історію написання роману, роботу з архівами і співпрацю з дослідником історії повстанського руху Іваном Ковалем. Зачитуючи уривки із книги, автор зазначив, що «Звенигора. Шабля на комісара» - лише перша частина трилогії, яка матиме продовження та представив ще одне видання «Кіборги».
Відгуками про роман з присутніми ділилися доктор філології, професор Черкаського національного університету ім. Б.Хмельницького Володимир Поліщук, рецензентка книги, викладачка цього університету Ганна Клименко - Синьоок, директор Симоненківської книгозбірні Олена Федоренко. Вони звернули увагу юнаків і дівчат на те, що це книга, яка розкриває правдиву історію 100-річної давнини, правду про події, перекручені радянським режимом, книга, в якій проглядається душа автора, доля його роду, доля України, книга – урок для нащадків.

IMG 0043 IMG 0060 IMG 0073 IMG 0107

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

 Історія Черкас у пам'ятниках

У всебічному пізнанні історії своєї малої батьківщини важливого значення набувають пам'ятники, пов'язані з подіями, що відбувались тут у різні історичні епохи.
Познайомитися з деякими пам'ятниками м. Черкаси студенти Черкаського політехнічного технікуму змогли 21 вересня, взявши участь у вуличному квесті рідним містом, який поєднав у собі інформаційно-пошукову гру з активною прогулянкою його вулицями та парками.
Це інтелектуальне змагання спонукало його учасників до поглиблення знань з історії Черкас.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

За доброю традицією під час Тижня краєзнавства юнаки і дівчата знайомилися із найцікавішими новинками краєзнавчих видань, які отримала юнацька бібліотека в 2016-2017 роках. 22 вересня впродовж дня учасниками презентації були учні ЗОШ №11 та колегіуму «Берегиня».
Завершився Тиждень краєзнавства в неділю 24 вересня бесідами і спілкуванням у бібліотеці біля книжково-ілюстративних виставок та виставок творчих робіт митців і обдарованої молоді Черкащини.

IMG 0116 IMG 0117 IMG 0122 IMG 0135 IMG 0143 IMG 9869

Впродовж Тижня краєзнавства відвідувачі бібліотеки мали змогу здійснити екскурсії бібліотекою, переглянути бібліотечні виставки, а ще позмагатися у інтелектуальних вікторинах «Покоління Z знає».

IMG 0133 IMG 9786 IMG 9792 IMG 9874 IMG 9920 IMG 9986

Zakladka Tyzhden 2017

У відділі мистецтв у вересні відкрилася виставка творчих робіт талановитої черкаської художниці Тетяни Сосуліної.

На виставці представлені різні за стилями, жанрами, технікою виконання роботи – живопис, графіка, світлини, міні-гобелени, власні збірки замальовок-ессе «Мрію бути», «Спас любови» та книги черкаських авторів, в оформленні яких використано художні роботи мисткині.
Виставка демонструватиметься до середини жовтня.

IMG 0156 IMG 0155 IMG 0157 IMG 0162

 

9 вересня 2017 року доля 65 –й раз перегорнула листок життєвого календаря черкаського прозаїка, поета і гумориста Івана Дубініна. З цієї нагоди 12 вересня у бібліотеці відбувся творчий вечір письменника-ювіляра.
Щоб засвідчити свою читацьку повагу і любов до автора 12-ти книг у читальній залі зібралися письменники Шевченкового краю, вчителі загальноосвітніх навчальних закладів області, студенти Черкаського державного бізнес-коледжу, учні колегіуму «Берегиня» та численні шанувальники творчості.
Лірику поета присутнім читали учні колегіуму «Берегиня», сторінки дитячих творів перегорнули внуки Івана Івановича - Платон і Яким Усиченки та юна читачка Аліна Клименко, а сам автор нагадав присутнім свою прозу та представив нові книги: гумористичну автобіографію «Іди, синку, іди» і збірку сатиричних мініатюр «Трапунки».
З вітальним словом від обласної письменницької організації Черкащини виступила письменниця Валентина Коваленко.
Барвистою нотою вечора стали пісні на слова Івана Дубініна у виконанні поетеси і композиторки із Кам'янки Таміли Чупак.

Незвичайна виставка об'ємних робіт з паперу демонструвалася впродовж вересня-жовтня у відділі мистецтв.
У своїх паперових виробах авторка виставки виразила любов до тваринного світу. Серед представлених робіт були казкові дракони і єдинороги, дивовижні динозаври, а також фауна сучасного світу: вовк, лисиця, олень, заєць, ягуар, пантера тощо. А ще - фото тих робіт, які не представлялися на виставці, бо були подаровані знайомим та друзям.
Спочатку Лєна захопилась створенням об'ємних паперових цифр, а потім відкрила для себе papercraft, який став її хобі. Як виявилось, до техніки паперопластики не так часто звертаються творчі люди у нашому місті.

