Всеукраїнська літературно-мистецька премія імені Івана Дробного

Премія заснована у 2020 році Золотоніською міською радою спільно з Черкаською обласною організацією НСПУ на пошанування талановитого поета, прозаїка, педагога, почесного громадянина Золотоноші І.С. Дробного (1931–2018) з метою популяризації його спадщини, збагачення гуманітарного простору Черкащини та України, заохочення митців до творчої праці.
Премія присуджується щорічно у трьох номінаціях – «Поезія», «Проза», «Музичне мистецтво» – за високохудожні поетичні або прозові (в т. ч. мемуарні, спогадові) книги, в яких обстоюються національні й загальнолюдські морально-етичні цінності (шанування роду й родини, рідного краю, Вітчизни), опубліковані протягом останніх п’яти років на час проведення конкурсу, не відзначені іншими преміями, але з числа тих, які здобули популярність у читачів і позитивні оцінки літературної критики, а також музичні твори за поезіями І. Дробного.
Посмертно і повторно премія не присуджується.
Подання творів на здобуття премії триває з 1 вересня до 15 листопада.
До 1 грудня тривають засідання конкурсної комісії. З 1 до 15 грудня відбувається громадське обговорення творів-претендентів. Визначення лауреатів – до 25 грудня.
Вручення премії відбувається у день народження Івана Дробного, 16 січня, під час урочистих святкувань у приміщенні Золотоніської зош №6, де колись працював і творив видатний поет та письменник.
Право подання творів на здобуття премії мають колективи творчих спілок, організацій, установ, навчальних закладів, громадських об’єднань, засобів масової інформації за згодою автора. Самовисування не допускається.

Організація, яка пропонує кандидатуру на здобуття премії, подає до конкурсної комісії (за адресою: Черкаська область, м. Золотоноша, вул. Шевченка, 70 (адмін.), відділ освіти Золотоніської міської ради) такі документи:
1) офіційне подання, в якому формулюються мотиви висунення й дається стисла оцінка твору (творів), яке може бути у формі протоколу;
2) п’ять примірників представленого твору чи творів;
3) рецензії чи відгуки в пресі (за наявності);
4) у номінації «Музичне мистецтво» – музичні твори, записані на електронних і паперових (ноти) носіях.
Лауреатові вручається диплом і грошова винагорода в сумі 10 тис. гривень у кожній номінації.


Лауреати премії:

2023
- у номінації «Поезія» – поет Олександр Діхтяренко (с. Васильків, Звенигородський р-н, Черкаська обл.) за збірку поезій «Осіннє цвітіння»
- у номінації «Музичне мистецтво» – композиторка, співачка Наталія Саух (м. Черкаси) за цикл пісень на слова поетів Черкащини
- у номінації «Проза» – літераторка Неля Раїна (м. Золотоноша, Черкаська обл.) за книгу «Кіт, що хотів підкорити ялинку»
2022
- у номінації «Проза» – Наталія Бонь (м. Золотоноша) за книгу прози «НЛО за селом»
- у номінації «Поезія» – Валерій Кикоть (м. Черкаси) за збірку «На найвищих вершинах»
 у номінації «Музичне мистецтво» ‒ Олександр Литус за музику на вірші Івана Дробного

Спеціальна премія від народного депутата України Віталія Войцехівського – Григорій Чуб (м. Черкаси) за збірку поезій «Ти сьогодні мені наснилася. Любов і війна»


2021
- у номінації «Поезія» ‒ поетеса, бібліотекар, художник-ілюстратор Катерина Вербівська (м. Черкаси) за збірку поезій «Тополине танго»
- у номінації «Проза» ‒ письменник, гуморист Іван Дубінін (м. Черкаси) за мемуарну повість «Іди, синку, іди…»
- у номінації «Музичне мистецтво» ‒ композитор, баяніст Валерій Скляр (с. Придніпровське, Золотоніський р-н, Черкаська обл.) за цикл пісень на слова Івана Дробного: «Образа», «Чорнобривці», «Тумани», «Хлопці чорноброві, наші найсвятії»


2020

- У номінації «Музичне мистецтво» – самодіяльний композитор, заступник директора Кам’янського державного історико-культурного заповідника Таміла Чупак (Черкаська обл.) за пісні на слова І. Дробного «Вишнева гілка», «Дві свічки дитинства»

У номінації «Поезія» – письменниця, журналіст Юлія Бережко-Камінська (м. Буча, Київська обл.) за збірку поезій «Пошепки і вголос»

- У номінації «Проза» – письменник Володимир Побиванець (м. Золотоноша) за книгу «Веселка над явором»

78888 ...