 

https://www.youtube.com/watch?v=bYKLWq0MB0E&feature=player_embedded

Про речі Сили – ікони, рушники, сорочки, гердани, намиста ..., про українську скриню йдеться у цій книзі. Саме вона, та інші книги за темою демонструвалися впродовж липня-серпня у вітрині бібліотеки зі сторони вулиці Смілянської на виставці під назвою «Скриня. Скарбниця роду».
Окрім книг, на виставці були представлені сучасні вишиванки, українські старовинні вишиті сорочки, рушники, традиційне взуття прикраси і ... маленька скриня.
Підніміть віко скрині і пориньте у чарівний світ українського мистецтва.

vystavka skrynia rechi syly  

http://antenna.com.ua/archives/12492

В липні юнацька бібліотека активно  долучилася до гармонійного і всебічного розвитку обдарованої молоді Черкащини – переможців ІІ та ІІІ етапів Всеукраїнського конкурсу-захисту Малої академії наук відділень філології та мистецтвознавства, комп’ютерних наук та технічних наук, яка поєднала відпочинок з цікавим навчанням у  літньому навчально-оздоровчому таборі «Еврика»  на базі Черкаського обласного центру роботи з обдарованими дітьми Черкаської обласної ради.

 Вихованці «Еврики» разом із працівниками бібліотеки здійснили історичний екскурс «Українська гривня: культурологічний аспект» та культурологічну мандрівку «Країна вранішнього сонця», приурочену  Року Японії в Україні; випробували свій інтелект, взявши участь у бібліоквесті «Країна Журналія»; а ще, поговорили про значення слова під час творчої зустрічі  із черкаською письменницею Катериною Вербівською та літератором Тетяною Брукс.

Під час заходів  у стінах бібліотеки наставник  обдарованої молоді,археолог, кандидат історичних наук, методист Черкаського територіального відділення МАН учнівської молоді Тетяна Нераденко передала бібліотеці в дарунок добірку книг,які знайомлять іздослідженнями  історії, природи, культури Черкащини.Серед них  і видання, де вміщено науково-дослідницькі   роботи вихованців табору «Еврика». 

Під такою назвою у відділі мистецтв бібліотеки впродовж липня експонувалася виставка творчих робіт учнів Черкаської дитячої художньої школи імені Данила Нарбута. Колоритні і яскраві роботи юних художників викликали емоційне піднесення і створювали чудовий настрій у відвідувачів.

У новітній історії України є дата, яку можна назвати найважливішою - 24 серпня 1991 року. Саме вона стала точкою відліку, яка зафіксувала народження нової держави – незалежної і вільної України.
До Дня незалежності нашої держави у вітринах бібліотеки зі сторони вулиці Смілянської було організовано виставку книг та творчих робіт обдарованої молоді краю під назвою «Відкриваймо Україну разом», яка запрошувала до нових відкриттів чарівних і неповторних куточків нашої рідної землі.

 

«У жінці ховається дивовижна, велика таємниця, велика
життєва загадка, джерело всіх радощів і всіх турбот» 
норвезький письменник Арне Гарборг 

Впродовж листопада у відділі мистецтв бібліотеки демонструвалася виставка творчих робіт Світлани Сивокінь під назвою «Одвічна таїна жінки». В експозиції була представлена серія живописних робіт «The Secret Garden» («Таємний Сад»).
Світлана не має художньої освіти, але бачить в цьому лише плюси – необмеженість правилам і свободу задумам. Малювання для неї – це спосіб відсторонитися від буденності, поринути в загадковий, вигаданий світ, де серед дивовижних квітів живе вона - ЖІНКА.
Авторка - активна учасниця міських виставок, серед яких: «SixArt» / Мистецтво без меж (2016) та «Spring girl» (2017).
IMG 0610 IMG 0609 IMG 0619 IMG 0620

Літо – прекрасна пора для відпочинку. Цікаво проводять свої літні канікули юнаки і дівчата в оздоровчих таборах нашого міста. Змістовному і корисному відпочинку такої молоді активно сприяє і обласна бібліотека для юнацтва імені Василя Симоненка.
Вже третій рік поспіль юні екологи області – переможці обласних та всеукраїнських природоохоронних конкурсів, акцій, які відпочивають у обласному літньому оздоровчому таборі з цілодобовим перебуванням «Мальва» Черкаського обласного центру роботи з обдарованими дітьми своє дозвілля проводять разом із Симоненківською книгозбірнею.
Бібліотекарі бажані гості в таборі, а книгозбірня радо зустрічає юнаків і дівчат в своїх стінах. Години історії, відеоподорожі, мистецькі калейдоскопи, інформаційні і розважальні години, зустрічі із письменниками, які проводяться бібліотекою, допомагають юнакам і дівчатам відкрити для себе багато цікавого і поповнити свій багаж знань. Із задоволенням молодь бере участь і у різноманітних вікторинах і бібліоквестах.
А ще, відпочиваючи в таборі, юнаки і дівчата знайомляться із новинками періодичних видань і книгами за інтересами.